Skocz do zawartości
xbertx

[POMOCY] Umowa przy kupnie strony/serwisu www

Polecane posty

Dzien dobry. Mam okazje kupic pewien serwis - cena to 21,000zl i w zwiazku z tym mam pytanie jaka umowe robic na zakup, co w niej uwzglednic. Wiem tylko zeby byla nazwa domen, ze zrzeka sie wszystkiego na osobe ktora kupuje i co jeszcze? Jakby ktos mogl podeslac cos przykladowego bylbym wdzieczny. Dziekuje za kazda porade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie - tylko indywidualnie i z prawnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay to jedna kwestia - a przy zakupie do 10,000zł również prawnik? Zwykłe umowy cywilno-prawne nie wchodza w gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, również prawnik. NIe ma to związku z wysokością transakcji. Jeśli chcesz mieć dobrą umowę i być dobrze zabezpieczony, to rozmawiaj z ludźmi, którzy w prawie siedzą na codzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Jasne, że da radę. Nawet na telefon albo gg smile.png

 

Potem płacz i narzekanie, że wyrolowali, że prawnik ręce rozkłada.

 

Przemyśl, przeanalizuj.

 

Dla mnie warto poświęcić nawet kilka setek na notariusza, którego obowiązkiem jest zadbanie o prawna stronę umowy.

 

/edit

i mnie Miłosz uprzedził.

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za tak szybkie odpowiedzi :) Pierwszy raz ogólnie wchodzę w kwestię zakupów po takich cenach i to w dodatku portali internetowych. Czyli reasumując - podejść wpierw do radcy prawnego - niech doradzi w tej sprawie, przygotuje stosowne dokumenty itp tak? Jeżeli się mylę, to niech ktoś napisze jakby to sam zrobił - będę wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Miłosz i kolega powyżej

 

musisz sobie tylko zdać sprawę ,że koszty mogą być wysokie ale zabezpieczenie będzie pewne i zgodne z prawem

 

 

Podam Ci przykład pewnej transakacji na 2 razy większą sumę.

notariusz umowa ---> ~ 900 zł

inne poświadczenia u notariusza ---> ~ 400 zł

kancelaria radców prawnych ----> ~ 800 zł

 

plus podatek od umowy - tam będziesz miał kilka opcji do wyboru ale to ustal wspólnie z adwokatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @smoko za uświadomienie mnie o kosztach... :/ Również i poprzednim przedmówcą za przestrzeżenie mnie o 'uwierzeniu na słowo' itp. Przynajmniej wiem na czym stoję :) Zatem jutro rano udaję się do jakiejś kancelarii w celu wstępnych ustaleń co w takiej sytuacji zrobić itp - ciekawe ile za taką poradę sobie krzykną ;) A tak już na koniec - gdy już będę miał takie dokumenty jak umowa notarialna to mam rozumieć, żę muszę się spotkać tak czy siak ze sprzedającym abyśmy jednocześnie podpisali czy można to zrobić na odległość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Transakcja zrealizowana - teraz kolejne pytanie mam: podatek od umowy muszę opłacić do 14dni od zawarcia umowy, tak? A jak jest ze stawką - jest to 2% wartości z umowy czy inaczej? Oczywiście mowa tutaj o zakupie serwisu internetowego. Cena 10,000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×