Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kra1986

Poczta i Strona na różnych hostingach

Polecane posty

Jako że jestem tu nowy, na wstępie witam wszystkich!

Zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość konfiguracji domeny w ten sposób, aby w obrębie jednej domeny poczta znajdowała się an innym koncie hostingowym a strona na innym.

Przykładowo:

strona www.domena.pl znajduje się na hostingu A

poczta biuro@domena.pl znajduje się na hostingu B

Jest to realne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Realne na maksa : )

 

Jeśli dobrze kumam, to tylko musisz zastanowić się jak "wysoko" to zrobić, heh

- na którym etapie chcesz to podzielić, czy w panelu DNS domeny (o ile masz dostęp), czy podpinamy zewnętrzne DNSy i tam, czy pod serwer i na serwerze wtedy rozdzielenie (może np. chcesz jeden z serwerów dać jako ten główny, "z" którego będzie szło przekierowanie drugiej usługi.).

Pytanie co chcesz osiągnąć, co ewentualnie "niedługo" będziesz zmieniał (i wtedy konfig też), itd.

 

A potem standardowe pytania o usługodawców i jakie tam są panele i czy w ogóle itd. : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w trochę prostszy sposób, tak dla kompletnie początkujących...

 

Rozdziel sobie usługi następująco:

1. rejestracja domeny;

2. obsługa DNS;

3. hosting stron www;

4. obsługa poczty elektronicznej;

 

Każdą z usług możesz mieć w innej firmie (albo wszystkie w jednej, lub dwie tu, dwie tam, jedna tu, trzy tam itd., Twój wybór).

 

Ba! Każda z usług 2, 3, 4 (ale nie pierwsza) może być obsługiwana jednocześnie przez wiele firm / wiele serwerów.

O tym kto (jakie serwery) obsługują dla Ciebie DNS decydujesz w panelu u rejestratora domeny.

O tym kto (jakie serwery) obsługują dla Ciebie hosting(i) www i pocztę decydujesz na wybranych serwerach DNS.

 

Tak jak napisał Sponsi: gdy podasz komuś znającemu się na rzeczy konkretnych usługodawców jakich wybrałeś i ewentualnie nazwę domeny - zasugeruje Ci co gdzie i jak konkretnie ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sposób najprostszy i najlepszy. Schemat postępowania jak przy ustawianiu poczty w domenie - w usłudze Google Apps - czyli u swojego dostawcy konfigurujesz rekordy MX, by kierowały na inny serwer pocztowy. Zresztą wpisz w google "gmail we własnej domenie" i masz na talerzu instrukcję. Oczywiście o dane do konfiguracji pytaj u swojego admina serwera pocztowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem

 

Chce mieć maila tak jak się wabi domena mojej firmy nazwafirmy.pl czyli XYZ@nazwafirmy.pl

 

Strona leży na prywatnym serwerze, domena jest na AZ.PL. Nie wiem jak ustawić.

Gdy ustawiam MX poczty (te dane google'a) to AZ automatycznie resetuje mi DNSy mojego hostingu i ustawia na swoje.

 

Jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpis MX możesz zmienić tylko na serwerach DNS, na które skierowana jest domena. Jeśli skierowałeś domenę na NSy hostingodawcy, to tam musisz zmienić wpis MX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpis MX możesz zmienić tylko na serwerach DNS, na które skierowana jest domena. Jeśli skierowałeś domenę na NSy hostingodawcy, to tam musisz zmienić wpis MX.

 

mam to zmienić w cpanel'u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×