Skocz do zawartości

Polecane posty

Moim zdaniem minimum bezpieczeństwa, usługodawca powinien zapewnić, tym bardziej że praktycznie sam mi tego WP podsuwa pod nos, przez wspomnianego installatrona, który jest często w reklamie oferty: "Installatron, SiteBuilder".

 

 

Równie dobrze możesz wynająć budynek pod bank, i oczekiwać, że właściciel budynku wybuduje Ci sejf, zatrudni ochronę i postawi kilku żołnierzy przed wejściem. Taki tok myślenia nigdzie Ci nie zaprowadzi. Pewnych rzeczy nie idzie brać na skróty i Twoje "polskie" myślenie, zrobię wszystko sam (albo jak piszesz, oni powinni mi zrobić) nie ma tu w ogóle racji. Ludzie którzy zajmują się takimi rzeczami na co dzień na pewno wiedzą więcej na dany temat niż Ty. Ja rozumiem, że próbujesz ciąć koszty, bo kto tego nie robi, ale są pewne minimum, których po prostu nie można ignorować.

 

Zatrudnij kogoś kto się zajmuje tym zawodowo i przestań obwiniać firmy, która jest chyba kilkanaście lat na rynku hostingowym sugerując, że oni nie wiedzą jak prowadzić biznes. Skoro firma blokuje Ci konto ma do tego pełne prawo, tym bardziej, że naruszasz regulamin.

 

My także skanuje konta na naszych serwerach i zapewniam Ciebie, że także blokowaliśmy klientom zainfekowane strony, każdy z nich poprawił problem, a co cieszy wszyscy rozumieli dlaczego i nikt nie obwiniał nas za blokadę konta. Hosting współdzielony działa na swoich prawach i Ty jako klient ma obowiązek dostosować się do tych zasad.

 

Prosta zasada: Nie umiem się bić, to zatrudniam boksera i niech on się bije za mnie ...

 

 

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)
  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się, tym bardziej ja jako klient mam przeświadczenie, że to powinno być bezpieczne.

Zakładając, że nie mam pojęcia o "niczym" i chcę mieć stronę internetową. Wyczytałem na blogu, że to proste.

1. Kupuję hosting, 2. Instaluję skrypt (od nich Wordpressa, który jest udostępniany przez ich installatrona). 3. Aktualizuję, postępuję zgodnie z instrukcją i nagle dostaję wiadomość o blokadzie konta.

 

No trochę nie fajnie. Ja jestem takim (jak bym mógł się określić jakoś) w połowie świadomym użytkownikiem. Znam jakieś tam podstawy, ale za programistę się nie uważam.

 

Do prowadzenia bloga czy forum, nie chciałbym kupować VPSa za 500 zł rocznie, bo robię to w pewnym sensie hobbystycznie.

Ja już podałem przykład z piecykiem gazowym. Moim zdaniem minimum bezpieczeństwa, usługodawca powinien zapewnić, tym bardziej że praktycznie sam mi tego WP podsuwa pod nos, przez wspomnianego installatrona, który jest często w reklamie oferty: "Installatron, SiteBuilder".

Przecież usługodawca nie będzie grzebał w skryptach każdego konta jeśli nie zostało to jasno napisane że w ofercie jest administracja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

Na hostingu już dawno temu, naprawdę dawno dawno jak się uczyłem dopiero programować stworzyłem system dla cioci od nieruchomości. I ten system działa bez problemu do dzisiaj, w ostatnim czasie nadszedł czas by też przenieść domenę na hosting. I się okazało że od wszystkiego mają inny panel. Tak trochę idzie się pogubić w tych panelach nie do końca przetłumaczonych jak i mało intuicyjnych.

 

Powinno być w krokach 1-2-3, bo gdyby ciotka miała to sama zrobić to by się pogubiła od razu po zalogowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z usług linuxpl lata temu, więc może coś się poprawiło, ale nie mam dobrych wspomnień. Z czasem coraz częściej padał serwer, support był kompletnie nieprofesjonalny i zlewał sprawę... No a ceny też nie są wcale jakieś bardzo atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda że to już koniec tego hostingu,

bywały problemy, ale jak się okazało najmniej spośród innych hostingów
ale ostatecznie zawsze wracałem i polecałem linuxpl

teraz upadek i przejęcie przez h88

 

żegnajcie, było fajnie, ale wiadomo wszystko się kończy

post-48477-0-80198500-1510595457_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uuu szkoda.. wszystko skupuje ten R22.. najpierw wykupili binzeshosta (hosing mam w mintshost) ceny poszły do góry.. jak tutaj będzie tak samo, trzeba się będzie poważnie zastanowić nad jakimiś alternatywami które nie siedzą w jednym worku, eh eh szkoda. Mam sentyment do linuxpl.com dla moich potrzeb zawsze działało bez problemów. Szkoda szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym przestrzec wszystkich przed wykupieniem serwera dedykowanego z tej firmie.  W tym celu też zamieszczam opis naszej przygody z ta firmą.

Z usług firmy Linuxpl korzystamy od wielu lat, najpierw były hostingi współdzielone które działają bardzo ładnie, od kliku lat mieliśmy VPS i nie było żadnych poważnych problemów. Teraz postanowiliśmy przejść na serwer dedykowany,  co okazało się naszym dużym błędem. Najpierw problemy pojawiły się po stronie Home.pl, gdzie przez dwa dni nie mogli zmienić nam delegacji domeny na inne adresy IP - to był tylko zwiastun nadchodzących problemów.

Zapłaciliśmy za przeniesienie wszystkiego poprawnie działającego z VPS na serwer dedykowany, niestety nie zrobili tego do końca i jeszcze niepoprawnie. Przenoszenie z poprawnym  uruchomieniem zajęło kilka dni!. Od samego początku pojawiły się bardzo duże problemy z działaniem prawie wszystkiego.

Lista problemów które były:

  • w momencie zwykłej zmiany PHP dla domeny w Directadmin (w tym samym momencie) został usunięty katalog IMG! ze sklepu (przywrócone z kopii),
  • nagle przepisywanie linków w sklepie przestało poprawnie działać, włączenie multiview apache pomogło,
  • wywaliło nam wszystkie języki ze sklepu (to samo na dwóch oddzielnych sklepach dev i produkcyjnej),
  • wywaliło wszystkie kraje ze sklepu i włączyło ceny w PLN zamiast EUR bez zmiany kwoty (to samo na DEV), ,
  • zalogowanie się w sklepie pokazywało białą stronę trzeba było przeładować, problem z PHP,
  • od początku było źle ustawione PHP na fpm zamiast fastcgi (wymagane do poprawnej pracy sklepu),
  • domeny błędnie przekierowywały kilka razy, a nie miały żadnego przekierowania,
  • domeny pamiętały stare pliki htaccess, które były wcześniej,
  • po dwóch dniach udało zainstalować firmową chmurę, walka była 2 dni, wina serwera,
  • nie działający kilka razy SSL - wywalało
  • klika razy poczta,
  • połączenia SFTP, SSH,
  • wywaliło Dirtectadmin,
  • w starym Dierctadmin było zainstalowane i skonfigurowane!: CustomBuild 2.0, CFS Firewall, Installatron. Niestety nie było przeniesione, dopiero na moje żądanie niektóre zainstalowane (niestety bez poprzedniej konfiguracji, szczególnie CFS) - zapłaciliśmy za przeniesienie wszystkiego, an nie zostało to zrobione,
  • serwer nie przyjmował delegacji domeny zarejestrowanej w linuxpl, dopiero screeny ich przekonały że coś jest nie tak,

Wersja DEV i Produkcyjna naszego sklepu ma osobne katalogi i bazy danych, jedynie co je łączy to serwer!!.

 

Jeszcze dużo takich rzeczy jak:

  • musiałem po kilka razy udowadniać że coś nie działa,
  • czekałem na reakcję nie raz po kilkanaście godzin,
  • dwa razy dopiero interwencja telefoniczna lub na GG przynosiła skutek,
  • brak kontaktu na na żywo w trakcie przenoszenia serwera, tylko kontakt przez e-mail - jakieś nie porozumienie przy tylu problemach,

 

Teraz jest nasza walka od tygodnia z domeną shop.led-glass.eu, nie idzie zainstalować drugiego sklepu w osobnym podkatalogu, jest błąd "Pętla przekierowań, Podczas łączenia z serwerem shop.led-glass.eu wystąpił błąd."

Support linuxpl pisze że bez problemu strona się ładuje poprawnie https://shop.led-glass.eu/1.6/  tylko ze nigdzie nikomu nie udało się otworzyć tej strony, mało tego potem piszą że to nasz problem z htaccess w nadrzędnym katalogu, to znaczy że sami nie wiedzą czy strona działa czy nie. To jest kompletna bzdura bo na innej domenie taki sam układ sklep w katalogu sklepu działa poprawnie, do czego też nie potrafią się odnieść. Usunięcie htaccess też wcale nie pomaga. Piszę kilka razy! jaki jest błąd, w kolejnych e-mailach dostaję pytanie no to jaki jest błąd?!

Serwer ma problemy wydajnościowe jest 5 razy wolniejszy od hostingu współdzielonego. Podobno to wina naszych cronów, które odpalają się co jakiś czas! ale zużywają non stop dysk w 100% nie robiąc żadnych operacji na dyskach.

Trzy dni temu przestały działać przez wszystkie (11) subdomeny w domenie rateqr.com, tez podobno jest tylko nasza wina!, tylko że my nic nie robiliśmy z tym. Nasz wykonawca serwisu w domenie rateqr.com musi co chwila przywracać to czy tamto bo wywala tak jak te subdomeny, a my za te przywracania płacimy za godziny pracy.

Jako że faktury opłaciliśmy ponad miesiąc temu, wystąpiliśmy z rezygnacja usługi i zażądaliśmy zwrotu wszystkich opłat. Oczywiście odrzucili moje żądania (mogą zwrócić część) i według nich to normalne problemy. Myślałem że są mądrzejsi żeby sobie robić antyreklamę w internecie i dodatkowo ze sprawą idziemy do sądu.

Na dowód tego wszystkiego mam z 100 e-mail, screeny i nawet filmy.

Chcą zwrócić 2505 zł. z opłaconych miesiąc wcześniej 4501 za usługę na 12 mce, czy łamią swój własny regulamin:

§8 ROZWIĄZANIE UMOWY

3. W przypadku rezygnacji ze świadczonych usług ze strony Usługobiorcy, Usługodawca jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy za niewykorzystany okres.

 

Roman Bendik

Firma Led-Glass

Edytowano przez Roman Bnedik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten wpis, właśnie z różnych przyczyn natury technicznej myślałem o serwerze dedykowanym,  co prawda nie w Linuxpl itd.. ale to już jedna firma w gdybaniu mniej ;) 

Edytowano przez jaromiko_1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że w linuxpl cos sie dzieje ale nie mialem tego jak sprawdzic z uwagi na brak uslug w tej firmie, na pewno warto sprawdzic aby potiwerdzic autentycznosc wpisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma naprawdę jest bardzo porządna jeżeli chodzi o usługi: hosting współdzielony i serwery VPS. Mieliśmy różne usługi przez klika dobrych lat, żadnych problemów, niestety serwer dedykowany to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek nie przestrzegają swojego własnego regulaminu. Stosują własne zasady okresu wypowiedzenia 30 dni których nie ma nigdzie zapisanych (jest wzmianka, ale tylko w przypadku wypowiedzenia umowy przez Linuxpl), nie ważne że w regulaminie jest napisane:

15.gif §8 ROZWIĄZANIE UMOWY
2. Rozwiązanie umowy może nastąpić w każdej chwili za porozumieniem stron.

 

Kiedyś to była bardzo dobra firma, teraz dla paru złotych sobie robić smród, to jest rzecz nie pojęta.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu, być może te dwie rzeczy się zbiegły - kiepskie działanie hostingu i przejęcie przez grupę kapitałową znaną mi z Hekko itp. marek do hostowania mikro stron bez ruchu. Ale linuxpl.com znane było kiedyś z wydajności. Obecnie ich wydajność jest poniżej kont na nazwa.pl itp. Mamy standardową Prestę i po kliknięciu w listę porduktów czy moduły czy cokolwiek mogę iść na obiad zanim się strona wczyta. Pisałem do tych amatorów już 4 krotnie i bez efektu. Po prostu wygląda na to, że postanowiono zreplikować swój h88 hekko itp. na linuxpl.com

Nigdy wcześniej nie miałem sytuacji (ale unikałem h88, hekko itp. marek) aby crawler google wyrzucał, że nie może się dostać do stron i indeksować. To naprawdę jest słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parametry bezpieczeństwa hostingów są publikowane przez większość firm hostingowych. Jak masz obłożoną Prestę to się nie dziw, że może nie działać dobrze na środowisku współdzielonym, bo jakieś limity każdy rozsądny operator ma  - z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że najczęściej przyczyna leży w samej stronie, a dość rzadko w serwerze.

Zmiana właściciela Linuxpl skutkowała zmianami technicznymi:

  1. Wdrożeniem Let's Ecrypt, którego wcześniej nie było.
  2. Bezpłatnym udostępnieniem Generatora Polityki Prywatności - tego też nie było.
  3. Wdrożeniem innowacyjnego pakietu Hosting WordPress - z którego jako właściciel Presty też możesz korzystać. Tam przyrosty wydajności klienci czują już w kokpicie i masowo przechodzą na to rozwiązanie z innych hostingów... ale najwięcej skorzystasz tylko, jeśli możesz efektywnie wykorzystać Redisa.https://addons.prestashop.com/pl/wydajnosc-strony/26866-redis-cache.html - tu masz gotowca do Presty. To usługa na NVMe, z podrasowanym mocno Litespeedem - myślę, że nieźle się zdziwisz się rezultatami.
  4. Wdrożeniem nowej wyszukiwarki domen.

Żadne inne zmiany technologiczne dla usług klientów nie były wdrażane, nie zmieniano data center, nie zmieniano także ekipy obsługującej tę markę.

Podaj proszę numery czterech zgłoszeń na które się powołujesz, chętnie kolegów z Linuxpl spytam o szczegóły Twojej sprawy, może coś da się poprawić z tą Twoją Prestą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich przed zakupem jakichkolwiek usług w tej firmie. Firma stoczyła się na dno jeżeli chodzi o podejście do klienta. Nie reagują na żadne pisma od kancelarii adwokackiej.

Nawet głupiej odpowiedzi na przytoczone zarzuty nie są w stanie dać, takiego lekceważenia klienta jeszcze nie widziałem - arogancja i buta.

Pozostaje nam uderzyć do właściciela H88, a na końcu do sądu. Wtedy będzie to ich kosztować więcej.

 

Edytowano przez Roman Bnedik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że H88 który nam wystawiał faktury ma głęboko w dupie obsługę klienta i uczciwość, bo pisma były też kierowane do nich.

Oby ta firma poszła na dno, tego im życzę. Na szczęście jest normalna konkurencja w postaci zachodnich firm, z którymi nie ma takich cyrków.

 

Edytowano przez Roman Bnedik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjaśnić problemy z ich usługami to przedstawiciel H88 się odzywa, ale żeby ustosunkować się do zarzutów "złodziejskiej spółki" to już nikt nie raczy odpowiedzieć na proste zarzuty.

Wszystkich ostrzegam przed spółką H88 i ich firmami, omijać ich z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wykupiony Hosting Wordpress i nie mogę potwierdzić nadzwyczajnej prędkości.

Jest tak jak na innych serwerach grupy H88, czyli średnio w kierunku wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło to działać. Z Litespeed jest teraz szybko.

Jednak sam bazowy hosting bez cache to tak jak pisałem, średnio wolno.

Jak ktoś nie ma ruchu w witrynie na tyle żeby litespeed trzymał zawsze cache, to nie ma co liczyć na to, że się pojedynczemu użytkownikowi strona szybko wczyta.

Czyli wszystkie witryny z małym ruchem, wykonane na szablonach z themeforest, gdzie jest wp bakery albo visual composser powinny szukać czegoś szybszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co polecacie? też planuje migracje, czy w Polsce jest hosting który może mierzyć się z takimi dostawcami jak np WP Engine ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tych co używałem i byłem zadowolony to już chyba tylko został sax
nie używałem ale cenowo wygląda dobrze webd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×