Skocz do zawartości
albertw

SERWERY PO HOSTING

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie wydajności sprzętu.

Mam 2 szt sprzętu przywiezionego z Holandii w konfiguracji:

1.

Obudowa rack 24xHDD, zasilacz red.4 x 300w, backlane SATA

Płyta X8DA6 Supermicro

Dwa procki Xeon E5520

Ram 800MHz DDR3 ECC - 32GB

Dyski 24 x SATA WD WD2003FYYS 2TB RE4 64MB SATA RAID

Kontroler RAID 9650ES-24M8 3Ware 24 port 512 Ramu oraz zamontowana bateria

Wewnątrz zamontowane 4 dysk WD WD2503ABYX 250GB RE4 Sata Raid

 

2. Obudowa rack 24xHDD, zasilacz red.4 x 350w, backlane SATA

Płyta X8DTN Supermicro

Dwa procki Xeon E5540

Ram 800MHz DDR3 ECC - 48GB

Dyski 24 x SATA WD WD2003FYYS 2TB RE4 64MB SATA RAID

Kontroler RAID 9650ES-24M8 3Ware 24 port 512 Ramu również z baterią

Wewnątrz zamontowane 4 dysk WD WD2503ABYX 250GB RE4 Sata Raid

Pytanie moje główne jest takie:

1. Jaka fizyczna ilość kont jest możliwa do założenia tj. ilość która jest w stanie przewalić przez siebie maszyna? Chodzi mi o wydajność takiego serwera w praktyce i ile on potrafi ? Oczywiście chodzi mi o max wydajność sprzętową i na ile kont można przewidywać taka konfigurację? pomijając łącze i jego opłacalność (bo tu gdzie mieszkam cena za 100mb łącze to raptem niecałe 500 euro a 1GB to około 1600), prąd itp... .

 

Co do dysków jaki Raid? Powiedzmy, że chcę Raid 6 dla systemu a kombinowany dla partycji Home czyli Raid 60, jednakże stracę 8TB na migrację partycji...

 

Proszę o informacje bo zamierzam w coś zainwestować a taki biznes wydaje mi się nader opłacalny bo w przeliczeniu kosztów na utrzymanie miesięczne serwera to koszt utrzymania pojemności 1Gb wychodzi mi mniej jak 0,10gr. a mam 2 maszyny gdzie mam do wykorzystania po 40TB każda.

 

 

Jakby ktoś chciał mam zbędne i do sprzedania: kontroler 3ware 9650 ale 16hdd i 12Hdd z negocjacją ceny

za 1500zł drugi za 1200zł lub zamiana na laptopa 12-14' np.T400-T410 z ewentualną dopłata.

Edytowano przez albertw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy więc ktos mi odpowie czy taka koniguracja by wam odpowiadała? Dokładnie chodzi o konta pod typowy hosting, reselerr i konta www...

To sprzęt o bardzo niby dużej wydajności jednak nurtuje mnie pytanie co on potrafiłby i ile by mógł pociądnąc. Teoretycznie można przyjąc że mam 40TB do wykorzystania na jednej maszynie ale to teoria więc pytam się tych którzy potraią coś w tej materii powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejsce to sprawa drugorzędna. Możesz to zapakować po uszy HTMLem i wykorzystać 1% procków, a możesz wrzucić dwóch klientów mających po 1GB miejsca i zabić wszystkie rdzenie na 100%. Nie ma jednej prostej recepty, przyjmij to do wiadomości.

 

To już drugi podobny temat w ostatnich dniach... Mnoży nam się ludzi z pieniędzmi na sprzęt i brakiem wiedzy i pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze silnik odrzutowy i będziesz mieć samolot. I nie pisz bez potrzeby tak dużymi literami.

 

Jeśli myślisz, że mając takie maszyny zagarniesz od ręki trochę rynku hostingowego do siebie, to uważaj żebyś się nie przejechał.

Ile upchniesz kont? No jak będziesz zakładać, to zobaczysz na ile orają serwer i ile jeszcze wejdzie. Nikt nie poda Ci dokładnej liczby, bo potem będziesz psioczyć na forum, że podali Ci 5000, a weszło w rzeczywistości 666.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze silnik odrzutowy i będziesz mieć samolot. I nie pisz bez potrzeby tak dużymi literami.

 

Jeśli myślisz, że mając takie maszyny zagarniesz od ręki trochę rynku hostingowego do siebie, to uważaj żebyś się nie przejechał.

Ile upchniesz kont? No jak będziesz zakładać, to zobaczysz na ile orają serwer i ile jeszcze wejdzie. Nikt nie poda Ci dokładnej liczby, bo potem będziesz psioczyć na forum, że podali Ci 5000, a weszło w rzeczywistości 666.

 

Nie musisz po mnie jeździć bo nie jestem Twoim młodszym bratem tym bardziej takich odpowiedzi jak Twoja można wcale nie pisa bo one żadnego info nie wprowadzają.

 

Co do do mnie to moja wiedza jest zbyt wąska (bazdodanowiec) i nie miałem styczności z takim wykorzystaniem. Dlatego podałem konfigurację i bardziej mi chodziło o standardowe obciążenie niż o extremum które tu zakładacie. Mam za ścianą swojego mieszkania węzły 4lub 5 firm w tym Nask, Hawe, Pionieer, i chyba TKT. Co do ceny też już mam info 1 z firm i cena za 100Mb to około 2700 netto i umowa na 1rok. Wiadomo do tego BGB, klima i zapas przynajmniej II opa. Mam około 26m kw piwnicy już z płytkami itp;... zostaje tylko system PLC z agregatem.. i można ruszać z usługami. Dostęp do sprzętu mam również w Holandii po wymianach po około 15-20tys h pracy, cena bardzo atrakcyjna bo przyjmując żę taki serwer kupiłem za 1300EU to wydaje mi się super cena..

Mam kilkanaście jeszcze 1U 1-2 CPU ale to najwyraźniej na start za dużo..

 

Nie oczekuję odpowiedzi które tylko robią z innych idiotów ale takich po których można coś wywnioskować, lub nabyć jakaś wiedzę, a strofowanie innych raczej nie jest przyjazne otoczeniu.

Przeczytałem 2 tematy o tym co napisałeś i tam nie ma fizycznej konfiguracji serwera więc wnioskowałem iż podanie tych danych jest w stanie zobrazować wam informację

 

 

Edytowano przez albertw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co się burzysz zaraz? DV napisał Ci, że nie ma na to jednoznacznej recepty. Z tym to raczej do jasnowidza jak chcesz poznać dokładną liczbę.

Po prostu uruchamiasz serwer i ładujesz userów. A do tego obserwujesz i będziesz wiedział kiedy jest dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co się burzysz zaraz? DV napisał Ci, że nie ma na to jednoznacznej recepty. Z tym to raczej do jasnowidza jak chcesz poznać dokładną liczbę.

Po prostu uruchamiasz serwer i ładujesz userów. A do tego obserwujesz i będziesz wiedział kiedy jest dość.

 

Bo facet "MIŁOSZ" który ma może ze dwadzieściaparę lat , odpowiada na pytanie jak 14 latek. Tym bardziej że "WETERAN".. i mowie o Tobie... Twojej postawie, Twoim podejściu do jakichkolwiek dyskusji.

Musisz nauczy się pokory...

 

Dla mnie możesz już nie dyskutować jeśli Twoje odpowiedzi będą jak ta poprzednia.

 

A co do sprzętu bardziej chodzi mi o wydajność HDD niż procesorów bo tu można zastosować mechanizmy które ograniczą takiego typu zagadki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność dysku zależy głównie od tego, czym się zajmujesz, jak sam napisałeś. To powinieneś wiedzieć, że to bazy danych najszybciej zabijają dyski, generują najwięcej I/O. Powinieneś też wiedzieć, że dyski SATA mają niską wydajność, a kontrolery jeszcze niższą, jak nastukasz tych dysków od cholery to będziesz miał od cholery miejsca, którego i tak dobrze nie wykorzystasz do takich zadań (czyli szerokiego zastosowania hostingowego). Patrys pytał, czy chcesz stawiać na tym CDNa, bo w zasadzie maszyny z dużą ilością dysków tylko do tego się nadają, bo tam jest mniej częstego, krótkiego mielenia, mniej wyszukiwania.Chcesz wydajności przy większej liczbie dysków, to pomyśl o kontrolerach SAS albo dyskach SSD. Chcesz wydajności w zastosowaniu ogólnym, to skoncentruj się na mniejszej ilości dysków.

A pytanie o ilość kont już w ogóle nie ma odpowiedzi, bo o jakie konta chodzi? Takie po 100 mega bez PHP i SQLa czy o takie po 100 giga z PHP, SQLem, Perlem, ROR i cholera wie czym jeszcze?

I przemyśl jeszcze raz, czy to taki opłacalny biznes. Na serwerownię w piwnicy żadnego poważnego klienta nie złapiesz, tacy wymagają zabezpieczeń na niedostępnym dla Ciebie poziomie, a na drobniejszych klientach po pierwsze nie zarobisz kokosów, po drugie rynek jest nasycony firmami hostingowymi, więc złapanie ilości klientów pozwalającej się utrzymać na rynku też nie będzie takie łatwe. Samo kupienie sprzętu i podpięcie się w jakieś łącze to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Policz koszty klimatyzacji, zabezpieczeń ppoż., prądu, redundancję łącza i energii, zatrudnienie przynajmniej jednego administratora (bo jako bazodanowiec pewnie wszystkiego sam nie ogarniesz)... I wtedy przemyśl sprawę drugi i trzeci raz. A później pomyśl ile sprzęt, który wypracował już wiele tysięcy godzin jeszcze popracuje bez większych awarii i jakie koszta poniesiesz w razie jak w końcu pieprzenie (a pieprzenie na pewno).

 

Z mojej strony to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż dyskusja która zmierza raczej nie w w tm kierunku... do tego kto ma jaki stosunek do innych... więc zostawmy to a skupmy się na tym czego dotyczy temat...

 

Od 7 rano przeprowadzałem małe testy bu sprawdzić prawdziwość wydajności tych dysków które mam i tego by mieć to w liczbach. Wszytko robiłem na tej samej maszynie: X8DA6 Supermicro, Dwa procki Xeon E5520, Ram 800MHz DDR3 ECC - 32GB podpoiłem więcej bo dyski 6 x SATA WD WD2003FYYS 2TB dla zrównoważenia szybkości a dyski SSD wyjąłem z innego serwera 2szt to OCZ Vertex 60GB 535/480Mb i 2 szt OCZ Solit tyez 60gb 450MB co do SAS nie mam dysków więc nie miałem jak sprawdzić...

Sprawdziłem i moje dyski mają od 160tys do 200tys.. cykli load/unload. Zmieniłem tylko konfigurację na poziomie firmware (progiem pod dosem wdidle) czas parkowania do 1min na razie dla tych 6 dysków i na pewno to w zupełności wystarczy by wydłużyć ich żywotność minimum o 100%.

A co jak padnie dysk? Z SSD obecnie nie da się nic odzyskać... chyba ze profesjonalnie na stole ...

Z tego co widzę to pojemności 2TB w szczególności te co mam mają żywotność około 300tys/h i gwarantowana ilość cykli około 500tys a SSD około co pisze producent do 1mln cylki na komórkę.. Najgorsze że te SSD nie mają wbudowanego TRIM-u sprzętowego i na pewno jest to wada wielu dysków SSD bo wydajność spada chwilowo nawet do 1/3. Mam 2 szt Kingstona 128GB z TRIM'em SVP100 ale ich nie testowałem bo mają niższe prędkości 170Mb. Z mojego doświadczenia z dyskami SSD to właśnie główny problem tych pamięci SSD że gdy stawiasz raid na SSD musisz zadbać również w systemie o softwarową obsługę tych pamięci flash coś jak tzw. grabage collection... by dysk był czyszczony na poszczególnych blokach bo wówczas wydajność dysku spada na poziom prawie ATA. Więc czy warto za cenę 1GB prawie 10x wyższą podniecać się SSD a jeszcze tymi tanimi? .

Wydajność? Przy kopiowaniu i zapisywaniu wyszła na korzyść SSD około 1/3 szybsza ale już przy szybkości dostępu jest przepaść tu mam od 12 do 15ms a na SSD pół ms... Sprawa się ma równiez w ilości sesji... co daje korzyśc na SSD bo

Cóż za 60GB trzeba dać 500 a za 2TB 1200zł A wydajność może jest dużo niższa na HDD ale czy nie warto użyć takiego rozwiązania?

Poza tym tak niedawno niedawno dostałem info od zaprzyjaźnionego technicznego googlarza informację iż taki potentat jak google również używa nie dysków SAS czy SSD tylko SATA...

 

Co do kont to myślę ze w standardzie PHP, SQL+ płatne rozszerzenia. Podstawowe 1gb konta. ... dodatkowo 10Gb ,50 i może 100GB... Wychodzi mi że takie konto 1Gb można sprzedać z za 2xkoszt utrzymania... a kont powiedzmy 10Gb wyjdzie 4tys a biorąc pod uwagę wydajność to połowa... więc konto 10Gb powinno kosztować wielokrotność utrzymania 1Gb + zarobek. Dla konta 10GB miesięczny koszt utrzymania to nieco ponad 1zł... tak tak.. jeden zł .. już przy całej inwestycji i założeniu można sprzedawać za 10zł /mc a 100GB dokładnie koszt utrzymania to 6zł samych kosztów więc można sobie poszaleć...

Co do samego biznesu wkład 40-50tys z dostosowaniem redundancji łącz, zasilania , agregatu, klimy i szaf zjest sumą wystarczającą... i można mieć własne DC. Czy biznes wypali tego nie wiem ale chę spróbować... jestem przekonany iż z dostępem do sprzętu nie ma problemu, awaryjnością, dostosowaniem warunków, oraz na wypadki powodzi wichury itp... tez nie ma znaczenia bo mieszkam 235m n.pm. i to w najwyższym pkt. miasta.. żadna z firm nie ma zabezpieczeń na wypadek "wojny światów" :)

 

Może ktoś powie że napaliłem się jak szczerbaty na suchary ale chcę spróbować i jestem pewien że mi się uda...

 

Żeby zacząć można to zrobić przez 1 rok ... za koszta... powiedzmy promocja na pierwszy rok... 1GB za 2zł ... i jedną taką maszynę oddać za koszta + 100% czyli np.. konto 10Gb za 5zł rocznie... na allegro + marketing, pozycja ... nad marketingiem trzeba się jeszcze zastanowić... bo pamiętam jak kiedyś kosztowało odnowienie i wykup domeny a jak teraz każdy daje za Free...

 

Co do problemów raczej nie boję się sprzętowych czy jakichkolwiek na maszynach bo tego przywiozłem naprawdę sporo i jest z czego wybierać... ale ze strony konkurencji... z całym szacunkiem dla Was... ale niektórych może to zaboleć.. bo nieraz czytałem iż jedni starają się popsuć rynek innym... i stosując niedozwolone metody męczą innych czy przez własne działanie czy przez niby "użytkownika" , znajomego itp...

 

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli..

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na praktyki opisane w ostatniej części Twojego posta są odpowiednie przepisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się, czy piszesz o gigabitach czy gigabajtach. Bo jak widać dla ciebie to wszystko jedno...

Dla konta 10GB miesięczny koszt utrzymania to nieco ponad 1zł

Zakładając, że wszystko się samo kręci, to może i tyle cię to wyjdzie.

Ale przy chęci zapewnienia jakiejś tam jakości (np. komercyjne daemony), ergonomiczności (jakiś panel do zarządzania), dostępności (jakaś zgraja nmc wlepiająca 24h gały w monitor czy coś się przypadkiem nie zaczyna psuć); do tego jeszcze jakiejś obsługi klientów (którzy czasami potrafią jęczeć żeby im coś zrobić bo oni majuntki płacą i są twoimi Panami za te 12zł/rok) no i kosztów prowadzenia firmy (zusy, podatki, obsługa księgowa itp itd.) to raczej za złotówkę miesięcznie na klienta ci się nie uda.

 

PS: W tej chwili quota jest sprawą drugorzędną. Łatwiej zajechać cpu, pamięć RAM, łącze, czy też nawet i obsługę (w sensie - ludzi obsługujących) niż przekroczyć miejsce na dysku twardym.

 

Stąd też nie ma uniwersalnej recepty - trzeba po prostu zapełniać serwer, jednocześnie go monitorując, i wtedy w momencie, gdy widać będzie użycie zasobów na określonym jako krytyczny poziomie, to stawiać następny serwer i tam ładować nowych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak coś czuje, że albertw po prostu szuka idealnego przepisu na biznes. A ten przepis mamy mu właśnie podać. W dodatku myśli, że jak ma 40-50k pln, dostęp do kilku łącz, dziesiątki maszyn, to zaraz będzie mieć setki klientów. Ba, mało tego.. mamy mu wywróżyć ile klientów upchnie na te maszyny. A potem się jeszcze rzuca, że nikt nie podaje mu dokładnej liczby.

 

Chcesz próbować? To próbuj! Zobacz jak łatwo jest ściągnąć klientów i utrzymać całą infrastrukturę. Nikt za ciebie nie ułoży planów hostingowych i nie powie jak ściągnąć klientów. Policzyłeś już sobie koszta? Opłaca się?

2700 netto za jedno łącze jak pisałeś, to wychodzi ponad 30k netto rocznie. A drugie łącze? Inne opłaty? Czy jak umoczysz kupę kasy, to wrócisz na forum i będziesz pisał, że ten i ten i tamten mówili tak, tak i siak, a ja straciłem miljony. Nikt tutaj nie weźmie odpowiedzialności za Twój biznes. Odpalaj, zbieraj klientów, monitoruj, testuj.. zobaczysz jak będzie się biznes kulać.

 

Można się także zastanowić nad zasponsorowaniem kilkuset obiadów miesięcznie dla dzieci ze szkół podstawowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym coś ale Miłosz wyczerpał temat ;)

 

Nikt nie chce od was recepty na biznes a tym bardziej nikt nie powie w razie niewypału że ktoś jest winien. Bardziej chodzi o Wasze doświadczenie jeśli takowe macie.... i powiedzmy w wolnej dyskusji to co myślicie o takich konfiguracjach. Poza tym nikt nie szuka recepty a jedynie spostrzeżeń bo mając styczność z takim biznesem i takimi maszynami jak niektórzy a głównie o tych mi chodzi ... są w stanie powiedzieć więcej niż ja. Ktoś kto pracuje przy takich maszynach wie co taka a taka konfiguracja potrafi lub jest w stanie powiedzieć co można z niej wydusić...

Więc nie szukajcie czegoś innego niż to co prosto i zwyczajnie zadałem w pytaniach lub w moich spostrzeżeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet osoby, które mają doświadczenia z identycznymi maszynami nie dadzą Ci konkretnej odpowiedzi, bo każdy klient jest inny, każdy klient generuje inne obciążenie. Raz uda się wcisnąć 2000 klientów, innym razem serwer wysiądzie przy setce kont. Zrozum wreszcie to, co próbujemy Ci od samego początku wyjaśnić. To nie są cegły, tu nie ma przelicznika "100 cegieł na metr kwadratowy ściany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Żebyśmy mogli -/+ Ci powiedzieć podaj:

  • Parametry dedyka (ram, transfer, dysk twardy, łącze, procesor itp)
  • Pojemność jednego konta
  • Transfer na jedno konto
  • Przydzielona pamięć fizyczna na konto
  • Przydzielony czas procesora

Podając te dane (i ustalając że będziesz ich stosował tzn. jeżeli user przekroczy 1% procka to odrazu go wywalasz albo każesz przejść na wyższy pakiet) możliwe jest przekalkulowanie ile kont wstawisz. Tylko pamietaj że jak Ci wyjdzie 500 kont to nie dawaj 500 tylko daj trochę luzu...

 

Jeżeli chcesz aby Ci ktoś pomógł podaj mu sposób, dane, możliwość (Jak Ci powiem szukam telefonu bez podania budżetu, do czego mi ma służyć itp to mi w szklanej kuli wynajdziesz? Powiedz co masz i jak zamierzasz to podzielić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne porady nie są w stanie Ci powiedzieć to dokładnie, po prostu nie jesteś w stanie obliczyć ile umieścisz kont na danym serwerze. Zależy to od zbyt wielu czynników, a nawet od administratora który wykonuje konfigurację.

Może to być 1000 wizytówek, a może też być 50 WP i po prostu musi to sprawdzić w praktyce. Tak robią wszystkie firmy, nikt nikomu nie dawał informacji takich o które Ty prosisz.

 

Nikt nie da Ci recepty na gotowy biznes, takie rzeczy rozwiązuje się z biegiem doświadczenia firmy.

Możesz także zatrudnić doradce, jednak będzie to bardzo trudne.

 

Albertw@

Zrób kosztorys, dokładny z wyliczeniem kosztów maszyn, pomieszczenia, łącz i zatrudnienia odpowiedniego personelu.

Rozejrzyj się po cenach kolokacji, da Ci to rozeznanie w cenach.

Posłuchaj kilku ludzi, nigdy tylko jednej osoby. Z tych komentarzy i porad wybierz te najciekawsze Twoim zadaniem.

 

Proszę o informacje bo zamierzam w coś zainwestować a taki biznes wydaje mi się nader opłacalny bo w przeliczeniu kosztów na utrzymanie miesięczne serwera to koszt utrzymania pojemności 1Gb wychodzi mi mniej jak 0,10gr. a mam 2 maszyny gdzie mam do wykorzystania po 40TB każda.

 

Nie licz na to, że będzie to łatwy biznes, zainwestujesz kupę pieniędzy w sprzęt, ludzi, oprogramowanie i zawsze będzie mało. Musisz mieć dużo pieniędzy lub kupę czasu, tak aby interes wyrósł na porządny hosting. Jeśli ma to być Twój jedyny dochód na początku, to lepiej zajmij się czymś innym, nie będziesz spać po nocach w pewnym etapie rozwoju Twojej firmy.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Przydzielona pamięć fizyczna na konto
  • Przydzielony czas procesora

 

Panowie a istnieje jakiś CPU limiter na DirectAdmin bo właśnie myślę nad tym rozwiązaniem choć mam monitor... to przydało by się w AIP takie coś. Jakoś nie słyszałem chybże mam zły słuch o takich pluginach... tym bardziej do Debiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

McNeal, jedna firma na WHT pisała kiedys że wprowadziła takie rozwiązanie, ale oni sami to pisali i nie można tego raczej znalesć w necie. Poszukaj tej firmy, napisz i wynegocjuj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McNeal, jedna firma na WHT pisała kiedys że wprowadziła takie rozwiązanie, ale oni sami to pisali i nie można tego raczej znalesć w necie. Poszukaj tej firmy, napisz i wynegocjuj :-)

 

Chyba Vogan, poza tym ceny mają takie, że raczej sobie nie ponegocjujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Chyba Vogan, poza tym ceny mają takie, że raczej sobie nie ponegocjujesz.

Korzystają z CloudLinux ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystają z CloudLinux ;)

 

Dla każdego konta robię to ręcznie ale problem jest nie w tym ze niema narzędzi ale że brak gotowych skryptów pod jakieś stworzone AIP DA. Mam to trochę inaczej bo ram i reszta działa ok... ale limit CPU mam tak rozwiązany że poprostu zabija proces po przekroczeniu X%. i czasem ktoś się znajdzie jakaś płaczka ze mu to nieodpowiada. Wiem że to nie za bardzo rozwiązanie ale cóż ... takie mam

Co do gotowca to gdzieś widziałem w sieci przykład gotowego ala pluginowego rozwiązania ale chyba na przerobionym slacku jak się nie mylę.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamówiłem CPU / RAM limiter gotowy jako ala plugin do DA dla Debiana z modyfikacją jajka i takie tam.... limitujący ilość CPU, ramu, ilość sesji dla konta, ilość i wielkość ruchu dla konta (np konto ma tylko 5mb/5mb), oraz takie cudo jak limitowanie ruchu dla określonej sieci np dla 213.123.321.0/24 itp.. oraz dodatkowo statystyki wszelakie. W cenie będzie również kilka innych rozwiązań które toto przewiduje jak zamkniecie każdego konta w oddzielnych blokach itp..

Jednak nie tanio mi wyceniono taką robótkę i sprawa rozbiega się o kilka zer po ósemce lub więcej i czas około minimum 2mc a do finalnego około 2mc później. Obecne własne rozwiązanie mnie nie zadowala.

Powiedzcie mi ile można zapłaci za takie cuś i czy warte jest zainwestowanie w takie rozwiązanie?

 

Mam na sporo kont i to są konta głównie firm, które mają u mnie różne usługi a przy okazji wpychałem takie rozwiązanie, więc nie mam na razie potrzeby ale planuję rozszerzyć o hosty dla szerszej grupy klientów a ręczne limitowanie przy powiedzmy takich usługach za bardzo mnie przeraża. Bo (czysto teoretycznie) co jak klienci się znajdą i zechcą tysiące lub miliony kont w krótkim czasie ? :( . - fajnie by było :)

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×