Skocz do zawartości
Maq

Cykliczny REPAIR TABLE mysql

Polecane posty

Witam,

 

zastanawiam się nad pewnym rozwiązaniem, otóż, niektóre moje bazy mysql mają tendencje do wysypywania się co kilka miesięcy, niestety ale człowiek nie jest w stanie cały czas śledzić wszystkiego i w przypadku wysypania się bazy jest zareaguje dopiero po kilku/kilkunastu godzinach.

Na jednym z moich serwisów dłuższy czas dodałem do CRONa aby wykonywał co godzinę zapytanie do mysql REPAIR TABLE, nie zauważyłem żeby przy bazie ważącej blisko 50MB (z b. dużą ilością zapytań) wpłynęło to jakoś na wydajność.

Teraz zastanawiam się nad wdrożeniem takiego czegoś na innych stronach którymi zarządzam, ale czy to dobry pomysł? Czy to może zagrozić mocno wydajności czy nawet spowodować jakąś niespójność danych?

Myślałem nawet o zwiększeniu częstotliwości wykonywania tego zapytania, np. co 5 minut.

 

Przy okazji jak wygląda sprawa z OPTIMIZE tabeli? czy opłaca się robić to co jakiś czas w cronie po jakiś większych zmianach (typu czyszczenie tabeli ze starych czy nieporządnych wpisów)?

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wykonujesz to co godzinę? A w dodatku chcesz zmniejszyć interwał do 5 minut.

IMO to się mija z celem. I raczej wystarczy jak odpalisz to raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to żeby baza naprawiła się niedługo po padzie, dzienny interwał mnie raczej nie uratuje, bo w znacznej większości przypadków wcześniej sam zareaguję na wysypanie się bazy mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
niektóre moje bazy mysql mają tendencje do wysypywania się co kilka miesięcy

Same z siebie ? To trzeba rozwiązać u źródła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×