Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuje switcha w którym można przepisać adres ip do serwera dedykowanego oraz zarządzaniem przepustowością.

Jaki to ma być switch? Słyszałem coś o "Cisco".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko słyszałeś coś o tej firmie to długa długa droga jeszcze przed tobą biggrin.png

Chyba że zapłacisz jakiejś osobie żeby ci to skonfigurowała... ale jeśli chodzi o firmę CISCO te administratorzy się cenią smile.png

A jeśli pytasz który model polecam to według mnie 3560 jest godny polecenia

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przypisywania automatycznie IP serwerowi masz DHCP. Raczej większość zarządzalnych switchy ma QoS.

A cisco to nie jest normalny switch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sterować routingami na switchu to musisz się rozglądać za przełącznikiem warstwy 3, nie zależnie czy to będzie CISCO, 3COM, DLINK czy cokolwiek innego. Ze swojej strony mogę polecić DGS-3612G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sprecyzuj dokładnie czego wymagasz od tego switcha. Co do switchy warstwy 3 mają duże możliwości, tak naprawdę to switch z wbudowanym routerem. Ale teraz powstaje pytanie czy potrzebny Ci switch warstwy 3 ? Takie switche słono kosztują i trzeba się zastanowić czy jest Ci to tak naprawdę potrzebne. Dlatego powiedz co dokładnie potrzebujesz, to się coś doradzi tongue.png Co do najtańszych urządzeń i dość fajnych z warstwą 3 polecam: Della: http://allegro.pl/de...1923428511.html

Ma 24 porty gigabitowe i duże możliwości. Za Cisco podobne musiałbyś, nowe zapłacić ponad 10 tysięcy.

PS Jak byś potrzebował pomocy przy konfiguracji to wal śmiało wink.png

Edytowano przez humito (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

A jaki masz budżet. Jak skromny to ni ma co sie pchać w drogie rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×