Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bekon

DEDYK do 250zł

Polecane posty

Zakup, wygeneruj odpowiedni transfer i sam się przekonaj :)

Heh, to na VPSie w HostEurope można wygenerować dużo większy transfer ;), bo tam masz min. 50Mbits :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem ofertę za 119$ trochę wiecej niż zakładałem ale popatrzcie:

 

Server - Dedicated Core 2 Duo 2.53GHz $ 119.00

Processor - Intel Core 2 Duo 2.53GHz

OS - Debian 5.0 Linux

Admin Software - No Control Panel

Storage - 320GB (Included)

RAM - 4096 MB (mniej niż zakładałem ale okej)

Bandwidth - Unmetered - Promo

Remote Reboot - No Remote Reboot (Included)

Network Backup - No Backup

Monitoring - Port Monitoring (ICMP)

Static IP's - 2 IPs (Included)

Firewall - No Firewall

dot.gifnetrackservers.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bandwidth - Unmetered - Promo
Połączenie tych dwóch ostatnich słów nie nastraja optymizmem, nie ma tam przypadkiem jakiś gwiazdek, ograniczeń, zastrzeżeń, punktów w regulaminie regulujących to?

 

Wśród systemów mamy między innymi:

Suse 12 Linux

czy ja wiem czy proponowanie dystrybucji na serwer będącej w fazie beta jest dobrym posunięciem?

 

http://www.hosteurope.de/produkt/Dedicated-Server-Linux-L - nie lepiej wybrać to? Podobna cena.

Markenhardware: Dell PowerEdge™ R210

Prozessor: Quad-Core Intel Xeon X3430, 4 Cores (1 × Quad-Core-CPU) 4 Threads

1 × 250 GB SATA HDD, optional 2. HDD möglich

4 GB RAM, optional bis zu 16 GB RAM

Datentransfer: Traffic-Flatrate

Garantierte Peak-Bandbreite: 500 Mbit/s

89euro miesiąc

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączenie tych dwóch ostatnich słów nie nastraja optymizmem, nie ma tam przypadkiem jakiś gwiazdek, ograniczeń, zastrzeżeń, punktów w regulaminie regulujących to?

 

Wśród systemów mamy między innymi:

 

czy ja wiem czy proponowanie dystrybucji na serwer będącej w fazie beta jest dobrym posunięciem?

 

http://www.hosteurope.de/produkt/Dedicated-Server-Linux-L - nie lepiej wybrać to? Podobna cena.

 

89euro miesiąc

 

Jak z transferem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.hosteurope.de/content/Traffic-Flatrate

 

Wujek Google translate mówi tak:

ryczałtowych ruchu z gwarancji dobrego wykonania

Host Europa jest obecnie oferujemy Państwu stałą stawkę zryczałtowaną w ruchu z jasno określone gwarancje wykonania. Tak więc gwarantujemy Państwu jako serwer dedykowany na łącza internetowego o przepustowości co najmniej 100 Mbit / s, nie ważne jak duży ruch prowadzi do Ciebie. W godzinach szczytu można nawet do 500 Mbit / s szczyt. Jeśli przepustowość używane ale 100 Mbit / s na stałe przekroczyć tygodniowego, przepustowość Host Europie ze względów bezpieczeństwa do 100 Mbit / s są ograniczone. Ograniczenie to może zostać zniesiony jeszcze oczywiście w porozumieniu z Host Europie.

 

Tutaj macie jeszcze tańszą ofertę specjalną dedyków, ale nie zaznaczyli tutaj że transfer nie jest limitowany (nie widać żadnej wzmianki na ten temat):

http://www.hosteurope.de/produkte/Dedicated-Server-Special-Server

 

-edit-

A sorki, też jest Traffic-Flatrate w tej ofercie specjalnej :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Tak myślałem i myślamiem, szukałem i szukałem aż znalazłem:

 

 

Server #3: Six Core AMD Phenom II X6 Thuban

Option

Selection

Monthly cost

Setup: Linux OS Debian Latest

RAM: 16GB

Primary Disk: 2TB SATA

Secondary Disk: 2TB SATA

RAIDNone: Software RAID 1

OS Architecture: 32-bit

Bandwidth Plan: 1Gbps Unmetered + 103.00 €

Control Panel: cPanel (Free)

Total Monthly Cost: 219.00 €

Na ten serwer to już bym wspólnika chciał znaleźć, ja potrzebuje max 4GB RAM no i 1Gbps to juz by mnie zadowoliło

 

Jest jeszcze opcja:

- 8 GB ram i jednym dyskiem bez cPanel za 168 EUR z łączem 1Gbps - Unmetered procek Dual Core Intel E5700 .

- 4 GB ram i jeden dysk z cPanel za 142 EUR z łączem 1Gbps - Unmetered Dual Core ATOM

 

DATA center ZLIN - Czechy

http://www.ceuservers.net

Edytowano przez bekon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie...

Tak myślałem i myślamiem, szukałem i szukałem aż znalazłem:

Znalazłeś coś zupełnie innego aniżeli chciałeś w temacie 219.00*1.2*4.4=1156.32zł, a nie 250zł :)

 

A ping stosunkowo duże jak na Europę, z TP mam 94ms.

2 bajtami danych:

Odpowiedź z 31.207.0.8: bajtów=32 czas=95ms TTL=49

Odpowiedź z 31.207.0.8: bajtów=32 czas=95ms TTL=49

Odpowiedź z 31.207.0.8: bajtów=32 czas=94ms TTL=49

Odpowiedź z 31.207.0.8: bajtów=32 czas=94ms TTL=49

 

Statystyka badania ping dla 31.207.0.8:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0

(0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 94 ms, Maksimum = 95 ms, Czas średni = 94 ms

Ale na download to raczej większego znaczenia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie oferty http://www.leaseweb.com/en/dedicated-servers/100-tb-servers

Nie wiem co to jest 100TB (transfer miesięczny) ?

100 TB - S - NL (o ten mi serwer chodzi).

Jest napisane "Uplink Port" - 1 x 1000Mbps Full-Duplex

nie wiem jak mam rozumiec uplik w dedyku który chce kupić. Czyli że co, że ma gniazdo do łączenia pomiedzy serwerami o przepustowości 1000Mbps ?

 

A tak na marginesie, szukam dalej bo Czesi nie odpisują.

Ewentualnie mogę skusić się na 50TB i wiecej za max 120EUR. na pełnym łączu 1000Mbps/1Gbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam serwera, najlepiej holandia, niemcy.

Parametry zblizone do tych poniżej.

 

CPU: 4x2.3 GHz Quad-Core AMD Athlon™ II X4

RAM: 8-12 GB

HDD: 2x (1-2 TB)

TRANSFER: BEZ LIMITU

Łącze: 100MBit

 

Hello,

 

Our company can offer these services for you, look here: http://www.balticservers.com/service-order?is,2

 

More servers: http://www.balticservers.com/en

 

I will wait you email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie oferty http://www.leaseweb.com/en/dedicated-servers/100-tb-servers

Nie wiem co to jest 100TB (transfer miesięczny) ?

100 TB - S - NL (o ten mi serwer chodzi).

Jest napisane "Uplink Port" - 1 x 1000Mbps Full-Duplex

nie wiem jak mam rozumiec uplik w dedyku który chce kupić. Czyli że co, że ma gniazdo do łączenia pomiedzy serwerami o przepustowości 1000Mbps ?

 

A tak na marginesie, szukam dalej bo Czesi nie odpisują.

Ewentualnie mogę skusić się na 50TB i wiecej za max 120EUR. na pełnym łączu 1000Mbps/1Gbps

Tak, te 100TB to miesięcznie. Co do tych 1000Mbps to po prostu pod taki port serwer wpięty jest do routera. A to czy dalej nie jest coś zapchane to już inna kwestia :) Czyli te 1000Mbps masz na pewno po localu, a na świat to w zależności jak bardzo serwerownia ma obciążone łącza wylotowe, bo oni nie gwarantują Ci całego pasma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leaseweb ma dość dobre łącza, i z doświadczenia wiem że w praktyce łacze w godzinach szczytu raczej nie spada poniżej 600 Mbps, więc spokojnie.

A 100TB to transfer miesięczny, spokojnie na takim łączu da się go wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leaseweb ma dość dobre łącza, i z doświadczenia wiem że w praktyce łacze w godzinach szczytu raczej nie spada poniżej 600 Mbps, więc spokojnie.

A 100TB to transfer miesięczny, spokojnie na takim łączu da się go wykorzystać.

 

Leaseweb - odpisali mi tak:

 

Thank you for your email.

 

"You can test our network here:

http://www.leaseweb.com/en/help/all-about/hosting-network

 

Underneath the page you will find an opportunity to do a test download.

 

The 100TB servers are connected with 1000Mbps so you will be able to

almost download with 1000Mbps (but of course, it is always a little lower)

 

If you have more then 100TB datatraffic per month, you will get a

surcharge. You can monitor your datatraffic within our Self Service

Centre (SSC) and you can upgrade the datatraffic even within the current

month, untill 5 working days till end of the month. You can set limits

in the SSC so you will be worned if that limit is exceeded."

 

 

- nie rozumiem jednej sprawy, czy oni mają łącza 1Gbps do każdego serwera dedykowanego interesuje mnie: 100 TB - M - NL

Chodzi mi o to czy ja do swojego serwera bedę miał do dyspozycji tylko i wyłącznie dla siebie 1Gbps czy to bedzie rozdzielone na np. 10 serwerów.... Nie czaje tego w ogóle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja maszyna jest podpięta pod łącze 1Gbps, a to wpięte do ich łącz wyjściowych w świat. Czyli w teorii masz do dyspozycji łącze 1Gbps wyłącznie dla siebie, ale faktyczna przepustowość zależy od wielu czynników - ogólnego "tłoku" generowanego na łączach wyjściowych w DC, przepustowości poszczególnych punktów między DC a innymi maszynami, które się z Twoim serwerem będą łączyć, ich własnych możliwości itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą ofertę, i nie chciałbym jej zdradzić ;-) Serwer AMD Sempron LE140 2GB ramu 120 pln miesięcznie ; Intel Atom D510 2GB ramu 99 pln miesięcznie. Jest to trochę podobne do konfiguracji kimsufi 2G, ale to nie kimsufi. Który lepiej kupić do serwisu typu rapideo ?

 

Czemu uznałeś,że kimsufi to najgorsza marka,i chcesz byc daleko od nich?

Nie masz waznych plików,więc nie powinieneś przejmować się padem serwera , po prostu wystarczą cykliczne backupy na coś innego,i nawet jeśli dysk padnie,to w przeciągu godziny możesz postawić wszystko od nowa.

nie licz na to,że za taką kasę dostaniesz usługę taką samą ,jak za 1000zł....ale to chyba logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu uznałeś,że kimsufi to najgorsza marka,i chcesz byc daleko od nich?

Nie masz waznych plików,więc nie powinieneś przejmować się padem serwera , po prostu wystarczą cykliczne backupy na coś innego,i nawet jeśli dysk padnie,to w przeciągu godziny możesz postawić wszystko od nowa.

nie licz na to,że za taką kasę dostaniesz usługę taką samą ,jak za 1000zł....ale to chyba logiczne.

 

 

kimsufi 2g ma za mały transfer. Kupiłem już serwer w innej firmie, i jestem zadowolony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kimsufi 2g ma za mały transfer. Kupiłem już serwer w innej firmie, i jestem zadowolony ;-)

 

- możesz się pochwalić gdzie ? mam forum duze i szukam tak samo. Prosze pomóż mozesz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w HostEurope Garantierte Peak-Bandbreite na poziomie 100Mbits, z gwarancją 50Mbits, a w praktyce bez problemów wyciągam w czasie testowego ściągania plików z serwerów spoza tej serwerowni transfery dobijające do 1Gbits.

Osobiście na tą chwilę nie generuję na dużego stałego ruchu, także nie mieli mi okazji jeszcze przyciąć łącza d otych 50Mbits.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno kliknąć "więcej info"? http://www.hosteurop...id=235&menu=195 - tu chyba wystarczająco prezycyjnie wyjaśniają w czym rzecz.

 

Czyli jak będę pobierał pliki i uploadował na swoje konta premium przez skrypt to utną na 100Mbit :) chyba że im napiszę maila czy jest możliwość stalej predkosci nie mniejszej niz 500Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po konsultacji z Host Europe, ograniczenie to może być usunięty.

Ja to bardziej rozumiem w sensie że za dodatkową opłatą wyłączą ograniczenie :)

Za 300zł nie dostaniesz łącza 1Gbits czy nawet o połowę mniejszego bez limitów :)

Z tym że HostEurope ucina Ci łącze do 100Mbits, a nie do 10Mbits jak zdecydowana większość DC :)

A na takim łączu 100Mbits można wygenerować miesięcznie powyżej 30TB, a póki Ci nie przytną łącza możesz uzyskać o wiele więcej :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej Panowie...

Więc wymysliłem tak.

Jeśli mam płacić 150EUR za serwer w http://www.leaseweb.com/en/dedicated-servers/100-tb-servers opcja: 100 TB - M - NL

To nie lepiej jak wezmę sobie w ovh opcję http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/eg_best_of.xml i dokupię 10TB transferu za 50zł da mi to 600zł tak samo jak 150EUR

30TB to naprawde dużo, 30 osób niech ściąga po 30 GB dziennie przez 30 dni daje 27000 GB = 27TB to wg mnie juz sporo. W ovh, polski support + 24 GB DDR3 no i Przepustowość gwarantowana - 1 Gbps a nie jakieś szczyty nie szczyty po 500Mbit/s

Co wy na moje myslenie ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×