Skocz do zawartości
My4tic

Konfiguracja dedyka

Polecane posty

Hej,

 

Mam zamiar kupić:

 

http://www.ovh.pl/se.../eg_best_of.xml

 

+ zastosowania profesjonalne

+ blok 128 IP

 

Na pokład chyba Debian a może lepiej "System operacyjny OVH Release 2"?. Do uruchomienia będzie jeszcze Apache, PHP, MySQL. Żadne inne usługi nie są mi potrzebne.

 

Sam chce się pobawić w konfigurację i administrację a nie mam doświadczenia. Proszę o jakieś rady. Zależy mi jeszcze na tym aby każda domena (~100) utrzymywana na serwerze miała inne IP. O czym powinienem pomyśleć? Jak to skonfigurować? Gdzie szukać info?

 

Dzięki za podpowiedzi.

Edytowano przez My4tic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"System operacyjny OVH Release 2" sobie odpuść. Jest to stare, nieaktualizowane Gentoo popsute przez OVH. Wątpie żeby się coś zmieniło w tej materii.

 

Postaw sobie debiana 6 i zainstaluj jakiś panel do zarządzania kontami www, np darmowy ISPconfig. Intrukcje znajdziesz na howtoforge. Jak zrobisz z głową, to nic nie popsujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ISPconfig masz opcje ustawiania IP do konkretnych domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ISPConfig polecam raczej IspCP Omega. Przyjaźniejszy w administrowaniu, nie mówiąc o instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Serwer ma być pod małe zaplecze SEO. Zastanawiam się co zrobić z DNSami.

 

Postawić własne? Korzystać z jakiś zewnętrznych? Czy serwer nazw mocno obciąża serwer? No i... czy taki powerDNS można skonfigurować tak abym miał np. serwery w postaci:

 

ns00.domain.pl - IP 00 - domena 00

ns01.domain.pl - IP 01 - domena 01

ns02.domain.pl - IP 02 - domena 02

.

.

.

ns99.domain.pl - IP99 - domena 99

 

Tzn. taki zestaw dla każdej domeny: inne IP, inny serwer nazw pod tym IP. Mam nadziej, że jest to zrozumiałe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można postawić własne, masz wtedy większe pole manewru. W ispconfig jest mydns lub bind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z CloudFlare i jestem bardzo zadowolony. Stawianie własnych NSów niby daje większe pole manewru, ale zewnętrzne są jednak pewniejsze, IMHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd: Uwierzytelnianie nie powiodło się.

Błąd: Błąd krytyczny

Błąd: Nie można połączyć się z serwerem

 

W netstat nie wiedzę żeby coś nasłuchiwało na porcie 22/21... z ssh czy bez - nie idzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak próbujesz uruchomić pureftpd to powinno Ci wywalić jakiś błąd i w logach zapisać też więc zobacz co to za błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje:

 

/etc/pure-ftpd-mysql start

 

Dostaje:

 

starting ftp server: Running /usr/sbin/pure-ftpd-mysql-virtualchroot -l mysql:/etc/pure-ftpd/db/mysql.conf -l pam -u 1000 -b -D -E -Y 1 -A -O clf/var/log/pure-ftpd/transfer.log -8 UTF-8 -H -B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc zobacz logi

 

Poza tym lepszy od Apache jest Lighttpd, możliwości te same, jak nawet nie większe, i o wiele mniej zżera zasobów, obsługuje wszystko to co Apache

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc zobacz logi

 

Poza tym lepszy od Apache jest Lighttpd, możliwości te same, jak nawet nie większe, i o wiele mniej zżera zasobów, obsługuje wszystko to co Apache

 

Lighttpd obsługuje pliki .htaccess ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×