Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, postanowiłem napisać ten temat ze względu na to, że nie wiem którą opcję postawienia serwerów gier wybrać.

Gry, których serwery planujemy postawić na początku działalności to:

- Counter Strike 1.6 (łącznie około 70 slotów)

- Minecraft (20 slotów)

- GTA IV: Multiplayer (40 slotów)

- Z czasem planujemy dokupić kolejne maszyny aby postawić serwery innych gier.

 

1. Serwer w domu.

Myślałem nad kupnem serwera używanego, na przykład takiego: http://allegro.pl/ib...1927890017.html

Cena jaką mogę wydać na sam serwer to około: 500 zł

Mam jeszcze pytanie jakie parametry łącza są mi potrzebne aby był niski ping i nie było lagów. I ile mniej więcej kosztuje opłacenie takiego internetu. Oraz ewentualnie proszę o linki do serwerów, które są warte kupna.

 

2. Kolokacja serwera.

Na ten cel za pierwszym razem mogę wydać około 500 zł.

Kwota co miesięczna którą mogę wydać na ten cel to około 300 zł.

Proszę również o ewentualne linki do data center w których warto ulokować serwer.

 

3. Serwer dedykowany.

Co miesięczna kwota jaką mogę wydać to około 300 zł.

Proszę o linki do firm które oferują tą usługę i są godne polecenia odnośnie ceny i jakości.

 

 

Dodam jeszcze, że bardzo zależy mi na niskich pingach i braku lagów.

 

Za pomoc dziękuję.

Pozdrawiam!

Edytowano przez kurcus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj jakieś przykładowe parametry serwera który chcesz np. dzierżawić... Trochę tych slotów jest więc nie jestem pewien czy pójdzie Ci na pierwszym lepszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj jakieś przykładowe parametry serwera który chcesz np. dzierżawić... Trochę tych slotów jest więc nie jestem pewien czy pójdzie Ci na pierwszym lepszym sprzęcie.

Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego proszę o pomoc również w tym zakresie.

Edytowano przez kurcus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego proszę o pomoc również w tym zakresie.

 

W temacie hostingu gier się nie wypowiem gdyż nie mam odpowiedniej wiedzy na ten temat. Ja ze swojej strony mogę zaoferować Ci sprzęt według Twoich wymagań na którym mógłbyś uruchomić takie serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer w domu - odpada. Chyba, że zapewnisz stały dostęp do prądu (dwustronne zasilanie + UPS [+ agregat]) i jakieś lepsiejsze łącze. Co do łącza pogadaj z TKTelekom, Netia, Multimedia, GTS Energis dadzą Ci stawki +-60zł / 1Mbps symetrycznego łącza przy małym gabarycie. Pamiętaj o kosztach dojścia łączem do domu, światełko to droga inwestycja, radiola to dziesiątki tysięcy złotych, ewentualnie jakiś sprzęt ze stajni Ubnt typu Rockety na 5GHz (przez miasto praktycznie odpada).

 

Kolokacja.. Za 500zł nie kupisz ciekawej maszynki, poza tym jak coś siądzie to Ty się martwisz o wymianę - odpada.

 

Pozostają Ci serwery dedykowane, te tańsze: NCGroup, LiveNet lub w lepszych DC takich jak ATMAN, NEPHAX czy KrDC.

 

Nie wiem, czy opłaca Ci się w ogóle interesować polską lokalizacją, wszystko poza FPSami (CS itp.) możesz śmiało stawiać we Francji (OVH) lub Niemczech (Hetzner), gdyż gry typu MC czy GTA znoszą trochę wyższe czasy opóźnień. Na Twoim miejscu wziąłbym w OVH drugą opcję Kimsufi, tam postawił trochę większego MC, GTA ewentualnie Metin 2, OTS czy coś w tym stylu (koszt 200zł) a za pozostałą stówkę kupił serwer CSa powiedzmy w Pukawce czy innej renomowanej, polskiej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer w domu - odpada. Chyba, że zapewnisz stały dostęp do prądu (dwustronne zasilanie + UPS [+ agregat]) i jakieś lepsiejsze łącze. Co do łącza pogadaj z TKTelekom, Netia, Multimedia, GTS Energis dadzą Ci stawki +-60zł / 1Mbps symetrycznego łącza przy małym gabarycie. Pamiętaj o kosztach dojścia łączem do domu, światełko to droga inwestycja, radiola to dziesiątki tysięcy złotych, ewentualnie jakiś sprzęt ze stajni Ubnt typu Rockety na 5GHz (przez miasto praktycznie odpada).

I frytki do tego? Zapomniałeś dodać redundantną klimatyzację, co by sie sprzęt nie ugotował.

Jeśli ma u siebie jakiegoś większego ISP, to z łączem symetrycznym nie powinno być problemu. Jeśli oczywiście chce trzymać wszystko u siebie w domu.

 

Może się też zainteresować ofertą serwerów eco w atmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

I frytki do tego? Zapomniałeś dodać redundantną klimatyzację, co by sie sprzęt nie ugotował.

Jeśli ma u siebie jakiegoś większego ISP, to z łączem symetrycznym nie powinno być problemu. Jeśli oczywiście chce trzymać wszystko u siebie w domu.

 

Może się też zainteresować ofertą serwerów eco w atmanie.

 

Fakt, jeden włączony komputer w pomieszczeniu wymaga redundatnej klimatyzacji... To co powiesz ludziom którzy nie wyłączają swojego domowego komputera na noc... Samobójcy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

O kurcze biggrin.png A jeszcze kiedyś miałem 2 kompy 24/7 i zasilacz od kompa z radiem odpalony biggrin.png

 

Kurcze ide po klime :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×