Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

[Opinie] Forpsi.pl

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Opinie o forpsi.pl

Temat uaktualniany na bieżąco

 

Witam,

 

Proszę o wszystkie opinie użytkowników firmy forpsi.pl

 

Dziękuję i Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z czystym sumieniem mogę polecić : )

 

Używałem to przez pół roku w firmie jeszcze z oferty serwerów wirtualnych: http://alpha.forpsi.pl/ofertainfo_321.html

i oferta jest w sumie git, ale też nie tania. Cena takiego 'potwora' to: (608.78 zł. z VAT).

W sumie dostajemy vps'a zarządzanego przez forpsi bez określonych specyficznych limitów cpu/ram itd.

Dostałem kiedyś informację jak to jest: dopóki nie przeciążacie Państwo maszyny znacznie usługa jest przez nas prowadzona...

 

Panel: V-Admin 3. jest git : ) gdzieś jest demo możecie sami zobaczyć :))

Admin forpsi odpisuje w przeciągu od 5 minut do max chyba 3 godzin.

 

Raz tylko była przerwa jakaś 15 minutowa przez pół roku używania w pracy tego serwera... :)

 

 

Można śmiało polecić, ale za tą kaskę można mieć wg. mnie o wiele lepsze parametry np w iq lub kei :)) tylko nie dostaniemy dostępu do shh... ;/

 

pozdr.

 

 

P.S.

Bartek ostatnio chyba za dużo googlujesz nowych firm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Forpsi.pl przejęło AlphaNET który był/ jest prividerem neta i serwerów. Korzystałem swego czasu z alpha.pl, korzystał z ich usług kolega. Jakie wrażenia ? Lipne. I śmieszne czasem. Nie wiedzieć dlaczego wszystkie strony oparte na PHP i MySQl cholernie mi muliły. Albo w ogóle się nie chciały otworzyć. Z HTML było niby lepiej ale zrywało ciągle połączenia z FTP. Ogólnie dla mnie jedna wielka kicha. Wiele razy pytałem się kolegi dlaczego akurat ten serwer, dlaczego... Generalnie to czasem śmiechu było. O drugiej w nocy nie działa net. Jako że kolega działa w trybie light a w dzień odsypia to poszedł do nich i jak zaczął wyrywać sztachety z płotu to zaraz zaczęło działać... Generalnie nie polecam z własnego doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kolega ma tam ważne pliki. Jak jeszcze dziś wchodzę na strone którą sam robiłem to niemiłosiernie długo wchodzi. Serwer znajduje się w Czechach. FTP i panel to samo - mulą że szkoda gadać, dlatego podęliśmy decyzję że idziemy na inny serwer a tam będą tylko trzymane jego wazne pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie w kwestii AlphaNet alias Forpsi. Firma, w której pracuje znajomy korzysta z hostingu jeszcze od czasów alpha.pl Trzymają tam (w sumie niewielką) stronę firmową i skrzynki e-mailowe. Generalnie nie narzeka - strony działają stabilnie i w miarę szybko. Obsługuje usługi przez stary panel administracyjny, który wg mnie jest w sam raz. Sam jeszcze do niedawna korzystałem ze skrzynki pocztowej w domenie alpha.net.pl, ale obsługa adresów pocztowych w tej domenie została wyłączona (zrobili przekierowanie na konto.pl). Jakiś czas temu zarejestrowałem sobie konto usług (panel administracyjny) na stronie forpsi.pl i niestety, uczucia mam mieszane. W panelu po wybraniu różnych opcji gdzie wyskakują okienka, żeby potwierdzić operację, wyświetlają się komunikaty błędów PHP serwera, część funkcji nie działa a sam serwis forpsi.pl niestety nie jest w całości przetłumaczony na język polski. Po kliknięciu w różne linki na stronie głównej odnośniki prowadzą do stron w języku czeskim / słowackim. Korespondowałem nawet w tej sprawie z administratorem i część rzeczy udało im się poprawić i przetłumaczyć na polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce korzystają z łącz Netii.

 

rzeznik@aqq:~$ ping onet.pl

PING onet.pl (213.180.130.200): 56 data bytes

64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=0 ttl=56 time=5.2 ms

64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=1 ttl=56 time=5.0 ms

64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=2 ttl=56 time=4.3 ms

64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=3 ttl=56 time=4.2 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal F.

ja firme alpha net pamietam jako statego spamera z przed kilku dobrych lat na grupach dyskusyjnych i nie tylko i trzymalem sie zawsze od niej z daleka wlasnie z tego powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio znalazłem ofertę firmy forpsi.pl. Czy na forum jest jakiś klient, który może wyrazić opinie na temat ich usług? Głównie chodzi mi o serwery dedykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.geoiptool.com/en/?IP=forpsi.pl - to by wiele wyjaśniało, firma z Czech, a na stronie prawdopodobnie jest tylko Polski reseller ich usług, pingi wyglądają dobrze (ode mnie ~28ms), nieraz do Polskich usługodawców mam większe opóźnienia, ale jak z jakością, to już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wiem że kiedyś to się nazywało Alpha.pl i funkcjonowało jako Alphanet. To było kilka lat temu, klient miał tam serwer kupiony, mulił niemiłosiernie, nic na nim nie działało, panel był zupełnie nieintuicyjny... Teraz pewnie jest lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakieś stare opinie o tej firmie i z nich wynikało że włoska, Centrum danych mają w Czechach, moją uwagę przykuły niskie ceny za serwery Della. Ale skoro nikt nic na ich temat nie może powiedzieć to wolę nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona MZK u mnie w mieście u nich stoi, sprawdzając często rozkład jazdy ich strona działa płynnie.

www.mzk.przemysl.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forpsi.pl to polska firma hostingowa, którą mogę z czystym sumieniem polecić. Ich strona internetowa działa prawidłowo, bez problemu można zarejestrować dowolną usługę. Dodatkowo mają korzystne ceny oraz możliwość wyboru hostingu spośród 3 wariantów. Polecam zajrzeć i śledzić na bieżąco promocje https://www.forpsi.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×