Skocz do zawartości
cybuch

Rekord SPF

Polecane posty

Witam,

wiadomości rozsyłane z mojej domeny trafiają do spamu (przynajmniej na gmailu). Wystarczy dodać rekord SPF aby uniknąć tego w przyszłości, czy też trzeba podjąć jeszcze jakieś kroki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Brak SPF to tylko jeden z czynników, do tego dochodzi wiele innych IP, nazwa domeny czy treść maila...

Na początek sprawdzić IP, rekord SPF i dodać DKIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podepnę się - mam problem ze swoim serwerkiem poczty

 

sytuacja:

1. domena główna np. główna.pl w rekordach SPF na IP serwera , mx ustawione na główna.pl - wysylam maila z cos@główna.pl - dochodzi wszędzie nawet do gmail.

2. domena druga np. druga.pl w rekordach SPF na IP serwera domeny głównej, mx ustawiony na główna.pl, wysyłam mail z cos@druga.pl no i dochodzi wszedzie OK tylko gmail uznaje go za spam.

 

gdzie robię błąd? jak zrobić by z drugiej domeny także gmail uznawał maile za nie spam?

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
SPF to tylko jeden z czynników

Sama domena może być w filtrach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adres IP/host nie jest na żadnej z blacklist, był rekord SPF, wystarczyło zainstalować DKIM, tak jak to napisał patrys. Dziękuje, serdecznie za pomoc ; )

@pietrovek

Miałem ten sam problem - gmail uznawał za spam, ale jak napisałem wyżej wystarczyło zainstalować i dodać DKIM, efekt natychmiastowy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodałem DKIM, ale mam problem - google weryfikuje podpis jako "dkim=neutral (bad format)", zastanawiam sie gdzie leży problem i wpadłem na pomysł:

 

korzystam z freedns.42.pl, dodając wpis z kluczem i patrząc później w zawartość strefy, widzę że zamiast:

v=DKIM1; g=*; k=rsa;

 

mam:

 

v=DKIM1\; g=*\; k=rsa\;

 

no i się zastanawiam czy te "\" mogą mi "psuć" ustawienie...dodawane są z automatu przez skrypt freedns...

 

ktoś może ma wiedzę czy slashe mogą być przyczyną tego błędu czy nie? konfigurował ktoś może DKIM na freedns?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Sam rekord TXT nie załatwi sprawy, serwer smtp musi obsługiwać dkim i mieć wygenerowany klucz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×