Skocz do zawartości
wood

[Opinie] castpol.pl

Polecane posty

zlotowinfo: w tym pakiecie prawdopodobnie oferowana jest tylko domena na 1 rok, przedłużenie w Twojej gestii.

 

niestety to fakt,

 

więc kolejny minus za niejasne warunki odnośnie domeny za darmo

** Domena .pl za darmo przy zakupie planu hostingowego na rok.

 

dopiero w regulaminie doczytuje się

"5. Promocja "Domena za darmo" - ... zamówić dowolny pakiet hostingowy i opłacić go na roczny ... domena musi być wolna...Kod authinfo może być wydany dopiero po przedłużeniu domeny na kolejny okres abonamentowy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślisz że obok sloganu domena do konta hostingowego za darmo idzie w prosty sposób wpleść całą treść jaką najczęściej zawierają regulaminy takich promocji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz raczej chyba niejasne myślenie...

A gdzie to mają być zdefiniowane warunki promocji, jak nie w regulaminie?

 

Rozumiem, jak by on był rozbity na n-części rozrzuconych po całym serwisie www.

A tak - to jaką niejasność w tym zapisie regulaminowym widzisz?

Dla mnie to wybitna jasność i precyzja - co mi się należy, a co się należy usługodawcy.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz raczej chyba niejasne myślenie...

A gdzie to mają być zdefiniowane warunki promocji, jak nie w regulaminie?

 

Rozumiem, jak by on był rozbity na n-części rozrzuconych po całym serwisie www.

A tak - to jaką niejasność w tym zapisie regulaminowym widzisz?

Dla mnie to wybitna jasność i precyzja - co mi się należy, a co się należy usługodawcy.

 

zauważyłem że zawsze polemizujesz tam gdzie nie masz racji

 

jasne to by było gdyby pisało:

 

** Domena .pl pierwszy rok za darmo przy zakupie planu hostingowego na rok, dotyczy tylko nowych domen

Edytowano przez zlotowinfo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

** Domena .pl pierwszy rok za darmo przy zakupie planu hostingowego na rok, dotyczy tylko nowych domen lecz promocja obostrzona jest także faktem że kod authinfo wydawany jest po przedłużeniu tej domeny na kolejny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
** Domena .pl pierwszy rok za darmo przy zakupie planu hostingowego na rok, dotyczy tylko nowych domen

Misiek, ty czytasz dyrdymały, które produkujesz?

Przecież to ani po polsku, ani nawet po polskiemu nie jest.

Wyjaśnisz mi fenomen dawania nie-nowych domen do kont?

Ma firma dawać jakieś używane domeny, które sama gdzieś tam posiada w spadku po czymś?

Bo oczywiście rozróżniasz waść pojęcie domeny w drzewie .pl od SUBdomeny w ramach usługodawcy?

 

Jeśli już poprawiamy, to dla takich, którzy chcą się wszystkiego dowalać, to powinno to raczej brzmieć

"Przy płatności rocznej rejestracja domeny .pl za darmo".

Wówczas (chyba) jasne jest to, że aby dokonać rejestracji domeny, to musi być ona wolna...

Chociaż wg wydajemisię innych to właściwie kto to tam wie...

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam ten hosting i admina. Posiadam 2 miesiące VPS i mam zamiar dalej przedłużać abonament. Serwery szybkie, zero padów. Tak trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat swoją opinią.

 

Posiadam u Miłosza wykupiony serwer VPS od kwietnia 2011 roku, i jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Jest to oferta indywidualna, bez problemu ugadana wciągu kilku minut na gadu-gadu. Przeniosłem także bez problemu domeny wykupione u konkurencji na osobę prywatną jak i firmę, zajęło to ~24h. W swoim czasie miałem do dyspozycji konto wirtualne do testów, porównując je do wykupionego konta w firmie konkurencyjnej dość tutaj znanej(nie chcę robić antyreklamy) CastPol okazał się być o niebo szybszy.

 

Plusy : świetny kontakt, możliwość dogadania się w sprawie zwiększenia/zmniejszenia parametrów, można zdobyć spore zniżki, mimo posiadania serwera w wersji root zostały naprawione usterki spowodowane moją niewiedzą za darmo wciągu kilku minut od zgłoszenia, jak do tej pory zero jakiegokolwiek padu/awarii/problemu z winy CastPola.

 

Minusy : brak płatności online, jednak z tego co mi wiadomo w budowie jest panel, natomiast nie miałem jeszcze żadnego problemu z aktywacją usług bądź płatnością

 

Pozdrawiam, i na pewno zostanę z tą firmą na dłużej :)

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najtańszym hostingu *cp2G jest tak:

Kontrola DNS - NIE

 

Kontrola DNS
Jest to usługa pozwalająca na edytowanie domeny (dla zawansowanych) tzn: dodawanie subdomen, rekordów MX oraz dodatkowych rekordow spf1.

 

nie no az zal na to parzeec ze subdomeny nie mozna utworzyc

Edytowano przez berix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, na stronie wkradł się błąd. Oczywiście ta opcja dostępna jest we wszystkich pakietach.

 

Przed edycją postu pytałeś się o lokalizaję pl. A dokładniej o co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no az zal na to parzeec ze subdomeny nie mozna utworzyc

 

Aż żal patrzeć na Twój post, przeglądarka nie podkreśla Ci błędów? Poza tym, poziom tej wiadomości jest równy podstawówce.

 

Swoją drogą - kontrola DNS != subdomeny , więc można się domyśleć że to błąd, zwłaszcza, że w szczegółach jest napisane :

 

Ilość subdomen - bez limitu

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

usunąłem pytanie bo z tą opcją stwierdziłem że nie ma sensu się pytać ;)

chodziło mi o lokalizacje gdzie sie wybiera jakby sie chialo PL mieć. Aha i konto testowe jaka ma lokalizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem ostatnio serwery i kupowałem kilka nowych pod różne strony.

I mogę z czystym sumieniem napisać, że castpol.pl to najlepszy hosting współdzielony jaki kiedykolwiek miałem (VPS i dedykowanych nie testowałem w castpol).

Znacznie poprawiła się szybkość działania stron przeniesionych do castpol.pl.

Direct Admin nie jest szablonowy, ale wygląda bardzo fajnie i jest co najważniejsze funkcjonalny i intuicyjny.

 

Ale co mniej zaskoczyło, to profesjonalny support właściciela. Zaskoczyło, bo nigdy jeszcze nie spotkałem się z tak szybkim i kompetentnym supportem. Zepsułem coś przy przeniesieniu jednej ze stron i support rozwiązał mój problem sam i w 100%.

 

Dlatego polecam wszystkim usługi tej firmy. Za sprawność działania i profesjonalne podejście do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hosting Castpol.pl przeniosłem się stosunkowo niedawno ale mam już kilka uwag, którymi mogę się podzielić z innymi. Wypunktuje je po prostu:

 

Plusy i minusy Castpol.pl (oczywiście na podstawie mojego doświadczenia z nimi):

+ Z właścicielem można się dogadać co do indywidualnej oferty;

+ Szybko i sprawnie (bez dodatkowych opłat) przenoszą strony ze starego hostingu na nowy;

+ Strony ładują się w stosunkowo szybko, nie ma większych problemów z obciążeniem serwera;

- BOK rzadko odpowiada na wiadomości i zgłoszenia problemów technicznych;

- Moje strony były niedostępne przez 48h z powodu problemów z DNS'ami*;

- Nie powiadamiają o jakichkolwiek problemach, usterkach czy zaplanowanych aktualizacjach oprogramowania/wymianie sprzętu;

- *Przeniesiono moje strony na nowy serwer, niby fajnie, ale nikt mnie o tym nie powiadomił! Sam musiałem ustalić nowe IP, do którego przypisana jest moja domena (Panel DA, klient FTP nie działały ze starym IP).

 

Ostatnio jest spokojniej więc myślę, że przynajmniej przez dłuższy czas tak zostanie i będę mógł za kilka tygodni wystawić bardziej przychylną opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- BOK rzadko odpowiada na wiadomości i zgłoszenia problemów technicznych;

Rzadko odpowiada na wiadomości? Możesz podać przykład? Chętnie to sprawdze

- *Przeniesiono moje strony na nowy serwer, niby fajnie, ale nikt mnie o tym nie powiadomił! Sam musiałem ustalić nowe IP, do którego przypisana jest moja domena (Panel DA, klient FTP nie działały ze starym IP).

Serwer pozostał ten sam - zmiana IP nie musi oznaczać zmiany maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadko odpowiada na wiadomości? Możesz podać przykład? Chętnie to sprawdze

 

Serwer pozostał ten sam - zmiana IP nie musi oznaczać zmiany maszyny.

Ale zmiana IP może == się poważne komplikacje u klienta, co z tego że sprzęt stoi ten sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- BOK rzadko odpowiada na wiadomości i zgłoszenia problemów technicznych;

Poza mailami związanymi z przeniesieniem serwisu były jeszcze dwa, na które otrzymał Pan odpowiedź.

 

- Moje strony były niedostępne przez 48h z powodu problemów z DNS'ami*;

Tak nas ukochał Masternet niemożnością poprawnej zmiany delegacji domeny na nowe IP.

Chociaż te 48h to chyba lekka przesada, bo poprawnie działało już wszystko w poniedziałek. Możliwe, że jakieś tam DNSy miały w cache'u złe IP.

 

- Nie powiadamiają o jakichkolwiek problemach, usterkach czy zaplanowanych aktualizacjach oprogramowania/wymianie sprzętu;

Jak zaczeły sypać się dyski, to już nie było czasu na powiadamianie. Trzeba było działać.

 

- *Przeniesiono moje strony na nowy serwer, niby fajnie, ale nikt mnie o tym nie powiadomił! Sam musiałem ustalić nowe IP, do którego przypisana jest moja domena (Panel DA, klient FTP nie działały ze starym IP).

Serwer jest ten sam.

Mailing ze zmianą IP był wysłany wcześniej niż założył Pan konto. Więc faktycznie mógł Pan o nim nie wiedzieć. Wystarczyło napisać na BOK.

 

Paweł, masz rację. Jednak zmiana IP okazała się problemem tylko w dwóch przypadkach.

 

Myślę, że kolejna opinia Venydar będzie pozytywna smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wysłałem 2 wiadomości na BOK* i jedną do Miłosza, na PW na WHT (z tego co pamiętam), ponieważ także domena castpol.pl padła podczas wspomnianej awarii. Odpowiedź otrzymałem tylko na jedną.

2. Jednak nikt mnie o tym nie powiadomił. Tak samo jak nie dostałem informacji o żadnych problemach technicznych, zmianie sprzętu czy problemów ze stabilnością (także występowały).

 

* "Rzadko" to może rzeczywiście za mocne słowo, zmienię na "czasem nie odpowiada na wiadomości i zgłoszenia".

 

EDIT:

 

@Miłosz:

"Poza mailami związanymi z przeniesieniem serwisu były jeszcze dwa, na które otrzymał Pan odpowiedź." - Był tylko jeden poza mailem o przeniesieniu ;)

 

"Mailing ze zmianą IP był wysłany wcześniej niż założył Pan konto." - Wybacz, nie wiedziałem o tym.

 

Małe wyjaśnienie: jestem zadowolony z usług firmy Castpol.pl. Chciałem zwrócić tylko uwagę na pewne niedogodności, które spotkały mnie w ostatnich tygodniach. Z czystym sumieniem na chwilę obecną mogę wystawić tej firmie ocenę 7/10 (podkreślam: na chwilę obecną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Jednak nikt mnie o tym nie powiadomił. Tak samo jak nie dostałem informacji o żadnych problemach technicznych, zmianie sprzętu czy problemów ze stabilnością (także występowały).

....

Małe wyjaśnienie: jestem zadowolony z usług firmy Castpol.pl. Chciałem zwrócić tylko uwagę na pewne niedogodności, które spotkały mnie w ostatnich tygodniach. Z czystym sumieniem na chwilę obecną mogę wystawić tej firmie ocenę 7/10 (podkreślam: na chwilę obecną).

Po to właśnie zmienialiśmy dyski. Obecnie nie powinno być już takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie ale te "Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń do bazy danych: 20" wszystko psują

 

na linuxpl.com nie ma żadnego limitu, a na unixstorm jest 2x większy, może trzeba pomyśleć o zniesieniu go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na linuxpl.com nie ma żadnego limitu, a na unixstorm jest 2x większy, może trzeba pomyśleć o zniesieniu go ?

Aktualnie nie ma tego limitu. Muszę zdjąć tą informację ze strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×