Skocz do zawartości

Polecane posty

Pytanie do klientów hekko. Macie jakieś problemy z działaniem usług www ? Od jakiegoś czasu borykam się z tym problemem, został również zgłaszany ale nic nowego się nie dowiedziałem.

 

Skoro juz zrezygnowałem z ich serwera i domen napiszę podsumowanie swoje z doświadczenia 3 letniego:

- domeny - ceny było ok ale poszły w górę oraz te kody autinfo i skany dowodu odstraszają

- serwer - te chwilowe pady w różnych momentach całego dnia (mam dosyć)

- support - był ok, nawet nei było problemu z dzwonieniem sie a teraz "nihuj*"

 

Kiedyś oceniałem dobrze 5-/6 ale po latach ocena spadała wiec ostatecznie powiem "cena=jakość"

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do klientów hekko. Macie jakieś problemy z działaniem usług www ? Od jakiegoś czasu borykam się z tym problemem, został również zgłaszany ale nic nowego się nie dowiedziałem.

 

Tak, wcześniej padała baza danych, teraz padają usługi www ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracam z ciekawą interpretacją wykresu administracji Hekko.pl. Bez ostrzeżenia wyłączyli konto gdzie były serwisy firmowe, oraz jeden dość popularny portal w swojej branży.

Podobno 1kwietnia o 8:45 zostały przekroczone limity, poniżej wykresy z konta i tabela z obciążeniem.

 

Czerwone słupki oznaczają przekroczenie limitu i taka informacja jest tu niezbędna, nie ma znaczenia w tym przypadku, że zielona krzywa jest zużyciem bieżącym, a czerwona prosta limitem. Znamy nasz system i jeżeli piszemy, że czerwony słupek pionowy wychodzący z linii poziomej jest przekroczeniem limitu to oznacza, iż wtedy limit został przekroczony.

 

v4_7d.png

v5_7d.png

Edytowano przez makosgsi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

H88 (hekko), gdybyście zrobili linię limitu czarną, a szpilkę czerwona od samego dołu, byłoby bardziej jasne dla użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej prezentuję, że można to poprawnie wykonać:

 

poeto_hme.png

 

Więc te szpilki w Hekko ciężko z czymkolwiek porównać, mamy też statystyki w tabelce, które mówią coś innego.

 

Edytowano przez makosgsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyła się powierzchnia, zwiększył się transfer w pakietach i jednocześnie zwiększyła się cena (jak dla mnie to niepotrzebnie to zwiększenie transferu i powierzchni) i doszła jeszcze jakaś opłata aktywacyjna dla osób, które wybrały płatność miesięczną przy najmniejszych pakietach.

screenshot_2104.jpg

 

screenshot_2105.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucili też SSHa, plus jakieś dodatki w wyższych pakietach: antyDDos, rozszerzone backupy i dedykowane infolinie.

 

W poprzednim hostingu SSH nie było w ogóle. Poza tym H88 podwyższa ceny wszędzie. W mintshost też już poszło w górę. Jeśli jakość usług się polepszy, to pewnie dobry krok, bo tam już nędza była.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Hekko to jeden z takich klasycznych przykładów jak robić klienta w konia :)

 

Kilka lat temu wziąłem u nich hosting, bo mówili że doceniają stałych klientów i że efektem tego jest taka a nie inna polityka cenowa (krótko mówiąc - nie ma rabatów na start, jest za to ta sama cena przedłużenia). I to mi się podobało, bo nie lubię się bawić w kotka i myszkę. Nawet w ramach skromnego bonusu przedłużenie co roku jest tam te symboliczne 2% taniej. Pamiętam jak dziś, kiedy zamawiałem hosting widniała przy nim piękna tabelka ileż to ja nie zapłacę za rok, za trzy lata, nawet za dziesięć lat! Przyszłość pokazała, że to była po prostu ściema i że ta tabelka z cennikiem wieloletnim nie ma nic wspólnego z rzeczywistością (zresztą to nie pierwszy raz jak zmieniają ceny).

 

Najgorsze dla mnie jest to, że kilka osób namówiłem na ten hosting, do dziś niektórym trzymam tam strony albo domeny (tak, domeny też podrożały). Tak swoją drogą, to prowizje w programie partnerskim też tam jakiś czas temu ucięli ;) Nie mówię, że przeraża mnie skala podwyżek, boli po prostu fakt zmiany polityki cenowej, bo to przez nią zaczęły się te zmiany - zaczęli dawać na start bonusy 50%, a potem ciach podwyżki dla całej reszty.

Edytowano przez TommyA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Dzięki za cynk o podwyżce cen domen. Już nie waham się, czy zabrać się stamtąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

To może kilka słów komentarza dla społeczności WHT, a w szczególności dla @TommyA:

 

1. To, że na stronie pojawiły się nowe pakiety nie znaczy, że zabieramy Ci teraz stare :) Masz, to korzystasz :)

2. Wszystkie pakiety, które masz, czy tez które poleciłeś - oczywiście wciąż honorujemy te 2% rabatu lojalnościowego co roku, o którym mowa.

3. Nowe pakiety są atrakcyjne, bo wprawdzie ich cena lekko wzrosła, ale za to korzyści wzrosły o wiele bardziej:

  • zwiększyła się pojemność
  • zwiększyły się limity transferu
  • w cenie lepszych pakietów są użyteczne dodatki, takie jak komercyjny SSL w cenie konta (nie tylko rejestracja, także coroczne odnowienie SSL'a), czy też dostęp SSH.

4. Dbamy o obecnych Klientów. Obecni klienci cały czas dostają od nas specjalne oferty mailowe, umożliwiające kupowanie usług w specjalnych cenach... wystarczy mieć zaznaczoną opcję "Zgoda na maile marketingowe" w panelu, a w ciągu roku na pewno wpadnie mu kilka specjalnych propozycji :)

 

Modyfikując ofertę przeprowadziliśmy wcześniej rozległe badania (mówimy o tysiącach respondentów). Zapytaliśmy Klientów o ich oczekiwania, a następnie zbudowaliśmy produkty spełniające te oczekiwania w możliwie najlepszych cenach. Jest więc nie tyle naszym "wymysłem", co raczej zmaterializowanym oczekiwaniem tysięcy użytkowników usług hostingowych, którzy wzięli udział w badaniu. @TommyA - też miałeś szansę wziąć udział w takim badaniu, o ile masz zaznaczoną opcję zgody na maile marketingowe.

 

Warto zauważyć, że nowa oferta akcentuje mocno potrzeby bezpieczeństwa. Wydłużamy czas przechowywania kopii zapasowych, do pakietów wprowadzamy SSL bez dodatkowej opłaty, umożliwiamy łączenie z serwerem za pośrednictwem bezpiecznego protokołu SSH.

 

Zwiększyliśmy też istotnie zatrudnienie, aby zapewniać jeszcze lepszą obsługę Klienta. Już teraz marka Hekko jest synonimem stabilności serwerów oraz szybkiej obsługi, ale naszą ambicją jest ciągłe skracanie czasu reakcji tak, żeby na koniec reagować w chwili, kiedy użytkownik piszący zgłoszenie naciśnie przycisk "wyślij"... a może nawet wcześniej, bo stale rozbudowujemy i poprawiamy na przykład systemy pomocy, żeby zgłoszenia nie były tak bardzo potrzebne ;)

 

Pozdrawiamy i zapraszamy do korzystania z nowej oferty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Ciekaw jestem tylko co to są te "rozległe badania" na tysiącach respondentów.... bo mi wydaje się ,że te badania to jedna osoba kierująca/decydująca w H88 :)

 

Swoją drogą szkodą ,że H88 "zepsuło" tak wiele fajnych polskich marek hostingowych i zabiło rywalizacje między nimi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rafiki - Cieszymy się, że o to pytasz, bo to fascynujące zagadnienie!

Badania traktujemy dość poważnie. Wprawdzie szczegóły stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, ale tu, w zaufanym gronie WHT, możemy odrobinę więcej powiedzieć ;) Stale realizujemy różnorodne badania, między innymi:

  • metodami deklaratoryjnymi
  • metodami behawioralnymi
  • regularne
  • punktowe

Przykładem, który mogą potwierdzić tysiące klientów, jest być ankieta, którą każdy otrzymuje po kontakcie z naszym BOK - to jeden z wielu rodzajów takich badań.

 

Wdrożenie nowej oferty, poza regularnymi badaniami, które wykonujemy nieustannie, zostało poprzedzone większym badaniem specjalistycznym, realizowanym we współpracy z renomowaną agencją badawczą IQS. Wśród stosowanych przez nas metod znajdują się także bardzo zaawansowane, z których korzystają największe i najbardziej renomowane światowe marki.

 

Raczej żaden menedżer nie byłby w stanie, nawet mając fantastyczną intuicję, osiągać długoterminowych sukcesów bez odwoływania się do jakichkolwiek badań czy analizowania reakcji klientów na podejmowane decyzje. Uważamy, że stałe analizowanie potrzeb, oczekiwań i reakcji klientów jest podstawą dobrego prowadzenia biznesu.

 

Co do "zepsucia".. .hmm...

  • poprawiamy infrastrukturę techniczną
  • wzmacniamy obsługę klienta - skracamy czas oczekiwania na reakcję
  • często poszerzamy ofertę o nowe produkty
  • poprawiamy ochronę anty DDoS
  • wydłużamy czas przechowywania danych w backupie...

Wydaje nam się, że jest wiele powodów, do zadowolenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

Tak się zastanawiam, w jakiej lokalizacji są teraz utrzymywane serwery VPS. Na stronie jest cały czas - NEPHAX w Gdańsku, jednak trasa tak naprawdę wskazuje na Poznań, jest identyczna jak w przypadku BH/MH/NetDC...

 

Wie ktoś coś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Być może główna strona wraz z systemem siedzą w NEPHAX w GDA a strony klientów w PZN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Być może główna strona wraz z systemem siedzą w NEPHAX w GDA a strony klientów w PZN.

Wydaje się być dokładnie, właśnie tak.

 

Najlepsze jest to ,że cena wzrosła i to sporo (jeszcze podadzą cenę netto...) a jakość VPS od teraz = mintshost / BH (o ile jeszcze kiedyś było można im zaufać tak pod szyldem H88 jak najdalej od nich)

H88 - właśnie dlatego rozwaliliście kilka fajnych marek hostingowych - ceny z kosmosu, poodchodzili pracownicy którzy pomagali i dawali najwięcej, wychodzi na to ,że wszystkie VPS są w jednym DC, oferta już prawie wszędzie ujednolicona.

 

Co prawda twierdzicie zupełnie na odwrót ale wydaje mi się ,że sami to odczujecie w zmianie ilości klientów :) Ja też byłem przez jakiś czas z wami związany, dlatego tak dużo mogę powiedzieć (również z BH chociaż to nie ten temat) ale na szczęscie już migrowałem wcześniej.

Na temat wdrażania AntyDDos nie będę się wypowiadał bo znając życie za kilka lat będzie tak samo jak i teraz (wcześniej już od kilku lat też informowaliście o wdrażaniu AntyDDOS).

 

Dziwie się dlaczego H88 inwestował w wykupienie marek hostingowych aby później je spier.... - lepiej i na pewno dużo taniej było by dla nich stworzenie kilku zupełnie nowych marek hostingowych.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

I jeszcze to podniesienie cen domen bez informacji dla klientów. OVH ostatnio też podniosło ceny ORG i INFO, ale przynajmniej przysłało o tym jasnego maila ze starą i nową ceną. I jeszcze dało ponad miesiąc czasu na przedłużenie po starych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzacie, i po ile masz w panelu przedłużenie domeny kupionej przed styczniem 2017, bo powinny być w starych cenach.

Poza tym życie zweryfikuje poczynania firmy jeśli są tak "złe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę stwierdzić, że Hekko było dobrą marką z idealną ofertą hostingową dla moich klientów. Wielokrotnie polecane plany hostingowe idealnie się sprawdzały. Niedawno polecałem klientowi hosting w Hekko mówiąc, że mimo przejęcia przez H88 wciąż trzyma swój poziom i planowaliśmy start na Hekkowym serwerze. Jednak coraz częstsze awarie, brak możliwości skontaktowania się z BOK, a teraz jeszcze zmiany pakietów hostingowych nieopłacalnych dla małych stron po prostu deklasuje tę markę. Sam planowałem wykupić większe konto reseller jednak te tak wcześniej jak i teraz nijak się opłacają przy hostingu www. Piszecie o poprawie jakości, a najczęściej wybierany pakiet EasyPack+ (Teraz Start+) nie różni się chyba niczym poza wyższą ceną.

 

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że trzeba będzie jednak przenieść się gdzie indziej mimo kilkuletniej współpracy.

 

Chciałbym jeszcze dodać, że mydlenie ludziom oczu resarchem i badaniami średnio jest na miejscu. Sprawdzając skrzynkę nie dostałem nawet jednej wiadomości badającej opinię. A porównując inne pakiety z grupy H88 widać, że po prostu nastąpiło zrównanie usług wszystkich marek i tyle. Czyli jednak odkąd H88 przejęło Hekko, ten drugi leci w dół i to coraz szybciej.

Edytowano przez Bendar (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym jeszcze dodać, że mydlenie ludziom oczu resarchem i badaniami średnio jest na miejscu. Sprawdzając skrzynkę nie dostałem nawet jednej wiadomości badającej opinię. A porównując inne pakiety z grupy H88 widać, że po prostu nastąpiło zrównanie usług wszystkich marek i tyle. Czyli jednak odkąd H88 przejęło Hekko, ten drugi leci w dół i to coraz szybciej.

 

Sprostuję tylko, bo faktycznie mail z badaniem był, a dokładniej mówiąc to z konkursem w ramach którego odpowiadało się na pytania co do planów hostingowych i preferencji. Nawet wziąłem w nim udział ale albo byłem w mniejszości albo mój "głos" do organizatorów nie dotarł, bo wprowadzone zmiany są na przekór temu jak głosowałem. Nie widzę jednak nigdzie wyników losowania tegoż konkursu.

 

Nie tylko hekko leci ale Biznes-host i netdc (ogólnie wszystko co przejęło H88) również zeszły na psy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, niestety padłem ofiarą "promocji" i wprowadzenia w błąd przez Hekko.pl - zdecydowanie odradzam zakup jakichkolwiek usług w tej firmie. Trudno mi na dany moment opisać jakoś usług ale wsparcie zarówno przed sprzedażowe jak i po sprzedaży pozostawia wiele do życzenia - zero wsparcia - na dodatek pomimo że wprowadzili mnie w błąd nie zamierzają się do tego przyznać - zamknąć usługi zwracając poniesione koszty. Na odpowiedź dot. zgłoszonego problemu czekałem 4 dni - po tym czasie wmawiają mi to co usłyszałem przez telefon - pomimo, że nic takiego nie miało miejsca. Nie polecam i odradzam. Zwłaszcza, że nie jest to pierwsza firma z których usług korzystam w podobnym zakresie. Nawet bardzo zrażony do netartu uważam ich za większe zło. No nic, człowiek się uczy na błędach. Mam zamiar walczyć o swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ahhh - proszę napisz mi na priv co to Ci się przytrafiło, bo w Hekko są setki promocji, klienci z nich masowo korzystają i jakoś nie ma zbyt wielu podobnych opinii... Chętnie sprawdzę Twój przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Założyłem w hekko drugie konto (jedno ma kilka lat, jest na s16 i jest tam kilka zapleczówek) na s70. Po przeniesieniu jednej ze stron nie mogę ustawić poczty po POP z SSL. Po zastosowaniu parametrów zalecanych przez hekko nie działa pop a jedynie smtp. Sytuacja ma miejsce na wszystkich urządzeniach na których próbuję ustawić usługę. Działa ona jedynie jeśli ustawię pop na 110 port bez ssl. Po ustawieniu na 995 otrzymuję komunikat "Nie można zweryfikować tożsamości „mail.**********.pl”, Certyfikat tego serwera jest nieważny."

Dodatkowo jak ustawiłem pocztę dla jednej z domen na starym koncie to śmiga zarówno pop jak i smtp po ssl na wszystkich tych urządzeniach na których nie działa na nowym koncie.

Po kontakcie z supportem oczywiście u nas działa, prześlij screeny, komunikaty itp. Po woli wybijam sobie z głowy migrację reszty moich stron. Mam jednak pytanie do użytkowników kont www w hekko. Czy miewacie podobne problemy z pocztą w konfiguracji z ssl?

Edytowano przez agland (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×