Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Portek

Budżetowy VPS z dobrą przepustowością

Polecane posty

Witajcie!

 

Szukam VPS'a który był by zamiennikiem VolumeDrive pod kątem prędkości rzeczywistego dostępnego pasma. Na serwerze pracuje de facto obecnie tylko nginx, który obsługuje download statycznych plików (docelowo kilka mało wymagających aplikacji). Wiem że to VPS z dzielonym łączem i cudów wymagać nie mogę, ale gdy będąc jedynym klientem pobierającym plik i nie mogę osiągnąć nawet 100KB/s to niestety jak dla mnie za mało.

 

Co potrzebuję?

  • 30-50GB na dysku
  • 1-2TB
  • Dość "normalne*" pasmo
  • 256-512 RAM

Lokalizacja właściwie obojętna, USA gdzie czas odpowiedzi sięga 160ms dawał radę. Co do ceny to oczywiście jak najtaniej, nie wymagam nie wiadomo czego, statyczny download + kilka naprawdę mało wymagających aplikacji.

 

 

* Pisząc normalne mam na myśli te 2-5MB/s które rzeczywiście serwer osiągnąć może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może sprawdź DMEHosting, nie wiem jak to teraz działa, ale kiedyś chodziło całkiem w porządku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zerknij na ofertę ViHost.pl, jeżeli przed zamówieniem skonsultujesz się z BOK, to możemy odpalić serwer na Gigabicie (O ile będzie wolne miejsce na danym serwerze wpiętym pod Gigabit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie zależy mi na ogromnej mocy, czy Polskiej lokalizacji. Ma być do serwer do przetrzymywania i udostępniania (legalnych) statycznych plików. Momentem może być tak że nikt nie pobiera plików, a za 10min klientów do pliku 5-10MB będzie 60. Obecnie najciekawiej prezentuje się DMEHosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvotech - każda maszyna-matka podpięta jest na sznurek 1Gbps, więc dają radę. Bierz w Niemczech, bo z holenderskimi serwerami miewali problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedziałem coś złego na serwerownie OVH? Przeczytaj jeszcze raz i wypowiedz się ponownie. Dałem do informacji że tj prawdopodobnie OVH. Może ktoś nie lubi Francji? ( Luźne stwierdzenie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×