Skocz do zawartości

Polecane posty

nowa oferta http://www.soyoustart.pl/oferta.xml jest wg mnie OK.

Za 163,99 PLN Netto / miesiac jest sprzecik

 

Procesor Intel Xeon E3 1245v2 Rdzenie / Wątki 4 rdzenie / 8 wątków Częstotliwość 3.4 GHz+ RAM 32GB DDR3 Dyski 2x 2 TB SATA3 Raid Soft Sieć 1000Mbps Przepustowość 200Mbps

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie po co podają sieć 1000Mbps jeśli jest ograniczona do 200Mbps. To równie dobrze mogli pisać 10Gb albo miliard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tak są porty na switchach i w serwerach, a limitowanie ruchu na switchu to proszenie się o kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowa oferta http://www.soyoustart.pl/oferta.xml jest wg mnie OK.

Za 163,99 PLN Netto / miesiac jest sprzecik

 

Procesor Intel Xeon E3 1245v2 Rdzenie / Wątki 4 rdzenie / 8 wątków Częstotliwość 3.4 GHz+ RAM 32GB DDR3 Dyski 2x 2 TB SATA3 Raid Soft Sieć 1000Mbps Przepustowość 200Mbps

 

Śmieszne tylko że za dyski ssd, które obstawiam, że są niedużo droższe albo i w podobnej cenie trzeba dopłacić aż 50zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bo tak są porty na switchach i w serwerach, a limitowanie ruchu na switchu to proszenie się o kłopoty.

 

Zaciekawiła mnie twoja wypowiedź :)

Możesz rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżetowy switch (takie są na rackach w serwerach za 170 zł miesięcznie) mają mało wydajne wszystko. Speed limitowany negocjacją nie zabiera nic z wydajności. Sprawdzanie ile danych przelatuje na /s i limitowanie tego już tak i jeżeli odbywa się to na wielu portach (wielu VLANach na port) to urządzenie tego nie wyrobi przy większym ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wygląda ciekawie. Taki Kimsyf z C2D za 15 eurasów idealnie nadałby się pod mój nieduży projekt. Ciekawe, czy w Polsce też dadzą taką ofertę bez setup fee :).

 

Edit: Sorrki, 9.90e setupu jest. Hmmm, lipa za używany serwer, w Hetznerze nie biorą nic.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wygląda ciekawie. Taki Kimsyf z C2D za 15 eurasów idealnie nadałby się pod mój nieduży projekt. Ciekawe, czy w Polsce też dadzą taką ofertę bez setup fee :).

 

Edit: Sorrki, 9.90e setupu jest. Hmmm, lipa za używany serwer, w Hetznerze nie biorą nic.

 

 

Serwer dedykowany za grosze i jeszcze źle.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja słyszałem że będzie opcja która pozwoli wysłać kopię legitymacji szkolnej która nie dość że usuwa opłatę instalacyjną to jeszcze dodatkowo dostajesz za darmo usługę do ukończenia 18 roku życia. Podobno ma to być zrobione na podstawie dodatku z unii europejskiej by wspomagać rozwój młodej przedsiębiorczości a tym samym wymusić chęć pogłębiania wiedzy. Ma to również ujemne skutki ponieważ trzeba będzie wysyłać kopie świadectwa co każde półrocze. Ten system ma zapobiegać wymiany oferty przez "starych" użytkowników.

 

A tak na poważnie kto naprawdę szczerze trzyma tam poważne tematy i nie mówię tu o serwerach za 200 dolarów. Osobiście nie mogłem sobie pozwolić na ciągłe zmiany odnośnie polityki związanego z transferem. Byłem zadowolonym klientem na samym początku ale teraz? To są jaja. Szkoda że po prostu nie oddzielili starego ovh od nowych usług tworząc jakąś śmieciową firmę. W ten sposób zachowali by szacunek i jakość starych klientów. Wiadomo że inwestycje nie zostały wykonane z kasy pochodzącej z kosmosu ale to inny temat. Sprawa opłaty instalacyjnej? Dla mnie to i tak za mała. Powinni dołożyć jeszcze więcej by ustabilizować klientów i wzmocnić relacje które nie wyglądają ciekawie. Druga sprawa weryfikacja według wieku (21lat) i firmy (płatnik VAT) - nie ma nic lepszego. Spełniasz te czynniki masz bez opłaty instalacyjnej + kontrakt minimum na okres 6 miesięcy z możliwością przejścia na wyższy plan po upływie tego okresu lub za dopłatą. To co teraz tam się dzieje przekreśliło zaufanie. Niestety jak to mój znajomy mówi chcesz mieć serwer i jakość to niestety Hetzner lub LeaseWeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

 

Serwer dedykowany za grosze i jeszcze źle.

 

 

Hmm, wygląda ciekawie. Taki Kimsyf z C2D za 15 eurasów idealnie nadałby się pod mój nieduży projekt. Ciekawe, czy w Polsce też dadzą taką ofertę bez setup fee :).

 

Edit: Sorrki, 9.90e setupu jest. Hmmm, lipa za używany serwer, w Hetznerze nie biorą nic.

 

 

Za darmo powinni dawać wyzyskiwacze jedni... :D

 

 

 

Ale ja słyszałem że będzie opcja która pozwoli wysłać kopię legitymacji szkolnej która nie dość że usuwa opłatę instalacyjną to jeszcze dodatkowo dostajesz za darmo usługę do ukończenia 18 roku życia. Podobno ma to być zrobione na podstawie dodatku z unii europejskiej by wspomagać rozwój młodej przedsiębiorczości a tym samym wymusić chęć pogłębiania wiedzy. Ma to również ujemne skutki ponieważ trzeba będzie wysyłać kopie świadectwa co każde półrocze. Ten system ma zapobiegać wymiany oferty przez "starych" użytkowników.

 

A tak na poważnie kto naprawdę szczerze trzyma tam poważne tematy i nie mówię tu o serwerach za 200 dolarów. Osobiście nie mogłem sobie pozwolić na ciągłe zmiany odnośnie polityki związanego z transferem. Byłem zadowolonym klientem na samym początku ale teraz? To są jaja. Szkoda że po prostu nie oddzielili starego ovh od nowych usług tworząc jakąś śmieciową firmę. W ten sposób zachowali by szacunek i jakość starych klientów. Wiadomo że inwestycje nie zostały wykonane z kasy pochodzącej z kosmosu ale to inny temat. Sprawa opłaty instalacyjnej? Dla mnie to i tak za mała. Powinni dołożyć jeszcze więcej by ustabilizować klientów i wzmocnić relacje które nie wyglądają ciekawie. Druga sprawa weryfikacja według wieku (21lat) i firmy (płatnik VAT) - nie ma nic lepszego. Spełniasz te czynniki masz bez opłaty instalacyjnej + kontrakt minimum na okres 6 miesięcy z możliwością przejścia na wyższy plan po upływie tego okresu lub za dopłatą. To co teraz tam się dzieje przekreśliło zaufanie. Niestety jak to mój znajomy mówi chcesz mieć serwer i jakość to niestety Hetzner lub LeaseWeb.

 

Krzaki przybywajcie... Świeży deszczyk spadnie i będą rosły i rosły :D

 

 

Co do tematu to fakt oferta za często się zmienia, ale teraz chyba wyskoczą z mega ilością konfiguracji serwerów bo już teraz jest dużo konfiguracji a nie wszystko "otworzyli" - mam na myśli rynek PL bo oferty FR nie znam.

 

Tylko pytanie czy ich to nie przerośnie jak serwery za paczkę malborasów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przerośnie. Na dzień dobry płacisz ~72 zł + VAT nawet za najtańszego dedyka. Poza tym mówiąc krótko. W porównaniu do tego co było jest 2x mniej za 2x więcej, to tak w skrócie.

 

ACZKOLWIEK już w wersji za 12 euro znajdziemy RAID, i to mi się ogromnie podoba. Nadal nie konkuruje z moim Intel Atom N2800 za 16 zł netto / miesiąc (dedyk za 20 zł, dożyłem tych czasów :D), ale pod zastosowania bardziej "serio" już się nadaje. W zasadzie pod każdy startup jest perfekcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczekam na opinie swiezej firmy ktora NIGDY nie miala dedykowanego serwera w ovh,nie ma pojecia jaka biedronka tam byla i dopiero za miesiac wykupi serwer i powie jak to jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda, że będą jakieś promocję dla studentów, czy to tylko plotki?

 

Oczywiście, że będą. Trzeba będzie mieć tylko odpowiednią średnią przeliczaną wg. Europejskiego Instytutu Przeliczania Średnich. Bardzo fajna oferta będzie, w dodatku motywująca do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo coś czy wprowadzą ofertę kimsufi, taką jak we fr? Bo domniemam że nie da się zamówić serwera z fr oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo coś czy wprowadzą ofertę kimsufi, taką jak we fr? Bo domniemam że nie da się zamówić serwera z fr oferty.

Pewnie tak, ale już nie tak jak za darmo, tylko wprost tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje więcej niż 1 domena to mu się to opłaci. Bo tak czy siak, żeby dostać darmową .eu trzeba zamówić inną globalną i to chyba tylko tą którą podali w mailingu.

Edytowano przez Bartosz Stępień (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos zamawial z SYS tego Xeona za 250 + PLN ? Jak dlugo sie czeka na instalacje? Czy mozna wybrac miejsce instalacj iserwera, chodzi mi o RBX 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@up: w OVH tak szybko wszystko się zmienia, że najlepiej napisać na pomoc@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×