Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mpm1122

[Css] problem z przyciskiem .

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam was drodzy użytkownicy . Mam problem z css a dokładniej przyciskiem . Tworzę dość duży projekt mogę raczej napisać że porwałem się z motyką na słońce , ale cóż . Jest tam jedne przycisk który z czasem zmienia swoją barwę np: o 8 rejestracja jest otwarta i jest zielony ale o 10 już jest zatrzymana i przycisk jest czerwony . Stworzyłem taką grafikę :

css3buttons_backgrounds.png

Jednak tu moje umiejętności się kończą :F z zmianą czasu już sobie poradziłem tylko z tym css nie . Przedstawię wam jak by to wyglądało :

post-300318-0-14735100-1324126181.png

Wykombinowałem coś takiego , ale to na 100% jest źle :

a.button.negative:hover, button.negative:hover { color: #FFFFFF; background-position: 0 -121px; background-color: #D84743; border-color: #911D1B; }
a.button.negative:active, button.negative:active,
a.button.negative.active, button.negative.active { background-position: 0 -161px; background-color: #A5211E; border-color: #911D1B; }

Proszę o szybką pomoc . Jeżeli ktoś się podoła mojego projektu mogę mu udostępnić cały css , ale to tylko na pw tongue.png

.A tak zapomniałbym piszę w css3

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to dobra droga, tworzysz sobie klasy na różne kolory czyli z różnym background-position i w zależności od godziny w skrypcie przypisywana jest różna klasa do przycisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Dokładnie jak już wspominałem z czasem sobie poradziłem tylko te css :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety nie wiem gdzie tu u was jest opcja edytuj posta wiec piszę 2 . Tylko jak zrobić że tekst się zmienia tak jak wykonałem na grafice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na grafice jest jeden tekst, chcesz mienić sam napis z "Otwarte" na inny czy inny kolor?

I to ma działać po najechaniu czy po prostu w zależności od godziny po załadowaniu strony?

Jak sam napis to w skrypcie, który masz i generuje Ci kod a jak kolor to w CSS, za pomocą "color" dla odpowiedniego stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

No wiec tak . Z czasem to sobie już poradzę na razie muszę mieć działający przycisk tongue.png

Cała zasada działania kodu jest na tej grafice

post-300318-0-14735100-1324126181.png

Prześlę teraz cały kod css jaki udał mi się

 


a.button, button, a.button:visited { display: inline-block; padding: 5px; font-family: 'Open Sans', Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #3C3C3D; text-shadow: 1px 1px 0 #FFFFFF; background: #ECECEC url('../img/css.png') 0 0 repeat-x; white-space: nowrap; overflow: visible; cursor: pointer; text-decoration: none; border: 1px solid #CACACA; -webkit-border-radius: 2px; -moz-border-radius: 2px; border-radius: 2px; outline: none; position: relative; zoom: 1; line-height: 1.11; *display: inline; *vertical-align: middle; }
button { margin-left: 0; margin-right: 0; *padding: 5px 5px 3px 5px; }
a.button { -moz-user-select: none; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0,0,0,0); -webkit-user-select: none; -webkit-touch-callout: none;}
button::-moz-focus-inner { border: 0; padding:0px; }
a.button.primary, button.primary { font-weight: bold }
a.button.disabled, button.disabled, a.button.disabled:hover, a.button.positive.disabled:hover, button.disabled:hover, button.positive.disabled:hover { color: #bbb; border-color:#ccc; text-shadow: 1px 1px 0 #FFFFFF; background: #ECECEC url('../img/css.png') 0 0 repeat-x; cursor:default}
a.button.disabled span.icon { opacity:0.34 }
button:focus,a.button:hover,
button:hover { color: #FFFFFF; border-color: #d47637; text-decoration: none; text-shadow: -1px -1px 0 rgba(0,0,0,0.3); background-position: 0 -40px; background-color: #f6883e; }
a.button:active, button:active,
a.button.active, button.active { background-position: 0 -81px; border-color: #347BBA; background-color: #0F5EA2; color: #FFFFFF; text-shadow: none; }
a.button:active, button:active { top: 1px }
a.button.negative:hover, button.negative:hover { color: #FFFFFF; background-position: 0 -121px; background-color: #D84743; border-color: #911D1B; }
a.button.negative:active, button.negative:active,
a.button.negative.active, button.negative.active { background-position: 0 -161px; background-color: #A5211E; border-color: #911D1B; }
a.button.positive:hover, button.positive:hover { background-position: 0 -280px; background-color: #96ED89; border-color: #45BF55; }
a.button.positive:active, button.positive:active,
a.button.positive.active, button.positive.active { background-position: 0 -320px; background-color: #45BF55; }
a.button.pill, button.pill { -webkit-border-radius: 19px; -moz-border-radius: 19px; border-radius: 19px; padding: 5px 10px 4px 10px; *padding: 4px 10px; }
a.button.left, button.left { -webkit-border-bottom-right-radius: 0px; -webkit-border-top-right-radius: 0px; -moz-border-radius-bottomright: 0px; -moz-border-radius-topright: 0px; border-bottom-right-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; margin-right: 0px; border-right: none; }
a.button.middle, button.middle { margin-right: 0px; margin-left: 0px; -webkit-border-radius: 0px; -moz-border-radius: 0px; border-radius: 0px; border-right: none; }
a.button.right, button.right { -webkit-border-bottom-left-radius: 0px; -webkit-border-top-left-radius: 0px; -moz-border-radius-bottomleft: 0px; -moz-border-radius-topleft: 0px; border-top-left-radius: 0px; border-bottom-left-radius: 0px; margin-left: 0px; }
a.button.left:active, button.left:active,
a.button.middle:active, button.middle:active,
a.button.right:active, button.right:active { top: 0px }
a.button.big, button.big { font-size: 16px; padding-left: 14px; padding-right: 17px; }
button.big { *padding: 4px 17px 2px 17px; }
a.button span.icon, button span.icon { display: inline-block; width: 14px; height: 12px; margin: auto 7px auto auto; position: relative; top: 2px; *top: 0px; background-image: url('../images/css3buttons_icons.png'); background-repeat: no-repeat; }
a.big.button span.icon, button.big span.icon { top: 0px }
a.button span.icon.book, button span.icon.book { background-position: 0 0 }
a.button:hover span.icon.book, button:hover span.icon.book { background-position: 0 -15px }
a.button span.icon.calendar, button span.icon.calendar { background-position: 0 -30px }
a.button:hover span.icon.calendar, button:hover span.icon.calendar { background-position: 0 -45px }
a.button span.icon.chat, button span.icon.chat { background-position: 0 -60px }
a.button:hover span.icon.chat, button:hover span.icon.chat { background-position: 0 -75px }
a.button span.icon.check, button span.icon.check, a.button.disabled:hover span.icon.check { background-position: 0 -90px }
a.button:hover span.icon.check, button:hover span.icon.check { background-position: 0 -103px }
a.button span.icon.clock, button span.icon.clock { background-position: 0 -116px }
a.button:hover span.icon.clock, button:hover span.icon.clock { background-position: 0 -131px }
a.button span.icon.cog, button span.icon.cog { background-position: 0 -146px }
a.button:hover span.icon.cog, button:hover span.icon.cog { background-position: 0 -161px }
a.button span.icon.comment, button span.icon.comment { background-position: 0 -176px }
a.button:hover span.icon.comment, button:hover span.icon.comment { background-position: 0 -190px }
a.button span.icon.cross, button span.icon.cross { background-position: 0 -204px }
a.button:hover span.icon.cross, button:hover span.icon.cross { background-position: 0 -219px }
a.button span.icon.downarrow, button span.icon.downarrow { background-position: 0 -234px }
a.button:hover span.icon.downarrow, button:hover span.icon.downarrow { background-position: 0 -249px }
a.button span.icon.fork, button span.icon.fork { background-position: 0 -264px }
a.button:hover span.icon.fork, button:hover span.icon.fork { background-position: 0 -279px }
a.button span.icon.heart, button span.icon.heart { background-position: 0 -294px }
a.button:hover span.icon.heart, button:hover span.icon.heart { background-position: 0 -308px }
a.button span.icon.home, button span.icon.home { background-position: 0 -322px }
a.button:hover span.icon.home, button:hover span.icon.home { background-position: 0 -337px }
a.button span.icon.key, button span.icon.key { background-position: 0 -352px }
a.button:hover span.icon.key, button:hover span.icon.key { background-position: 0 -367px }
a.button span.icon.leftarrow, button span.icon.leftarrow { background-position: 0 -382px }
a.button:hover span.icon.leftarrow, button:hover span.icon.leftarrow { background-position: 0 -397px }
a.button span.icon.lock, button span.icon.lock { background-position: 0 -412px }
a.button:hover span.icon.lock, button:hover span.icon.lock { background-position: 0 -427px }
a.button span.icon.loop, button span.icon.loop { background-position: 0 -442px }
a.button:hover span.icon.loop, button:hover span.icon.loop { background-position: 0 -457px }
a.button span.icon.magnifier, button span.icon.magnifier { background-position: 0 -472px }
a.button:hover span.icon.magnifier, button:hover span.icon.magnifier { background-position: 0 -487px }
a.button span.icon.mail, button span.icon.mail { background-position: 0 -502px }
a.button:hover span.icon.mail, button:hover span.icon.mail { background-position: 0 -514px }
a.button span.icon.move, button span.icon.move { background-position: 0 -526px }
a.button:hover span.icon.move, button:hover span.icon.move { background-position: 0 -541px }
a.button span.icon.pen, button span.icon.pen { background-position: 0 -556px }
a.button:hover span.icon.pen, button:hover span.icon.pen { background-position: 0 -571px }
a.button span.icon.pin, button span.icon.pin { background-position: 0 -586px }
a.button:hover span.icon.pin, button:hover span.icon.pin { background-position: 0 -601px }
a.button span.icon.plus, button span.icon.plus { background-position: 0 -616px }
a.button:hover span.icon.plus, button:hover span.icon.plus { background-position: 0 -631px }
a.button span.icon.reload, button span.icon.reload { background-position: 0 -646px }
a.button:hover span.icon.reload, button:hover span.icon.reload { background-position: 0 -660px }
a.button span.icon.rightarrow, button span.icon.rightarrow { background-position: 0 -674px }
a.button:hover span.icon.rightarrow, button:hover span.icon.rightarrow { background-position: 0 -689px }
a.button span.icon.rss, button span.icon.rss { background-position: 0 -704px }
a.button:hover span.icon.rss, button:hover span.icon.rss { background-position: 0 -719px }
a.button span.icon.tag, button span.icon.tag { background-position: 0 -734px }
a.button:hover span.icon.tag, button:hover span.icon.tag { background-position: 0 -749px }
a.button span.icon.trash, button span.icon.trash { background-position: 0 -764px }
a.button:hover span.icon.trash, button:hover span.icon.trash { background-position: 0 -779px }
a.button span.icon.unlock, button span.icon.unlock { background-position: 0 -794px }
a.button:hover span.icon.unlock, button:hover span.icon.unlock { background-position: 0 -809px }
a.button span.icon.uparrow, button span.icon.uparrow { background-position: 0 -824px }
a.button:hover span.icon.uparrow, button:hover span.icon.uparrow { background-position: 0 -839px }
a.button span.icon.user, button span.icon.user { background-position: 0 -854px }
a.button:hover span.icon.user, button:hover span.icon.user { background-position: 0 -869px }

 

oraz trochę z php

 

<p class="submit">
  <input type="submit" value="Zarejestruj mnie" />
  </p></form>

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×