Skocz do zawartości
Maq

Home.pl na sprzedaż

Polecane posty

Lider hostingu w Polsce jest na celowniku Amundi, funduszu, do którego należą Konsalnet i Fornetti. Trzej założyciele negocjują sprzedaż za ponad 100 mln zł

 

Więcej: http://www.pb.pl/2522304,54156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche to nic w Polsce nie bedzie polskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche to nic w Polsce nie bedzie polskie smile.png

 

Miłosz, to prywatna firma, nie rozumiem czemu właściciel nie może jej sprzedać dowolnemu podmiotowi. Zachowujesz się jakby to było publiczne dobro, srebro narodowe dry.png

 

Przebij ich i zostanie w kraju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebij ich i zostanie w kraju wink.png

Może ogólnoforumowa zrzutka?

Na jednego użytkownika forum wychodzi niecałe 16 tysięcy smile.png, zakładając górną wycenę analityków.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wklejam pełny artykuł z Puls Biznesu.

 

 

Kilka tygodni temu branżę domen w Polsce poruszyła informacja o tym, że jeden z graczy na tym rynku wyłożył rekordowe 1 mln zł za domenę co.pl. Teraz na rynku domen i hostingu Home. pl przebija stawkę ponadstukrotnie.

Tym razem nie chodzi jednak o domenę, ale o całego lidera hostingu w Polsce. Według informacji „Pulsu Biznesu”, jeśli negocjacje zakończą się sukcesem, fundusz Amundi, bezpośrednio powiązany z inwestycyjnymi ramionami Credit Agricole i Societe Generale, w najbliższych miesiącach przejmie kontrolę nad Home.pl. Już poprosił o zgodę na transakcję UOKiK.

 

Prace trwają

 

Zdaniem analityków rynku, wycena całej spółki, mającej ponad 20 proc. rynku hostingu w Polsce, waha się między 150 a 200 mln zł. — Każdy wynik powyżej 10 razy EBITDA byłby sukcesem sprzedającego — uważa Maciej Hazubski, prezes IQ Partners.

Według informacji „PB”, w tym roku przychody Home.pl przebiją 65 mln zł przy EBITDA na poziomie ok. 20 mln zł. W 2010 r. spółka miała 56,8 mln zł przychodówi 17,1 mln zł EBITDA, zyski oscylowały w granicach 15 mln zł. — Chcemy zainwestować na poważnie w Home.pl, do końca roku transakcja powinna zostać dopięta. Amundi w Europie nie ma biznesów o podobnym profilu, od czegoś trzeba zacząć — zaznacza Jacek Pogonowski, zarządzający funduszem Amundi w Europie Środkowo-Wschodniej.

— Fundusz zgłosił się do nas sam, co pokazuje, jaką mamy pozycję w negocjacjach. Dyskutujemy nad konstrukcją formalno- -finansową operacji — przekonuje Krystian Stypuła, jeden z trzech założycieli i właścicieli Home.pl.

Dobrzy jak Google

Trójca święta — tak w środowisku pomorskich programistów zwykło się mówić o trzech założycielach i do dziś jedynych właścicielach Home.pl. Triumwirat JSK, czyli Stefan Jurczyk, Krystian Stypuła i Piotr Kapcio, pierwsze wspólne kroki stawiali jeszcze w 1997 r. Kilka lat później ich firma była już liderem hostingu w Polsce zarabiającą miliony. W latach 1997-2002 przychody firmy wzrosły o ponad 2,2 tys. proc. Potem był pomysł na giełdę, który rozbił się o kryzysowe nastroje na rynkach. Dziś Home.pl to ponad 470 tys. domen z końcówką pl, czyli ponad 21 proc. udziału w rynku.

— Przez lata, gdy myślałem o dwóch najlepszych firmach technologicznych na świecie były to Home.pl i Google. Do dziś Home.pl jako chyba jedyna poważna firma w e-biznesie pracuje na własnym, superwydajnym oprogramowaniu do serwerów. Reszta świata korzysta z darmowego, ale też zawodnego oprogramowania — podkreśla Rafał Agnieszczak, właściciel serwisów z grupy Fotka.pl. Krystian Stypuła zapewnia, że jeszcze nie wyklarował się gotowy scenariusz przejęcia Home.pl przez SGAM.

— Każda opcja jest możliwa, zarówno taka, że nie ma nas więcej w tej firmie, jak i taka, że zostajemy jako akcjonariusze — mówi Krystian Stypuła.

Od kiedy polskim rynkiem zainteresowali się potentaci, tacy jak niemiecki 1&1 czy francuski OVH, rywalizacja na nim nabrała rumieńców. Home.pl po piętach depcze Nazwa.pl (własność NetArt, który w zeszłym roku wycenił się na 125 mln zł). Rozpędu nabiera też AZ.pl, numer trzy na rynku.

— AZ.pl to gracz, który w perspektywie dwóch-trzech lat może atakować pozycję lidera. Dane dla rynku po trzech kwartałach 2011 r. pokazują, że najwięksi nie są nietykalni i można z nimi konkurować. Liderzy wśród rejestratorów, czyli Home.pl i NetArt (Nazwa.pl), w skali roku stracili 5 proc. rynku, a następnych trzech największych rejestratorów zyskało 4 proc. — dodaje Daniel Dryzek, inwestor domenowy i analityk rynku hostingu.

 

Seksowne pomysły

 

Tyle że Home.pl osłodził sobie wolniejsze zwyżki dynamicznym rozwojem siostrzanego serwisu Premium.pl, w którym niedawno przejął 75-proc. udziałów. Co dalej? — Home.pl mógłby się zamachnąć na ekspansję na rynkach Europy Środkowo- Wschodniej, wzorem Allegro. A do tego przydałoby się wybudować własne Data Center, co mogłoby otworzyć nowe możliwości rozwoju przed spółką — uważa Rafał Agnieszczak. — Takie pomysły brzmią seksownie — kwituje Krystian Stypuła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miłosz, ale home.pl już od dawna nie jest polskie... tam i tak duże udziały miała jakaś niemiecka firma, czy cuś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście UOKiK musi "sprawdzić" czy aby to nie zaburzy rynku... Zabawna jest ta instytucja :D Wzieliby się lepiej za takie allegro i przekrętasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, ale home.pl już od dawna nie jest polskie... tam i tak duże udziały miała jakaś niemiecka firma, czy cuś...

 

Pomyliłeś Sponsi home.pl z az.pl - tam jakiś Key System GMBH, czy coś takiego przejęło udziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Sponsi ciągle coś gdzieś myli ;) tu pewnie zapomniał dodać "home'owe cwaniaczki" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nrm a nie cwaniaczki? Poza tym nie drwij ze mnie. Nie moja wina, że rzadko kto ma oczy i uszy otwarte, woli spijać marketingową papkę. Ja wolę używać mózgu.

A propos cwaniaczków... wiesz, że ja ciągle czekam na zwolnienie domeny, o której pisałem swego czasu? Jeszcze o tydzień przedłużyli, przecież to, co NASK zrobił z tym rynkiem to parodia. Co więcej, wrzuciłem do przechwytywania w dropped - potem niby jak ktoś jeszcze przechwytuje, to będzie aukcja. Tylko teraz kto mi zagwarantuje, że dropped samo nie wyjdzie do aukcji i domena zamiast za 50zł będzie do zabulenia 500zł? Przecież te gnojki takie bagno z tym wszystkim zrobiły, żeby tylko przekręty robić. Normalna spekulacja... i ja mam potem do sądu ich podawać, do UOKiKu czy gdzie się da i co.. na Cypr jechać? Masakra... te łapówy, machloje w tym kraju to masakra jest...

 

No ja słyszałem, że home.pl ma niemców w udziałach. Może to było kiedyś, jak zakładali w ogóle.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nrm a nie cwaniaczki? Poza tym nie drwij ze mnie. Nie moja wina, że rzadko kto ma oczy i uszy otwarte, woli spijać marketingową papkę. Ja wolę używać mózgu.

A propos cwaniaczków... wiesz, że ja ciągle czekam na zwolnienie domeny, o której pisałem swego czasu? Jeszcze o tydzień przedłużyli, przecież to, co NASK zrobił z tym rynkiem to parodia. Co więcej, wrzuciłem do przechwytywania w dropped - potem niby jak ktoś jeszcze przechwytuje, to będzie aukcja. Tylko teraz kto mi zagwarantuje, że dropped samo nie wyjdzie do aukcji i domena zamiast za 50zł będzie do zabulenia 500zł? Przecież te gnojki takie bagno z tym wszystkim zrobiły, żeby tylko przekręty robić. Normalna spekulacja... i ja mam potem do sądu ich podawać, do UOKiKu czy gdzie się da i co.. na Cypr jechać? Masakra... te łapówy, machloje w tym kraju to masakra jest...

 

No ja słyszałem, że home.pl ma niemców w udziałach. Może to było kiedyś, jak zakładali w ogóle.

 

Z prostej zasady 'Kto pierwszy ten lepszy' robisz widły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Yy.. ale tu nie chodzi o "kto pierwszy ten lepszy", w ogóle o tym nie pisałem w tym momencie.

Że już schiza, byle być przeciwko temu, co piszę.

 

W ogóle nie dochodzi do niektórych kwestia wykorzystywania uprzywilejowanej pozycji (partnerstwa z NASK)... że albo "daj się orżnąć na naszych zasadach albo spadaj"... phhh...

 

Masakra, naprawdę nie ma tu z kim rozmawiać.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja słyszałem, że home.pl ma niemców w udziałach. Może to było kiedyś, jak zakładali w ogóle.

 

"Jurczyk, Stypuła, Kapcio" - tak wynika z certyfikatu podpisanego przez GeoTrust.

Co prawda nazwy / nazwiska wszystkich wspólników nie muszą widnieć w nazwie spółki, ale wątpię, aby jakikolwiek większy fundusz (zwłaszcza zagraniczny) zaciągnął się do spółki jawnej gdzie odpowiadałby całym swoim majątkiem za ewentualne zobowiązania.

Ponadto home.pl nie powstawało przy udziale jakiegoś ogromnego kapitału - zebrało się trzech facetów, wyłożyli pieniądze i prawdopodobnie nie potrzebowali zagranicznej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się, że taka gotówka wpłynie do Polski, To są inwestorzy, którzy oczekują zysku.

 

Wy już piszecie o przejmowaniu, grabieży Polskich podmiotów gosp. Tak wszyscy narzekacie na home.pl, a teraz oburzacie się po wypłynięciu tej informacji. Cierpliwie poczekajmy co będzie dalej. Na razie trwają negocjacje, z których nic konkretnego nie wynika.

 

To jest szansa na rozwój. Mam nadzieję, że obecni właściciele (Polacy) zostaną tam gdzie są, a przy okazji przytulą niezłą sumkę na inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi ciągle coś gdzieś myli wink.png tu pewnie zapomniał dodać "home'owe cwaniaczki" ;D

i obowiązkowo komuniści... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bellerofont ale to na mnie mówiono "komunista" bez przeczytania w ogóle i pomyślunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

home.pl to najgorsza firma hostingowa na polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×