Skocz do zawartości

Polecane posty

Bieda odkąd Google kazało sobie płacić za Appsy. A tak było dobrze...

 

Dokładnie... płacić za inwigilację? he he

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na forum forum.ovh.pl pojawiło się tłumaczenie tych komunikatów, więc jak ktoś nie rozumie francuskiego może się zapoznać.

Hmmm. Pomieszanie z poplątaniem. O ile 20zł za Kimsufi 2G, nadający się do nauki i zabawy to rozsądna cena, to za 40zł już można mieć lepszy VPS. Zniżka 20zł dla studentów i tylko studentów. Śmiesznie.

 

No i te śmieszne podziały: seria dla osób prawnych, seria dla konsumentów, seria dla studentów... Pogubić się w tym idzie.

 

Na plus: spadająca cena za dzierżawę droższych serii serwerów nawet do 40%.

 

http://forum.ovh.pl/forumdisplay.php?f=8

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie małe pytanie.

Z ovh nie korzystam a teraz naszła mnie ochota.

 

Składam zamówienie na ten hosting w promocji wraz z domeną wszystko wybrałem picuś glancuś no i mam tak :

ovhpng_narqnhx.png

No i jak to teraz jest? domena za free a hosting na pół roku też dostanę za darmo po tej ich niby weryfikacji?

Czy muszę im coś opłacić ?

Nie ogarniam tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas się zapisać na studia :D i przedłużyć je o kolejne "niezaliczone" sesje...

 

Wracają podziały na klasy, lepsze i gorsze, biedniejsze i bogatsze :)

 

@topic

Czy osoby ktore zakupily za 20 zł serwer dedykowany kimsufi wciąż będą placic 20 czy zwiekszą im do 40 zł (jeśli nie są studentem?) Bo ja poluje na tego malego dedyka PS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile będzie można ich wziąć kilka, a moje studia nie zakończą się po najbliższej sesji to mogę pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Raczej tylko jeden PS na osobę, a do tego "niezbywalny" tak jak obecne KS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie ryzykować, dzisiaj opłaciłem na rok z góry KS2G, policzyło mi jeszcze po pierwotnej cenie czyli 12,99zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie ryzykować, dzisiaj opłaciłem na rok z góry KS2G, policzyło mi jeszcze po pierwotnej cenie czyli 12,99zł netto.

 

Serio? Wczoraj chciałem przedłużyć i liczyło mi już po aktualnej.. :angry:

Poszło zapytanie do działu handlowego. Czemu miałbym płacić więcej, skoro kupowałem ofertę za 11,99 netto PLN?

 

Odpowiedź:

 

Zmiana ceny podyktowana jest wprowadzeniem usługi anty DDoS dla wszystkich serwerów w OVH, przesyłam informację na ten temat:

http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=16652

 

Niestety nie ma możliwości przedłużenia serwer po 'starej' cenie chyba że przy opłacie za rok z góry.

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzisiaj kliknąłem odnowienie serwera w panelu i policzyło mi 11,99zł netto miesięcznie (wcześniej źle podałem kwotę) za ten serwer:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84f32021063ab973.html

 

Z tym ze musiałem puścić zwykły przelew na konto w BRE, bo płatności online są wyłączone.

 

Tylko mam nadzieje że za rok nie zrobi się z tego serwer za 40zł albo i więcej, widząc aktualne tempo wzrostu ceny.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maq, już wiem, czemu mogłeś za 11,99 opłacić ;)

W przypadku płatności na rok z góry, usługa "Anty-DDoS" jest darmowa, więc płacisz po "starej" cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Dokładnie. Przy opłacie z góry za rok nie było szybkich płatności, ale cena była niższa właśnie o opłatę za antyddos. Szkoda, że zbyt długo się decydowałem i mam tylko jedno nowe KS2G. Teraz żałuję swojej opieszałości, bo taka oferta już nie wróci nigdy. A dwa dodatkowe serwerki na pewno by się nie nudziły i na pewno nie wróciły by szybko do OVH.

 

Raczej mało możliwe, by OVH podniosło cenę za już dzierżawione maszyny, bo nigdy tego nie robili. Te dodatkowe 4 złote, to opłata za nową usługę (niestety obowiązkową).

Szkoda też, że zamiast wymuszenia opłaty za rok z góry, całkowicie zrezygnowali z takich serwerów.

 

Zastanawiam się też po co niektórzy je kupowali jeśli nie potrafią ich wykorzystać? (vide post wyżej)

Edytowano przez Mruczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up a jak podniosa?

Jak znacznie podniosą to nie przedłużę, proste.

Ten serwer służy mi do celów backupowych, nigdzie nie dostanę takiej pojemności (500GB) za tak śmieszną cene, tymbardziej że wyciągam prawie pełne łącze przy transferze z serwerów w Polsce i Niemczech.

Czasem uzywam też do jakiś testów, ale to równie dobrze mogę robić sobie na e24cloud, gdzie leży mi nie wykorzystane jakieś 700 zł. Jednak po kilku awariach tej "chmury", nie mam najmniejszej ochoty używać jej w celach produkcyjnych :)

 

Moje wydatki na serwery przekraczają wielokrotnie koszt tego kimsufi, ale po co mam przepłacać :) Wolę zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie nie jestem.

Ale czy wiadomo kiedy ruszy sprzedaz dedykow w ovh i kiedy bedzie ta nowa oferta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę zdradź mi do czego to się nadaje?

 

Jak pisał sam Oles do puszczania MTR..., czego więcej chcieć za 20zl idealny box z fizycznym dostępem do sprzętu bez wirtualizacji na testy sprawdzić zaorać znów coś postawić idealna sprawa zanim odpalę na większych maszynach nowszy system nowsza usługę itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę zdradź mi do czego to się nadaje? Ja nie mam zamiaru wsadzać swoich stron na taki serwer.

Czemu nie? Ja mam tam wszystko. Serwer pocztowy, www, dropboksa, bitcoind, wiki, jakieś appki w node.js, rtorrenta... normalny prywatny serwer.

 

Już bez przesady, w laptopie też masz raid? Nighly backup i tyle.

 

Jak Twój blogasek czy wizytówka znikną z sieci na kilka godzin, to świat się nie skończy. Pewnie nawet nie zauważy.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Czemu nie? Ja mam tam wszystko. Serwer pocztowy, www, dropboksa, bitcoind, wiki, jakieś appki w node.js, rtorrenta... normalny prywatny serwer.

 

Już bez przesady, w laptopie też masz raid? Nighly backup i tyle.

 

Jak Twój blogasek czy wizytówka znikną z sieci na kilka godzin, to świat się nie skończy. Pewnie nawet nie zauważy.

Dokładnie! Podobnie sam go używam. Przy dwóch sztukach można by spokojnie kopiować jeden na drugi i ma się doskonały backup, w praktyce lepszy niż dowolny RAID. Niektórzy nie rozumieją, że czasem RAID to strzelanie z armaty do muchy i nie każdy potrzebuje takiej niezawodności.

 

Przy tym było to najtańsze miejsce sieciowe na backup własnego komputera. Nigdzie nie dostanie się 0,5 TB za takie grosze. No i z nielimitowanym transferem. OwnCloud i jazda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój domysł jest taki że OVH goni za każdym procentem a PAYU jednak troche kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×