Skocz do zawartości

Polecane posty

 

 

ktore zgodnie z ogłoszeniami Olesa mialy byc darmowe:

Ja dostałem fakturkę za adresy... za które już dawno temu zapłaciłem (w lutym na 6 miesięcy) :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co będzie szybsze na soyoustart.com dla serwisu w Polsce z mocno obciążoną bazą MySQL (dużo użytkowników i zapytań + dodatkowo zapytania przez API REST):

 

1. Serwer SSD z RAID hardwarowym i centrum danych w Ameryce,

2. Serwer SSD z RAID softwarowym i centrum danych we Francji.

 

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

http://www.cyberciti.biz/tips/raid-hardware-vs-raid-software.html

 

Tu niby robi różnicę w porównaniu, szczególnie przy dużym loadzie, ale teoretycznie na tym serwerze mam mieć duży zapas mocy patrząc na obecne zużywanie zasobów.

 

Tyle, że wiadomo - Ameryka to Ameryka.

 

edit:

 

Ktoś wie jeszcze czy jest tam opcja dokupienia dodatkowego adresu IP? Mam certyfikat SSL i strona cały czas śmiga po HTTPS.

Edytowano przez Bat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Software RAID w wielu sytuacjach może być znacznie szybszy od hardware'owego, wszystko zależy od zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

http://www.cyberciti.biz/tips/raid-hardware-vs-raid-software.html

 

Tu niby robi różnicę w porównaniu, szczególnie przy dużym loadzie, ale teoretycznie na tym serwerze mam mieć duży zapas mocy patrząc na obecne zużywanie zasobów.

 

Tyle, że wiadomo - Ameryka to Ameryka.

 

edit:

 

Ktoś wie jeszcze czy jest tam opcja dokupienia dodatkowego adresu IP? Mam certyfikat SSL i strona cały czas śmiga po HTTPS.

 

Tak jak Archi napisał, wszystko zależy od zastosowania, ja w niektórych przypadkach miałem tak że bez hardware'owego nic bym nie zrobił :) co do dodatkowych IP są, 100-120 zł za jedno rocznie (nie można płacić miesięcznie)

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko na pewno mówimy o http://www.soyoustart.com/ ?

 

Nie chcę zapłacić 300 zł, żeby potem się okazało, że nie można dokupić dodatkowego IP. 120 zł rocznie to 10 zł w stosunku miesięcznym, więc cena OK. Na stronie brak info o tym.

 

Co do RAID, to w zasadzie mi on jest za bardzo sam w sobie niepotrzebny. Serwer ma po prostu zapierdzielać na SSD. W razie czego mam dzienne backupy, a większe pliki i tak będą na innym serwerze.

 

Chodzi tylko o to, czy softwarowy RAID nie spowolni mi strony, kiedy będzie duże obciążenie.

 

edit

 

Dobra, nie mogłem się doczekać, bo stary serwer leci w h. Kupiłem ten z software RAID, bo jest we Francji, no i faktycznie da się zamówić dodatkowe IP po zalogowaniu.

 

Dzięki za pomoc. Napierdzielam z przenoszeniem serwisu.

 

edit

 

Ktoś kupował tam Direct Admin? Mam problem z licencją. W panelu jest tylko ID licencji, ale nie ma ID klienta potrzebnego do instalacji. Ciekawe kiedy support odpisze...

Edytowano przez Bat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało, znalazłem na zagranicznym forum też ten ID. Już wszystko śmiga.

 

Strona działa za***iście. W Google i innych toolsach 100/100. Super czas odpowiedzi, zapas mocy, na razie same plusy. Udało się wszystko ustawić bez męczenia supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie znać jak tam z tymi fakturami i opłatami zaległymi, która albo miały być za free albo zapłaciliście już. Ciekaw jestem jak to się skończyło, sypnął im się system zarządzania i rejestrowania płatności, czy po prostu chcą z ludzi idotów zrobić i liczą że drugi raz część zapłaci?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o to, czy softwarowy RAID nie spowolni mi strony, kiedy będzie duże obciążenie.

 

 

Prędzej spowolni działanie RAID sprzętowy niż programowy. Dla obecnych procesorów (a na pewno tych z gamy SOS) obsługa RAID to "bułka z masłem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was ma problemy z łączem w na serwerze w soyoustart ? Mi właśnie padło łączę na jednym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy OVH można dokupić dodatkowe IP do VPSa?

 

Tylko w ofercie VPS Cloud: Opcja geograficznie lokalizowanych IP*:16 IPv4 maksymalnie (+ 4,00 PLN Netto / m-c /IP). Każdy adres IP może być zlokalizowany w DE, ES, FR, PL lub UK. Oferta aktualnie nie dostępna w centrum danych w Beauharnois.

 

W ofercie VPS Classic brak takiej możliwości.

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do podstawowego SYS-IP-1 ile moge IPV4 domówić i jaki jest koszt? (platne za m-c czy rok?)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdek nie chce sie czytac... ;)

 

* : Opłata instalacyjna to 8,00 PLN Netto /IP ( 9,84PLN BRUTTO) . Odnowienie jest darmowe. Powyżej 16 IP: 8,00 PLN Netto /m-c /IP ( 9,84PLN BRUTTO) z ograniczeniem do 128 IP i/lub 16 slotów na serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdecydowanie odradzam hostowanego Exchange'a w OVH. Po zmigrowaniu poczty przez ich narzędzie ImapCopy straciłem możliwość wysyłania wiadomości przez OWA. Komunikacja z supportem trwała 48h. Dopiero po tym czasie support założył zgloszenie u techników.Po 34 godzinach od techników ani jednej wiadomości.

Nie bez znaczenia dla tej opinii jest również fakt, że support OVH (polski oczywiście) nie potrafi czytać wiadomości ze zrozumieniem. Po napisaniu im (cytuję) :

 

Ani razu nie pisałem, że nie mogę się zalogować do skrzynki. Loguję się bez problemów.

 

Otrzymałem taką wiadomość od supportu:

 

 

 

Witam.

Czyli obecnie jest problem z:
- logowaniem do OWA
- logowaniem do Outlooka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałby ten Exchange paść w całości, żeby technicy zajęli się tym w weekend - tego typu problemy to raczej rozwiązują od 9 do 17 w dni robocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wam jeszcze razy trzeba powtórzyć, że support w OVH nie działa? :D

 

Nam ?

Kto niczego poza OVH nie skosztował, ten się nie dziwi że support raczy coś zrobić dopiero po kilkunastu godzinach.

A i to dobrze że nie po kilku dniach dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nam ?

Kto niczego poza OVH nie skosztował, ten się nie dziwi że support raczy coś zrobić dopiero po kilkunastu godzinach.

A i to dobrze że nie po kilku dniach dopiero.

 

W cenie 15 zł / miesiąc dostaję dedyka z infrastrukturą wartą kilka dobrych stówek na miesiąc + anty-DDoS.

 

Nie mam prawa żądać czegokolwiek od supportu w tej cenie.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem zaczyna się wtedy, kiedy taki sam support otrzymuje się przy kimsufi czy vps za 15 zł, jak i maszynie z serii EG czy HG, albo nawet takim Exchange, który mimo wszystko podchodzi pod zastosowania profesjonalno-korporacyjne ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W OVH.PL chce wykupić hosting(aktualnie hostuje u nich tylko domeny).

 

Nie rozumiem tylko jednego - czy na serwerach wirtualnych naprawdę nie można przechowywać plików?

Myślałem nad pakietem 250gb dlatego, że moja strona daje także możliwość dzielenia się wewnątrz niej plikami z innymi użytkownikami. Mają być to w założeniu całkowicie legalne pliki(głównie dokumenty). Niemniej jednak zasięgnąłem do regulaminu i z niego jasno wynika, że ten proceder jest surowo zabroniony.

 

Wyjaśnijcie mi, czy to "widzimisię" OVH.PL, czy to w ogóle jest zabronione tylko inne firmy to pomijają w regulaminie? Nie wiem, czy muszę brać teraz coś wyżej u nich np. VPS lub dedyka, aby nie narażać się na banicję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To nie jest jakieś widzimisię tylko normalny punkt regulaminu, gdzie każda firma ma prawo dobrze gospodarować miejscem na serwerze.

 

Od backupu są serwery backupowe a nie tanie konto hostingowe gdzie jest duża pojemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie potrzebuje serwera do backupu tylko potrzebuje każdemu użytkownikowi dać 10mb, aby mógł udostępniać dokumenty innym użytkownikom - według tego regulaminu i to jest zabronione.

 

Nie rozumiem co im za różnice robi jak wykorzystuje to 100gb. Nie wiem, czy to wina ceny, ale u mojego aktualnego usługodawcy to nie jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×