Skocz do zawartości
1976wro

Komponenty do serwera / kolokacja

Polecane posty

Witam,

do użytkownika elcct - zatem można przyjąć, że nie jest tam najgorszy support ze wszystkich ? A możesz podać linka na forum albo priv do strony jaką masz na OVH abym zobaczył jak się ona sprawuje w sensie szybkości od strony użytkownika ?

 

Nigdy nie miałem problemu z supportem. Adres wyślę na priv i proszę, nie podawać go na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko prostując, bo jakże nieomylny pan mSurf.eu wiadomości prywatnych ode mnie nie przyjmuje:

 

milibit pierwszo słysze...

Pierwsze słyszysz o milibicie powiadasz...

A coś takiego jak milimetr znasz?

Potrafisz odróżnić, czym różni się on od megametra?

 

Masz tu listę przedrostków wg stosowanego m.in. w Polsce układu SI wraz z ich symbolami:

http://www.bipm.org/en/si/prefixes.html

 

Widać tu wyraźnie, że duże "M" to mega, małe "m" to mili.

I to niezależnie, czy [przedrostek]bajtów, czy [przedrostek]metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha...nigdy nie słyszałem większej głupoty...

mb = metr bieżący

kilobit to bit do 103 i tak zostało to przyjęte... Tak samo megabit, gigabit itp.

Jeżeli iść twoim tokiem myślenia to byśmy mieli bit, milibit (zamiast kilobita), microbit (zamiast megabita), nanobit (zamiast gigabita) etc.

Więc nie wprowadzaj w błąd że istnieje takie coś jak milibit...

 

PS: Nawet google takiej głupoty nie słyszał...

 

Przeanalizuj jeszcze raz to co napisałeś.

 

I rada na przyszłość, jeśli nie masz przynajmniej podstawowej wiedzy na dany temat, lepiej się nie wypowiadaj w tym temacie...

 

Jeżeli mili (10^-3) dla Ciebie to to samo co kilo (10^3) ... ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha...nigdy nie słyszałem większej głupoty...

mb = metr bieżący

kilobit to bit do 103 i tak zostało to przyjęte... Tak samo megabit, gigabit itp.

Jeżeli iść twoim tokiem myślenia to byśmy mieli bit, milibit (zamiast kilobita), microbit (zamiast megabita), nanobit (zamiast gigabita) etc.

Więc nie wprowadzaj w błąd że istnieje takie coś jak milibit...

 

PS: Nawet google takiej głupoty nie słyszał...

 

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.

Kafi już Cię odesłał do układu SI.

 

Odnosząc się do Twojej wypowiedzi to my to wszystko mamy, bo jednostka jest jedna. (W Twoich przykładach)

Zmieniasz tylko krotność danej jednostki, aby wygodniej zapisywać dane wartości. Nie warto wypowiadać się w temacie, o którym nie ma się pojęcia.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
microbit (zamiast megabita), nanobit (zamiast gigabita) etc.

Jeśli napisał byś w kontekście np. pojemności μb albo ub(to oznaczenie też SI z bólem dopuszcza), to jak najbardziej można by to ilościowo potraktować jako mikrobit, czyli 10^-6 bita. Co prawda sensu praktycznego jeden mikrobit nie ma, ale już 1 000 000 mikrobitów da ci spokojnie jeden bit :)

 

A co do twojej dziwnej aluzji z metrem bieżącym, to cóż. kb to równie dobrze może i knowledgebase oznaczać, a nie kilobit.

Ot zupełnie inna jednostka miary. Wszystko zależy od kontekstu.

Natomiast twoim problemem jest to, że nie odróżniasz jednostki (czy to bit czy bajt, czy owy metr bieżący) od przedrostków oznaczających mnożnik.

 

A - jeszcze jedno - czemu w swoim myśleniu widzisz, że mnożniki mogą być albo dodatnie, albo ujemne, a miksować ich nie można? Przecież możesz wziąć 10 kilogramów kartofli, ale i 30 dekagramów sera ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie sobie spokój z udowadnianiem kto lepiej zna tabelę SI.

Trochę to offtopic.

 

Zachęcam natomiast osoby do "postowania" w temacie.

 

 

Pozdrawiam

1976wro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Pomyliłem się z tym, nie zauważyłem "-". Ale jeżeli milibit istnieje, to czemu google nic o tym nie wie, i w szkołach tego nie uczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ze:

 

 

Bit (w ang. kawałek, skrót od binary digit, czyli cyfra dwójkowa) – najmniejsza ilość informacji potrzebna do określenia, który z dwóch równie prawdopodobnych stanów przyjął układ. Jednostka logiczna.

 

Wiec nie ma sensu dzielic czegos co jest najmniejsza mozliwa jednostka. Ale oczywiscie mozesz napisac ze 1 bit to 1000 mili bitow (mb) i bedzie to poprawne.

Edytowano przez ryba (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy macie Panie i Panowie jakieś sugestie co do jaki powinienem mieć procesor i ile ramu w obu serwerach ?

 

Mam dodatkowe pytanie (zadałem je na początku ale chyba nie dość dokładnie) - w jaki sposób najoptymalniej rozwiązać problem plików Video w ogłoszeniach.

Pliki będą miały do 10 min długości oraz format max 1080. Pytanie z mojej strony czy mogę to zrobić w ten sposób (posiadam firmę jeżeli to ma jakieś znaczenie przy vimeo/Youtube):

 

1. "stawiam" serwer do kompresji video. Czyli stosunkowo niewielki dysk, mocny procesor i ram na poziomie 4-8GB. Ewentualnie kompresja w CLOUD.

2. osoba dodająca ogłoszenie dodaje film który trafia na serwer przeznaczony do kompresji

3. film zostaje tam skolejkowany i czeka na kompresję.

4. następnie po kompresji film zostaje przesłany na moje konto Youtube.

5. po pojawieniu się na moim koncie Youtube film jest widoczny w treści ogłoszenia z odtwarzaczem video Youtube.

6. po wygaśnięciu ogłoszenia film zostaje skasowany automatycznie z konta Youtube.

 

Pytanie czy taka procedura jest możliwa, czy jest to zgodne z prawem chodzi mi o Youtube. Jaki format filmu zastosować ? Czy transfer filmu na serwer jest też brany pod uwagę przez operatora serwerowni ? Jaki format zastosować w kompresji FLV , mp4 ?

 

Podobnie jak wyżej czy można tak zrobić z vimeo ?

 

EDIT: w vimeo jest konto PRO ale pojemność 50GB za 199$ czy w Youtube są jakieś ograniczenia co do ilości składowanych filmów

- nie mogę znaleźć tam informacji o kontach jak w Vimeo serii PRO do komercyjnego wykorzystania ani żadnych ograniczeń (jedyna to długość filmu).

 

Może macie inny pomysł na umieszczanie filmów ?

 

Pozdrawiam

1976wro

Edytowano przez 1976wro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×