Skocz do zawartości

Polecane posty

 

Niestety ale własnie to jest jedyny powód blokady mojej strony przez firmę Hekko...

 

Brzydko kłamiesz. Patrz niżej.

 

Jeśli faktycznie to jest głównym powodem blokady to sprawa jest co najmniej nieprzyjemna, jak również świadczy o niedorosłym podejściu ze strony firmy Hekko.

Dlatego mam jednak nadzieję, że nie to jest powodem blokady.

 

Zobacz na link wklejony przez @regdosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

użytkownik poprostu zrezygnował z ich usług i chciał zwrotu wpłaty
zdaje się że przy umowach na odległość ma się pewne prawa

 

mimo otrzymania rezygnacji woleli się nachapać niż dbać o klienta i opinię
co zrozumiałe sprowokowało użytkownika do publicznych działań odwetowych

 

pokazali że lubią użerać się z użytkownikami
więc ludzie będą ich unikać

 

 

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie umieściłem następującą informację która to tak bardzo nie spodobała się Damianowi:

 

„Ze względu na działania firmy HEKKONET Damian Gałązka musimy czasowo zawiesić otwieranie nowych kont. Wznowimy program od 1 stycznia 2015 roku. Działania tej firmy naraziły nas na straty finansowe. Zamiast zająć się wolontariatem musimy poświęcać nasz czas i środki na dochodzenie swoich praw.”

 

 

 

Brzydko kłamiesz. Patrz niżej.

 

 

Zobacz na link wklejony przez @regdosa.

 

Nie wiem gdzie widzisz Pedro tutaj kłamstwa… Chyba nie czytałeś od początku tej dyskusji… Trochę się ona zresztą ciągnie...

 

Powyżej informacja jaką umieściłem w poście z 7 grudnia. Jest to opinia przez którą moja strona została zablokowana przez Hekko.

 

Powodem blokady nie jest więc ani wykorzystywanie strony/ konta do spamowania, ataków na inne serwery itp. Itd. Czy też nieopłacenie usług.

Powodem blokady jest wyrażenie opinii o firmie Hekkonet. Opinii która niestety cały czas się potwierdza i utrzymuje. Ciągle nie polecam korzystania z usług tej firmy.

Od momentu opublikowania tej opinii nie zdarzyło się nic dzięki czemu mógłbym zmienić zdanie o tej firmie.

 

Czy każdy hostingodawca by tak zrobił? Na takiej Białorusi pewnie tak… Chociaż też nie jestem tego pewien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos idąc tym tokiem rozumowania powinnienem dawno mieć zablokowany internet bo napisałem kiedyś na stronie, że nie było aktualizacji bo padł Orange.. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Przede wszystkim hosting musiałby mieć chyba prawa parabanku do wypłaty pieniędzy z wirtualnego portfela. Rozumiem zwrot / korektę. Powiedz mi przede wszystkim - czy masz firmę? Jak tak to dlaczego nie wytoczysz im sprawy w sądzie zamiast robić "gównoburzę" na tym forum? :) Zakładam, że nie masz. Bądź co bądź teraz zachowałeś się jak typowy gimbus, hosting wyłączył mi stronę bo nie wpłaciłem pieniędzy na czas / złamałem regulamin. Piszesz wielokropkami co strasznie irytuje i zastanawia mnie czy poważna osoba pisałaby w taki sposób opinię na temat renomowanej firmy - przede wszystkim należałoby sprawę wytłumaczyć w sądzie a dopiero potem na forum.

Nie wnikam jednak w szczegóły, im mniej wiem tym lepiej śpię. Mogę ewentualnie doradzić.

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie widzisz Pedro tutaj kłamstwa… Chyba nie czytałeś od początku tej dyskusji… Trochę się ona zresztą ciągnie...

 

Powyżej informacja jaką umieściłem w poście z 7 grudnia. Jest to opinia przez którą moja strona została zablokowana przez Hekko.

 

A to przepraszam, tego posta pominąłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zwrot / korektę.

 

Powiedz mi przede wszystkim - czy masz firmę? Jak tak to dlaczego nie wytoczysz im sprawy w sądzie zamiast robić "gównoburzę" na tym forum? :) Zakładam, że nie masz.

 

Tak: zwrot i korekta faktury VAT

 

Dlaczego nie sąd? Bo jest kosztowny i czasochłonny. Ale chyba jeszcze wszystko przede mną ;)

 

Nie mam firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

orange samowolne włączył płatną usługę halogranie
co ciekawe nie wypowiedzieli mi umowy, i nawet nie wyłączyli numeru
a pisałem o tym na forach, nie omieszkałem też do UOKIK i pomocnego DI

a taki hekko bloknął stronę w ramach cenzury bo mu się wpis nie spodobał

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prostując wszystkie wasze podejrzenia i gdybania.

 

art. 14 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który mówi:

"Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych. Usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu."

 

Jak najbardziej taką stronę możemy zablokować, gdyż trudno wymagać abyśmy sami się informowali o naruszeniu przepisów.

Potwierdzone przed radcę prawnego, także proszę przestać siać chaos.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś kumaty w prawie przetłumaczy, czym ten hekko znowu się pogrąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje, ze drwi tu kto inny.. skoro wyrażanie opinii w internecie jest bezprawne to trzeba chyba zablokować pół wht.. oj kończy mi sie abonament niedlugo u was i daruje sobie przedłużanie i mimo, że wiele razy polecałem to już przestanę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje, ze drwi tu kto inny.. skoro wyrażanie opinii w internecie jest bezprawne to trzeba chyba zablokować pół wht.. oj kończy mi sie abonament niedlugo u was i daruje sobie przedłużanie i mimo, że wiele razy polecałem to już przestanę..

 

Wyrażenie opinii obiektywnej jest OK ale fałszywej, oczerniającej firmę NIE JEST OK.

Postaw się na naszym miejscu przez chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawiał się już sixwishlist i takich cudów jak wy i masternet nie robi klientom,
sixwishlist woli dobrą opinię niż pare groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś kumaty w prawie przetłumaczy, czym ten hekko znowu się pogrąża

 

 

@kori uważaj bo Hekko ma podobno wykupiony najwyższy abonament w kancelarii prawnej :)

Edytowano przez pavlos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Hekko.pl to co jest napisane na stronie to jest taka sucha informacja a nawet nie opinia.. jedyne co jest nie fair to prośba o jakieś wywieranie wpływu na firmę, ale to chyba nie jest ogólnie nielegalne. nie można moim zdaniem sędzia we własnej sprawie.. teraz to samo co było na hekko jest na home.pl i jakoś oni mają widocznie inny wymiar pojmowania przytoczonej tutaj ustawy, skoro nie zablokowali strony..

Edytowano przez MikeJones (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawiał się już sixwishlist i takich cudów jak wy i masternet nie robi klientom,

sixwishlist woli dobrą opinię niż pare groszy

My również dbamy o opinię, dlatego będziemy walczyć z kłamstwami i oczernianiem nas przez klienta.

 

@Hekko.pl to co jest napisane na stronie to jest taka sucha informacja a nawet nie opinia.. jedyne co jest nie fair to prośba o jakieś wywieranie wpływu na firmę, ale to chyba nie jest ogólnie nielegalne. nie można moim zdaniem sędzia we własnej sprawie.. teraz to samo co było na hekko jest na home.pl i jakoś oni mają widocznie inny wymiar pojmowania przytoczonej tutaj ustawy, skoro nie zablokowali strony..

A myślisz, że to się dzieje automatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych ....

 

Jak najbardziej taką stronę możemy zablokować, gdyż trudno wymagać abyśmy sami się informowali o naruszeniu przepisów.

Potwierdzone przed radcę prawnego, także proszę przestać siać chaos.

 

 

 

„Bezprawnym charakterze danych”

 

Czyli rozumiem, że sam wykryłeś przestępstwo, sam oceniłeś, że te dane są bezprawne, sam osądziłeś i sam wydałeś wyrok poprzez zablokowanie strony?

 

A może powiesz na jakiej podstawie oceniłeś, że te dane są bezprawne?

 

Czy jak będę teraz publikował stronę u ciebie to mam się zgłosić wcześniej, żebyś ocenił czy informacje tam zawarte nie sa przypadkiem bezprawne?

 

Czy może masz nakaz prokuratury lub może wyrok sądu nakazujący (lub w tym wypadku zezwalający) na zablokowanie dostępu do tych danych?

 

Przytoczę ci inny przepis, zgłoś się z nim do swojego radcy:

 

"Zgodnie z art. 268a § 1 kodeksu karnego kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

W przypadku dokonania takiego czynu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat trzech, jednak w przypadku gdy poprzez tego typu działania zostanie wyrządzona znaczna szkoda majątkowa sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (art. 268a § 2 kk)

 

Przepis ten mówi o dostępie do danych – co zawiera w sobie również dostęp do stron internetowych. Dotyczy to więc tzw. blokowania stron internetowych i to zarówno komercyjnych, jak i niekomercyjnych."

My również dbamy o opinię,

 

 

Pozwolisz, że zacytuje: "Drwisz sobie?"

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My również dbamy o opinię, dlatego będziemy walczyć z kłamstwami i oczernianiem nas przez klienta.

 

A myślisz, że to się dzieje automatycznie?

 

propozycje nowych reklam:

1. walczymy z klientami o kasę, ty też nam coś daj

2. zapraszamy... ale tylko waszą kasę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może powiesz na jakiej podstawie oceniłeś, że te dane są bezprawne?

 

 

Poczuł się dotknięty opinią, która może stawiać jego czy jego firmę w niekorzystnym świetle.

To powinno wystarczyć by zgodnie z prawem zablokować stronę

 

Nie ma co dywagować i rzucać paragrafami - idźcie do sądu, tutaj obie strony chciały zrobić samosąd, jedna umieściła na stronie, druga usunęła. Oba zachowania reprezentują podobny poziom.

 

Powinniście rozwiązywać te sytuacje wykorzystując narzędzia prawne a nie robiąc dyskusję publicznie i przerzucając się tym kto ma większą rację. Szczególnie, że tutaj przegranym jest jedna strona, która jest znana z nazwy, druga anonimowa zniknie i zostanie tylko syf

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Szczególnie, że tutaj przegranym jest jedna strona, która jest znana z nazwy, druga anonimowa zniknie i zostanie tylko syf

 

Wiesz wpłać mi tez 1000zl i pozostań anonimowy .. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Poczuł się dotknięty opinią, która może stawiać jego czy jego firmę w niekorzystnym świetle.

To powinno wystarczyć by zgodnie z prawem zablokować stronę

Powinniście rozwiązywać te sytuacje wykorzystując narzędzia prawne a nie robiąc dyskusję publicznie i przerzucając się tym kto ma większą rację. Szczególnie, że tutaj przegranym jest jedna strona, która jest znana z nazwy, druga anonimowa zniknie i zostanie tylko syf

 

 

Nie sądzę, że samo poczucie się dotkniętym jest wystarczające do stasowania tzw. cenzury prewencyjnej.

 

Chciałbym przypomnieć, że jak na razie to ja jestem poszkodowany. Ciągle nie mogę odzyskać mojego 1.000 zł które ma firma Hekkonet.

 

Jeszcze raz podkreślę przez kilka miesięcy próbowałem tą sprawę wyjaśnić bezpośrednio z firmą Hekkonet. Opisanie tego na forum potraktowałem jako ostateczność, nie widząc już innej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz wpłać mi tez 1000zl i pozostań anonimowy .. ;)

 

 

Nie o to mi chodziło, chodziło że trochę na własne życzenie więc nie rozumiem postawy tej firmy i pewnie nie ja jeden. Ale ma prawo prowadzić taką politykę. To że większość by zrobili inaczej, chociażby tylko po to by uniknąć takiego tematu to już inna bajka

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Heh, kancelarie prawne hekko ;-)

 

Widzę, że to stała taktyka. Smutne podobnie jak w przypadku Masternetu. Niby dobra firma, ma potencjał, ma klientów, ale właściciel zniechęca do współpracy swoją osobą i swoim podejściem. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×