Skocz do zawartości
antek139

[wirtualny] gdzie strone www ?

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Planuję założenie niewielkiej strony www, [strona Główna, demo (10 mp3) , kontakt ,Galeria ( ok 25 zdjec ), Dj, Wodzirej, o mnie). Jak to jest ? najpierw muszę wykupić domene a pozniej serwer i hosting ? czy wystarczy sam hosting ? Strone chcę stworzyć sam- wg szablonu firm ktora prowadzi uslugi hosting np home

Czy tworzenie takiej strony jest trudne ? Probowalem troche i prawie jak w wordzie czy sie myle ??

Moge przeznaczyc ok 100, 150 zl na rok.

 

Ktory firme (hosting) wybrac ?

 

Z góry dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że domenę warto kupić - np. w az.pl są za darmo przez pierwszy rok.

 

Warto, o ile możesz uciec z domeną przed koniecznością odnowienia jej na kolejny rok zgodnie ze standardowym cennikiem az.pl 99 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto, o ile możesz uciec z domeną przed koniecznością odnowienia jej na kolejny rok zgodnie ze standardowym cennikiem az.pl 99 zł wink.png

 

Zawsze tyle płaciłem, a jest coś taniej i lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw muszę wykupić domene a pozniej serwer i hosting ?

Jeśli nie chcesz mieć darmowej subdomeny, np. twojlogin.firma.pl to nie musisz kupić domeny

Czy tworzenie takiej strony jest trudne ?

Wystarczy chcieć i chwile spędzić na opanowanie podstaw, zależy jeszcze czy mowa tu o html/css czy CMS.

Ktory firme (hosting) wybrac ?

Na Twoim miejscu kupiłbym w castpol.pl z góry na rok, wtedy dostaniesz domenę .pl gratis, a serwerom nie mogę nic zarzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp,

 

a czy kreator stron www (szablony) jest tylko na home i nazwa ? czy na jakis tanszych hostingach rowniez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kreator masz w każdej firmie która posiada Installatron, Fantastico ewentualnie Rvsitebuilder.

Praktycznie każda firma ma któryś z tych 3 opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, skontaktuj się z Andrzejem z Grand-Host.pl, najlepiej na telefon to do Ciebie oddzwoni i zapyta o to czego potrzebujesz. Doradzi, pomoże w wyborze.

 

Pakiety hostingowe są na wysokim poziomie, serwery w Polsce, panele po Polsku, ceny brutto także uważam, że w takich warunkach warto zainwestować te 150zł na Rok i mieć jakość zwłaszcza, że Firma jest nie pierwszy dzień na Rynku.

 

Pzdr Inden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone, kreator to nie to samo co Installatron, on Ci tylko instaluje wybranego CMSa

 

Ty naprawdę myślisz, że nie wiem co to jest kreator? Podałem to o co pytał autor, słowo kreator ma wiele znaczeń, autorowi postu chodziło o utworzenie strony chyba nie oczekujesz, że autor postu zacznie od razu używać Dreamweaver`a czy pajączka bo tych nie znajdzie na serwerze.

 

ewentualnie Rvsitebuilder

A to już chyba można zaliczyć do kreatora stron www.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ireneusz, napisałeś to dość mylący sposób.

 

Kreator masz w każdej firmie która posiada Installatron, Fantastico ewentualnie Rvsitebuilder.

Praktycznie każda firma ma któryś z tych 3 opcji.

 

Nie każda firma, która posiada Installatron lub Fantastico posiada Kreator Stron WWW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś nie rozumie mojego Polskiego, to na prawdę przepraszam.

Chyba wszyscy domyślają się o co chodzi w mojej odpowiedzi, czy może aż tak to zagmatwane.

 

Panowie ja mieszkam od wieków za granicą bez widoku na Polskę (pozostałą mi tylko ta wirtualna), nie oczekujcie ode mnie idealnej pisowni gramatycznej. Jeszcze raz przepraszam jeśli nie sformułowałem zdania poprawnie.

 

Oczywiście że chodziło o to że dana firma może posiadać jedną, lub więcej z tych opcji dodatkowych wymienionych prze ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek, nie rzucaj się na każdego kto zwróci Ci o coś uwagę, zwłaszcza jeśli sam napisałeś, że mogłeś wprowadzić przypadkowo w błąd.

Kreator stron dla mnie jest narzędziem, gdzie wybieramy jeden z gotowych szablonów html/css i uzupełniamy go w kreatorze treścią, po czym on to wrzuca na stronę i tyle tego było. Jeśli dobrze pamiętam właśnie takim kreatorem dysponuje 1&1 i nazwa,home.

 

Instalator CMSów a kreator stron to dla mnie dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz rvskinbuilder jest takim właśnie kreatorem, więc o co chodzi?

 

Autorowi tematu chodziło o jakiekolwiek stworzenie strony, użył słowa "kreator" dlatego, że pewnie nie zna nowych rozwiązań jak Fantastico czy Installatron.

 

Autor tematu przecież jest początkującym w tym temacie, jak sam napisał korzystał z Word do tworzenia strony.

To dlatego podałem dwa inne rozwiązania takie jak Fantastico i Installatron, aby dać autorowi postu coś nowego.

 

Oczywiście że Installatron czy Fatastico nie jest typowym kreatorem, ale pozwala Ci stworzyć stronę w kilka sekund.

W dzisiejszych czasach nie musi używać kreatora strona aby stworzyć taka stronę, są tysiące skórek w sieci, CMS itp. Wystarczy zainstalować skrypt z np. Installatron wgrać skórkę i jest strona.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odp, musze sie przyznac ze wybralem domene i hosting na webd.pl i byl to moj blad ;/

od wczoraj probuje wlaczyc kreatora strony (sitereptile website builder ) i sie nie da, ach szkoda gadac - polak madry po szkodzie bede przenosil domene tylko doczytam jak to zrobic bo wiem ze takie tematy juz byly

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś w BOK webd? Wiedziałbyś, że problem jest niezależny od nich. Padł serwer licencyjny sitereptile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już działa, zapytałem - może nie zależał od nich ale do mnie jako klienta ( laika ) po prostu nie działało . Człowiek może być trochę sfrustrowany, jeśli coś nie działa w pierwszy dzień użytkowania.

Teraz jestem dobrej myśli.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już działa, zapytałem - może nie zależał od nich ale do mnie jako klienta ( laika ) po prostu nie działało . Człowiek może być trochę sfrustrowany, jeśli coś nie działa w pierwszy dzień użytkowania.

Teraz jestem dobrej myśli.

 

Pozdrawiam

WebD.pl ma i może nawet dobre parametry co do ceny ale stabilności strony z mysql może pozostawić wiele do życzenia

Taki kreator ma np: linuxpl.com do którego dawniej sie przenioslem z webd.pl :) więc jak byś miał możliwość to polecał bym ci linuxpl.com bo szkoda zdrowia na webd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×