Skocz do zawartości
IceBeast

Datacenter w Łodzi lub Krakowie

Polecane posty

Dla naszego obiektu KRDC-2 generator mamy już od samego początku.

Zasilanie w tej lokalizacji jest bardzo dobrze zabezpieczone, tj. mamy zasilanie z dwóch stracji trafo, własny i jedyny generator w budynku (200KVA), dwa niezależne obwody zasilania z UPS.

 

Dokładny opis tego obiektu mamy na naszej stronie internetowej: http://www.s-net.pl/pl/data-center/lokalizacje/biprostal-krdc-2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, za płotem jest kolejny ogrodzony biurowiec, który tak samo jak i nasz obiekt posiada ochronę i CCTV (u nas poza CCTV budynku jest dodatkowa telewizja należąca do nas), poza tym wszystkie elementy generatora są przez nas monitorowane poprzez system KD. :)

Edytowano przez niko (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie jestem w temacie ale zapytam. Czy lata 90 już minęły u was? Czym wy sie chwalicie? 5Mb/s bez limitu transferu? To już TP oferuje wiecej dla zwyklych uzytkownikow za polowe tej ceny co wy chcecie. A drudzy oferuja pasmo 50mb/s i transfer 1 TB za ponad 2 tysiace zl miesiecznie ? WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To neostrada oferuje łącze symetryczne 5Mb/s dla Kowalskiego?

Chyba dawno nie widziałeś cenników wink.png

 

Jesteś troche w tyle - wczoraj mi Pani z netii zaoferowała 20Gbit symetryczne za 55 zł/miesiąc ;D

Tylko szkoda ze na maila mi nic nie przyslała jak prosiłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

symetryczne nie do konca ale takie predkosci sa 40mb/s download i 4 mb/s upload albo 80mb/s download i 8mb/s upload

Czyli Ty byś wykupił w takiej neostradzie łącze pod serwer z uploadem 4MB/s? Godne podziwu wink.png

Jesteś troche w tyle - wczoraj mi Pani z netii zaoferowała 20Gbit symetryczne za 55 zł/miesiąc ;D

Tylko szkoda ze na maila mi nic nie przyslała jak prosiłem tongue.png

No to rzeczywiście muszę być zacofany biggrin.png A pomyśleć, że za swoje domowe 50Mbps płacę 80zł miesięcznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty byś wykupił w takiej neostradzie łącze pod serwer z uploadem 4MB/s? Godne podziwu wink.png

 

Wiesz co nie to było tylko porównanie że oferowanie takiej predkosci na rynku gdzie zwykly kowalski moze miec wiecej a na swiecie od dawna jest w standardzie oferowane 100mb/s jest poprostu smieszne jak nie co najmniej nie na miejscu. Rozumiem pod jakas prywatna siec gdzie to komus bedzie starczac ale tak publicznie sie tym chwalic? Poprostu nie kumam po co wywalac pieniadze na te wszystkie systemy skoro nie ma nawet porządnego przyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie to było tylko porównanie że oferowanie takiej predkosci na rynku gdzie zwykly kowalski moze miec wiecej a na swiecie od dawna jest w standardzie oferowane 100mb/s jest poprostu smieszne jak nie co najmniej nie na miejscu. Rozumiem pod jakas prywatna siec gdzie to komus bedzie starczac ale tak publicznie sie tym chwalic? Poprostu nie kumam po co wywalac pieniadze na te wszystkie systemy skoro nie ma nawet porządnego przyłącza.

 

I zabawne jest to, że taki zwykły Kowalski, może taką neostradą serwer na 5mbit zapchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak wielkimi idiotami musza byc klienci ktorzy takie cos kupuja podczas gdy za 10razy mniej moga miec 2 razy wiecej. Ale tak to jest ogolnie z małymi serwerowniami. Po co sie w to bawic skoro nie ma sie szans na konkurowanie z wiekszymi? Nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak wielkimi idiotami musza byc klienci ktorzy takie cos kupuja podczas gdy za 10razy mniej moga miec 2 razy wiecej. Ale tak to jest ogolnie z małymi serwerowniami. Po co sie w to bawic skoro nie ma sie szans na konkurowanie z wiekszymi? Nie rozumiem...

Po to żeby tacy jak Ty mieli zagadkę do rozwiązania.

W dużej serwerowni jesteś jedynie numerkiem w tabeli systemu billingowego.

 

Btw.. jak masz u większych 2 razy więcej za 10 razy mnie, to niech Ci Hetzner wymieni dyski w serwerze za kilkanaście ojro. No co.. płacisz - wymagasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie ze co co miesiąc przychodzi kwiecista faktura na nietuzinkowej papeterii z przeprosinami ze tak drogo? Owszem u wiekszych jestem cyferka w rachuku ale wieksi tez wiecej moga a taka mala serwerownia to skad ona nagle wezmie dyski na wymiane ?Podskocza do najbliższego Saturna/Media-Marktu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie ze co co miesiąc przychodzi kwiecista faktura na nietuzinkowej papeterii z przeprosinami ze tak drogo?

Jeszcze nie widziałem faktury z przeprosinami. Jak taką masz to tutaj wklej. Bardzo chciałbym takie coś zobaczyć.

 

Owszem u wiekszych jestem cyferka w rachuku ale wieksi tez wiecej moga a taka mala serwerownia to skad ona nagle wezmie dyski na wymiane ?Podskocza do najbliższego Saturna/Media-Marktu ?

Media-idioci i saturn wcale tak tanio nie ma.. poza tym może Ci się wydawać, że wszystko mają, a jak pójdziesz i chcesz coś kupić, to nie ma.

A skąd mała serwerownia ma wziąć dyski na wymianę? A no z magazynku gdzie sobie odkładają po kilka sztuk części w razie padu. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z faktura to byla aluzja do tego ze w mniejszej serwerowni potraktuja mnie lepiej czy tez dadza mi lepsza usluge. Troche odwrotnie zrozumiales :P Co do tematu to życze im najlepszego (takim malym serwerownia) ale nadal uważam że na rynku nie ma miejsca bytu na takie twory. Dla prywatnych rozwiazan jak najbardziej ale publicznie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to życze im najlepszego (takim malym serwerownia) ale nadal uważam że na rynku nie ma miejsca bytu na takie twory. Dla prywatnych rozwiazan jak najbardziej ale publicznie nie.

Dlaczego? Możesz podać jakieś racjonalne powody? Tylko nie zasłaniaj sie różnicą parametrów i ceną.. Mamy przecież "wolny" rynek. Klienci tych serwerowni i rynek weryfikuje jakie pozostają, a jakie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prędzej uważam, że to zmowa cenowa, bo patrząc jak na zachodzie to wygląda, nie wierzę, aby za tak wysokimi cenami stało coś innego. Duże firmy, czy też różne państwowe urzędy i tak zapłacą, bo nie mają innego wyjścia, a malutcy mogą sobie przecież za granicą wynająć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze w takich firmach wszyscy liczą na to ze się samo będzie kręcić. Do obsługi nie ma komu a jak już to jutro będzie kolega i zrobi to panu za 300zl (co na pierwszy rzut oka powinno być ze tak powiem zasranym obowiązkiem). Coś sie wysypie to przepraszamy ale mamy 15 takich serwerow jak pana i musi pan poczekać aż się weźmiemy za pana. Ogólnie u nas w PL jest tak że płaci się dużo za słaba usługe. Oto wlasnie chodzi w małych firmach brak jest mocy przerobowej ktora potrafi szybko i sprawnie załatwić sprawe. To nie sa jakieś dyrdymały miałęm różne usługi w topowych mozna by powiedziec firmach ktore ogłaszają się też na tej stronie i zawsze jest tak samo. Żądają niewiadomo ile za podstawowe uslugi. Co innego jest w dużych serwerowniach na zachodzie. Miałem kiedyś serwery w pewnej dużej firmie która hostuje głównie na USA ale też i na Europe zachodnia i tam kurde byłem zdziwiony że wogóle moge poprosić o niektóre rzeczy jakie oni dla mnie robili kompletnie za free w ramach uslugi. Kontakt zawsze miły i pełna gęba jeżeli chodzi o wykonanie zadania. No ale to tak jak mowie duże firmy moga wiecej małe nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak jesteś tak oblatany w temacie to postaw swoje DC i działaj - w końcu wiesz co i jak powinno działać, jak powinien być obsłużony klient, etc. Bo narazie to tylko generalizujesz i wyolbrzymiasz jakieś drobne problemy, które kiedyś tam zapewne miałeś. Nie wrzucaj wszystkich firm do jednego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Cezary188, wiesz ile ruchu generuje klient posiadający portal informacyjny który ma na tyle duże obciążenie przez aplikację, że wymaga dedykowanego serwera na bazy postgresql mający ok 9 tysięcy unikalnych gości w ciagu dnia? Średnio 10 mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Comarch czegoś nie hostuje czasami?

 

 

Tylko dla klientów wewnętrznych, mających inne ich usługi. Osoby prywatne nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×