Skocz do zawartości

Polecane posty

 

Myślę o online.net. Cena przystępna i sieć wydaje się działać ok. Przemawia również do mnie tania sieć prywatna, którą można dokupić jako opcję.

 

W OVH po wprowadzeniu nowej oferty nie widzę możliwości skalowania projektu, ponieważ jest zbyt drogo.

 

 

 

Polecam online.net, ale od serwera €29.99 w górę, te poniżej to zabawki dla gimbazy... Atom'y z kimsyfa są bardziej wydajniejsze od tych procków z online.net za 9-14 euro, jakby nie patrzeć są to procesory, które są stosowane w netbookach więc nie krytykuje firmy bo za tą cenę nieba nie oczekuje, ale nie polecam serwerów poniżej 20 euro od tej firmy, chyba że na testy aby coś sprawdzić odpalić, wtedy tak, ma to sens.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam online.net, ale od serwera €29.99 w górę, te poniżej to zabawki dla gimbazy... Atom'y z kimsyfa są bardziej wydajniejsze od tych procków z online.net za 9-14 euro, jakby nie patrzeć są to procesory, które są stosowane w netbookach więc nie krytykuje firmy bo za tą cenę nieba nie oczekuje, ale nie polecam serwerów poniżej 20 euro od tej firmy, chyba że na testy aby coś sprawdzić odpalić, wtedy tak, ma to sens.

 

Pozdrawiam

NetMat

 

To prawda, gama Personal to do zabawy albo na backup. Zamówiłem właśnie jeden taki konkretnie pod backup. Przewagę nad Kimsufi ma tym, że sieć działa na 1gbps, a w przypadku backupów to bardzo ważne.

Mi bardziej chodzi o serwery z E3 i 32GB ram, których w OVH nie ma, a w ofercie SYS mają ograniczoną sieć wewnętrzną do 200mbps.

 

Z online planuje wynająć Serveur Dedibox PRO 2014 10K oraz Serveur Dedibox PRO 2014 SSD

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z onlinea planuje wynająć Serveur Dedibox PRO 2014 10K oraz Serveur Dedibox PRO 2014 SSD

 

Naprawdę fajne to jest w takiej cenie, pytanie jak będzie z jakością przy takiej sprzedaży i supportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajne to jest w takiej cenie, pytanie jak będzie z jakością przy takiej sprzedaży i supportem.

 

Support jest okej, w każdym bądź razie dla mnie. To zrozumiałe że najszybszą pomoc mają ci co płacą za support, ja nie płacę i odpowiadają do godziny, najszybciej miałem do 15 min najpóźniej do 1 godzin chyba, coś takiego. Mniej więcej jest tak jak było w OVH, można powiedzieć że nawet lepiej pod względem łącza i sprzętu.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Support jest okej, w każdym bądź razie dla mnie. To zrozumiałe że najszybszą pomoc mają ci co płacą za support, ja nie płacę i odpowiadają do godziny, najszybciej miałem do 15 min najpóźniej do 1 godzin chyba, coś takiego. Mniej więcej jest tak jak było w OVH, można powiedzieć że nawet lepiej pod względem łącza i sprzętu.

 

Pozdrawiam

NetMat

 

W ciągu osatniego miesiąca 8/12 interwencji technikow z serwerem wykonali mi w ciągu godziny/półtorej. Za tą cene rewelacja.

 

PS. To temat o OVH, więc nie zbaczajmy z tematu.

Edytowano przez Arkadiusz N (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, OVH najpierw daje super niskie ceny, potem wstrzymuje sprzedaż a teraz dają tak kiepską oferte.

Nie maja zadnej konsekwencji ani planu w ustalaniu ofert. Nie zdziwię że jak za 2 tygodnie pojawią się u nich dedyki za np 1PLN.

 

Czytelność strony też jest niższa niż wcześniej, ale to już drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokłdanie! Na razie ludzie jeszcze szukają tych kebabów ale za rok/dwa/trzy sprzęt będzie przestarzały i częśc ludzi zrezygnuje ciekawe co w tedy zrobią z tym sprzętem bo taki dajmy na to roczny serwer to wiadomo że nówka już nie jest, ale na smietnik go wywalać też szkoda skoro mógł by jeszcze generować zysk przez następne 2 lata spokojnie.

 

Ja się zaczynam zastanawiać nad przeniesieniem wszytkich domen gdzie indziej bo już tracę zaufanie do tej firmy..., a jestetm ich klientem przeszło 5 lat i rok w rok czterocyfrowe kwoty u nich zostawiam za same domeny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

hah. Wykasowali tylko tanie oferty i zrobili koszty instalacji (wróciły) i ludzie już narzekają bo nie ma dedyka za 50zł z łączem 100/100 dedykowanym haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadzee, nie o to chodzi, zauważ, że ich oferta w ogóle nie jest konkrencyjna. O to nam wszystkim chodzi. Dla mnie nawet stary(nowy mSP z czasów kebabów) mógłby kosztować i 300 zł brutto, ale żeby były dostępne i jako tako ich oferta mogłaby chociaż trochę być konkurencyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze chyba mowisz przez swoj pryzmat, mnie nigdy nie interesowaly serwery za dwa kebaby. A aktualna oferta to poprostu nie wypal pod wzgledem samego sprzetu (dobieranie podzespolow) i cen, bo za taka cene to w polsce w sprintdatacenter mam lepsza maszyne.

 

Po za tym cala oferta OVH nowa, jest chyba zrobiona tylko po to, aby starzy klienci nie zrobili turn over, bo nikt normalny na taka "oferte" sie nie pokusi, aby przejsc z jakiegos msp czy hybryd HG na te nowe cuda na kiju. Przynajmniej to im sie udalo, ograniczyli turn over, ale sprzedazy powiekszyc to na pewno nie powieksza.

Edytowano przez poppe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po za tym cala oferta OVH nowa, jest chyba zrobiona tylko po to, aby starzy klienci nie zrobili turn over, bo nikt normalny na taka "oferte" sie nie pokusi, aby przejsc z jakiegos msp czy hybryd HG na te nowe cuda na kiju. Przynajmniej to im sie udalo, ograniczyli turn over, ale sprzedazy powiekszyc to na pewno nie powieksza.

 

Nie sądze aby ograniczyli turn over, wręcz przeciwnie. Nową ofertą zablokowali możliwość rozwoju projektów, co prawdopodobnie poskutkuje przeniesieniem się ich do innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ceny w ovh zaczynają się kształtować na poziomie europejskim. Jeśli do tych cen dojdzie naprawdę dobry support 24/7 to jednym problemem będzie brak Polskiej lokalizacji. Ja wiem że was nie interesuje nic oprócz cen w ovh, ale dla tych myślących chcę zakomunikować że z dużego biura przenieśli się do mega budynku w którym będzie się rozwijała naprawdę inna instytucja niż to co do tej pory było.... Oczywiście za wszystkie zmiany będą płacić klienci ;). Więc pozostaje tylko tym co byli w ovh zmieniać cenowo niższe w stylu online.net, albo zmienić model model biznesowy bo taniej to w cale nie znaczy lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ceny w ovh zaczynają się kształtować na poziomie europejskim. Jeśli do tych cen dojdzie naprawdę dobry support 24/7

 

Niektórzy nie potrzebują supportu. Po co płacić za coś z czego się nie korzysta? Dlatego OVH mi się podobało. Jeżeli będzie tak jak mówisz, OVH będzie po prostu kolejnym hostingiem i powstanie na rynku nisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ceny w ovh zaczynają się kształtować na poziomie europejskim. Jeśli do tych cen dojdzie naprawdę dobry support 24/7 to jednym problemem będzie brak Polskiej lokalizacji.

 

Nie przesadzaj. OVH to firma nieobliczalna. Bodajże w zeszłym roku ceny transferu podskoczyły tam ot tak sobie, z dnia na dzień o ~1000%. Podobne akcje były też z cenami IP. Ja autentycznie bałbym się tam trzymać prywatnego bloga z fotkami kotów, a co dopiero usługi. Jedyną klientelą OVH do tej pory była "dzieciarnia" i nie obrażajcie się tu, chodzi mi o klientele która ma bardzo dużą mobilność lub niewielką wartość projektów trzymanych na dzierżawionych tam maszynach. Po zmianach w ofercie które teraz wprowadzili, ani nie przekonają do siebie poważniejszego klienta, ani nie zachwycą dzieciarni. Wyszła im taka oferta dla nikogo.

 

Btw. Obstawiamy kiedy będzie kolejne gruntowne przemeblowanie oferty w OVH? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie przesadzaj. OVH to firma nieobliczalna. Bodajże w zeszłym roku ceny transferu podskoczyły tam ot tak sobie, z dnia na dzień o ~1000%. Podobne akcje były też z cenami IP. Ja autentycznie bałbym się tam trzymać prywatnego bloga z fotkami kotów, a co dopiero usługi. Jedyną klientelą OVH do tej pory była "dzieciarnia" i nie obrażajcie się tu, chodzi mi o klientele która ma bardzo dużą mobilność lub niewielką wartość projektów trzymanych na dzierżawionych tam maszynach. Po zmianach w ofercie które teraz wprowadzili, ani nie przekonają do siebie poważniejszego klienta, ani nie zachwycą dzieciarni. Wyszła im taka oferta dla nikogo.

 

Btw. Obstawiamy kiedy będzie kolejne gruntowne przemeblowanie oferty w OVH? :)

 

Obstawiam wiosnę.

 

Rzeczywiście nowa oferta nie zachwyca niczym, ale albo to ja jestem ślepy, albo jeszcze nie wprowadzili oferty PS (personal server), ewentualnie nie zamierzają jej wprowadzić w ogóle. To ta dla studentów, co ma zastąpić kimsyfy.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, chodzi mi o klientele która ma bardzo dużą mobilność

 

Haha to fakt, OVH niejako zmusiło do brania pod uwagę konieczności szybkich przenosin przy projektowaniu aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To jest już smieszne HG mają 500Mb/s ?

Mam kilka starszych HG i już miały chyba 2 albo 3krotnie zmienianą przepustowość ...

Jak można opierać biznes o firmę która co chwile zmienia ofertę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście za tanio to macie niestabilnie.

 

Zmiana cen lacz byla reakcja na to co wyprawiali klienci ktorzy pakowali tam projekty ktore ciagnely non stop 1 Gbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Zmiana cen lacz byla reakcja na to co wyprawiali klienci ktorzy pakowali tam projekty ktore ciagnely non stop 1 Gbit/s

 

Kupiłem, to czemu mam nie korzystać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, to czemu mam nie korzystać ?

 

Niektórzy mają jeszcze mentalność, że jak się kupi jakiś sprzęt to najlepiej, żeby cały czas stał w folii i był nie używany, a jak już to od święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana cen lacz byla reakcja na to co wyprawiali klienci ktorzy pakowali tam projekty ktore ciagnely non stop 1 Gbit/s

 

Nie mogę w pełni się z Tobą zgodzić. Zmiany dotyczące cen transferu zostały wprowadzone w trybie alarmowym, gdy zdali sobie sprawę, że nie zdążą z planowaną na 3 kwartał 2012 rozbudową sieci - udało im się zamknąć temat dodania dodatkowej przepustowości dopiero jakoś w Q4. Octave za to w swoim stylu za własne zaniechania obarczył oczywiście klientów, przy okazji mydląc wszystkim oczy jakimiś tajemniczymi bugami w oprogramowaniu routerów, które to jakoby miały nie zliczać jakiegoś sporego procentu ruchu generowanego przez klientów. Nie mówię, że błędu nie było, ale głównym powodem wzrostu cen było mówiąc potocznie zabicie sieci OVH (osoby które się tematem interesowały zapewne pamiętają ilość czerwieni na wykresach weathermap w tamtym okresie i to zarówno na linkach międzynarodowych jak i spore "congestion" w samych DC chociażby w segmencie HG - zobacz sobie poczwórne wpięcia na stronę w dwóch dolnych blokach w s3-6k, s4-6k http://weathermap.ovh.net/hg które były wtedy konieczne, żeby rozwiązać problem) i brak pomysłu jak temu szybko zaradzić wiedząc, że dodatkowa przepustowość to kwestia minimum 2-3 miesięcznego oczekiwania na sfinalizowanie inwestycji w paneuropejską sieć światłowodową.

 

Reasumując klient dostał po pysku za nie własne grzechy, cóż ... OVH. Jak też zapewne pamiętamy, po okresie wzrostu cen i sfinalizowaniu rozbudowy sieci nastąpił okres manny z nieba, gdzie do każdego serwera przydzielano po 100/200/300/500mbps. :)

Edytowano przez Insider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH kojarzy mi się tylko z pozytywami :) Jak dedyk to tylko u nich ;)

Raz tylko miałem u nich problemy po kilku większych atakach, ale finalnie wszystko skończyło się dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×