Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
brayan.tr

[pytanie] Hosting dla wielu stron

Polecane posty

Witam, proszę o doradztwo smile.png Jestem początkującym przedsiębiorcom. Wykonuje strony www itp oparte o MySQL oraz PHP & Smarty = ogólnie webówka. Chciałem wybrać serwer który uciągnie na dobrym poziomie strony moich klientów powiedzmy: 1 serwer / 20-25 stron / serwisów (ruch niski i średni). Nie bardzo wiem na jakie firmy hostingowe mogę liczyć aby wszystko chodziło szybko.

 

W kręgu moich zainteresowań są:

- Nazwa

- Ovh - zdecydowanie najdroższe rozwiązanie z pośród wszystkich

- az.pl

- linux.pl

- Kei.pl

- .....

 

Jaka firma najlepiej sobie poradzi w moim przypadku ? Czy konieczny jest już zakup np VPS ? Najważniejsza jest dla mnie jakość jednak za rozsądne pieniądze.

Czy na podstawie danych przeze mnie przedstawionych da się coś wybrać czy muszę podać więcej szczegółów.

Edytowano przez brayan.tr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Napisz ile to wszystko waży i jaki generuje transfer oraz jakie max widełki cenowe. Transfer i powierzchnia przewidywalne też jak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że to ma być serwer dla przyszłych klientów. Zamawiając u mnie stronę mają dostawać na 1 rok serwer gratis. Osobiście waham się miedzy nazwa.pl, az.pl a linuxpl.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek chyba najlepszym i najtańszym rozwiązaniem dla Ciebie byłby reseller. Zakup VPS to także konieczność samodzielnego zarządzania (o ile nie wykupisz hostingu dedykowanego), ewentualnie zatrudnienia kogoś do administracji, a to są przecież dość duże koszty.

 

W usłudze reseller masz możliwość bezpośredniej kontroli nad kontami klientów (zmiana hasła, transfer, itp.), każdy z Twoich klientów też ma osobny dostęp do panelu administracyjnego. Rozwiązanie reseller są chyba jedne z najtańszych rozwiązań, o ile Twoje strony to nie jakieś serwisy typu Wirtualna Polska czy Onet. Koszt takich resellerów wynosi od około 15 złotych na miesiąc (dla przykładu u nas za konto 10GB 30 złotych).

 

 

Odnośnie serwera nazwa.pl to chyba nie byłoby najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, pomimo tego że masz promocję, nic więcej nie zyskasz. Pamiętaj także, że wykupując u nich serwer w promocji, odnowienie to już dużo większy koszt.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do zakupu resellera lub vps+np. DirectAdmin. Dzięki temu będziesz mógł odseparować dane klientów od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@brayan.fr: Z tych co wymieniłeś w pierwszym poście żadne mi osobiście nie odpowiadają. Dobra porada poszła od forumowiczów @mzone-net.eu oraz @hekko.pl powinieneś rozglądnąć się za resellerami w proponowanych przez mnie firmach, które posiadają usługi na wysokim poziomie i warto z nimi współpracować (i znów muszę dopisać moim zdaniem oczywiście :) ):

 

unixstorm.org

hekko.pl

mzone-net.eu

castpol.pl

 

Jak nie będzie Ci pasował jakiś plan hostingowy na ich stronach możesz popytać supportu o indywidualny plan hostingowy dla Ciebie może coś Ci zaoferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×