Skocz do zawartości

Polecane posty

Dziś miałem tą przyjemność (albo i nie) dowiedzieć się czegoś ciekawego o konfiguracji VAC, co jest dosyć ważne dla potencjalnych kupujących a nie ma nigdzie o tym wzmianki. Wszystkie usługi współdzielone (w tym oczywiście vps, pci, inne usługi cloud itd.) posiadają taką konfiguracje VAC'a że UDP jest w zasadzie całkowicie odcinane BEZ FILTROWANIA! Wyjątkiem są serwery dedykowane.

 

Odpowiedzi od OVH na zgłoszenie problemu ciągłego odcinania UDP w przypadku każdego rodzaju ataku:

 

 

Na serwerach VPS wycinany jest za każdym razem ruch UDP, w przypadku każdego możliwego ataku. Zalecamy w tym przypadku przejście na serwery z gamy serweów Dedykowanych, filtry AntyDDoS nie zostana zmodyfikowane dla VPS.

 

 

 

Tyczy się to wszystkich usług opartych o zasoby współdzielone, czyli VPS, instancje PCI i inne usługi Cloud.

Przy serwerach dedykowanych ruch jest filtrowany a przy serwerach GAME, jest ochrona dodatkowa UDP.

 

Po moich zastrzeżeniach dotyczących dostępności tej informacji przed zakupem, dostałem odpowiedź że moja sugestia została przekazana do działu marketingu. Prawdę mówiąc we wszystkich usługach, czy to public cloud, czy dedykach widnieje ładne "Anty-DDoS Pro", gdzie możemy wyczytać o filtracji UDP a jednak nie do końca tak jest. Nie trzymam na tym serwerze żadnych gier czy innych głupot, ale np. OpenVPN na UDP działa znacznie wydajniej, a w momencie ataku można zapomnieć o UDP. Jeśli więc komuś zależy na postawieniu czegokolwiek co wymaga UDP to wszelkiego rodzaju instancje chmurowe, vpsy itp. w OVH to słaby pomysł (chyba że liczymy się z niedostępnością w momencie załączenia VAC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To musiało się coś zmienić. Miałem na vps postawionego TSa. Kilka razy dostałem ddosa (nie wiem jaki rodzaj) - podczas ataku ping szalał ale TS działał. Nie wycinało całego ruchu po UDP.

 

Druga sprawa taka, że filtrowanie można sobie na stałe włączyć w panelu.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką sytuację obserwuję od ponad roku. Kilkukrotnie to zgłaszałem, bo zwyczajnie myślałem że to jakiś błąd, ale że nie doskwierało mi to tak bardzo to nie dążyłem do uzyskania sensownej odpowiedzi. Na dedykach oczywiście wszystko działa.

 

Jeśli chodzi o stałą filtrację to uruchamia ona jedynie firewall-network i tilerę, więc filtrację dla niewielkiej ilości ataków. Natomiast nie w tym rzecz, bo gdy atak zostanie wykryty, załącza się arbor/armor (niezależnie od stałej filtracji) i można się pożegnać z UDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał to można sobie zamówić serwer dedykowany w WAW-1. Nie jest ona widoczna na stronie. Jest 256 adresów IP i łącze 500Mbps więc można już poszaleć z wirtualizacją. Ograniczeniem jest tuaj ilość pamięci RAM, zaledwie 16GB. Nie ma też konfiguracji z SSD.

 

https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/enterprise/171sp5.xml#xtor=ES-11-[E3V6]-20170404-[cta1]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nowa oferta na VPS z PLESK Reseller do 30 domen

 

https://www.ovh.pl/hosting-plesk/

 

Za większe pieniądze można mieć 400GB powierzchni, sporo mocy i jakąś full licencję reseller.

Jak się da to powstawiać swoje loga, nazwy, DNS i można odpalać hosting.

Gdzieś jakieś kruczki albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tak podstawowy to ten Plesk i to, że aktualizacje tego systemu nie są w żaden sposób nadzorowane.

Nie wspominając już o kopiach zapasowych czy potencjalnych błędach na poziomie wirtualizacji np. jakiś reset storage i błędy w systemie plików oraz inne dziwne anomalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Są już dostępne vps ssd w Polsce.

 

Póki co bez dodatkowego storage i snapshotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem w ciągu kilku dni mają uruchomić sprzedaż.

 

PS. Szybko zeszły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Trochę zatrzęsie to rynkiem tanich VPS u Nas ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem w ciągu kilku dni mają uruchomić sprzedaż.

 

PS. Szybko zeszły :P

 

Nie zeszły, przed chwilą zamówiłem i otrzymałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

No to zamówiłem do testów, zobaczmy jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dostaliście email? Czy jak wiedzieliście, że są?

Zapisałem się wcześniej a nie dostałem żadnego info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

Zobaczyłem dyskusje tutaj w temacie i zakupiłem, nie dostałem żadnego maila. Zakupiłem najniższy pakiet.

 

Aktualnie nawet ping zadka nie urywa, na łączu albo dysku jakiś limit 6 MB/s więcej nie idzie aktualnie nie mam siły sprawdzać dalej, 26ms gdzie do wszystkich serwerowni mam po 10-15 szczególnie do centrów danych w warszawie to nawet i po 5ms.

localized_polish_iw02.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                  100%  161MB   6.0MB/s   00:27
active.txt                                                                                                                                                                                                                                                                                 100%    6     0.0KB/s   00:00
config_mp.cfg                                                                                                                                                                                                                                                                              100% 7615     7.4KB/s   00:00
localized_polish_iw09.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                  100%  185KB 185.0KB/s   00:00
localized_polish_iw08.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                  100%  146MB   5.8MB/s   00:25
iw_03.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                                  100%  159MB   6.1MB/s   00:26
localized_polish_iw03.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                  100%  161MB   6.0MB/s   00:27
localized_polish_iw04.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                  100%  161MB   6.4MB/s   00:25
iw_02.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                                  100%  157MB   6.3MB/s   00:25
iw_09.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                                  100%  160MB   5.9MB/s   00:27
localized_polish_iw10.iwd                                                                                                                                                                                                                                                                  100%   55MB   6.0MB/s   00:08

Ale aktualnie serwer jako serwer vps działa bardzo ładnie.

Potem przetestuje jak działa mi na nim serwer gry z którym ostatnio się borykałem by znaleźć dobry VPS pod niego za niskie pieniądze.

 

--------

Najtańszy pakiet na podstawie testu z serwerem gry COD2 jest porównywalny do niektórych pakietów po 25 zł z polskich ofert. Jest na pewno lepszy niż sldc i minthost to nie ma porównania.

 

Zapewne też świetny niż np konto hostingowe współdzielone, w niejednej firmie, więc jak ktoś się zna i potrafi sobie ogarnąć serwer www i potrzebne mu elementy to będzie zadowolony.

 

Ja jutro w pracy przetestuję jak działa na tym VPS generowanie strony w porównaniu z trzema innymi gdzie leżą sklepy którymi się zajmuję.

Edytowano przez graczu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×