Skocz do zawartości
Miłosz

Współzałożyciel i szef firmy Apple Steve Jobs nie żyje

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Akurat w moje urodziny, czyżby robił mi miejsce? To takie żarcik z rana.

 

Zupełnie serio to o takich ludziach będą się uczyły nasze dzieci albo jak ktoś dużo starszy to wnuczki !

 

Smutny dzień dla całego IT, który pokazuje jak ważni są wizjonerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmarła rzeczywiście ważna osoba w świecie IT, ale to jego "wizjonerstwo" moim zdaniem jest trochę kontrowersyjne. Co takiego mają produkty Apple oprócz logo i opatentowanego wyglądu czego nie mają inni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmarła rzeczywiście ważna osoba w świecie IT, ale to jego "wizjonerstwo" moim zdaniem jest trochę kontrowersyjne. Co takiego mają produkty Apple oprócz logo i opatentowanego wyglądu czego nie mają inni ?

 

Funkcjonalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność...

 

tak ...

 

mój kolega fanboj ajfona gdy chcialem mu przesłać coś przez bluetootha (BT ajfona łączy się tylko ze słuchawką) stwierdził : na co komu bluetooth w telefonie ...

 

przykład funkcjonalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1317887094[/url]' post='274714']

Zmarła rzeczywiście ważna osoba w świecie IT, ale to jego "wizjonerstwo" moim zdaniem jest trochę kontrowersyjne. Co takiego mają produkty Apple oprócz logo i opatentowanego wyglądu czego nie mają inni ?

 

Wygodę, szybkość działania, ergonomię, spójność danych, wygląd, jakość wykonania, solidność produktu, szkoda, że większość producentów potrafi grać na rynku jedynie cyferkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygodę, szybkość działania, ergonomię, spójność danych, wygląd, jakość wykonania, solidność produktu, szkoda, że większość producentów potrafi grać na rynku jedynie cyferkami.

 

thinkpad z linuxem (a nawet i z w7) albo samsung galaxy czegoś co wymieniłeś nie mają ?

 

edit: juz sie nie odzywam

Edytowano przez slasar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jobsa akurat chwalić za te gadżeciki ajpadowskie, ten cały szit Apple'a to trochę nie na miejscu, szczególnie w takiej chwili.

Lepiej pamiętać o nim za to, czego nie ma w sklepach, a co on dłubał 10-20-30 lat temu - to jest wizjonerstwo. Nie jakieś gówniane, chińskie plastiki świecące, skwierczące, sr...ce, w horrendalnych cenach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Sponsi. Gadżety robią wszyscy, Apple po prostu przeniosło to na "wyższy poziom", robiąc z gadżetów niemal przedmioty kultu. Ale Job to nie tylko ajfony ajpady i inne ajgówno.

Dla mnie Steve Jobs zawsze będzie się kojarzył przede wszystkim z Macintoshem II i Pixarem. To on i IBM-em tak naprawdę rozpoczęli erę powszechnej komputeryzacji. To on dał twórcom Pixara szansę, zainwestował w nich "w ciemno" dużą kasę, dzięki czemu chyba każdy dzieciak i nie tylko przeżył wiele wzruszeń na filmach tej wytwórni. Któż nie oglądał Toy Story, Finding Nemo, Monsters Ins., Up czy Wall-E i nie uronił łezki na choćby jednym z nich? To właśnie dzięki wizjonerstwu Steve'a Jobsa mieliśmy na takie rzeczy szansę. I za to zawsze go ceniłem. I niech mu matka ziemia lekką będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Z czysto biznesowego punktu widzenia np. iTunes jako sklep sprzedający muzykę. To praktycznie dzięki Jobsowi można kupować muzykę online gdyż sam jeździł po całym świecie namawiając zespoły i wytwórnie, ze to się opłaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jobs był wielkim człowiekiem, wizjonerem, osobą która dążyła do realizacji swojej wizji nie uznając po drodze kompromisów. Można by rzecz, że co chwila wyznaczał nowe standardy w dziedzinie IT, lub na nowo definiował już istniejące.

 

Może mało z was już pamięta, ale z takich przełomowych rzeczy, które były wizją Jobsa:

- pierwszy system operacyjny do użytku domowego wyposażony w interfejs graficzny (w czasach MS DOS)

- użycie po raz pierwszy myszki jako urządzenia wskazujacego w domowych komputerach

- współczesne czcionki komputerowe o zmiennej szerokości

- po raz pierwszy użycie portów USB czy WiFi

- Pixar i pierwsze filmy komputerowo animowane

- Apple Store i dość oryginalna "formuła" sklepu

- komputer typu all in one

- iPod i ekosystem z nim związany (iTunes, synchronizacja muzyki itp)

- Sklep z muzyką online

- Macbook air i moda na małe przenośne laptopy

- iPhone i era smartfonów dotykowych (obsługiwanych palcami)

- iPad i era tabletów

- i wiele innych

 

Nie mówię, że produkty jabłka są najlepsze, ale zwrócie uwagę na to, że bez Jobsa i Appla większość powyższych rzeczy nie upowszechniła by się, lub zajęło by im to dużo więcej czasu.

 

Biznesowo Steve Jobs doprowadził Apple do pierwszej świetności w 86 roku, kiedy go wywalili. W czasie kiedy był na "zesłaniu" udało mu się osiągnać sukces z studiem filmowym PIXAR, próbował też swoich prób z NeXT(podobny twór do appla). Po powrocie do Appla w 96 roku, zastał firmę na skraju bankructwa, gdzie nikt już nie wierzył że uda sie z nią coś zrobić. A jednak, udało mu się wyprowadzić ja na prostą oraz doprowadzić do obecnej świetności.

 

Steve Jobs kierował Apple (może nie w ostatnim czasie, gdzie nie miał aż tyle siły) w sposób dość oryginalny. Poza wizjami, które wprowadzał w życie, nadzorował każdy etap powstawania produktu i jego życia. Starając się uprościć każdy element, zarówno interfejsu urządzenia jak i designu, przywiązując wagę i czepiając się każdego szczegółu. Nawet opakowania produktów, musiały zostać zaakceptowane przez Steva i przechodziły tą samą ścieżkę rozwojową ;).

 

Za to wszystko podziwiam tego człowieka.

Edytowano przez Sebak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasnąłem wczoraj wieczorem przy TVN24, obudziłem się w nocy ok. 2:50 i przeczytałem informację na pasku - Jobs nie żyje. Korzystam z komputerów Apple od lat, pamiętam je jeszcze za czasów procesorów PPC. Jobs wykonał w swoim życiu kawał dobrej roboty, szkoda że właśnie tacy ludzie odchodzą najszybciej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sebak - piękne podsumowanie dokonań Steva.

Pominięte zostało najważniejsze:

- produkcja komputerów na skalę masową, aby przeciętny Kowalski mógł mieć komputer w domu. Kiedy w tamtych czasach wszyscy pukali się w głowę "po co ludziom komputery w domu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sebak - piękne podsumowanie dokonań Steva.

Pominięte zostało najważniejsze:

- produkcja komputerów na skalę masową, aby przeciętny Kowalski mógł mieć komputer w domu. Kiedy w tamtych czasach wszyscy pukali się w głowę "po co ludziom komputery w domu"

 

Brakuje wiele, ale nie chciałem by było za długo. Ale oczywiście masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako informatyk bardzo ceniłem apple za solidność, efektywność i jakość wykonania. Steve był wielkim innowatorem, mam nadzieję że znajdzie osoba mogąca godnie go zastąpić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro, bo szkoda gościa, prawdopodobnie pojawi się kilka legend na jego temat tak jak z Elvisem. Mimo wszystko bez wątpienia był to jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie w ostatnich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jobs był wielkim człowiekiem, wizjonerem, osobą która dążyła do realizacji swojej wizji nie uznając po drodze kompromisów. Można by rzecz, że co chwila wyznaczał nowe standardy w dziedzinie IT, lub na nowo definiował już istniejące.

Steve Jobs to człowiek który zrewolucjonizował branżę komputerową, muzyczną, a także branżę urządzeń mobilnych. O niewielu ludziach można tak napisać, ale o nim można… Człowiek który zmienił świat. Zmarł, ale nie odszedł… będzie w naszej pamięci już na zawsze, nadal dla wielu pozostając inspiracją.

 

Największym osiągnieciem Jobsa nie jest wcale iMac, iPod czy iPhone, ale to jak stworzenie tych urzadzeń wpłynęło w szerokim stopniu na komputery/branżę muzyczną/rynek smartfonów, a ostatnio także na rynek tabletów. Steve odszedł w mocno ugruntowanej pozycji firmy, w jednym z najlepszych z możliwych momentów. Mam nadzieję, że odszedł z tego świata z poczuciem spełnienia. Sam chciałbym kiedyś zaznać tego uczucia zanim umrę. Dla mnie zawsze będzie geniuszem, wizjonerem i niezaprzeczalną ikoną świata IT.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmiało patetycznie..

 

Czego nie można mu odmówić to tego, że przez takie podejście niedługo będzie świętym.

 

Szkoda człowieka, ale jak to mówią - panta rhei..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubiłem bardzo jego sprzęt. Był niepowtarzalny. Jak i sam twórca tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×