Skocz do zawartości

Polecane posty

Ciekawe jest to, że serwery są dostępne po 120sek. Więc dość ciekawie to wygląda, ale i tak trzeba czekać zanim to wejdzie w życie dla innych.

 

Podobno w piątek ma być dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta z Celeron'ami chyba wykorzystana (Disponibilité: Coming soon), czy jeszcze nie ruszyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dyrektywa miała wejść w życie we wszystkich państwach członkowskich w 2009 roku.

Nie. Dyrektywa weszła w życie z dniem w niej podanym.

Do końca 2009 roku państwa członkowskie zobligowane były do zmodyfikowania swoich praw lokalnych

uwzględniając wytyczne zawarte w tej dyrektywie. Co z resztą dokładnie słowo w słowo jest napisane

we fragmencie, który zacytowałeś. A to, czy lokalne prawa zostały zmodyfikowane to już druga kwestia ;)

stąd też pytanie o konkretne przepisy owych praw lokalnych (czy to francuskiego, czy polskiego)

które to zabraniają ograniczeń terytorialnych świadczonych usług.

 

 

 

A tak wracając do nowej oferty ovh - to wyjaśni ktoś, czemu blok IP FAILOVER /28 jest w tej samej cenie co /27?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że wreszcie będzie można zamówić serwer nie z półki, a jednak będzie można go dostosować do swoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dyrektywa weszła w życie z dniem w niej podanym.

Do końca 2009 roku państwa członkowskie zobligowane były do zmodyfikowania swoich praw lokalnych

uwzględniając wytyczne zawarte w tej dyrektywie. Co z resztą dokładnie słowo w słowo jest napisane

we fragmencie, który zacytowałeś. A to, czy lokalne prawa zostały zmodyfikowane to już druga kwestia ;)

stąd też pytanie o konkretne przepisy owych praw lokalnych (czy to francuskiego, czy polskiego)

które to zabraniają ograniczeń terytorialnych świadczonych usług.

 

 

 

A tak wracając do nowej oferty ovh - to wyjaśni ktoś, czemu blok IP FAILOVER /28 jest w tej samej cenie co /27?

 

Tak, mój błąd - chodziło mi oczywiście o jej implementacje. Dyrektywa weszła w życie dzień po jej opublikowaniu.

 

Jeśli chodzi o implementacje tej dyrektywy, to została zaimplementowana (na pewno odnośnie zakazu dyskryminacji) zarówno we Francji jak i w Polsce.

 

We Francji mówią o tym następujące przepisy:

http://www.legifrance.gouv.fr/affichCodeArticle.do?idArticle=LEGIARTI000006417831&cidTexte=LEGITEXT000006070719

 

http://www.legifrance.gouv.fr/affichCodeArticle.do?idArticle=LEGIARTI000006417831&cidTexte=LEGITEXT000006070719

 

A w Polsce masz to w ustawie o świadczeniu usług na terenie RP:

 

http://www.mg.gov.pl/files/upload/7843/ustawa%20o%20swiadczeniu%20uslug.pdf

 

Artykuł 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Francuskie przepisy nie mówią nic o miejscu zamieszkania, tylko pochodzeniu, a to jednak tożsame nie jest. Tylko teraz tak. Skarżyć OVH FR? Na podstawie francuskiego kodeksu karnego? OVH PL nie ma za co, bo to jednak osoby podmiot. Druga kwestia, jak chcesz udowodnić, że wg. francuskiego KK, który zabrania dyskryminacji ze względu na pochodzenie, OVH łamie prawo?

 

Czyli będziesz chciał pozwać francuską firmę, świadczącą usługi na terytorium Francji za łamanie postanowień polskiej ustawy?

 

Moim zdaniem szukasz dziury w całym troszkę na siłę.

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Francuskie przepisy nie mówią nic o miejscu zamieszkania, tylko pochodzeniu, a to jednak tożsame nie jest. Tylko teraz tak. Skarżyć OVH FR? Na podstawie francuskiego kodeksu karnego? OVH PL nie ma za co, bo to jednak osoby podmiot. Druga kwestia, jak chcesz udowodnić, że wg. francuskiego KK, który zabrania dyskryminacji ze względu na pochodzenie, OVH łamie prawo?

 

Czyli będziesz chciał pozwać francuską firmę, świadczącą usługi na terytorium Francji za łamanie postanowień polskiej ustawy?

 

Moim zdaniem szukasz dziury w całym troszkę na siłę.

 

Nie wiem dlaczego wkleiły mi się dwa takie same linki. Ten jest ważniejszy:

 

http://www.legifrance.gouv.fr/affichCodeArticle.do?idArticle=LEGIARTI000027012142&cidTexte=LEGITEXT000006069565

 

Tamten w poprzednim poście nakłada dodatkowe sankcje karne, jeśli odmowa sprzedaży wystąpiła z powodów tam wymienionych. W każdym razie odmowa sprzedaży ze wględu na to, że nie jest się rezydentem danego kraju nie jest dozwolonym powodem - żaden sąd tego nie uzna.

 

Dalej jeśli chodzi o implementację: http://www.europarl.europa.eu/sides/getAllAnswers.do?reference=E-2012-001851&language=ET masz przykład, że francuski disneyland musiał zacząć przyjmować zamówienia z innych krajów EU jeśli ktoś nie chciał korzystać z ich strony dedykowanej dla danego kraju.

 

Jeśli chodzi o polską ustawę, to był tylko przykład implementacji - każdy kraj członkowski miał obowiązek to zrobić.

 

A jeśli chodzi o skarżenie, to pewnie można złożyć skargę w uokik czy co tam w Polsce jest i oni powinni przekazać to "wyżej"

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct - teraz lepiej. Wszystko się zgadza. Ale ja dalej będę się upierał, że oni jednak w jakiś sposób, racjonalny, byliby w stanie takie ograniczenie uzasadnić. Po prostu nie chce mi się uwierzyć, że jednak firma jak OVH zdecydowała by się na takie coś bez opinii prawnych. Ale wiesz, próbować możesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct - teraz lepiej. Wszystko się zgadza. Ale ja dalej będę się upierał, że oni jednak w jakiś sposób, racjonalny, byliby w stanie takie ograniczenie uzasadnić. Po prostu nie chce mi się uwierzyć, że jednak firma jak OVH zdecydowała by się na takie coś bez opinii prawnych. Ale wiesz, próbować możesz ;)

 

Też mnie to dziwi, ale nie próbuje, bo są ciekawsze rzeczy do roboty :) Napisałem to raczej jako ciekawostke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi, ale nie próbuje, bo są ciekawsze rzeczy do roboty :) Napisałem to raczej jako ciekawostke...

 

Wynikła z tego jednak całkiem fajna dyskusja, przyznasz ;) Po raz pierwszy od paru lat miałem okazję poczytać po francusku, ale bez translatora jednak nie dałem po tylu latach rady ;)

 

Jeśli by się jednak okazało, że żadnej podstawy ku temu nie mają (w co jednak nie wierzę), to byłoby... interesująco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli datę i godzinę masz dobrze ustawiona zgodnie ze strefą to sprawdź DNS'y czy masz ustawione na jakieś zaufane.

 

Jeśli masz Windowsa to:

Dla pewności zamknij przeglądarki i wpisz w cmd "ipconfig /flushdns" z uprawnieniami admina, bo może wbiłeś na pocztę kiedy coś testowali i poczta była chwilowo na testowym ip czy coś choć watpię. Sprawdź też plik hosts, czy coś się nie dopisało. Jak to nie pomoże to zobacz przez program TCPView jak wyglądają połączenia (zobacz czy masz połączenie na porcie 443 z serwerem OVH np. 213.186.33.20) i czy nie masz zainstalowanego jakiegoś serwera proxy (często występuje w rootkitach).

 

A na innym kompie masz tak samo w swojej sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie teraz się coś poprawiło. Tzn, teraz problem występuje tylko na Firefoxie, a wcześniej na wszystkich przeglądarkach. Napisałem do supportu OVH, zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma problemy w managerv3 o "Połączenie zostało zresetowane" - miewam ten problem od dawna... głównie przy próbie reinstalacji serwera, lub próbie odpowiedzi na ticket w bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam luknac na stronę OVH. Są już nowe serwery , wprawdzie nie można jeszcze zamawiać ale już są ceny. Opłata instalacyjna jest dość zaporowa, ale cena samej maszynki wcale też nie lepsza ;/

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak porypanej oferty się nie spodziewałem, nie wiem czy oni chcą splajtować i odstraszyć klientów czy liczą na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie skorygowali nic w ofercie, a szkoda...

 

Po tym jakie talenty układały ofertę można poznać patrząc na dobranie do E5-1620v2 32 GB ram... Pozostaje powoli przenosić się gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct Gdzie chcesz się przenosić?

 

Myślę o online.net. Cena przystępna i sieć wydaje się działać ok. Przemawia również do mnie tania sieć prywatna, którą można dokupić jako opcję.

 

W OVH po wprowadzeniu nowej oferty nie widzę możliwości skalowania projektu, ponieważ jest zbyt drogo.

 

 

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×