Skocz do zawartości

Polecane posty

Chciałem Was się zapytać co można zrobić w pewnej hipotetycznej sytuacji.

 

Mam firmę, kolega chce otworzyć hosting kont WWW. W jaki sposób ma na swojej stronie umieścić dane mojej firmy i nazwę marki, żeby wszystko było legalnie.

Czy wystarczy napisać:

 

Właścicielem marki asdqwe.pl jest

Nazwa firmy

Właściciel

Ul. Kwiatowa 14

00-000 Warszawa

 

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A będziesz płacił za niego podatki? Przecież faktury będą wystawiane przez Twoją firmę.

 

Takie dane oczywiście możesz umieścić na jego stronie, ale On będzie i tak nielegalnie "pracował" w firmie.

Pamiętaj też, że cokolwiek się stanie pod jego marką, Ty jako firma za to odpowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Czy wystarczy napisać:?

Nie wystarczy. Masz "wbite" odpowiednie PKD w swojej DG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zakładce kontakt oraz w regulaminie podajesz dane rejestrowe firmy i wszystko powinno być dobrze :) oczywiście samą domenę rejestrujesz jako firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie PKD (6311Z), odpowiednie informacje na stronie oraz w regulaminach, wszystkie płatności oraz podatki rozliczane przez Twoją firmę, pełną odpowiedzialność za działania tej marki oczywiście też ponosi Twoja firma. A kolegę możesz zatrudnić jako pracownika swojej firmy bądź stworzyć z nim spółkę (ale to już jest zmiana formy prawnej, czyli całkiem inna bajka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbite do PKD jest wszystko co potrzeba do prowadzenia takich usług, faktury wystawiam ja jeśli ktoś poprosi, podatki też przeze mnie.

 

Chodzi tutaj o wykluczenie płacenia za samą firmę ZUSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składki i tak będziesz musiał za zatrudnionego pracownika odprowadzać. A jak kolega będzie pracował "na czarno" to licz się z tym, że wpadnie Ci kontrola z PIPy i dowali karę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składki i tak będziesz musiał za zatrudnionego pracownika odprowadzać. A jak kolega będzie pracował "na czarno" to licz się z tym, że wpadnie Ci kontrola z PIPy i dowali karę wink.png

 

rotfl... ale że co, śledzą konto/przekaz pieniędzy wszystkich osób w PL? Nie bądź śmieszny. Jak ktoś nie zgłosi, oni będą mieć to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

faktury wystawiam ja jeśli ktoś poprosi

a jak nie poprosi to na lewo? ;D

 

Chodzi tutaj o wykluczenie płacenia za samą firmę ZUSu.

za firmę? chyba za tamtą osobę co będzie "po cichu" sie tym zajmowała w twoim imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega musiałby zakładać działalność i płacić dodatkowo 900 zł (czy tam koło 850) miesięcznie.

 

Z fakturami chodziło o wysyłanie, elektroniczne byłyby z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale na tym polega prowadzenie firmy, jakby to było jakby byłą jedna firma i milion hostingów w sieci?

 

Uruchomienie firmy to są koszty, nie zawsze można to obejść.

Jeśli to nie Twój biznes, to akurat Ty na tym stracisz, nie Twój kolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście samą domenę rejestrujesz jako firma.

To nie jest żaden wymóg.

 

Kolega musiałby zakładać działalność i płacić dodatkowo 900 zł (czy tam koło 850) miesięcznie

Przez pierwsze dwa lata masz zniżke na pierwszą działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 2 lata ok. 350zł, jednak kolega miał firmę 2 lata temu, co go dyskwalifikuje ze zniżek.

 

Czy ja na tym stracę? To już mój problem, ale raczej narzekać nie będę, bo za siebie zapłaci to co będzie musiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Czemu tak bardzo chcecie go zniechęcić? Tylko nie mówcie ze nie tongue.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maq, o 19 listopad 2011 - 19:47, powiedział:

oczywiście samą domenę rejestrujesz jako firma.

To nie jest żaden wymóg.

Może i nie jest to wymóg, ale tak wygląda bardziej profesjonalnie, jakbym zobaczył że hostingodawca ma domenę zarejestrowaną na osobę fizyczną od razu bym pomyślał że to krzak, a po drugie to rejestrując domenę na firmę możesz wrzucićją w koszty i odliczyć VAT smile.png

 

@mSurf.eu - takie pytania niezbyt dobrze świadczą o osobie która chce zacząć sprzedawać usługi hostingowe, tym bardziej jak już się prowadzi firmę, a nie wie się podstawowych rzeczy.

 

A tak w ogóle to jeszcze sprawdź czy przypadkiem marka którą chcecie użyć nie jest przypadkiem zarejestrowana jako znak zastrzeżony :)

 

Przez pierwsze 2 lata ok. 350zł, jednak kolega miał firmę 2 lata temu, co go dyskwalifikuje ze zniżek.

 

Czy ja na tym stracę? To już mój problem, ale raczej narzekać nie będę, bo za siebie zapłaci to co będzie musiał.

Skoro miał już firmę, to wie jak to działa. SKoro ma pomysł na biznes to czemu samemu nie otworzy ponownie działalności gospodarczej samemu, zamiast Ciebie w to wciągać? Niezbyt mi to ładnie pachnie z jego strony.

Jest nawet takie powiedzenie: Mówiły jaskółki że nie dobre są spółki.

smile.png

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest to wymóg, ale tak wygląda bardziej profesjonalnie, jakbym zobaczył że hostingodawca ma domenę zarejestrowaną na osobę fizyczną od razu bym pomyślał że to krzak, a po drugie to rejestrując domenę na firmę możesz wrzucićją w koszty i odliczyć VAT smile.png

Piszesz jakby z tego odliczenia miało być 1500 zeta vatu, a jest 15 wink.png Np ja mam wszystkie swoje domeny na siebie, nie na firmę.

Taka rejestracja może wyglądać bardziej profesjonalnie, ale z profesjonalizmem firmy nie ma nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałem przecież:

w pewnej hipotetycznej sytuacji.

Sytacja taka nie ma miejsca w rzeczywistości, jednak może się wydarzyć za około pół roku i chcę być przygotowany na taką ewentualność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz w koszty i dodatkowe pare złotych zyskasz ;p bo obniżysz podstawę do opodatkowania :)

Gdy domena zarejestrowana jest na firmę nadaje to powagi, nie wiem, ale mi to działa akurat na wyobrażnie i widząc rzeczy dla niektórych które mogą się wydawać szczegółami/błachostkami, śpię spokojniej, wygląda poważniej :) Ale oczywiście nie zawsze co ładnie wygląda okazuje się dobre, czy też odwrotnie.

 

Ja zawsze przed podpisaniem czegoś ważniejszego czytam dokładnie umowy itp., w zeszłym tygodniu trochę ludzie się na mnie powkurzali ;p, jak się za mną utworzyła w Banku kolejka, bo znalazłem nieścisłóśc w umowie :), wyjaśniali to dobre 1,5 godziny i jak się okazało miałem rację, bo na umowie ubezpieczenia widniał inny podmiot aniżeli w OWU :) Bo w międzyczasie zmienili partnera, ale zapomniało im się pozmieniać wzory wszystkich papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy, ale są wyjątki, którym czasem się to zdarza :) np. ja :)

Z reguły to sprawdzam domenę w whois aby dowiedzieć się jaka jest rzeczywista lokalizacja serwera (tak wiem, że niektórzy trzymaja w kilku DC), a pzry okazji widzę też inne dane jak na kogo jest zarejestrowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą (a takich firm jest większość, przynajmniej statystycznie) nie ma najmniejszego znaczenia, czy domena będzie zarejestrowana na firmę, czy na jej właściciela, w końcu nawet w pełnej nazwie firmy się imię i nazwisko właściciela pojawia. Różnic może to robić w przypadku spółek, ale te raczej dbają o rejestrację "na firmę" z innych względów, nie chodzi tu tyle o "wizerunek" we wpisach whois, ale raczej o prawa majątkowe. Więc pitolenie o domenach "na firmę" nie ma sensu. Moja domena firmowa też została zarejestrowana na mnie - zrobiłem to jeszcze przed założeniem działalności, aby uchronić się przed ewentualnymi "łapaczami" domen. I co, teraz mam sam (jako osoba fizyczna) sobie (jako firma) może ją sprzedać? Tak tylko żartuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze dodatkowe pytanie. Kolega ma pomysł. Kupił domene, kupił serwer. Czy mogę dać mu zlecenie (umowa-zlecenie), żeby w ciągu 10 lat doprowadził do 10mld zł zysku marki? Chodzi o to, że po prostu chce użyć danych mojej firmy i z niej wystawiać faktury. To będzie 2 osoba, która chce tak zrobić, a ludzi szkoda.

 

Przypominam - cały czas temat polega na "założeniu" danej sytuacji. Może przyda mi się to za pare/parenaście miesięcy, a może komuś innemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×