Skocz do zawartości
Tommy41

[Hosting] Gdzie i jaki hosting?

Polecane posty

Witam Wszystkich.

 

Proszę o doradzenie mi, gdzie i jaki plan hostingowy wybrać.

 

Planuję budowę serwisu edukacyjnego. Na głównej domenie będę zamieszczał kurs właściwy: docelowo dużo treści na podstronach, trochę zdjęć oraz filmiki (te będą znajdować się na youtube, na stronie będzie zamieszczane video z tego serwisu). Jeżeli miałbym porównać do jakiejś istniejącej w internecie strony to przychodzi mi do głowy: http://www.kurshtml.edu.pl/, tylko ze zdjęciami i filmikami.

 

Na jednej subdomenie chciałbym postawić forum, na drugiej blog (pewnie wp).

 

Póki co, jest to budowanie hobbistycznie, także zapewne odpada serwer dedykowany, bo to zbyt duży wydatek finansowy.

Proszę o info gdzie i jaki plan hostingowy wybrać. Będę wdzięczny również za informację na jakie parametry serwera muszę zwrócić uwagę przy budowaniu takiego serwisu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro to będzie dopiero budowane, to kup jakieś małe konto, w miarę czasu gdy serwis się będzie rozwijał w większości firm można zmienić pakiet na większy.

nie ma sensu od razu płacić za wielkie konto które nie wiadomo czy rzeczywiście kiedykolwiek będzie potrzebne.

oczywiście zapraszam na szybki-serwer.pl

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością na początku, dla dopiero rozkręcającego się portalu, serwer dedykowany jest niepotrzebnym wydatkiem.

W swoim poście nie uwzględniłeś jednej, ważnej rzeczy - budżetu miesięcznego/rocznego.

Na "dzień dobry" nie ma co szaleć od razu z największymi pakietami - oszacuj ilość miejsca, która będzie potrzebna, ułatwi Ci to dobór odpowiedniego konta hostingowego.

Zerknij do działu opinie, zobacz, które firmy są na rynku od jakiegoś czasu i na które jest najmniej narzekań.

Od siebie mogę polecić vipower.pl (szybkie serwery w Polsce, bazy na oddzielnym serwerze z dyskami SSD, co dodatkowo przyspieszy generowanie stron), podobnie masz w castpol.pl, natomiast ciut drożej.

Przez pół roku testowałem również mzone i tam również powinieneś być zadowolony (jeśli lokalizacja UK nie stanowi dla Ciebie problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za szybką odpowiedź.

Czy do budowania takiego serwisu wystarczy hosting za 50PLN/rok? O coś takiego chodzi?

Jeżeli chodzi ile jestem w stanie wydać na serwer myślałem o kwotach 200PLN-400PLN za rok.

 

Nie chciałbym kupić hostingu, który na wstępie nie dałby rady skryptom forum oraz wordpress (o ile to możliwe, bo jeszcze ani forum, ani wordpressa nie stawiałem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

W większości z firm hostingowych możesz przechodzić do wyższych/niższych pakietów, więc jeżeli kupisz jakiś pakiet powiedzmy za 50 zł za rok i admnistracja pisze, że trochę za dużo zasobów jak na takie konto zżerasz, to możesz poprosić o przejście na wyższe konto (wtedy dopłacasz tylko różnicę). Na początek jakieś tanie konto powinno starczyć be problemu. Od siebie polecam Vihost.pl, Vipower.pl oraz mZone.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za szybką odpowiedź.

Czy do budowania takiego serwisu wystarczy hosting za 50PLN/rok? O coś takiego chodzi?

Jeżeli chodzi ile jestem w stanie wydać na serwer myślałem o kwotach 200PLN-400PLN za rok.

 

Nie chciałbym kupić hostingu, który na wstępie nie dałby rady skryptom forum oraz wordpress (o ile to możliwe, bo jeszcze ani forum, ani wordpressa nie stawiałem smile.png.

 

Z tego co piszesz wywnioskować można że jesteś absolutnie początkujący więc zacznij spokojnie z np. linuxpl.com. Obok OVH najlepsza moim zdaniem firma hostingowa. Wybierz ten najmniejszy pakiet a jak stwierdzisz że jest ci go mało to nie ma problemu , dopłacasz jedynie różnicę między jednym a drugim pakietem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałbym kupić hostingu, który na wstępie nie dałby rady skryptom forum oraz wordpress (o ile to możliwe, bo jeszcze ani forum, ani wordpressa nie stawiałem smile.png.

Jeśli nie przeładujesz WP nie potrzebnymi wtyczkami, to będzie Ci długo chodzi na mniejszych pakietach w każdej firmie.

 

Czy do budowania takiego serwisu wystarczy hosting za 50PLN/rok? O coś takiego chodzi?

Jeżeli chodzi ile jestem w stanie wydać na serwer myślałem o kwotach 200PLN-400PLN za rok.

Wystarczy, jednak miej świadomość, że niektóre serwisy bardzo szybko się rozrastają. Czasami już po 2-3 miesiącach możesz mieć konieczność zmiany serwera na większy, ale bez sensu jest kupować drogi serwer na początku działania działania jakiekolwiek strony.

Jeśli zaczniesz przekraczać limity, każda firma upomni się o swoje, o to się nie martw wink.png

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W OVH zakupiłem domenę :).

Co do linuxpl.com to znajomy mi polecił ze względu na dużą liczbę frameworków. Na tym forum jednak przeczytałem dużo niezbyt przychylnych opinii na ich temat.

Fakt można spokojnie powiedzieć że jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o hostingi bo oprócz zwykłych "wizytówek" firmowych nie stawiałem nic większego.

 

@www.mzone-net.eu

Raczej starałbym się postawić w serwisie na treść i raczej nie będę chciał dorzucać zbytecznych bajerów :)

 

Krótko podsumowując dotychczasową dyskusję, czy mogę wyciągnąć następujący wniosek?:

 

"Do budowy tego portalu, na początek wystarczy najtańszy plan hostingowy, bez problemów poradzi on sobie z forum i wordpressem"

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko podsumowując dotychczasową dyskusję, czy mogę wyciągnąć następujący wniosek?:

 

"Do budowy tego portalu, na początek wystarczy najtańszy plan hostingowy, bez problemów poradzi on sobie z forum i wordpressem"

?

Powinien. Przejrzyj opinie w odpowiednim dziale. Wytypuj kilka firm i między nimi wybierz. Na początek konto za ok 50 zł rocznie powinno starczyć. A ile tego ruchu będziesz generować, to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko podsumowując dotychczasową dyskusję, czy mogę wyciągnąć następujący wniosek?:

"Do budowy tego portalu, na początek wystarczy najtańszy plan hostingowy, bez problemów poradzi on sobie z forum i wordpressem"?

 

Tak, na pierwszy rok w zupełności wystarczy podstawowy pakiet.

Wygląda na ciekawy pomysł/projekt. Powodzenia.

 

Nasza propozycja poszła na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza propozycja poszła na PW.

A czemu nie publicznie? Macie coś do ukrycia? Czy może łapiecie klientów oferując im konta za 5 zł? Myślę, że wszyscy chętnie by się zapoznali z proponowanym pakietem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie publicznie? Macie coś do ukrycia? Czy może łapiecie klientów oferując im konta za 5 zł? Myślę, że wszyscy chętnie by się zapoznali z proponowanym pakietem.

 

Nie mamy nic do ukrycia. Nasza propozycja dotyczyła pakietu Serwer Start. Z pełną oferta można zapoznać się na naszej stronie. Obecnie nie oferujemy pakietów tańszych niż za 60 zł/rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Obecnie nie oferujemy pakietów tańszych niż za 60 zł/rok.

To jednak oferujecie za 5 zł tongue.png

 

@Down

A czy ja napisałem że źle tongue.png? Po prostu fakt stwierdzam ^^

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jednak oferujecie za 5 zł tongue.png

 

Czy to źle? W tym wątku doszliśmy do tego, że taki na początek spokojnie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt, może niepotrzebnie się tym przejmuje. Najlepiej niech wszyscy tworzą tematy z prośbami, gdzie oferty wysyła się na PW. Wtedy tematy będą jednopostowe, nie będzie śmieci. A i nikt nie będzie widział ofert firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czepia się, regulamin określa w jaki sposób firmy maja zamieszczać oferty w dziale prośby i post hoste.pl powinien zostać od razu usunięty a użytkownik dostać ostrzeżenie, moje przeoczenie, następnym razem to zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×