Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
limes

Problem z 2 stronami na vps w vihost - blokada ?

Polecane posty

Witam, posiadam vps w firmie vihost.pl http://vihost.pl/serwery-vps.php opcja VPS3 za 60zł 6GB ram 4GHZ procek + DA i posiadam na nim jedynie 2 strony ktore co prawda generują bardzo duzy ruch i dostałem maila od nich

 

 

Witam Serdecznie,

 

 

Proszę się przyjrzeć swojemu vps'owi względem optymalizacji usług na nim.

Bo generuje Pan bardzo dużo operacji i/o i oddziałuje to bardzo niekorzystne na s. matkę. I jest to nieproporcjonalne do pakietu VPSa.

I prosimy, aby coś z tym zrobił bo będziemy zmuszeni do rozwiązania umowy.

 

Proszę również o ustosunkowanie się w jak najszybszym czasie.

 

Zanim odczytalem maila strony juz nie dzialaly ...

 

 

 

Ciężko mi zrozumieć ze 2 strony są "nieproporcjonalne do pakietu VPSa"

 

Czyli pozostaje mi do wyboru jedynie serwer dedykowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zrozumieć ze 2 strony są "nieproporcjonalne do pakietu VPSa"

 

Czyli pozostaje mi do wyboru jedynie serwer dedykowany ?

 

może wystarczy optymalizacja usług, sprawdzenie co zużywa tyle operacji IO

 

Chyba rozsądniejszym rozwiązaniem zamiast dedyka jest vps zarządzalny, gdzie admin zamiast wyłączyć usługę spróbuje zdiagnozować problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj wiadomo, ze vihost / vipower stosuje gigantyczny overselling. Byl juz jeden temat na tym forum poruszony o tym.

 

Dedyk w Twoim przypadku to zbedny wydatek, poszukaj profesjonalnej firmy ktora sprzedaje serwery VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecę vmline.pl. Bardzo dobry support, masz też darmową administrację oraz pierwszą konfigurację serwera w cenie, także warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi być to problem wywołany przez duży ruch na stronach.

Sprawdź co generuje nadmierną ilość operacji I/O.

 

Co do ofert to mogę polecić coś z GameBit.pl

Tanie serwery z DA mamy i oferujemy pomoc w takich sytuacjach.

 

Oferta: http://gamebit.pl/?s=oferta

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas, być może dopasujesz sobie odpowiedni serwer do generowanego obciążenia:

 

http://mzone-net.eu/index.php?d=vps

 

I serwery o większej mocy:

 

http://mzone-net.eu/...x.php?d=vps_pro

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo Twojego przypadku osobiście nie kojarzę. Wiem, że Paweł wysyła takie powiadomienia, gdy sytuacja zdarzy się kilkukrotnie, nigdy nie jest to w przypadku jednorazowego przeciążenia. Przez przeciążenie rozumiane jest nie po prostu większe obciążenie, bo w wykupionych zasobach, nie ma żadnego problemu by je osiągnąć. Powiadomienia wysyłane są dopiero, gdy serwer VPS zaczyna "forkować" rośnie mu load do wartości wyrażanych w setkach lub występuje nadmierne obciążenie dysku ze strony jakiejś aplikacji działającej na kontenerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malu juz jakis czas temu twierdzilem, ze ilosc procesorow i ramu w stosunku do dyskow jest zalosna. Wtedy dzielnie sie broniles...

A teraz wychodzi na to ze mialem racje, dziekujecie klientom ktorzy robia cos wiecej na serwerze VPS niz trzymanie go w stanie IDLE.

 

Tak samo mowiles, ze tylko serwery gier minecraft sa nie mile widziane. Jak teraz widac po Twoich slowach, wyparaszanie uzytkownikow ktorzy cos robia jest notoryczne...

 

Wiem, że Paweł wysyła takie powiadomienia, gdy sytuacja zdarzy się kilkukrotnie, nigdy nie jest to w przypadku jednorazowego przeciążenia.

Niezbyt dobrze to swiadczy o firmie, ktora nie potrafi zapewnic odpowiedniej wydajnosci, tylko wyrzuca klientow, blokujac od razu im uslugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale chyba nie masz zbyt dużego pojęcia o wirtualizacji kontenerowej "openvz", skoro mówisz, że forkowanie kontenera jest zdrowe dla serwera matki. Po prostu nie chcemy kombinować, jak to robią nie które firmy przycinając zasoby min. priorytet schedulera dyskowego dla danego kontenera czy np. kompletna blokada tar. Po prostu zapewniamy wszystkim klientom najlepszą możliwą jakość, za jaką zapłacili. Uważasz, że zwrócenie uwagi klientowi, aby przyjrzał się swojemu kontenerowi to coś złego?

Po prostu rygorystycznie podchodzimy do przeciążeń, które powodują destabilizację serwera głównego.

 

To, że dbamy o stan serwerów mogą potwierdzić wszyscy klienci, którzy korzystają w naszych usług długofalowo. Oczywiście zdarzają się nie porozumienia jak wszędzie, jednak mogę zapewnić, że wszystkie nasze działania służą wyłącznie zapewnieniu stabilnej pracy serwera.

Różnie się układa, ostatnio wiemy to najlepiej, bo borykaliśmy się w ciągu ostatniego miesiąca z większa ilością problemów, niż w ciągu ostatnich 2 lat. Tak to już jest, że jak coś się wali, to po całości.

 

W zasadzie zastanawiam się, jak interpretować te ataki na firmę, bo nikt nie podał żadnych faktów tylko domysły. Ps. Panie ryba, chętnie poznam Pana imię i nazwisko, bo skoro tak doskonale zna Pan sprawę, to rozumiem, że był Pan naszym klientem. Będę mógł zapoznać się wtedy z historią Pana konta u nas. Być może wtedy będę potrafił zrozumieć powód Pana ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale chyba nie masz zbyt dużego pojęcia o wirtualizacji kontenerowej "openvz", skoro mówisz, że forkowanie kontenera jest zdrowe dla serwera matki. Po prostu nie chcemy kombinować, jak to robią nie które firmy przycinając zasoby min. priorytet schedulera dyskowego dla danego kontenera czy np. kompletna blokada tar. Po prostu zapewniamy wszystkim klientom najlepszą możliwą jakość, za jaką zapłacili.

 

Sami dajecie klientom możliwość tworzenia olbrzymiej ilości procesów (dużo ram) a wiadomo, że każdy taki proces może dowoływać się do dysku wykonując duże IO. Dodatkowo dajecie bardzo mało procesora, co powoduje kolejkę procesów. Brak możliwości zapanowania nad tym nie oznacza, że klient się nie zna, tylko może świadczć o błędnej konfiguracji bądź ofercie, której nie możecie utrzymać.

 

Także nie powinniście od razu zarzucać klientom, że działają na szkodę Waszej firmy a dokładniej przyjrzeć się problemowi.

Edytowano przez kemot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami dajecie klientom możliwość tworzenia olbrzymiej ilości procesów (dużo ram) a wiadomo, że każdy taki proces może dowoływać się do dysku wykonując duże IO. Dodatkowo dajecie bardzo mało procesora, co powoduje kolejkę procesów. Brak możliwości zapanowania nad tym nie oznacza, że klient się nie zna, tylko może świadczć o błędnej konfiguracji bądź ofercie, której nie możecie utrzymać.

 

Także nie powinniście od razu zarzucać klientom, że działają na szkodę Waszej firmy a dokładniej przyjrzeć się problemowi.

 

Dlaczego ta kalkulacja nic mi nie mówi?

Przykro mi, ale nie znam proporcjonalności I/O dysku w stosunku do ilości procesów. Ale skoro twierdzisz, że taka istnieje, w takim razie chętnie ją zobaczę. (Od razu mam lepszy humor, dzięki kemot) wink.png

Tym bardziej zabawne jest stwierdzenie, że większa ilość RAM = większy I/O dysku. A co, gdy wykorzysta się ten RAM w celu cache`owania buforowania procesów wykonywanych przez aplikację.

Proszę wskaż mi, w którym miejscu atakuję klientów firmy, bo chyba mam problemy z interpretacją własnych tekstów.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta kalkulacja nic mi nie mówi?

Przykro mi, ale nie znam proporcjonalności I/O dysku w stosunku do ilości procesów. Ale skoro twierdzisz, że taka istnieje, w takim razie chętnie ją zobaczę. (Od razu mam lepszy humor, dzięki kemot) wink.png

 

Naprawdę nie ma się co cieszyć, to raczej pokazuje podejście firmy, gdzie admini nie wyciągają wniosków, a pamięć ram postrzegają tylko przez pryzmat cachowania.

 

Większy ram to nie większe IO, ale większy ram to możliwość większej ilości procesów, nad którymi ciężej zapanować, szczególnie gdy polega się na kliencie, który nie zawsze dysponuje odpowiednią wiedzą i z powodu ograniczeń wirtualizacji ma ograniczone precyzyjne zdiagnozowanie procesów, które używają dysku.

 

Najciekawsze jest stwierdzenie admina, że nie zna zależności pomiędzy procesami a operacjami IO i co gorsze nie widzi takiej zależności...

 

Ale powodzenia w dalszym przekonywaniu, że wszystko jest w najlepszym porządku...

Edytowano przez kemot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale uważasz, że taka zależności istnieje?

W takim razie uwierzysz mi, że wygeneruję większy I/O jednym procesem, aniżeli 1 000 innych? Bo według twojej logiki, jaką starasz się podać jest to awykonalne.

Po prostu staram się wybić Cię, ze złego toku myślenia. Bo naprawdę nie mam pojęcia jakimi doświadczeniami się kierujesz tworząc takie wypowiedzi. Bo nie wiem czy jesteś tego świadomy, ale jednoznacznie określasz pewną zależność. Pewnie z czasem dojdziesz do wniosku, że rzadko kiedy istnieje coś takiego jak pewnik, szczególnie, gdy mówisz o środowisku składającym się z masy niewiadomych.

Jeszcze raz się powtórzę, że pamięć RAM w żadnym wypadku nie zwiększa operacji I/O dysku, oczywiście daje możliwość tworzenia większej ilości procesów, ale tym samym daje możliwość ich buforowania czy cache`owania.

 

Jeżeli mówimy o ilości procesów, to powiedz czy nie łatwiej je limitować na poziomie UBC? Co to za prymitywna metoda, jak ograniczanie ilości procesów, przez ułożenie oferty z daną ilością pamięci RAM? W przypadku openVZ zmniejszę sobie stos dla procesu i teoretycznie będę mógł wpakować większą ilość procesów w danym limicie RAM. Nie brnijmy dalej w ten błędny tok myślenia.

 

Zauważyłeś, że ciężko jest polegać na kliencie. Oczywiście, z tego powodu nasza firma aktywnie działa, kontaktuje się z klientami, stara się podpowiadać, o ile jest taka możliwość, aby wszyscy byli zadowoleni z infrastruktury.

Z limes`em również skontaktowałem się po napisaniu tego tematu na forum, gdyż w firmie to nie ja go obsługiwałem, aby pomóc mu z tą sytuacją. Reasumując, jeżeli jakieś firmy pozwalają na przeciążanie swojej infrastruktury, czy w Twojej interpretacji "wykorzystania wykupionych zasobów" to wskaż mi je, chętnie wydam swoje prywatne pieniądze i zobaczę jak bardzo są pobłażliwe dla takich praktyk.

 

 

Co więcej, uważam, że dalsze toczenie dyskusji nie ma sensu, bo naprawdę nie było tu absolutnie żadnego merytorycznego argumentu ze strony atakującej drużyny. Tym samym prosiłbym o administrację forum o wyraźne przyjrzenie się dyskusji, bo jeżeli podziela moje zdanie to jest jedno wyjście dla tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj wiadomo, ze vihost / vipower stosuje gigantyczny overselling. Byl juz jeden temat na tym forum poruszony o tym.

 

Dedyk w Twoim przypadku to zbedny wydatek, poszukaj profesjonalnej firmy ktora sprzedaje serwery VPS.

 

Chyba sobie jaja robisz! Miałem vpsa w vihost.pl a teraz mam w vipower i mogę powiedzieć że firma dokłada wszelkich starań aby serwery chodziły świetnie i tak właśnie działają.

 

Do autora tematu: zoptymalizuj usługi na serwerze bo to może być problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz mam w vipower i mogę powiedzieć że firma dokłada wszelkich starań aby serwery chodziły świetnie i tak właśnie działają.

No dokłada... Home i NetArt też dokładają wszelkich starań i dla html-owych wizytówek to chodzi niebiańsko wink.png

 

 

To teraz nieco merytorycznie.

Jest sobie taki oto post: http://www.webhostin...post__p__278650

W nim taki cytat:

Kładąc na serwerze klasy supermicro z dyskami SAS 15k RPM w Hardware RAID 10 i 4 dyskami.

CP 2x Intel® Xeon® CPU E5645 @ 2.40GHz

48 GB RAM

Zakładając zerowy overselling ramu, to pod względem zasobów CPU i RAM zmieścić się tam może jakieś 50-60 VPSów (uwzględniając pakiety mikro i pełne). Ale w takiej konfiguracji nie ma bata, BARDZO wąskie gardło to podsystem i/o.

Nic więc dziwnego, że aby zapewnić sensowne QoS wyrzucają wszystkich, którzy z dysku jakkolwiek korzystają smile.png

Zaczęli od fanów minecrafta, teraz biorą się za innych utylizatorów.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, jeżeli jakieś firmy pozwalają na przeciążanie swojej infrastruktury, czy w Twojej interpretacji "wykorzystania wykupionych zasobów" to wskaż mi je, chętnie wydam swoje prywatne pieniądze i zobaczę jak bardzo są pobłażliwe dla takich praktyk.

 

Osobiście nie przypominam sobie aby ktoś z naszych Klientów otrzymał blokadę usługi za nadmierne zużywanie zasobów - oczywiście upominamy jeśli jest taka potrzeba ale nie stosujemy oversellingu i obciążenie nie ma większego wpływu na działanie innych serwerów VPS na matce, dołączmy do tego skrypty, które monitorują procesy i takie przypadki przechodzą do historii. Jeśli sprzedaje się serwery VPS bez przemyślenia co do ilości zasobów to niestety tak jest - wszystko raczej powinno być do siebie proporcjonalne co znacznie zmniejsza ryzyko nieprawidłowego działania serwera - PRZYPADEK, PRZY NORMALNYM, PRZEMYŚLANYM UŻYWANIU SERWERA.

 

Hehe ciekawi mnie jakie Wy matki macie skoro na jeden VPS może przypadać nawet do 14GB ramu. 3-4 VPSy stoją na matce? bo przecież taka firma jak Wy nie może sobie chyba pozwolić na overselling co?

 

Dajcie więcej ramu w ofertach i nadal nie bierzcie pod uwagę to, że Klient widząc wolny ram będzie pchał do serwera co się da.. - to na pewno rozwiąże problem z dostępem do operacji I/O smile.png

 

Pozdrawiam

Edytowano przez romix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokłada... Home i NetArt też dokładają wszelkich starań i dla html-owych wizytówek to chodzi niebiańsko wink.png

 

 

To teraz nieco merytorycznie.

Jest sobie taki oto post: http://www.webhostin...post__p__278650

W nim taki cytat:

 

Zakładając zerowy overselling ramu, to pod względem zasobów CPU i RAM zmieścić się tam może jakieś 50-60 VPSów (uwzględniając pakiety mikro i pełne). Ale w takiej konfiguracji nie ma bata, BARDZO wąskie gardło to podsystem i/o.

Nic więc dziwnego, że aby zapewnić sensowne QoS wyrzucają wszystkich, którzy z dysku jakkolwiek korzystają smile.png

Zaczęli od fanów minecrafta, teraz biorą się za innych utylizatorów.

 

Przytoczona konfiguracja, jest to konfiguracja jednego z serwerów. Pomijam sens jej przytaczania przez Pawła, bo istotnie jak zauważyłeś jest ona zbudowana mocno nie proporcjonalnie, jednak bierzemy na to poprawkę i serwery zapełniane są proporcjonalnie do mocy przerobowej.

Kilka postów dalej jest mój post, w którym to tłumaczę dlaczego to tak wygląda, a nie inaczej.

http://www.webhostingtalk.pl/topic/33305-serwer-vps-pod-minecraft-serwer/page__view__findpost__p__278775

Po prostu dostaliśmy bardzo dobrą ofertę od dystrybutora na serwery supermicro, jednak były one zbudowane w dość nie proporcjonalny sposób. Jednak nie będę się powtarzał, głębiej wytłumaczyłem to w podanym linku.

Większość serwerów u nas to jednak serwery dzierżawione od hetznera, wtedy na 4 dyski SAS 15k rpm i kontroler Adaptec, który spina to wszystko w Raid10 przypada 24GB ram i 6 rdzeniowy i7, wtedy wygląda to zgoła lepiej jeżeli mówimy o konfiguracji sprzętowej.

 

Powtórzę się po raz kolejny, nie blokujemy tych, którzy z dysku jakkolwiek korzystają, tylko tych, którzy zdecydowanie przekraczają normy środowiska wirtualizowanego. Mamy klientów, którzy trzymają u nas fora ze sporą odpowiedzialnością, z bazami danych rzędu kilku GB, z procesów widzę, że stoi u nas sporo serwerów OTS, które również nie oszczędzają macierzy. Po prostu, zdarzają się przypadki, w których musimy wysyłać klientom takie upomnienia. Tudzież, jeżeli sprawa jest zdecydowanie nie do rozwiązania, proponujemy inne rozwiązania. (Serwer VPS na macierzy składającej się z dysków SSD, serwer dedykowany)

Jednak jest to sprawa jednostkowa, patrząc statystycznie na ilość klientów, którzy dostają takie upomnienia. Firma obecnie posiada około 500 klientów, z czego wysyłamy średnio 4 upomnienia miesięcznie. (Procent, każdy może sobie bardzo łatwo wyliczyć).

 

 

Jak już mówiłem, upomnienia wysyłamy w celu, by pogonić użytkownik, aby zrobił coś ze swoim środowiskiem, a nie żeby pozbyć się problematycznego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No dokłada... Home i NetArt też dokładają wszelkich starań i dla html-owych wizytówek to chodzi niebiańsko wink.png

 

Sorry ale home i vibiznes to dwie całkiem inne firmy.

Home to gigant dla którego kolejny user to numerek w panelu bilingowym, a vibiznes to firma dla której klient to osoba której trzeba pomagać, doradzać i szanować to wynika z moich obserwacji i możecie pisać co chcecie ale nie porównujcie vibiznes do home

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka postów dalej jest mój post, w którym to tłumaczę dlaczego to tak wygląda, a nie inaczej.

http://www.webhostin...post__p__278775

 

A moze ten post powstal tylko dlatego ze zostala Wam wytnieta zla konfiguracja serwera?

 

Jak już mówiłem, upomnienia wysyłamy w celu, by pogonić użytkownik, aby zrobił coś ze swoim środowiskiem, a nie żeby pozbyć się problematycznego klienta.

 

pewnie dlatego:

 

Zanim odczytalem maila strony juz nie dzialaly ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim odczytalem maila strony juz nie dzialaly ...

 

Widać sytuacja była na tyle poważna, że wymagała nawet blokady kontenera. Jak już mówię, co do tej konkretnej sytuacji, nie jestem w stanie konkretnie się odnieść, gdyż użytkownik nie ma w profilu swojego imienia i nazwiska, a na moją wiadomość na forum jeszcze nie odpowiedział. Jednak mogę zapewnić, że ze swojej strony zrobię wszystko, by wyjaśnić tę sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×