Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bekon

DEDYK do 250zł

Polecane posty

Witam,

Szukam serwera, najlepiej holandia, niemcy.

Parametry zblizone do tych poniżej.

 

CPU: 4x2.3 GHz Quad-Core AMD Athlon™ II X4

RAM: 8-12 GB

HDD: 2x (1-2 TB)

TRANSFER: BEZ LIMITU

Łącze: 100MBit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie, ale z tego co widzę to jest wypisz wymaluj dokładnie oferta Server4You.com - EcoServer LARGE - http://www.server4you.com/root-server/server-details.php?products=0

Zresztączemu akurat chce taki procek, a nie inny? Szuka po prostu odpowiednika S4Y :)

 

Nikt inny Ci tyle nie da :) Tylko uważaj na ich support :) Zresztą uptime rzędu 99% na dedyka wygląda trochę kiepsko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

servery4you ma traffic 2,5TB/miesiąc.

Dear xxx,

 

thank you for your request.

The maximum bandwidth allowed is 2.5 TB per month/75 GB per day. If

more is used yes the speed is reduced.

You can choose the location to be in the USA or in Europe. If you

order from Server4you.COM you pay in dollars while from .NET or the

currency is in Euros.

 

Kind Regards

zzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

servery4you ma traffic 2,5TB/miesiąc.

Heh, a na stronce nigdzie się tym nie chwala, chyba w gdzieś to ukryli w regulaminie przy zamówieniu. A tak wszędzie atakują słowami typ Flatrate, Unmetered itp bez gwiazdek.

 

Czyli @Pienio69 najbardziej trafną odpowiedź tutaj udzielił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a na stronce nigdzie się tym nie chwala, chyba w gdzieś to ukryli w regulaminie przy zamówieniu.

Dlatego zawsze warto czytać regulaminy. Poza tym nie limitują samego transferu tylko łącze po wykorzystaniu określonej puli. Ale za taką kwotę ciężko będzie znaleźć unlimited bez jakiegoś haczyka.

 

@bekon:

Napisz do nas może uda nam się coś znaleźć dla Ciebie spoza standardowej oferty:

http://hostit.pl/dedykowane/

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy Kimsufi jest najlepszym wyborem pod serwisy transferożerne, u kumpla chodzi 5 kimsufi płaci za to ok 370 zł a ma prawie 500 megsów razem no i 25 TB transferu razem, streaming ogarnia na tym spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są minimalne wymaganaia serwera, jeśli ma za zadanie tylko ściągać ? Żadnego www itp, tylko do pobierania (non stop przez wiele osób, wiele plików). I co jest najważaniejsze (oprócz łącza), ram/procek ? Sempron lub Atom i 2GB ramu starczą ? Ile ludzi będzie to w stanie obsłużyć, bez zwiech ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Zależy to od obciążenia danego serwera, ale kimsufi jest bardzo dobrym moim zdaniem cenowo i także parametrowo gdyż 75 zł za 2 GB, 5 TB

Ad 2. Żadnego WWW? hmm.. musi być serwer WWW chyba jeżeli chcesz do pobierania, chyba że przez ftp ?

Ad 3. Najważniejsze, powiedzmy że ram a później procek ale też nie może być tak że 8 GB ramu a jakiś Atom

Ad 4. Starczą parametry, tylko nie wiem na ile ale nie problem dokupić drugi gdyż to tanie jak barszcz.

Ad 5. Najwięcej wyciśniesz z nginx/lighttpd wręcz zalecany jest gdyż tutaj dość słabe procki są, apache bym odpuścił że względu że to kombajn i jego zasobożerność by te 2 GB zmieliła dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad 2. Chodziło mi o to, że żaden serwis nie będzie na tym stał, tylko przez serwer będą przepuszczane pliki ;-)

ad 4. Tak, tylko po co wydawać nawet te 75 pln jak będzie pobieranych 150-200 plików na raz przez 50-60 osób i serwer się zapcha, to lepiej od razu wydać trochę więcej, żeby się nie dusił. Właśnie chodzi mi o to, czy taki serwer na Sempromie lub Atomie z nginx/lighttpd i 2GB ramu utrzyma ściąganie non stop 50-60 osób, 150-200 plików na raz ? Jakie ewentualnie jeszcze zabiegi można wykonać, żeby serwer dał radę z takim ruchem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że wyznajesz zasadę która brzmi...

 

EOF :)

 

 

 

Odnośnie postów wyżej,to zależy od tego ,czy bedzie dużo pobierajacych,czy będzie wiele małych plików,czy mało dużych plików...

Serwer z takimi parametrami powinien wyrobić. Myślisz tutaj o Kimsufi 2G? Ostatnio coraz częsciej pakują do nich te Celki 1,2Ghz ,a to raczej za słabe jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EOF :)

 

 

 

Odnośnie postów wyżej,to zależy od tego ,czy bedzie dużo pobierajacych,czy będzie wiele małych plików,czy mało dużych plików...

Serwer z takimi parametrami powinien wyrobić. Myślisz tutaj o Kimsufi 2G? Ostatnio coraz częsciej pakują do nich te Celki 1,2Ghz ,a to raczej za słabe jest...

 

Nie Kimsufi, tylko taki serwer: procek AMD Sempron LE140 lub Intel Atom D510, 2GB ramu (która konfiguracja lepsza ? Intelowska jest 20 pln tańsza). Raczej dużo pobierających i wiele małych plików (do 200 MB), ale głównie koło 100, raczej mniej będzie dużo większych plików. Oprócz zmiany apache na nginx/lighttpd, co jeszcze zrobić, żeby był jak najbardziej wydajny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Kimsufi, tylko taki serwer: procek AMD Sempron LE140 lub Intel Atom D510, 2GB ramu (która konfiguracja lepsza ? Intelowska jest 20 pln tańsza). Raczej dużo pobierających i wiele małych plików (do 200 MB), ale głównie koło 100, raczej mniej będzie dużo większych plików. Oprócz zmiany apache na nginx/lighttpd, co jeszcze zrobić, żeby był jak najbardziej wydajny ?

 

Jaki dysk ? To on tutaj może być wąskim gardłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500GB, ale dysk mi jest duży nie potrzebny, 1GB i mniej mi wystarczy. Wszystkie pliki ściągane są w locie, a nie premium->zapisywane na mój serwer-> komputer usera. Która wersja, 32/64 bit lepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk ? To on tutaj może być wąskim gardłem...

dlaczego ma być wąskim gardłem ? chyba i/o spokojnie da rade setce megsów ;)?

 

@topic

kimsufi 2g, nginx, i nic więcej nie instalować i powinno dać rade

tylko nie oczekuj od serwera za 75 zł cudów, serwisy typu rapideo/nopremium mają po 80 serwerów ovh, leaseweb itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To NIE ma być kimsufi ;-) Procesor napisałem już wyżej (który lepszy, AMD/Intel ?), 2GB ramu. Cudów nie oczekuję (bo nic więcej na nim nie będę robił), ma działać i ściągać, chciałbym uruchomić kilka takich serwerów, każdy po 100Mbps. Serwisy typu rapideo mają nie więcej niż 15 serwerów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To NIE ma być kimsufi ;-) Procesor napisałem już wyżej (który lepszy, AMD/Intel ?), 2GB ramu. Cudów nie oczekuję (bo nic więcej na nim nie będę robił), ma działać i ściągać, chciałbym uruchomić kilka takich serwerów, każdy po 100Mbps. Serwisy typu rapideo mają nie więcej niż 15 serwerów ;-)

To może podaj firmę gdzie chcesz ten serwer kupić ? Z kart nie wróżymy.

 

A rapideo ma więcej niż 15 serwerów:

s1-s87.rapideo.pl

 

A tak w ogóle to może pomyśl nad VPS od OVH ?

Te VPSy mają 100 Mbps łącze i bez ograniczeń transferowych.

Tylko że dość drogo wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą ofertę, i nie chciałbym jej zdradzić ;-) Serwer AMD Sempron LE140 2GB ramu 120 pln miesięcznie ; Intel Atom D510 2GB ramu 99 pln miesięcznie. Jest to trochę podobne do konfiguracji kimsufi 2G, ale to nie kimsufi. Który lepiej kupić do serwisu typu rapideo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie polskie firmy odpadają.... nie wiedzą sami ile mają brać.

Czyli s4y ma ograniczenia w transferze. a to kiszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie myślisz ze ktoś ci da setę za 250 zł ;)

nie upierajcie się zawsze na 1 serwer, pomyślcie nad load balancingiem a będzie to lepiej chodziło niż 1 maszynka

 

na setce zrobisz 33 tb w miesiącu pobierając 24/7, a na pewno tak nie będziesz pobierać wiec wykorzystasz może 20~25 tb maksymalnie

a nie lepiej 4 maszynki 5tb po setce i rodzielic to ? lepsze prędkości dla pobierajacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję 2-3 maszyny na początek, jak się strona rozwinie, to kolejne serwery będę uruchamiał, tylko, czy te serwery dadzą radę (procek jest opisany i ilość ramu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam forum wielotematyczne z 80k userami i serwis do pobierania dziennie 100-130 osób jest z UU, nie wiem czy OVH nie zablokuje mi forum. A co do serve4you.com to nie ma nigdzie info ze jest limit na transfer, nawet w regulaminie... Może user, który to widzi, może dać screena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego OVH ma zablokować ? Nie ma za co, większe serwisy tam stoją a ty się takim przejmujesz.

Owszem server4you nie ma nigdzie napisane, bo w prawdzie nie ma limitu, bo po 2.5 TB ci ucinają do 10 Mb/s ;)

A takie info tylko na email, i to nie każdemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×