Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, mam w domu kilka urządzeń które mam połączone w sieć, jednak wszystkie dane mam na komputerze stacjonarnym i tak sobie gdybam czy aby nie kupić sobie jakiś serwer 1U lub 2U i zamontować gdzieś na stałe np na strychu. Wszystko było by ok i bez problemu tylko zastanawia mnie bardzo kwestia zużycia energii wiadomo do tanich nie należy. Aktualnie mam dwa urządzenia sieciowe mianowicie TP linka WR543G działa jako router oraz TP Linka WR1043ND wiadomo jeżeli ktoś zna możliwości tego ostatniego to wie co on potrafi i spokojnie może pracować jako Serwer domowych plików. Jednak przydał by mi się taki serwer i czy mógłby mi ktoś dokładniej powiedzieć jak wygląda zużycie np takiego serwera: DELL PowerEdge 2850 ?

 

 

Dziękuje za wypowiedzi

 

PS. Nie wiem czy dobry dział jeżeli nie to proszę przenieść.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100W, to sam procek w stresie zje ;) Zależy jakie flaki będzie mieć serwer i co z nim będziesz robić. Ale ogólnie wyliczenia NetMata mniej więcej się zgadzają. Jeśli chcesz maszynkę, która ma pracować jako serwer plików w domu, to zastanów się nad jakąś płytką z atomem (w okolicach 250-300 zł) i dyskami (w zależności czy chcesz mieć jakiś raid czy nie), do tego jakaś budka i masz domowy storage. No i prądu niewiele będzie wcinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100W, to sam procek w stresie zje wink.png Zależy jakie flaki będzie mieć serwer i co z nim będziesz robić. Ale ogólnie wyliczenia NetMata mniej więcej się zgadzają. Jeśli chcesz maszynkę, która ma pracować jako serwer plików w domu, to zastanów się nad jakąś płytką z atomem (w okolicach 250-300 zł) i dyskami (w zależności czy chcesz mieć jakiś raid czy nie), do tego jakaś budka i masz domowy storage. No i prądu niewiele będzie wcinać.

 

Dokładnie to samo chciałem napisać, do celów domowych nie będziesz potrzebował serwera, moim zdaniem wystarczy ci jakiś składak. Mam znajomego który zrobił sobie serwer ze starego komputera którego znaleźliśmy u niego w piwnicy, miał 512 RAM, procesor Amd Sempron 2600+ i dysk 120 GB.Z tego co wiem płaci za niego grosze, i nie narzeka na szybkość przesyłania danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atom to ok 5 do 15 W. Np dyski samsunga z serii ecogreen, to też kilka W - od ok 4 do ok 24W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo cos na atomie, albo ewentualnie coś z terminali smile.png

 

http://allegro.pl/te...1896275971.html lub podobne.

Stawiałem debiana na podobnych (tylko trochę słabszych) i do takich rzeczy nadają się idealnie. Jest cichy i mocno energooszczędny smile.png

 

Oczywiście po wrzuceniu mu dysku 2,5'' albo jakiegoś na USB :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo cos na atomie, albo ewentualnie coś z terminali smile.png

 

http://allegro.pl/te...1896275971.html lub podobne.

Stawiałem debiana na podobnych (tylko trochę słabszych) i do takich rzeczy nadają się idealnie. Jest cichy i mocno energooszczędny smile.png

 

Moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie, Ja ogólnie stawiałem debiana na starych dellach biurowych, które dostałem od taty z firmy dawno dawno temu, z tego co pamiętam to chyba był dell SX260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o pojemności ;)

 

Na tych terminalach to ja Gentoo stawiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor wydaje mi się że pytał o dobre rozwiązanie, a nie tanie. Swoją drogą oszczędny dwa razy traci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

@elcct, ale to jest dobre i tanie, na takie domowe multimedia serwer :) Oczywiście może też zainwestować w jakiegoś atoma 2 rdzenie, dysk 256GB SSD, itp. tylko po co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

No to taki terminal będzie na pewno mniej żarł prądu niż atom :P W tym terminalu co wrzuciłem, sam zasilacz ma 12V/3A więc to mówi samo za siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie żarł porównywalnie tyle prądu, a będzie za to ciut wydajniejszy i nie trzeba będzie kombinować, jak tu chociażby dysk twardy doczepić. Część itx'owych obudów jest także z taką przetwornicą + zasilaczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Zaprezentowałem tu tylko tańszą alternatywę, nie przedstawiam tu wyższości tego nad atomem :) Wybór należy tylko i wyłącznie do autora tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Może i np. SSD są drogie, ale kiedyś może się zwrócić.

Autor nie napisał czy woli dużo miejsca, tanie/drogie rozwiązanie itp. Nie każdemu potrzeba potrzeba 10 TB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam cokolwiek z P4 na pokładzie bo ta seria jest bardzo prądożerna, tak samo z AMD Athlony, Semprony itp. no chyba że jest coś poniżej 40 TDP. Jeśli ma być wydajne i oszczędne to Atomy, VIA C7 albo nowe zabawki AMD Brazos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba po tym wszystkim zostanę przy tp linku WR1043ND+Dysk via USB 2.0+ Samba:)

 

Dzięki za opinie i wyczerpujące odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×