Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[dyskusje] Logout.pl / biznes-host.pl

Polecane posty

Odpalilem sobie konto dzisiaj, szybka rejestracja, szybka aktywacja uslugi wirtualnego hostingu ale ....

 

Nie wiedzialem, ze na virtualu u nich nie moge miec dwoch stron www z dwoma roznymi domenami przekierowanymi na dwa rozne katalogi a odpowiedz jaka dostalem: moze Pan sobie wziasc VPS-a :/

 

Troche to glupie i ogranicza mozliwosc jak dla mnie.

 

Dlatego podziekowalem w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze mozna miec nawet xxx domen/subdomen i każda w innym katalogu :)

 

 

Generalnie to strasznie niejasno sformułowałeś pytanie - kolega ci wytłumaczył co i jak, jak jeszcze nie do konca rozumiesz to zapraszam na PW/LiveChat, bądź tez podaj mi swój numer to zadzwonie i ci jeszcze wyjaśnie dokładniej, bo nie bardzo wiem czego nie rozumiesz.

DirectAdmin ma troche inną srukturę katalogów niż cpanel i pewnie stąd te nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj spotkała mnie przykra sytuacja z firmą Biznes-Host. Zacznę od tego, iż udostępniłem link do mojej strony (okujwa.pl) na fanpage.

 

Moim oczom ukazała się strona informująca o blokadzie konta... Otrzymałem taki oto e-mail od firmy:

 

Kacper Dmochowski,

 

Nasz dział Obsługi Klienta utworzył zgłoszenie #489719 o nastepujacej treści:

 

Witam,

 

Konto virt8569 spowodowało obciążenie konta niewspółmierne do wykupionych zasobów powodując utrate stabilności serwera-matki.

 

Konto zostało zablokowane w trybie natychmiastowym

 

Sugerujemy zmiane na VPS Server za 99zł/miesiąc.

 

Uprzejmie prosze o kontakt w celu podjęcia decyzji - na obecną chwile nie jest możliwe uruchomienie konta.

 

Moje odpowiedzi:

 

 

Witam, na jakiej podstawie moje konto zostało zablokowane? Rozumiem,

że przekroczyłem obiążenie, ale czego? Od jakiegoś czasu nie mogę go

kontrolować, ponieważ usunęliście Państwo statystyki. Poproszę wysłać

statystyki na mojego mejla.

 

 

Pozdrawiam,

Kacper Dmochowski

 

 

Jeżeli tak jest, jak Państwo piszecie to nie będę się wykłócał.

Przeniosę swoje pliki i frunę do konkurencji, ale pozostaje pytanie

czy odzyskam pieniążki, które u Państwa zostawiłem ?

 

Odpowiedź:

 

Witam,

 

Pana konto zostało odblokowane, jednak w przypadku ponownego wystąpienia takiej sytuacji zostanie bezpowrotnie zablokowane.

 

Nie widzimy potrzeby zwrotu gotówki, konto działa poprawnie i jeżeli będzie uzywane zgodnie z wykupionymi zasobami to nie widze potrzeby zwrotu gotówki.

 

Moja odpowiedź:

 

 

 

Rozumiem, ale czy to ma jakiś sens skoro jutro będzie to samo? Znowu

mnie zablokujecie? Przecież to chore myślenie, zwyczajnie nie chcecie

mi teraz oddać pieniędzy i będziecie trzymać mnie na siłę oraz

wypisywać, iż to moja wina, że obciążam tak serwer. Chciałbym

nadmienić, że przydzielając mi twardy limit wykorzystania CPU, to go w

żaden sposób nie przekroczę. Statystyki CRM mówiły co innego, przy 200

online na stronie wykorzystałem 3% CPU - więc nie tak dużo, prawda?

Chyba pospieszyłem się z wystawieniem opinii o Państwa firmie. Miło by

było otrzymać odpowiedź od Pana Tomasza, który jest właścicielem

firmy, ponieważ nie chciałbym tu prowadzić dyskusji z pracownikami,

którzy nic zdziałać nie mogą w tej sprawie.

 

Poza tym ewidentnie widać, że moja konto zostało bardziej ograniczone,

ponieważ strona ładuje się bardzo długo. Nigdy tak źle nie było.

 

 

Serdecznie pozdrawiam,

Kacper Dmochowski

 

 

Odpowiedź od BOK'u:

 

Witam,

 

Skrypt został wycofany z powodu błędów w liczeniu - nie był nawet oficjalnie wprowadzony.

Nie trzymamy nikogo na siłę, jednak nie pozwolimy by jeden klient obciążał serwer niewspółmiernie do wykupionych zasobów.

 

Wszystkie wypowiedzi są wiążące, więc nie ma znaczenia czy sa napisane przez pracownika czy przez wlaściciela.

 

Ponadto prosilem, by backup zrobił Pan w nocy, jednak nie dostosował się Pan do prośby , przez co zostałem zmuszony do ponownej blokady konta ze względu na dodatkowe obciążenie robione przez backup konta..

 

 

 

Pan Tomasz wkracza do akcji:

 

 

 

Witam,

 

w dniu dzisiejszym przeniesiemy Pana konto na naszą inną maszynę, na której mamy zapas mocy - to powinno rozwiązać problem i myślę, że przy takim rozwiązaniu udałoby się pogodzić Pana i nasz punkt widzenia.

 

Marek poinformuje Pan po zakończeniu przenosin - żadne zmiany dnsów nie będą konieczne.

 

Pozdrawiam,

No dobrze, przeniosą mnie na masyznę mniej obciążoną, ale co z tego jeśli mam do dyspozycji 5% CPU - jeśli przekraczam go na aktualnej maszynie dlaczego miałbym nie przekraczać go na nowej maszynie ?

 

Więc odpisałem:

 

 

Witam, według mnie nie jest to rozwiązaniem, ponieważ jeżeli

wykorzystuję limity na "starej" maszynie, to także będę je

wykorzystywał na "nowej" prawda ? Oczywiście opisuję tutaj Państwa

stanowisko

 

Przecież ciągle mowa jest o tym, że wykorzystuję limity, a nie o tym,

że przewidzieliście Państwo dla mnie wykorzystanie procesora w 2% (w

ofercie jest 5%), a ja wykorzystuję całe 5% - mam to rozumieć, że na

serwerze jest prowadzony overselling ? Przynajmniej ja to tak

odbieram.

 

Gdyby zużycie tego konta było 5% nawet nie zauważylibyśmy.

 

Możemy zrobić jak zaproponowałem lub poprosić Pana o dostosowanie skryptów do wykupionego planu. Innych opcji niestety nie przewidujemy.

 

 

Moja odpowiedź - rezygnacja z hostingu

 

Witam, to w takim razie podziękuję za współpracę. Sądziłem, że jeśli

kupuję hosting w firmie, która oferuje do 5% zużycia procesora, to

tylko tyle mogę wykorzystać. Jest taka sztuczka, że nakłada się na

użytkownika daną wartość procesora (tzw twardy limit), to nie jest

trudne. Można także nałożyć na użytkownika limit pamięci ram itd.

Jeśli używają Państwo php-cgi to nie ma problemu - wszystko da się

ograniczyć.

 

 

Nie skorzystam z tej oferty, ponieważ jutro wieczorem znowu będę miał

30 użytkowników online i Państwo zablokujecie mi konto.

 

Współpraca niestety się nie ułożyła po raz kolejny (tak to już drugi

raz kiedy Państwo nawaliliście). Widać w firmie nic się nie zmieniło

wink.png

 

Oczywiście zwrotu pieniążków nie dostanę, bo to ja rezygnuję, a nie wy

- oczywiście chcieliście iść mi na rękę itd. To mnie nie

satysfakcjonuje, ponieważ prędzej czy później ubiję nową maszynę i

będzie to samo.

 

 

Proszę mi dać czas do przeniesienia danych na nowy hosting - dam znać

kiedy będę miał już wszystko u siebie, wtedy będziecie mogli Państwo

wyczyścić mi to konto.

 

No i jeszcze odpowiedź Pana Tomasza:

 

 

Pewnie da się ograniczyć, jednakże jesteśmy elastyczni i wolimy nie dawać twardych limitów, czasami ktoś ma więcej wejść i nie koniecznie chce widzieć 500tki..

 

Ale ok, Pańska decyzja.

 

Pozdrawiam,

 

Chciałbym jednak nadmienić, że nie raz na stronie było 200 użytkowników online, a konto nie zostało blokowane, wykorzystanie CPU wynosiło 3% (czyli mieściłem się w tych 5%). Nie potrafię zrozumieć tego, ze firma nie nakłada limitu na procesor. Przecież ja nie mogę nad tym panować, aby nie przekroczyć tej wartości, nie przewidzę tego, że w danej chwili wejdzie X osób na moją stronę. Gdybym uwalił totalnie maszynę i reszta użytkowników by na tym ucierpiała to co wtedy? Sąd? Grzywna? Przecież limit jakiś musi być, prawda?

 

 

Oczywiście mógłbym nadal korzystać z hostingu na nowej masyznie, ale to prędzej czy później by się nie sprawdziło i co w tedy by firma mi napisała ? że nie wiadomo jakim cudem przeciążam matkę ? Daję sobie rękę uciąć, że tak by było, ponieważ jeśli firma nie ustala mi tego limitu procesora, to w każdej chwili mogę go przekroczyć... No i statstyk nie doczekałem się niestety...

 

Szkoda, że tak wyszło, bo przez pierwsze 2-3 tygodnie współpraca się układała, nawet dopłacałem jeszcze za pojemność oraz transfer, a tu kilka dni po wapłacie taki email. Na wałsne życzenie tracę 80zł, które zapłaciłem, bo mógłbym ich trochę pomęczyć na nowej maszynie, ale wtedy by mnie już pewnie wyrzucili i wymigali się od wypłaty pieniążków za niewykorzystany okres. Jednak mi zależy na tym, abym mógł spać spokojnie wink.png Akurat tak się złożyło, że zainwestowałem trochę kaski na reklamę serwisu, dlatego mnie to tak zirytowało ;/

 

Jeśli masz mała stronkę to skorzystaj z oferty BH, ale jeśli chciałbyś uruchomić tam większy portal obejdź szerokim łukiem.

 

No i co najważniejsze! Pisano do mnie, że tworzenie kopii zapasowej mojej strony także przekroczyło ich limit i konto zostało zablokowane, to co ja mam teraz zrobić, jak im tar ubija serwa ? Później spróbuję zabrać swoje pliczki i śmigam gdzie się da, ale najpierw zastanowie się 5 tysięcy razy nad wyborem firmy.

 

 

Minusujcie moją opinię ile wlezie! Jednak pomyślałem, że komuś może się kiedyś przydać moja przygoda z tą firmą smile.png

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu firmy.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mała stronkę to skorzystaj z oferty BH, ale jeśli chciałbyś uruchomić tam większy portal obejdź szerokim łukiem.

 

 

Cytowanie publiczne korespondencji wraz z podaniem imion i nazwisk bez zgody uczestników jest delikatnie mówiąc dużym nadużyciem...

 

Cały komentarz najlepiej ujmę tak

 

"Jak masz duży serwis to zamawiasz VPS lub serwer dedykowany". Oczywiście są osoby, które "próbują usługodawców" i zamawiają do większych portali małe plany shared, ale poniekąd czynią to na własną odpowiedzialność.

Edytowano przez www.biznes-host.pl (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie rozumiem: robisz wiochę na serwerze i rzucasz się ile się da?!? Eh, ta dzisiejsza młodzież...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie publiczne korespondencji wraz z podaniem imin i nazwisk bez zgody uczestników jest delikatnie mówiąc dużym nadużyciem...

 

Cały komentarz najlepiej ujmę tak

 

"Jak masz duży serwis to zamawiasz VPS lub serwer dedykowany". Oczywiście są osoby, które "próbują usługodawców" i zamawiają do większych portali małe plany shared, ale poniekąd czynią to na własną odpowiedzialność.

 

Miejsce na dysku 10GB 25GB 50GB Miesięczny transfer danych 50GB 100GB 200GB

 

 

Czy te parametry kwalifikują się na mały serwis? Według mnie nie bardzo, dlatego też zamówiłem hosting u Państwa, ponieważ moja strona waży ponad 1GB. Na szczęście udostępniłem tylko swoje dane w cytowanych wiadomościach.

 

 

nrm, przepraszam, ale nie zrozumiałem twojej wypowiedzi.

 

Cytowanie publiczne korespondencji wraz z podaniem imion i nazwisk bez zgody uczestników jest delikatnie mówiąc dużym nadużyciem...

 

Cały komentarz najlepiej ujmę tak

 

"Jak masz duży serwis to zamawiasz VPS lub serwer dedykowany". Oczywiście są osoby, które "próbują usługodawców" i zamawiają do większych portali małe plany shared, ale poniekąd czynią to na własną odpowiedzialność.

Napisałem co widziałem. 200 osób online, a moje zużycie procesora wyniosło 3% według CRM (niby źle liczyło obciążenie, ale w to nie wnikam - tyle widziałem) Po blokadzie konta poprosiłem o statystyki, na postawie których stwierdziliście Państwo, iż przekroczyłem wartość 5%. Mój serwis nie jest zbyt duży. Widziałem większe serwisy (częściej odwiedzane) na "małych planach shared". W tym momencie zgodził się Pan z moją tezą, ponieważ twierdziłem, że nie są mi Państwo w stanie zagwarantować parametrów także na nowej maszynie.

 

 

Do forumowiczów: Proszę nie wchodźcie na mój serwis, ponieważ chcę wreszcie zrobić backup, a chcę uniknąć kolejnej blokady konta - jak wcześniej mi pisano. Dziękuję

 

 

 

Jeszcze jedno: jeśli uważa Pan, że "duże" portale (jak mój) powinny być umieszczone na serwerze dedykowanym/VPS'ie to po co chciał mnie Pan przenosić na nową maszynę skoro to tylko "mały shared" ? Mógł mi Pan to napisać od razu, jak dyskutowaliśmy poprzez e-mail. Przyjąłbym to do wiadomości.

 

Także na Pana życzenie utracił Pan stabilność matki, bo nie dał mi Pan limitu CPU na konto.

 

W razie czego proszę skontaktować się ze mną poprzez e-mail, bo widzę, że dopiero na forum wychodzą kolejne fakty.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)
  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę w pierwszym cytacie "Sugerujemy zmiane na VPS Server za 99zł/miesiąc." więc sugestia zmiany/przeniesienia była i chęć pomocy także więc nie rozumiem twojego oburzenia. To też źle że zaproponowali przejście na serwer z większym zapasem mocy i gdzie mógłbyś czasami wykorzystać więcej zasobów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę w pierwszym cytacie "Sugerujemy zmiane na VPS Server za 99zł/miesiąc." więc sugestia zmiany/przeniesienia była i chęć pomocy także więc nie rozumiem twojego oburzenia. To też źle że zaproponowali przejście na serwer z większym zapasem mocy i gdzie mógłbyś czasami wykorzystać więcej zasobów?

Tak zasugerowano mi serwer VPS, ale to jednak przekracza mój budżet, bo koszt VPS'a wynosił 99zł (tyle ja zapłaciłem za konto www na rok)

 

Przecież im odpisałem:

 

 

Jeżeli tak jest, jak Państwo piszecie to nie będę się wykłócał.

Przeniosę swoje pliki i frunę do konkurencji, ale pozostaje pytanie

czy odzyskam pieniążki, które u Państwa zostawiłem ?

 

Po wysłaniu tej wiadomości konto zostało odblokowane no i właściciel nie widział potrzeby, aby oddawać mi pieniądze, bo przecież wszystko jest w porządku.

 

No nie, mi także jest przykro, że nie udała mi się współpraca z BH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem: robisz wiochę na serwerze i rzucasz się ile się da?!? Eh, ta dzisiejsza młodzież...

 

 

Wioche?

Jeżeli ktoś kupuje hosting z limitem to ten limit ma być!! a nie limit palcem po wodzie pisane.

I nikogo to nie obchodzi (kupującego) czy Ty go przekroczyłeś czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wioche?

Jeżeli ktoś kupuje hosting z limitem to ten limit ma być!! a nie limit palcem po wodzie pisane.

I nikogo to nie obchodzi (kupującego) czy Ty go przekroczyłeś czy nie.

Właśnie o tym mówiłem, że jeśli mam limit 5% CPU to jakim prawem go przekraczam ? Nie powinno się to wydarzyć. Gdyby limit zastosowano, moje konto nie byłoby zablokowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to wygląda jak by jak najwięcej upchać z myślą a może nikt nie przekroczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama liczba odwiedzin 200 osób online sugeruje, że to NIE nadaje się na shared a tym bardziej najtańszy.

Nawet za głupiego VPS z DA zapłacisz 40 zł w BH (oczywiście szukasz kogoś kto sprzedaje kaskę na BH), jeżeli DA Ci nie potrzebny to jeszcze mniej.

 

A potem jest płacz na forum. Trzymałem kiedyś duży serwis na zwykłym koncie, ale było to na NetEasy i płaciłem 35 zł m/c. I to też nie długo, mimo że Patryk mi nie podziękował to sam przeniosłem się na VPS płacą 70 zł miesięcznie. Bez żadnego płaczu, stękania.

Trzeba rozróżnić co może być na zwykłych kontach. Wszystko jest do czasu.

 

A ten skrypcik co masz to wcale nie jest taki lekki. A tak jeszcze off top kilka dni przenosisz jeden serwis? wink.png

Taż bym się sam przeniósł gdyby wyskakiwała mi zbyt często 500-setka, jednak firma sama zdecydowała, co będzie dla mnie lepsze.

 

Dzisiaj dopiero zacząłem przenosiny, bo backupa nie mogłem zrobić :)

 

 

OT: coś się dzieje z forum, bo nie można wysyłać odpowiedzi za pomocą "Odpisz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama liczba odwiedzin 200 osób online sugeruje, że to NIE nadaje się na shared a tym bardziej najtańszy.

Nawet za głupiego VPS z DA zapłacisz 40 zł w BH (oczywiście szukasz kogoś kto sprzedaje kaskę na BH), jeżeli DA Ci nie potrzebny to jeszcze mniej.

 

A potem jest płacz na forum. Trzymałem kiedyś duży serwis na zwykłym koncie, ale było to na NetEasy i płaciłem 35 zł m/c. I to też nie długo, mimo że Patryk mi nie podziękował to sam przeniosłem się na VPS płacą 70 zł miesięcznie. Bez żadnego płaczu, stękania.

Trzeba rozróżnić co może być na zwykłych kontach. Wszystko jest do czasu.

 

A ten skrypcik co masz to wcale nie jest taki lekki. A tak jeszcze off top kilka dni przenosisz jeden serwis? wink.png

 

 

Wydaje mi się, że nie znasz realiów.

Pewnie dlatego, że masz pół serwerowni w wirtualizacji smile.png

 

Nie wiem czy mam się z Twojej wypowiedzi śmiać czy płakać.

Nie interesują mnie realia skoro jest limit to ma być limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemuż też nie postawisz tej strony tam gdzie masz ct8? Przecież masz całą maszynę dla siebie, no nie? A darmowym kontom to nie zaszkodzi...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie miałeś 500 bo limitowanie zostało wyłączone, tak jak wspominał wyżej BH.

 

 

@furek - płakaćwink.png , bo w tamtym temacie pytałem i nadal nie uzyskałem odpowiedzi. blink.png

 

No i więcej już nie musisz wiedzieć to co napisałem powinno ci wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemuż też nie postawisz tej strony tam gdzie masz ct8? Przecież masz całą maszynę dla siebie, no nie? A darmowym kontom to nie zaszkodzi...

 

Mógłbym tak zrobić, ale maszynka już dostaje troszkę po tyłku, ponieważ mam już 758 użytkowników, więc dość sporo stron nawet gdyby 1/2 z nich coś miała na tych stronach. Ponadto kimsufi 2G nie posiada RAIDA, a robić kopie zapasowe na komputer lokalny to trochę nieporęczne ponad 1GB danych codziennie pobierać z moim łączem... Sam wiesz jakie procki mają 2G smile.png Poza tym strona przez dłuższy czas stała na Ct8 jendak zdecydowałem się ją przenieść. Na ct8 wyświetlana są linki w stopce i musiałbym robić dla siebie osobne php.ini, a mi się zwyczajnie nie chce. Wolę aby o moje dane ktoś dbał (w tym przypadku firma hostingowa) i robił codziennie kopię.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym tak zrobić, ale maszynka już dostaje troszkę po tyłku, ponieważ mam już 758 użytkowników, więc dość sporo stron nawet gdyby 1/2 z nich coś miała na tych stronach. Ponadto kimsufi 2G nie posiada RAIDA, a robić kopie zapasowe na komputer lokalny to trochę nieporęczne ponad 1GB danych codziennie pobierać z moim łączem... Sam wiesz jakie procki mają 2G.

OVH daje tylko 100GB na backup.. No to jak nie pasuje taka maszyna to ją zmień :)

Niedługo będę miał i7-2T wolnego, będzie do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH daje tylko 100GB na backup.. No to jak nie pasuje taka maszyna to ją zmień smile.png

Niedługo będę miał i7-2T wolnego, będzie do kupienia.

Ty zarabiasz na hosting, a ja nie. Więc możesz sobie pozwolić na zmianę i7-2t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat na inne maszyny zmieniam sprzet, a nie na kimsufy. Kimsufy są właśnie do takich projektów czy hostingow jak Twoje. A skoro obciazasz serwer lub Twój aktualny nie wyrabia, to go po prostu zmien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wioche?

Jeżeli ktoś kupuje hosting z limitem to ten limit ma być!! a nie limit palcem po wodzie pisane.

I nikogo to nie obchodzi (kupującego) czy Ty go przekroczyłeś czy nie.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Chodzi Ci o to, że przekraczając limit chcesz mieć E500 i mulenie zamiast blokowania, tak? (innymi słowy model jak na home.pl?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Chodzi Ci o to, że przekraczając limit chcesz mieć E500 i mulenie zamiast blokowania, tak? (innymi słowy model jak na home.pl?).

 

Z jednej strony tak, bo fiema mi napisała, ze działałem na niekorzyść innych klientów, prawda? Inni także działali na moją niekorzyść (zgłaszałem do bok'u nie raz). Niedawno też coś było na forum, że gościu coś narobił na serwerze i kazali mu zapłacić 5-6 tysięcy (jak mnie pamięć nie myli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Z jednej strony tak, bo fiema mi napisała, ze działałem na niekorzyść innych klientów, prawda? Inni także działali na moją niekorzyść (zgłaszałem do bok'u nie raz)

Ja też preferuje takie rozwiązanie ale każdy kij ma dwa końce. Bez automatycznych blokad możesz sporadycznie korzystać z pełnej mocy serwera (co jest często przydatne np. przy uploadzie/obróbce fotek), a firma dopiero reaguje jak obciążenie jest stałe. Z kolei automatyczne x% to zawsze x% - może sprawiać problemy przy takich drobnych, jednorazowych akcjach, do tego zawsze kończy się to lamentem "a bo ten serwer jest mega wooooolny".

 

I o jeszcze jednej rzeczy zapomnieliście: to jest MAX. X% a NIE GWARANTOWANE X%!!! WSPÓŁDZIELONY TO WSPÓŁDZIELONY, ma swoje ograniczenia, to nie jest VPS z przydzielonymi sztywnymi zasobami!

 

(to ogólnie stwierdzenie, nie odnoszę się konkretnie do BH, nie znam ich zasad).

 

Oskarżanie o brak gwarantowanych zasobów na współdzielonym jest moim zdaniem śmieszne i ukazuje brak zrozumienia działania tego typu usług oraz, co tu ukrywać, elementarnych podstaw matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też preferuje takie rozwiązanie ale każdy kij ma dwa końce. Bez automatycznych blokad możesz sporadycznie korzystać z pełnej mocy serwera (co jest często przydatne np. przy uploadzie/obróbce fotek), a firma dopiero reaguje jak obciążenie jest stałe. Z kolei automatyczne x% to zawsze x% - może sprawiać problemy przy takich drobnych, jednorazowych akcjach, do tego zawsze kończy się to lamentem "a bo ten serwer jest mega wooooolny".

 

I o jeszcze jednej rzeczy zapomnieliście: to jest MAX. X% a NIE GWARANTOWANE X%!!! WSPÓŁDZIELONY TO WSPÓŁDZIELONY, ma swoje ograniczenia, to nie jest VPS z przydzielonymi sztywnymi zasobami!

 

(to ogólnie stwierdzenie, nie odnoszę się konkretnie do BH, nie znam ich zasad).

 

Oskarżanie o brak gwarantowanych zasobów na współdzielonym jest moim zdaniem śmieszne i ukazuje brak zrozumienia działania tego typu usług oraz, co tu ukrywać, elementarnych podstaw matematyki.

Ja nie oskarżam firmy o brak gwarantowanych zasobów. Chodzi mi o to, że gdy napisali mi wiadomość o treści "Konto zablokowane z powodu przekroczenia CPU (ble ble ble)" Ja to przyjąłem do wiadomości, więc chciałem się od razu przenieść. Kiedy napisałem firmie, jak wygląda sprawa z odzyskaniem pieniążków, to konto nagle zostało odblokowane i żadnego problemu nie widzieli, chcieli mnie zatrzymać, ale gdy znowu uruchomiłem backup, konto znowu zablokowali. No i gdzie tu logika? Jutro byłoby to samo, bo codziennie robię kopię i linkuję swoją stronę.

 

Po co mi konto na nowym serwerze, jak stałoby się tak samo, bo jak raz mocno przekroczyłem CPU, to pewnie zdarzyłoby się tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×