Skocz do zawartości
Borówa

[VPS] Wykupiłem a co dalej?

Polecane posty

Witam wykupiłem serwer VPS.

Z początku myślałem że to będzie jakiś śmieszny panel + dostęp FTP.

A tutaj takie że nic nie ogarniam.

 

Aktualnie siedze w vhm i nie wiem co dalej robić by dostać się do serwera poprzez PuTTy

 

 

Info o serwerze:

System operacyjny: Ubuntu 10.10 - 32bit

Technologia wirtualizacji: OpenVZ

 

Mógłby ktoś mi pomóc jak wejść do PuTTy lub jakiś tutorial podać od zera.

Chodzi mi o to że chcę postawić serwer TS3 a w tutku piszę że muszę się połączyć z PuTTy-m a nie wiem jak stworzyć roota.

Edytowano przez Borówa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Root już jest w systemie ;) Hasło takie samo jak do panelu..

 

Sporo rzeczy znajdziesz na howtoforge.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wybrać wersje zarządzaną.

 

Po prostu przez putty się na niego logujesz i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i na co to piszesz jak już dawno rozwiązane (...)

Może grzeczniej?

Przypomnę Ci tylko iż to właśnie u nas chyba dzisiaj kupiłeś serwer i pokazałeś swoją "wiedzę" w tym temacie.

 

Ten post był edytowany przez Borówa dnia: Dzisiaj, 17:08

BTW nie ma jak to edytować post i udawać, że zrozumiało się prędzej i jeszcze jechać po innych.

Zmień ton naprawdę.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez romix (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz pomocy za darmo, dodatkowo wjeżdżasz na osoby które chcą pomóc - co ty odwalasz chłopie, powinni ci ten temat zamknąć i wysłać na lekturę do wujka Google.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Romix, Ty też nie jesteś zbyt przyjemny, w żadnym z wątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zalogowałeś się do Putty to na początek pasowało by update zrobić (nie znam sie na ubuntu) w Debianie to leci apt-get update następnie pasowało by zainstalować:

nano (edytor textowy)

proftpd (ftp na serwerek chyba ze korzystasz z sftp - szyfrowana wersja ftp)

mc (midnight commander - cos jak total commander)

zacząć prace :)

 

Ja kupilem ostatnio vps również w BH i są problemy przy update - wywala błędy na Debianie - ale sobie poradziłem.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: te komendy z debiana pasują idealnie do ubuntu:

apt-get update

apt-get upgrade

apt-get install nano

apt-get install proftpd

apt-get install mc

 

Jeżeli chcesz postawić serwer publiczny z ileśset osobami online to radze zainstalować fail2ban bo bedzoesz miał sporo zazdrosnych adminów że ty masz popyt a oni nie, taka dziecinada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja bym proponował zainstalować Debiana bo lepszy do uczenia się, więcej poradników itp.

Które i tak pasują do ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Romix, Ty też nie jesteś zbyt przyjemny, w żadnym z wątków.

 

"Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"

Nigdy nie pluje kwasem pierwszy, nie lubię być wyzywany i jak każdy człowiek się bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

"Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"

Nigdy nie pluje kwasem pierwszy, nie lubię być wyzywany i jak każdy człowiek się bronie.

 

Jako firma w ogóle nie powinieneś się źle zwracać bo tylko psujesz opinie o miejscu w którym pracujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako firma w ogóle nie powinieneś się źle zwracać bo tylko psujesz opinie o miejscu w którym pracujesz.

 

Masz racje.. stworze indywidualny profil aby wyrażać swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Masz racje.. stworze indywidualny profil aby wyrażać swoje zdanie.

 

Swoje zdanie możesz wyrażać, ja ci nie zabraniam tylko chodzi o sposób w jaki to robisz! Mógłbyś po prostu "olać" ten post i nic nie odpisywać.

 

Ogólnie nie wiem co Cię mogło aż tak baaardzo obrazić w jego poście że tak dalej to ciągniesz... Może zrób mu awanturę na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupiłem samochód w salonie, ale co teraz zrobić, żeby zaczął jeździć?

Myślałem, że to będzie jak czasami jeździłem czyimiś - mówię, gdzie chce jechać, a on mnie tam zawozi.

 

Coraz częściej zastanawiam się, czy takie dłubanie w serwerach nie powinno zacząć być koncesjonowane...

(tak jak aby jeździć samochodem, to trzeba prawo jazdy; aby zostać ochroniarzem trzeba mieć licencję ochroniarską; aby zostać detektywem - detektywistyczną itp.).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi

Aby miec prawo jazdy masz kurs, dodatkowo sam się uczysz teorii tzn przepisow, znakow itp.

Prawo jazdy upoważnia Cię do jazdy samochodem, ale znajomośc przepisów pozwala bezpiecznie jeździć rowerem.

Ukonczone wyższe informatyczne i powiedzmy kurs administracji serwerów daje podstawy do założenia firmy, ale czytanie ksiażek, tutkow i nauka w domu administracji pozwala na obsługe vps-a czy dedyka dla swoich stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś się ma nauczyć bez praktyki? Z EDU TV?

Skoro ktoś kupił serwer, zapłacił to ma prawo w nim grzebać. Chłopak wszedł na forum po pomoc, firma w której kupił serwer go zgoniła, potem kilka osób forum i macie super przykład działania forum pod względem edukacyjnym.

 

Komuś się wydaje, że skoro on zna Linuxa, to inni też muszą, nic bardziej mylnego. Forum powinno pomagać nawet w takich podstawach, a może tym bardziej w podstawach. W końcu jest to forum tematyczne a zamiast pomagać pisze się duperele.

 

Doświadczony user wie gdzie szukać informacji, początkujący nie.

 

Borówa, tu masz link do fajnej strony z tutorialami: www.howtoforge.com

Jest to w zasadzie pierwsze miejsce gdzie początkujący administrator serwera powinien odwiedzić, nawet wcześniej niż to forum.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro ktoś kupił serwer, zapłacił to ma prawo w nim grzebać.

Skoro ktoś kupił samochód, zapłacił też ma mieć bezwzględne prawo jeździć, pomimo tego, że nie ma o tym zielonego pojęcia?

 

A jak ktoś się ma nauczyć bez praktyki? Z EDU TV?

Dokładnie tak, jak uczysz się jeździć samochodem. Wykonujesz polecenia cierpliwego instruktora, który ma ewentualną możliwość przerwania sesji gdy zobaczy coś niepokojącego i zwrócenia uwagi, że tak to się nie robi.

 

 

Nie mówię, że musi od razu umieć wszystko, bo to faktycznie jest ciężkie.

Ale podstawy w stylu - przejście do katalogu, uruchomienie aplikacji o jakiejś tam ścieżce, tworzenie/usuwanie plików to wypadało by znać... a jak się nie zna, to nie liczyć na gotowca copy&paste na forum, tylko POCZYTAĆ manuale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro ktoś kupił samochód, zapłacił też ma mieć bezwzględne prawo jeździć, pomimo tego, że nie ma o tym zielonego pojęcia?

 

A jak się ma nauczyć bez praktyki i instruktora? Po co jest forum skoro nie można uzyskać żadnej pomocy? Jesli to forum jest dla osób zaawansowanych, wtedy powinno być dostępne dla wybranych,

 

 

Nie mówię, że musi od razu umieć wszystko, bo to faktycznie jest ciężkie.

 

Zgadza się Kafi, ale chyba powinno się wtedy nakierować takiego usera gdzie ma szukać info, a nie od razu walić w niego ciężka artylerią.

 

Nie chce dyskutować, ale ja to widzę w ten sposób.

 

Z drugiej strony user powinien iść na forum Linuxa nie forum o webmasteringu, ale potraktowanie go jak intruza chyba nie jest najlepszym sposobem. Zresztą nieważne, dla mnie koniec OT.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mzone, ale tu nie chodzi o chęć pomocy w nauce tylko o daniu gotowca, którego delikwent skopiuje, wklei i...

... obudzi się z płaczem za miesiąc-dwa, bo mu usługodawca serwer zablokował za multum requestów abuse w stosunku do niego.

 

A jak się ma nauczyć bez praktyki i instruktora?

Ta ścieżka jest w tym modelu usług niedozwolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×