Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceManSpy

Backup maili

Polecane posty

Witam

 

Mam nadzieję, że dobry dział :)

Moja znajoma ma pocztę wraz z hostingiem u pewnej firmy. Teraz chce zmienić hosting na inny. Problem jest jednak, jak przenieść maile z jednego na drugi. Obie firmy hostingowe korzystają z cPanel'u (nie ma możliwości zrobienia eksportu, albo jakiegoś backup'a maili) i mają podobną strukturę plików.

Mogę skopiować wszystkie pliki związane z danym kontem e-mail i przerzucić na nowy hosting, tylko pytanie czy to zadziała? (na swoim hostingu założyłem dwa konta testowe i z jednego udało mi się przerzucić maile na zasadzie nadpisania tych folderów dla drugiego konta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem właścicielem hostingu, więc z imapsync nie skorzystam. Znalazłem za to alternatywę -> IMAPSize. Przetestowałem i chyba działa jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować. Przenosiłem już nie raz maile z między różnymi panelami i to nie jest żaden problem.

Wchodzisz do cpanelu, zakładasz na nowym serwerze to konto email, które miałeś na poprzednim serwerze.

Dalej kopiujesz sobie pliki ze starego hostingu. U mnie jest to folder .mail, później wybór katalogu z nazwą domeny, dalej folder z nazwą coś (gdzie coś jest kontem email cos@domena.pl). Później masz katalogi .Inbox itd. Przenosisz sobie odpowiednio te które są pełne i podmieniasz. Czyli np. cur na starym hostingu z cur na nowym hostingu.

Nie martw się tym, że wejdziesz np. do katalogu i tam poszczególne pliki będą miały każdy w swojej nazwie nazwaserwera.firma.pl. To nie ma znaczenia. Przenosisz pliki tak jak widzisz, nic nie trzeba zmieniać. Tylko nie przenoś wszystkich plików, tylko poszczególne katalogi zawierające maile.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem właścicielem hostingu, więc z imapsync nie skorzystam. Znalazłem za to alternatywę -> IMAPSize. Przetestowałem i chyba działa jak należy :)

Nie trzeba być właścicielem hostingu aby użyć imapsync'a. Edytowano przez migus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować. Przenosiłem już nie raz maile z między różnymi panelami i to nie jest żaden problem.

Wchodzisz do cpanelu, zakładasz na nowym serwerze to konto email, które miałeś na poprzednim serwerze.

Dalej kopiujesz sobie pliki ze starego hostingu. U mnie jest to folder .mail, później wybór katalogu z nazwą domeny, dalej folder z nazwą coś (gdzie coś jest kontem email cos@domena.pl). Później masz katalogi .Inbox itd. Przenosisz sobie odpowiednio te które są pełne i podmieniasz. Czyli np. cur na starym hostingu z cur na nowym hostingu.

Nie martw się tym, że wejdziesz np. do katalogu i tam poszczególne pliki będą miały każdy w swojej nazwie nazwaserwera.firma.pl. To nie ma znaczenia. Przenosisz pliki tak jak widzisz, nic nie trzeba zmieniać. Tylko nie przenoś wszystkich plików, tylko poszczególne katalogi zawierające maile.

Tak mam zamiar zrobić. Zobaczymy, czy się uda :)

 

Nie trzeba być właścicielem hostingu aby użyć imapsync'a.

Ale trzeba mieć linuxa :) A ja jestem okienkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×