Skocz do zawartości
CHIRURG

Wolne odświeżanie dns w Hetzner

Polecane posty

Witam. Dziś zakupiłem pakiet hostingowy w hetzner.de, podpiąłem domenę .org i mimo upływu 6 godzin nic nawet "nie drgnęło", ciągle ładuje się strona na starym hostingu. Dotychczas jak zmieniałem serwery to cała operacja trwała 1-3 godziny, a tutaj jak stało tak stoi. Miał ktoś podobny problem z dnsami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię strona ładnie chodzi, dotychczas też miałem stronę na hetznerze tyle że przez pośredników i dnsy szybko zaskoczyły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli TTL na DNS - może hetzner ma wysoki. Czyli czas po upłynięciu którego, klient powinien zapytać się znowu serwera dns o ip.

Niektóre serwisy np. pointhq.com umożliwiają ustawienie tego na kilka minut, dzięki temu zmiana ip serwera, powoduje mniejsze straty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli TTL na DNS - może hetzner ma wysoki. Czyli czas po upłynięciu którego, klient powinien zapytać się znowu serwera dns o ip.

Niektóre serwisy np. pointhq.com umożliwiają ustawienie tego na kilka minut, dzięki temu zmiana ip serwera, powoduje mniejsze straty...

 

We wtorek próbowałem przenieść się na serwer w USA i też czekałem pół dnia i nic nie zaskoczyło, pomyślałem że to wina serwera i kupiłem pakiet w Hetzner. Widzę jednak że tu jest to samo. Poczekam do jutra i zobacze czy coś sie zmieni. Jak nie tp będę musiał napisać do home, może coś mi doradzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej problem jest po stronie Twojego usługodawcy internetu, sprawdź czy innym strona działa i czy wpisy zostały już dodane na stronie: www.iptools.com

 

Spróbuj zrestartować swój router bardzo często to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie wina mojej sieci. Ze statystyk wynika że na stronie nie ma obecnie ani jednego użytkownika a gdyby komuś dnsy już załapały to licznik online wskazywałby to... Co whois to nadal wyświetlają się tam stare dnsy.

Edytowano przez CHIRURG (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może podaj nazwę domeny, ułatwi to nam diagnozę, bo teraz to jest wróżenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili domenę obsługują:

Name Server:NS1.SMALLSERVERS.PL

Name Server:NS2.SMALLSERVERS.PL

 

Wpisy w tych NS-ach wskazują na IP 188.40.127.174, które też jest w smallservers.pl

 

A zmieniłeś DNS-y w panelu domeny u rejestratora na nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regdos, z domeną kombinował wczoraj, ale może jeszcze raz wklepał stare DNSy.

 

Last Updated On:02-Nov-2011 16:10:04 UTC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nic nie wymyślimy bo teraz działa wszystko zgodnie z tym co jest skonfigurowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem dnsy wczoraj po godzinie 17. Domena jest podpięta w Hetznerze, w home też wszystko ustawiłem tak jak trzeba... Sam nie wiem czemu to tyle trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że zmieniałeś DNS-y właściwej domeny albo, że się zmieniły ? Sprawdź to jeszcze raz w panelu. Zmiany do registry są wprowadzane on-line a w registry cały czas są NS-y smallservers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zmienione na te co podesłał hetzner:

 

ns1.your-server.de

ns.second-ns.com

ns.second-ns.com

 

Może smallservers "ściąga" tą domenę na swój serwer, bo tak jak widać ciągle wyświetla się ich strona...

Zapisałem w home jeszcze raz te ustawienia, może to pomoże chociaż wątpię...

Edytowano przez CHIRURG (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To skontaktuj się z home bo w bazie whois widać, że coś dzisiaj było zmieniane bo jest Last Updated On:03-Nov-2011 12:38:07 UTC ale dns-y stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest last update, bo ja jeszcze raz zapisałem ustawienia...

Z konsultantem home pisałem i jedyne co mi powiedział to to że dnsy odświeżają się do 30 godzin i jest to zależne od dostawcy internetu blink.png

Edytowano przez CHIRURG (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale nie zmieniło DNS-ów. Wydaje mi się, że problemem jest "Status:CLIENT UPDATE PROHIBITED" a z tego co pisze Tucows, który jest registrantem (http://www.tucowsdomains.com/whois-use-and-information/what-does-%E2%80%9Cclient-update-prohibitedtransfer%E2%80%9D-registrar-lock-and-registrar-hold/) to ten status blokuje zmiany DNS-ów. Zobacz czy nie możesz tego odblokować w panelu a jak nie to kontaktuj się z home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale nie zmieniło DNS-ów. Wydaje mi się, że problemem jest "Status:CLIENT UPDATE PROHIBITED" a z tego co pisze Tucows, który jest registrantem (http://www.tucowsdom...registrar-hold/) to ten status blokuje zmiany DNS-ów. Zobacz czy nie możesz tego odblokować w panelu a jak nie to kontaktuj się z home.

 

Całkiem możliwe, sprawdzałem we whois inne domeny org i tego komunikatu nie ma. Za 2 godziny kjak wrócę do domu to do nich napiszę. Jakieś pół roku temu zastrzegłem dostęp do moich danych we whois, może to przez to nie idzie odświeżyć dnsów...

Edytowano przez CHIRURG (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na czacie z konsultantem. Z moją pomocą doszedł do wniosku że może to być wina tego że jakiś rok temu zastrzegłem moje dane osobowe (tak żeby nie były widoczne w bazie whois). Teraz musiałem jeszcze napisać do nich za pomocą formularza kontaktowego, żeby nie było wątpliwości że ja to ja i mam nadzieję że jeszcze dzisiaj zdejmą tą blokadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×