Skocz do zawartości

Polecane posty

Raczej wybrałem odpowiedni temat, bo poprzedni o OVH został zamknięty.

 

Jak to jest z Backupem FTP w OVH / Kimsufi w serwerach dedykowanych? W tym drugim ma się 100GB miejsca, zastanawia mnie tylko, jak to działa: backup jest na tym samym dysku co dedyk, czy gdzieś indziej? W razie padnięcia HDD głównego serwera, to nie ma problemów z dostępem do tego backupa ftp? Da radę powiększyć przestrzeń dyskową tego backupa ftp? I co, jeśli zablokują główny serwer? Wtedy backup ftp jest nadal dostępny, czy też nie? Zadałbym te pytania supportowi, ale z powodu świąt raczej szybko odpowiedzi nie otrzymam, a z chęcią kupiłbym wkrótce serwer u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backup jest na serwerach OVH. Dostać się do niego możesz tylko z serwera lub trybu rescue. Jeśli zablokują Ci serwer, to już nie masz dostępu do backupu.

 

Przy okazji mogę pochwalić OVH za wczorajszą reakcję na wymianę dwóch dysków w Kimsufi i7-2T (ze starej serii). Zgłoszone o 12, ok 13 prosili o potwierdzenie wykonania backupu, a że wtedy nie było mnie przy komputerze to wymienili o 16, ok pół godziny od potwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jestem do końca pewien co do OVH, bo mam "lekko" dziwną stronę i boję się możliwości blokady. Obecnie od roku mam serwer w HostEurope.de, ale wcześniej na serwerze w UK musiałem tłumaczyć się z treści, bo na stronie udostępniam do pobrania pliki, które akurat są legalne (gry typu indie), ale dla osób niezorientowanych w temacie mogą wyglądać dziwnie. Jak to jest w przypadku blokady w OVH - zablokują i natychmiast formatują HDD, czy dają kilka dni na wytłumaczenie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem pare nielegalnych tematów w OVH. Najpierw przesyłają informację, że jest taka i taka sprawa. W przypadku braku odpowiedzi przez 24h blokują serwer. Dysku nie formatują. Dla bezpieczeństwa możesz co jakiś czas ściągać kopię na swój komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH może również zablokować bez powiadamiania i nawet wszystkie serwery... był taki temat na wht zagranicznym. Ale to wyglądało na wyjątek jakiś (ktoś skanował serwery bankowe)...

Jeżeli masz materiały legalne, nie rozumiem dlaczego ktoś miałby mieć problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem raz robił mniejszy zagraniczny host, bo pliki mogą dla osób niezorientowanych w temacie wyglądać podejrzanie, bo zużywam często 3TB transferu miesięcznie i pliki często mają nazwę płatnej gry, a to jest tak naprawdę demo albo save / mod, które są udostępniane przez producentów na odpowiedniej licencji z możliwością darmowego udostępniania, kiedyś musiałem się przed tym właśnie tłumaczyć...

 

Czyli podsumowując: jeśli będę robił backupy na ten serwer Backup-FTP, to awaria dysku mi niegroźna; jeśli będą mieli podejrzenia, to dadzą możliwość wytłumaczenia się...? Jeśli tak, to świetnie, akurat na supporcie zbytnio mi nie zależy, bo w HostEurope kontaktowałem się trzy razy w ciągu całego roku, trzy razy przez to, że zapomniałem zmienić limitu na karcie kredytowej i mieli problem z jej obciążeniem :P

 

I jeszcze jedno: nie mają zastrzeżeń w przypadku dużego zużycia transferu (3-4TB / mc)? W kimsufach pisze, że można dokupić 1TB za 4zł, by przywrócić wyższą prędkość - coś takiego da radę uczynić przez panel, czy trzeba się z nimi kontaktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem raz robił mniejszy zagraniczny host, bo pliki mogą dla osób niezorientowanych w temacie wyglądać podejrzanie, bo zużywam często 3TB transferu miesięcznie i pliki często mają nazwę płatnej gry, a to jest tak naprawdę demo albo save / mod, które są udostępniane przez producentów na odpowiedniej licencji z możliwością darmowego udostępniania, kiedyś musiałem się przed tym właśnie tłumaczyć...

 

Czyli podsumowując: jeśli będę robił backupy na ten serwer Backup-FTP, to awaria dysku mi niegroźna; jeśli będą mieli podejrzenia, to dadzą możliwość wytłumaczenia się...? Jeśli tak, to świetnie, akurat na supporcie zbytnio mi nie zależy, bo w HostEurope kontaktowałem się trzy razy w ciągu całego roku, trzy razy przez to, że zapomniałem zmienić limitu na karcie kredytowej i mieli problem z jej obciążeniem tongue.png

 

I jeszcze jedno: nie mają zastrzeżeń w przypadku dużego zużycia transferu (3-4TB / mc)? W kimsufach pisze, że można dokupić 1TB za 4zł, by przywrócić wyższą prędkość - coś takiego da radę uczynić przez panel, czy trzeba się z nimi kontaktować?

Dodatkowy transfer możesz kupić w pakietach min. 2 TB. Zamówienie jest automatycznie realizowane po opłacie proformy którą generuje się też automatycznie w panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was czy któraś z osob ma tutaj serwer ks z systemem Windows Server 2008 R2 Standard .

Ponieważ ja w panelu nie mogę znależć tego systemu do zainstalowania... Zamienili go na Windows Server 2012 czy jak. Może mi ktoś to wytłumaczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pytanie gdzie wcieło WS2008R2 Stand...

 

Nie wcieło, brak tej opcji przy niektórych pakietach... Taką dostałem informacje od supportu.

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak wyglada w tej firmie kimsufi 4gb warto kupić Czy nie tak dla 100 serwerów www takich malutkich for hm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH schodzi na psy już od jakiegoś czasu ale od kilku miesięcy bija rekordy. Mam kilka KS u nich i zdecydowanie nie polecam:

 

- Limit transferu 10 Mb/s per sesja. (Od wczoraj leci max 20 Mb/serwer)

- Polski support to porażka. Nic nie wiedzą i nic nie mogą. Na odpowiedź czekasz przeważnie kilka dni.

- Jeśli padnie dysk to spakuj się i leć na wczasy do ciepłych krajów, jak wrócisz to OVH akurat będzie kończyła wymianę Twojego dysku ;)

- Kilka dni temu wymyślili limity na streaming, proxy, serwisy do pobierania plików itp.

- I na koniec perełka: Jeśli OVH uzna że JEDEN z Twoich klientów wysyła ze swojego konta spam, zablokują port SMTP dla całego serwera. Mistrzostwo!

 

Jeśli lubisz sporty ekstremalne bierz livenet.pl cena podobna a jakość (o zgrozo!) jednak wyższa niż w OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeca to kimsufy. Płacem żondam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeca to kimsufy. Płacem żondam.

 

Waść mość czego żondasz za trzysta srebrników? :)

 

 

 

A tak na poważnie to oferta VPS jest troszeczkę poza moje oczekiwania. Spodziewałem się czegoś więcej i na pewno nie OpenVZ w podstawowych pakietach.

Edytowano przez chmuri (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Jeśli padnie dysk to spakuj się i leć na wczasy do ciepłych krajów, jak wrócisz to OVH akurat będzie kończyła wymianę Twojego dysku ;)

 

Bullshit, albo miałem lepszy dzień, albo rzeczywiście wymieniają dyski ~10-15 min po stworzeniu odpowiedniego ticketa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to limitowanie występuje w serwerach zakupionych po jakimś terminie czy konkretnym dc. Mam 2 kimsufi i na żadnym nie mam takich problemów z transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link z innego tematu - http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/przepustowosc-wykorzystanie.xml

 

OVH nie będzie mogło zagwarantować przepustowości w przypadku, gdy działalność prowadzona na serwerze będzie wymagać ciągłego wykorzystania dużej przepustowości.
W przypadku zastosowań opisanych powyżej należy wykupić opcję dodatkowej przepustowości. (...)
W przeciwnym razie przepustowość na serwerze dedykowanym zostanie ograniczona do 10 Mbps, bez ograniczenia transferu.

FUNtastycznie :) Widać, że rozdawnictwo łącza ich też zaczyna powolutku przerastać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę z punktu widzenia szarego użytkownika (a raczej użytkowniczki ;) ) - podstawowy hosting ovh to porażka. Nie mam wielkich wymagań, ale jedna baza SQL to żart. Powiedzmy że mam firmową stronę na wordpressie, a chciałabym założyć prywatnego bloga. I co? I nic, bo limit wyczerpany :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że mam firmową stronę na wordpressie, a chciałabym założyć prywatnego bloga. I co? I nic, bo limit wyczerpany :unsure:

Daleko mi do szowinizmu, ale przy takim elementarnym braku wiedzy faktycznie rozumiem te teksty o kobietach i kuchni...

Tak dla podpowiedzi, poczytaj sobie o przedrostkach tabel np. http://funkcje.net/view/5/5456/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę z punktu widzenia szarego użytkownika (a raczej użytkowniczki ;) ) - podstawowy hosting ovh to porażka. Nie mam wielkich wymagań, ale jedna baza SQL to żart. Powiedzmy że mam firmową stronę na wordpressie, a chciałabym założyć prywatnego bloga. I co? I nic, bo limit wyczerpany :unsure:

To dajesz inny prefiks tabeli. I co? I nic, bo problem rozwiązany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dajesz inny prefiks tabeli. I co? I nic, bo problem rozwiązany

 

 

Niby tak, ale ten sam user i hasło masz do wszystkich tabel co nie zawsze jest pożądane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do spamu to się nie zgadzam. Przez miesiąc wysłałem zgłoszenia o spamie z ich serwera, kiedy w końcu zadzwoniłem do nich i powiedziałem, że sprawę z ich klientem zgłaszam na policję. Pan poinformował mnie, że w tej sytuacji skontaktuje się z administratorem tego serwera. Łączeni zajęło im 5 tygodni zablokować spam. Gdy poszła kolejna fala spamu wysłali mi w odpowiedzi inny adres, na którego mam wysyłać wszystkie zgłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×