Skocz do zawartości
Domiss

Czy mogę prowadzić

Polecane posty

Witam chciałbym założyć może nie firmę ale chciałbym sprzedawać konta www i słyszałem , że nikt nie może się przyczepić do mnie jeśli moje zarobki nie będą przekraczały 2000zł.

Czy to prawda? I czy mogę na spokojnie sprzedawać produkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce jeżeli czynność jaką robisz w celu osiągnięcia pieniędzy jest powtarzalna musisz założyć firmę. Pozatym i tak nikt ci nie zaufa jak nie będziesz posiadać firmy sprzedając usługi typu hosting. Jeżeli masz mało nakładów, polecam przeprowadzić się do krajów bardziej sprzyjającym przedsiębiorcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce jeżeli czynność jaką robisz w celu osiągnięcia pieniędzy jest powtarzalna musisz założyć firmę. Pozatym i tak nikt ci nie zaufa jak nie będziesz posiadać firmy sprzedając usługi typu hosting. Jeżeli masz mało nakładów, polecam przeprowadzić się do krajów bardziej sprzyjającym przedsiębiorcom.

 

Tu sie zgodze z przedmówcą - jeśli chcesz coś porządnego postawić to musi to być firma nikt nie zaufa niezarejestrowanej "firmie" chyba ze nastawiasz sie na klientow typu dzieci i hosting za SMS.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda działalność przynosząca dochód musi zostać zarejestrowana. Osiągając dochód około 2000 złotych miesięcznie (wprawdzie to niewiele), musisz opłacić składkę na ZUS oraz podatki.

 

Pocieszające jest to, że przez pierwsze 2 lata (chyba, nie jestem pewny tego okresu), płacisz pomniejszoną składkę ZUS.

Po ustalonym okresie składka wraca do normalnej wysokości (około 900 złotych miesięcznie).

 

chyba ze nastawiasz sie na klientow typu dzieci i hosting za SMS

W takim przypadku bez rejestracji firmy, nie działałby legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeżeli w ciągu ostatnich 5 latach nie prowadziłeś działalności gospodarczej to przez 2 lata płacisz pomniejszoną składkę która wynosi coś koło 330 PLN miesięcznie, potem jest coś koło 800.

 

W przypadku gdy twój dochód ROCZNY nie przekroczy bodajże 3091 PLN (albo coś koło tego) to nie musisz płacić podatku dochodowego. Powyżej tej kwoty to na normalnych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

I tak na przyszłość...

 

Jeżeli przejdziesz z KRZAKA na normalną działalność gosp. to i tak jesteś spalony na rynku bo ten krzak będzie się ciągnął jak smród za Tojtojem :)

 

Ogólnie społeczność WHT nie popiera owych Krzaków i od razu zostaniesz obsmarowany i długo nie pociągniesz :)

 

 

Psuje się rynek takimi krzaczkami :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ja chce robić szablony HTML ale chcę pobierać za moje autorstwo opłaty (doładowanie T-Mobile) no to to jest nielegalne? Opłata 5-10zł. Jestem nieletni (12).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ja chce robić szablony HTML ale chcę pobierać za moje autorstwo opłaty (doładowanie T-Mobile) no to to jest nielegalne? Opłata 5-10zł. Jestem nieletni (12).

 

Każda działalność zarobkowa wymaga założenia działalności gospodarczej ewentualnie umowy zlecenia. Mając 18 lat możesz skorzystać z takiej opcji: http://www.inkubatory.pl/

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda działalność zarobkowa wymaga założenia działalności gospodarczej ewentualnie umowy zlecenia. Mając 18 lat możesz skorzystać z takiej opcji: http://www.inkubatory.pl/

 

Aby być w inkubatorach, nie trzeba mieć ukończonych 18 lat :)

Obecnie z tego co się orientuję, nie ma chyba żadnego progu wieku..

 

Przy podpisywaniu umowy w AIP'ie musisz okazać jakiś dowód tożsamości, np. dowód osobisty. Wszystkie informacje są na ich stronie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może, nawet nie wiedziałem o tym.

 

Jednak raczej zalecane jest, aby mieć chociaż te 18 lat ;)

Wydaje mi się, że 12 lat to stanowczo za mało, aby zarabiać pierwsze miliony.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wydaje mi się, że 12 lat to stanowczo za mało, aby zarabiać pierwsze miliony.

 

Za coś trzeba sobie kupić klocuszki do zabawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może, nawet nie wiedziałem o tym.

 

Jednak raczej zalecane jest, aby mieć chociaż te 18 lat ;)

Wydaje mi się, że 12 lat to stanowczo za mało, aby zarabiać pierwsze miliony.

 

Może nie 18 lat, ale te 14-15 lat, to myślę, że jest już wiek, kiedy osoba w miarę ogarniająca temat może sobie dorobić trochę do "kieszonkowego" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie 18 lat, ale te 14-15 lat, to myślę, że jest już wiek, kiedy osoba w miarę ogarniająca temat może sobie dorobić trochę do "kieszonkowego" ;)

Lol? To jest czas na naukę i przemyślenie najbliższej przyszłości. A nie na krzakowe biznesiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×