Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie stoją tak całkiem w miejscu,

Jakiś czas temu pierwszy pakiet miał 1GB, ale to nie za mojej kadencji.

Za mojej: podnieśli transfer z chyba 20 na 50 przy najmniejszym, ale za to zabrali catchall.

Nie wszystkim potrzeba dużo zasobów, po to jest konkurencja by mieć wybór.

Cena bez zmian od dłuższego czasu to prawda, elektronika tanieje,

łącza tanieją, mogiby podnieść pojemność 2x pojemność konta.

Dla nas, mas pozostajacych w tym hostingu podoba się wysoka sprawność suportu

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ta oferta według mnie stanęła w miejscu teraz w tej cenie można mieć dużo mocniejsze serwery a nawet VPS'y .

To jest Moje zdanie ;)

 

i co z tego ze mozna miec VPSy skoro normalny czlowiek nie potrafi sie na SSH zalogowac a co dopiero utrzymac strony na VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na linuxpl.com utrzymujemy strony od mniej więcej 2009 roku. Kilka moich spostrzeżeń, to co mogę powiedzieć to że błyskawicznie odpowiadają na pytania (live chat na stronie jak i kontakt do admina), jeśli są problemy ze stroną rozwiązuje je całkiem szybko, albo przynajmniej dają feedback co nie działa. To co wręcz zachwyca to dostęp do basha - mamy w firmie hostingi za które płacimy znacznie więcej, a nie dają takiego dostępu.

 

Jeśli ktoś kiedyś z jakiegoś powodu będzie miał do usunięcia np. kilkaset tysięcy plików (np. wiadomości emai) bash jest nieoceniony w tej kwestii :)

Zatem:

- na ogół nie ma żadnych problemów, a dostępność w ciągu roku (na naszych stronach to na ogół granice 100%)

- kiedy jest problem, jest też szybki kontakt i informacja co nie działa

- jeśli administrator nie pomoże rozwiązać problemu, masz dostęp do basha, który znacznie ułatwia/przyśpiesza jego rozwiązanie

Edytowano przez Alicja90 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Planuję postawić bardzo prostą stronę internetową (waga do 5mb, coś podobnego jak http://explodingkittens.com) no i szukam pod ten cel hostingu.

 

To będzie strona produktu, dla którego organizujemy kampanię crowdfundingową na kickstarterze. Zakładamy że w momencie uruchomienia kampanii strona może dostać ruch 50k odwiedzin/dzień.

 

Pisałem do admina linuxpl i odpisano mi że hosting ssd (https://linuxpl.com/Konto-SSD_f_2_pakiet_124) to wytrzyma.

 

Chciałbym poznać waszą opinie na ten temat oraz ogólnie czy obecnie są teraz problemy z ich serwerami.

 

Pozdrawiam!


P.s. napisałem do admina czy na pewno wytrzyma takie obciążenie i czy nie ma w umowie kruczków pozwalających na odpięcie strony gdy generuje zbyt duży ruch.

 

Odpowiedź była:

 

"

przy statycznej stronie nie powinno to być wiekszym problemem dla serwera. Blokuejmy strony w przypakdu gdy jest przeproadzany na nią atak ddos lub gdy jest ogromny ruch o blokadzie informujemy. ssd tutaj powinno to wytrzymac.

"

 

Nie podoba mi się taka odpowiedź i to bardzo, "ogromny ruch".... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Planuję postawić bardzo prostą stronę internetową (waga do 5mb, coś podobnego jak http://explodingkittens.com) no i szukam pod ten cel hostingu.

 

To będzie strona produktu, dla którego organizujemy kampanię crowdfundingową na kickstarterze. Zakładamy że w momencie uruchomienia kampanii strona może dostać ruch 50k odwiedzin/dzień.

 

Pisałem do admina linuxpl i odpisano mi że hosting ssd (https://linuxpl.com/Konto-SSD_f_2_pakiet_124) to wytrzyma.

 

Chciałbym poznać waszą opinie na ten temat oraz ogólnie czy obecnie są teraz problemy z ich serwerami.

 

Pozdrawiam!

 

P.s. napisałem do admina czy na pewno wytrzyma takie obciążenie i czy nie ma w umowie kruczków pozwalających na odpięcie strony gdy generuje zbyt duży ruch.

 

Odpowiedź była:

 

"

przy statycznej stronie nie powinno to być wiekszym problemem dla serwera. Blokuejmy strony w przypakdu gdy jest przeproadzany na nią atak ddos lub gdy jest ogromny ruch o blokadzie informujemy. ssd tutaj powinno to wytrzymac.

"

 

Nie podoba mi się taka odpowiedź i to bardzo, "ogromny ruch".... :P

Możesz podpiąć pod swoją stronę darmowy pakiet cloudflare.com.

 

Plusy :

+ CDN, który poprawi szybkość wczytywania się strony.

+ Przejmuje na siebie ruch i ataki ddos

+ Zmienia geolokalizacje na USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Planuję postawić bardzo prostą stronę internetową (waga do 5mb, coś podobnego jak http://explodingkittens.com) no i szukam pod ten cel hostingu.

 

To będzie strona produktu, dla którego organizujemy kampanię crowdfundingową na kickstarterze. Zakładamy że w momencie uruchomienia kampanii strona może dostać ruch 50k odwiedzin/dzień.

 

Pisałem do admina linuxpl i odpisano mi że hosting ssd (https://linuxpl.com/Konto-SSD_f_2_pakiet_124) to wytrzyma.

 

Chciałbym poznać waszą opinie na ten temat oraz ogólnie czy obecnie są teraz problemy z ich serwerami.

 

Pozdrawiam!

P.s. napisałem do admina czy na pewno wytrzyma takie obciążenie i czy nie ma w umowie kruczków pozwalających na odpięcie strony gdy generuje zbyt duży ruch.

 

Odpowiedź była:

 

"

przy statycznej stronie nie powinno to być wiekszym problemem dla serwera. Blokuejmy strony w przypakdu gdy jest przeproadzany na nią atak ddos lub gdy jest ogromny ruch o blokadzie informujemy. ssd tutaj powinno to wytrzymac.

"

 

Nie podoba mi się taka odpowiedź i to bardzo, "ogromny ruch".... :P

 

Żaden admin nie da Tobie gwarancji, że współdzielony serwer wytrzyma taki ruch. Nie ważne na jakim dysku i łączach by nie był.

 

"Powinno" podlega tutaj pod pewną interpretację - jeśli z tych 50k tylko bardzo niewielka część to będą unikalne wizyty, strona będzie odpowiednio zoptymalizowana i będziesz miał załączone keszowanie/gzip itd.

 

Nie podoba mi się taka odpowiedź i to bardzo, "ogromny ruch".... :P

 

W jakiś sposób muszą się zabezpieczać. Oni przynajmniej o blokadzie informują - na rynku jest wiele hostproviderów, w tym samozwańczych liderów, którzy blokują bez ostrzeżenia(lub mail z automatu brzmi bardziej jak groźba, niż forma informacji dla klienta).

 

Opcje linuxpl są bardzo fajne dla małych stron ale jeśli spodziewacie się sporego ruchu, to pomyślałbym przynajmniej o jakimś VPSie, a potem jak ruch "zmaleje" to możecie przeskoczyć na współdzielony. Uwierz mi - kombinowanie i nerwy przy zbyt dużym ruchu ze stroną nie są warte tych kilku zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam bo postawiłem na ich zwykłym dzielonym serwerze shopera i działał ok. Co prawda nie ma tam tysięcy produktów i mega ruchu ale zawsze ok i w razie pytań przy konfiguracji szybko reagowali na moje pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam Linuxpl i nadal jestem zadowolony. Serwer nie zalicza długotrwałych padów, obsługa odpisuje na wiadomości, niezależnie czy zostawiasz 100 zł rocznie czy 10 000 zł. Fajne oferta, wciąż trzymają poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z linuxpl.com od około 2 lat i jestem zadowolony. Hostuję tam kilka niewielkich stronek.

Dobry support, który zawsze pomoże takiemu laikowi jakim ja jestem.

 

Dzisiaj znów będę musiał pomęczyć Waszą pomoc techniczną.

 

Pozdrawiam całą załogę linuxpl.com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykrością zauważam spadek usług linuxpl.com

Zajmuję się tworzeniem stron i stąd mam doświadczenia z wieloma różnymi serwerami. Ich usługi do tej pory uważałem za jedne z najlepszych szczególnie w tej grupie cenowej. Od jakiegoś pół roku mam z nimi problemy, bo blokują strony bez ostrzeżeń. W ciągu tego okresu miałem trzy takie przypadki ze stronami moich klientów.... kiedy blokują stronę bez żadnego ostrzeżenia!

Jeszcze jak to jakaś tam strona małej działalności czy blog to pół biedy, ale blokują także sklepy internetowe. ŻENADA!

Chodzi o to, że podobno następuje jakaś rzekoma wysyłka spamu. Raz faktycznie na stronę dostał się wirus. Ale ja reaguję natychmiast i nie powinni blokować tylko wysłać maila z informacją, a najlepiej telefon. W końcu blokada strony to poważna sprawa!

Tymczasem oni najpierw blokują, a później dopiero info.

Ostatnio jak zablokowali to nawet nie było wirusa i nie wiem skąd niby ta wysyłka była... ale stronę zablokowali.

A tak poza tym to troche dziwne, że tylko na ich serwerze następuję takie zawirusowanie stron. Opiekuję się ponad 100 stron i jakoś nigdzie nie ma tego problemu tylko u nich. Nie wiem czy właściciel się zmienił tego serwera, czy co się stało, że nastąpił spadek jakości obsługi na linuxpl.com

Jak dalej taka tendencja będzie będę musiał zabrać wszystkie strony od nich. Póki co zostawiam komentarz do przemyślenia. Zostawiam tu, bo jak pisałem do nich o tym to jakoś nie chcieli podjąć dyskusji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Niestety z przykrością zauważam spadek usług linuxpl.com

Zajmuję się tworzeniem stron i stąd mam doświadczenia z wieloma różnymi serwerami. Ich usługi do tej pory uważałem za jedne z najlepszych szczególnie w tej grupie cenowej. Od jakiegoś pół roku mam z nimi problemy, bo blokują strony bez ostrzeżeń. W ciągu tego okresu miałem trzy takie przypadki ze stronami moich klientów.... kiedy blokują stronę bez żadnego ostrzeżenia!

Jeszcze jak to jakaś tam strona małej działalności czy blog to pół biedy, ale blokują także sklepy internetowe. ŻENADA!

Chodzi o to, że podobno następuje jakaś rzekoma wysyłka spamu. Raz faktycznie na stronę dostał się wirus. Ale ja reaguję natychmiast i nie powinni blokować tylko wysłać maila z informacją, a najlepiej telefon. W końcu blokada strony to poważna sprawa!

Tymczasem oni najpierw blokują, a później dopiero info.

Ostatnio jak zablokowali to nawet nie było wirusa i nie wiem skąd niby ta wysyłka była... ale stronę zablokowali.

A tak poza tym to troche dziwne, że tylko na ich serwerze następuję takie zawirusowanie stron. Opiekuję się ponad 100 stron i jakoś nigdzie nie ma tego problemu tylko u nich. Nie wiem czy właściciel się zmienił tego serwera, czy co się stało, że nastąpił spadek jakości obsługi na linuxpl.com

Jak dalej taka tendencja będzie będę musiał zabrać wszystkie strony od nich. Póki co zostawiam komentarz do przemyślenia. Zostawiam tu, bo jak pisałem do nich o tym to jakoś nie chcieli podjąć dyskusji....

 

 

@aromat Skoro "tworzysz strony" i gadasz takie brednie to może zacznij zajmować się czymś innym bo ewidentnie nie masz zbytniego pojęcia.

 

Dokładnie.

 

Człowieku - zdajesz sobie sprawę że tacy "pseudo programiści" co nawalają dziurawych wordpress'ów, z out-date'owanymi wtyczkami albo "sklepów" (czytaj milion prest) od groma na jednym koncie, zostawiając te skrypty bez opieki sami wyrządzają sobie i innym szkodę?

 

W przypadku hostingu to "pół biedy" jak jeszcze masz swój, indywidualny adres IPv4 (wtedy Twoja brocha), gorzej jak jest współdzielony - przecież wtedy taki adres trafia na RBL'a i trzeba się później pie***lić ze zdjęciem, a inny klient na tym cierpi bo nie może wysłać mail'i do PRAWDZIWYCH klientów.

 

Zastanów się 1000 razy zanim coś napiszesz, bo na miejscu takiego hostingu, jakby sytuacja się powtórzyła kilka razy, to wyrzuciłbym na zbity pysk takie konto, bo więcej pieprzenia niż zarobku z tego.

 

"Magik" od "tworzenia stron", Pff... całe życie po takich trzeba później poprawiać....

 

A i jeszcze jedno - mimo że Linuxpl.com to konkurencja, to miałem wiele razy styczność z nimi i mogę powiedzieć jedno - prosty, stabilny i porządny hosting.

  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Szychaa - jeżeli masz statyczną stronę w HTML to pomyśl https://pages.github.com/ spięte z Cloudflare a pocztę uruchomisz sobie na Google Apps za 4 euro/mc + catch-all na przechwycenie wszystkich adresów do głównej skrzynki. Trzymałem tak stronę startyczną która miała kilkaset tysięcy odsłon podczas pewnej kampanii i problemów nie było żadnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odezwali się "znafcy" co nawet ze zrozumieniem nie potrafią przeczytać postu od początku do końca, ale ślepo będą bronić hostingu, że on najlepszy na świecie i nie ma opcji by w czymkolwiek mógł zawalić. Ok, polecajcie sobie zobaczymy co czas pokaże jak tak dalej będą traktować klientów. I kto pisał że mam na myśli WP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że faktycznie powinni Twoje strony zabezpieczać np. emacsem przez sendmaila czy coś.

Przeczytałem Twój post dokładnie przed skomentowaniem go i ja na ten przykład hostingu nie bronie bo nie mam w tym żadnego interesu - ot kwituje to co napisałeś, czyli podejście najlepszego typu klienta. "Hurr durr, wszędzie dobrze tylko tu źle, ciekawe dlaczego, pewnie nie umieją!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykrością zauważam spadek usług linuxpl.com

Zajmuję się tworzeniem stron i stąd mam doświadczenia z wieloma różnymi serwerami. Ich usługi do tej pory uważałem za jedne z najlepszych szczególnie w tej grupie cenowej. Od jakiegoś pół roku mam z nimi problemy, bo blokują strony bez ostrzeżeń. W ciągu tego okresu miałem trzy takie przypadki ze stronami moich klientów.... kiedy blokują stronę bez żadnego ostrzeżenia!

Jeszcze jak to jakaś tam strona małej działalności czy blog to pół biedy, ale blokują także sklepy internetowe. ŻENADA!

Chodzi o to, że podobno następuje jakaś rzekoma wysyłka spamu. Raz faktycznie na stronę dostał się wirus. Ale ja reaguję natychmiast i nie powinni blokować tylko wysłać maila z informacją, a najlepiej telefon. W końcu blokada strony to poważna sprawa!

Tymczasem oni najpierw blokują, a później dopiero info.

Ostatnio jak zablokowali to nawet nie było wirusa i nie wiem skąd niby ta wysyłka była... ale stronę zablokowali.

A tak poza tym to troche dziwne, że tylko na ich serwerze następuję takie zawirusowanie stron. Opiekuję się ponad 100 stron i jakoś nigdzie nie ma tego problemu tylko u nich. Nie wiem czy właściciel się zmienił tego serwera, czy co się stało, że nastąpił spadek jakości obsługi na linuxpl.com

Jak dalej taka tendencja będzie będę musiał zabrać wszystkie strony od nich. Póki co zostawiam komentarz do przemyślenia. Zostawiam tu, bo jak pisałem do nich o tym to jakoś nie chcieli podjąć dyskusji....

Widzę temat dla mnie.

 

Więc twierdzisz że masz kilka stron wpiętych na ich koncie. Najprawdopodobniej dość ostro przeciążasz serwer w godzinach szczytu. Do jednego z twoich serwisów "dostał się wirus" i narobił szkód. Później kilka kolejnych stron wysyłało masę spamu i masz pretensje do nich, że zablokowali Ci usługę. Nie wiem czy jesteś świadomy ale na serwerze może być wielu takich samych klientów jak Ty. Jedni trzymają tam małe stronki inni wielkie serwisy (lub dużo małych). Pewnie nie chciałbyś by któryś z użytkowników serwera spowodował problemy także i Tobie. Nie zostałeś zablokowany bez powodu.

 

Z mojego wieloletniego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że mogło się to gorzej skończyć, gdyż odpowiadasz za swoje konto. Nawet jeśli nic sam osobiście nie zrobiłeś. Zapewne używasz popularnych i gotowych rozwiązań które są dość ciężkie i dziurawe. Jeśli ktoś raz "zawirusował" stronę to może to zrobić kolejny raz, jeśli nie zadbałeś o poprawę bezpieczeństwa. Tym bardziej, że pewnie używasz podobnych rozwiązań do tych samych projektów. Niestety to odznacza, że nie jesteś doświadczonym webmasterem, nie wyciągasz wniosków i uważasz że to wina wszystkich ale nie Twoja. Niestety Twoja, skoro nie umiesz zabezpieczyć usługi a nawet nie próbujesz. Bo każdy może popełnić błąd.

 

Najprawdopodobniej gdy zmienisz firmę i znowu zaczniesz "szaleć" również dostaniesz bana. Niestety większość firm blokuje "złośliwych" klientów lub ma problemy ze stabilnością usług. Zachowali się poprawnie. Mogli wypowiedzieć usługę od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w szczególności pamietam sytuację z dziurami w dodatkach Joomla gdzie w pewnym okresie przekształciły się w masowe spamy oczywiście przez phpmail. To hosting współdzielony, nie dedykowany - czemu mam odpowiadać za jakiegoś "programistę eh." (wspólne IP trafiło na sporo RBL, użytkownicy mojej strony oczywiście wszystko dostali w spamie). Jeżeli jakieś konto narusza określone parametry na współdzielonym to należy je zablokować. Czemu ktoś inny też ma odpowiadać za innego klienta? Usługodawca odpowiada za hosting, nie za nasze skrypty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to obrócił jeszcze w drugą stronę, czy Ty sam byś chciał dostawać masę spamu? To raczej logiczne że takie działania należy zablokować i nie wierzę że tego samego dnia nie otrzymałeś informacji o blokadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mam głupi tok rozumowania, jeśli tak to poprawcie mnie / zjedzcie, mniejsza... chciałbym wyrazić swoją opinię.

Mam dla porównania kilka tanich hostingów (no bo umówmy się, granice cenowe około 50 zł na rok, to nie są wysokie ceny). Linux do 2016 roku był w miarę ok, ale teraz coś się popsuło.

 

Jeśli dają Installatrona, to niech nie umywają rąk "my nie dbamy o to co jest na hostingach", bo to tak jak bym wynajmował mieszkanie w którym mam piecyk gazowy wadliwej firmy, który może w każdej chwili je*nąć, ale ja mówię "jak chce pan se używać ten piecyk, to pan se musi najpierw gazownika do obsługi przynieść, bo inaczej nie wolno się myć w ciepłej wodzie... żeby nie było, ja ostrzegałem".

 

To samo robią linuxpl.com - dają w installatronie wordpressa i joomle, a później mówię "trzeba se było programistę wziąć, my nie ponosimy odpowiedzialności".

 

Instaluje same Worpdressy, dobieram trudne hasła, wtyczki tylko zaufane, akturalizuję wszystko na bieżąco, a od lutego regularnie przychodzą mi maile "konto zablokowane, wysyłka spamu". Bierze mnie cholera, bo gdybym miał 20 stron na tym hostingu, a mam 2 - 3.

Moim zdaniem wina w dużej mierze leży po ich stronie, bo w ogóle nie dbają o zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instaluje same Worpdressy, dobieram trudne hasła, wtyczki tylko zaufane, akturalizuję wszystko na bieżąco, a od lutego regularnie przychodzą mi maile "konto zablokowane, wysyłka spamu". Bierze mnie cholera, bo gdybym miał 20 stron na tym hostingu, a mam 2 - 3.

Moim zdaniem wina w dużej mierze leży po ich stronie, bo w ogóle nie dbają o zabezpieczenia.

 

 

Wina leży tylko po Twojej stronie, To ty masz obowiązek zabezpieczyć skrypt by takie rzeczy się nie działy. Zatrudnij programistę, zakup sobie VPS i będziesz miał pena kontrolę nad tym co się dzieje na Twoim koncie hostingowym, jak na razie to idziesz na skróty i obwiniasz firmę hostingową za coś to leży po Twojej stronie.

 

To samo robią linuxpl.com - dają w installatronie wordpressa i joomle, a później mówię "trzeba se było programistę wziąć, my nie ponosimy odpowiedzialności".

 

 

Installatron to gotowy system, tam nic nie robisz poza instalacją, updaty są wykonywane samodzielnie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wina leży tylko po Twojej stronie, To ty masz obowiązek zabezpieczyć skrypt by takie rzeczy się nie działy. Zatrudnij programistę, zakup sobie VPS i będziesz miał pena kontrolę nad tym co się dzieje na Twoim koncie hostingowym, jak na razie to idziesz na skróty i obwiniasz firmę hostingową za coś to leży po Twojej stronie.

 

 

Installatron to gotowy system, tam nic nie robisz poza instalacją, updaty są wykonywane samodzielnie.

 

Zgadza się, tym bardziej ja jako klient mam przeświadczenie, że to powinno być bezpieczne.

Zakładając, że nie mam pojęcia o "niczym" i chcę mieć stronę internetową. Wyczytałem na blogu, że to proste.

1. Kupuję hosting, 2. Instaluję skrypt (od nich Wordpressa, który jest udostępniany przez ich installatrona). 3. Aktualizuję, postępuję zgodnie z instrukcją i nagle dostaję wiadomość o blokadzie konta.

 

No trochę nie fajnie. Ja jestem takim (jak bym mógł się określić jakoś) w połowie świadomym użytkownikiem. Znam jakieś tam podstawy, ale za programistę się nie uważam.

 

Do prowadzenia bloga czy forum, nie chciałbym kupować VPSa za 500 zł rocznie, bo robię to w pewnym sensie hobbystycznie.

Ja już podałem przykład z piecykiem gazowym. Moim zdaniem minimum bezpieczeństwa, usługodawca powinien zapewnić, tym bardziej że praktycznie sam mi tego WP podsuwa pod nos, przez wspomnianego installatrona, który jest często w reklamie oferty: "Installatron, SiteBuilder".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem minimum bezpieczeństwa, usługodawca powinien zapewnić, tym bardziej że praktycznie sam mi tego WP podsuwa pod nos, przez wspomnianego installatrona, który jest często w reklamie oferty: "Installatron, SiteBuilder".

 

Twoim zdaniem to usługodawca ma pilnować twoich dziurawych plików?

Installatron pozwala jedyni na łatwe zainstalowanie danego skryptu w podstawowej wersji a nie na pilnowanie zabezpieczeń.

Nie potrafisz tego zrozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×