Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[dyskusje] Logout.pl / biznes-host.pl

Polecane posty

Czyli coś jest złe tylko dlatego, że jest od dawna rozwijane? Mimo, że działa bardzo dobrze, stabilnie? Brawo za logikę, poprawiłeś mi humor :) Tylko czekać, aż zaczniesz narzekać na teorie fizyczne, bo dawno temu powstałe i w ogóle Einstein nie żyje ;)

  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś jest złe tylko dlatego, że jest od dawna rozwijane? Mimo, że działa bardzo dobrze, stabilnie? Brawo za logikę, poprawiłeś mi humor :) Tylko czekać, aż zaczniesz narzekać na teorie fizyczne, bo dawno temu powstałe i w ogóle Einstein nie żyje ;)

 

Porównanie z przysłowiowych czterech liter - prawidłowa alegoria byłaby gdybyś twierdził, że Słońce krąży wokół Ziemi bo tak dawno temu ktoś powiedział, zamiast wierzyć Kopernikowi, który twierdzi zupełnie inaczej, tylko dlatego że stare stwierdzenie jest "prawidłowe i sprawdzone".

 

I tak, twierdzę że korzystanie z przestarzałej technologii, która nie jest już rozwijana mając nowsze i dużo lepsze alternatywy to czysta ignorancja lub skrajne lenistwo, często połączone z obawą przed technologią i głupotą. Sam Linus Torvalds kiedyś się odniósł do tej kwestii w bardzo negatywnym świetle, a jeśli ktoś żyje w takim ciemnogrodzie, że sam nie zauważa problemu w używaniu kernela z bazą sprzed 13 lat to ja jestem ostatnią osobą, która kogokolwiek namówi do swoich racji ;).

 

Wystarczy tego offtopu swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi nadal wypowiadasz się na temat na który nie masz pojęcia. Kernel 2.6.32 jest nadal rozwijany przez developerów CentOSa, którzy dodali mu już w 2010 roku chociażby XFS. Chcesz używać koniecznie najwyższego numerka to oczywiście możesz, ale wiesz, w normalnym korporacyjnym świecie to maszyny zarzadzające automatyką przemysłową działaja na Windows XP Embedded a banki mają na bieżąco łatane programy pod DOSa.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tak, twierdzę że korzystanie z przestarzałej technologii, która nie jest już rozwijana mając nowsze i dużo lepsze alternatywy to czysta ignorancja lub skrajne lenistwo, często połączone z obawą przed technologią i głupotą.

To, co dla ciebie jest ignorancją czy skrajnym lenistwem to nierzadko w rzeczywistości... świadoma analiza ryzyka.

Jeżeli współczynnik ryzyka będzie bardzo mały (np. prawdopodobieństwo małe + wpływ mały), to może ono zostać świadomie zaakceptowane, bo biznesowo koszt zmniejszenia ryzyka będzie znacznie większy, niż wartość potencjalnych strat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Archi nadal wypowiadasz się na temat na który nie masz pojęcia. Kernel 2.6.32 jest nadal rozwijany przez developerów CentOSa, którzy dodali mu już w 2010 roku chociażby XFS. Chcesz używać koniecznie najwyższego numerka to oczywiście możesz, ale wiesz, w normalnym korporacyjnym świecie to maszyny zarzadzające automatyką przemysłową działaja na Windows XP Embedded a banki mają na bieżąco łatane programy pod DOSa.

 

A w metrze mają XPki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli w BH nie chcę już przedłużać wygasającej domeny lub serwera VPS to czy muszę wypowiadać oficjalnie umowy, czy wystarczy, że nie opłacę wygenerowanej z automatu faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze nie oplacisz faktury - usluga jest blokowana i następnie usuwana, a w przypadku domen blokowana i wraca do puli wolnych ( termin zalezy odrozszerzenia domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś jest złe tylko dlatego, że jest od dawna rozwijane?

Dokładnie odwrotnie: ludzie, którzy używają zabytkowej wersji Linuksa doceniają to, że ona nie jest rozwijana, a nie że jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o stabilność (czas, który minął do jej uzyskania), w przeciwieństwie do nowości która jest znana od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam Damian potrzebujesz? Nie trzeba czekać na update oferty, zawsze mozna do Nas (lub bezpośrednio do mnie) napisać jeśli potrzebujesz coś w niestandardowej konfiguracji lub cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

Najprawdopodobniej wktótce będę potrzebował resellera i tak zerkam po ofertach :)

 

Ale jak coś zgłoszę sie.

 

A wracając do mojego pytania - planujecie coś? (bo ostatnio coś pisali ale do tego czasu cisza...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to trwają prace, nowe łączą, nowe sprzęty i ma być panel do dedyków. Więcej info pewnie wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z BH dodajcie do oferty darmowe SSL. Będę wdzięczny (wiele firm już ma to w ofertach)

 

Dodatkowo uchylcie rąbek tajemnicy nt update. Zmiana strony? oferty? I kiedy zamierzacie to zrobić.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie. Z tego co wiem i to są pewne informacje to dochodzą łącza, wymieniają sprzęt na nowszy i markowy, ma być panel do serwerów dedykowanych. A na całą reszte przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

srututu majtki z drutu :)

Ja o tych zmianach i panelu do serwerów dedykowanych słysze już chyba od dwóch lat....albo nawet więcej.

Po za tym jeśli ma być wprowadzona nowa oferta niech będzie ona dopracowana w 100% i żadne zapowiedzi na forach nie są potrzebne.

 

Ja również polecam bezpośredni kontakt z biznes-hostem, wszystkiego można się dowiedzieć na bieżąco a pomoc i support jest akurat na odpowiednio wysokim poziomie.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma biznes-host do superhosta?

 

kafi, spójrz na adresy, na stronie b-h, ogicomu i innych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×