Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malitek

Jakie konto bankowe

Polecane posty

Witam,

 

Jakie polecacie konto bankowe ?

Ogólnie interesuje mnie "FULL WYPAS" i mam świadomość ,że to będzie kosztować.

 

 

Mam 2 konta nad którymi sie zastanawiam:

http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste

 

Plusy

Karta full wypas

Konto delikatnie oprocentowane 2 % (liczac ze polowa na 4 %)

Zlecenia stałe za w cenie

Minusy

Każdy sms do potwierdzenia przelewu 35 gr

 

Opłata to 5zł miesięcznie + za te sms`y

 

 

Drugie konto:

http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/maksymalne_konto

Plusy:

Znośna karta

Konto oprocentowane 4 % powyżej 4 tys ..

Zlecenia stałe w cenie

Każdy sms do potwierdzenia przelewu za free

Ubezpieczenie w podróży

 

Minusy:

Karta bez płatności zbliżeniowych

 

 

Cena 15zł

 

 

 

Co wybrać chyba ,że macie inne propozycje ... wymagana karta DEBIT abym mógł płacić przez Internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.ingbank.p...e/komfort#tab=1 - każdy będzie Ci polecał to czego sam używa, ja z ING korzystam od 7 lat.

 

- bezpłatne przelewy, zlecenia, etc.

- bezpłatne OKO;

- wpłatomaty praktycznie tam gdzie bankomaty (duża ilość);

- bezpłatne SMSy z powiadomieniami o transakcjach, przelewach, wpłatach, wypłatach, wg. uznania (skonfigurowania);

- karta full wypas jak to określiłeś w przypadku Alior Banku;

- bezpłatne bankomaty (niestety tylko w Polsce);

- przyjazny panel;

- hah, możliwość wydrukowania swojego loga i nazwy firmy np. na karcie ;-) (to chyba również zaleta?)

 

Opłata: 10 zł / mc + 7 zł za kartę jeśli nie zapłacisz nią więcej niż 100 zł w miesiącu. (w limit wliczają się również płatności Internetowe).

 

Powyższych kont (BPH i Alior Bank) nie znam dlatego nie odradzę Ci ich.

Edytowano przez WoofeR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrać odpowiednie konto musisz określić mniej wiecej wymagania, co będziesz robił za jego pośrednictwem.

Osobiście lubię mieć placówkę bankową w pobliżu aby załatwić jakąś sprawę od ręki, a nie użerać się przez infolinię (mam złe wspomnienia z wiszenia na słuchawce w przypadku mBanku), dodatkowo nie ma problemów z wplatami na rachunek :)

 

Ile masz lat? Studiujesz? Niektóre banki mająciekawą ofertę dedykowaną dla młodych.

 

Co do ING to raczej odradzam, mam tam konto firmowe i czasem na wykonanie operacji przez system internetowy trzeba czekać od kilku minut do nawet kilku godzin, co w innych bankach zajmuje dosłownie sekundy. Chodzi mi tutaj o przelewy wewnętrzne oraz przelewy błyskawiczne, czasem bywa to naprawdę irytujące.

 

 

Osobiście najbardziej polecam BZWBK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Akurat karta bez płatności zbliżeniowych to moim zdaniem zdecydowany plus. Na chwilę obecną żeby przejąć kontrolę nad kontem (wyczyszczenie) trzeba albo kartę fizycznie podwędzić albo zeskilować (skanowanie paska). W przypadku tego drugiego jest ułamek procenta szansy że a nóż kiedyś się taką mendę złapie i uda postawić przed sąd. Za kilka lat będzie taka opcja (albo nawet wcześniej o ile juz nie ma) że będzie się trzymało kartę w portfelu w kieszeni, wsiądzie się do zatłoczonego i śmierdzącego busa i będą znikały kwoty po 50 PLN, bo tyle chyba max można jednorazowo poprzez zbliżenie płacić. Wystarczy że ktoś w kieszeni będzie miał podróbę tego cuda (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i będzie mógł inkasować pieniądze z iluś tam kart które będą w zasięgu urządzenia. I szukaj takiego, szanse wynoszą praktycznie ZERO, chyba że ktoś mądry będzie miał w drugiej kieszeni detektor takich urządzeń albo coś do zakłócania.

 

Samo skillowanie kart jest na chwilę dość duzym problemem. Kilka miesięcy temu moi rodzice padli ofiarą skillerów i mało co nie zeszli z tego świata na zawał jak się okazało że w Sofii ktoś wypłacił prawie 900 PLN. Na następny dzień w banku cała litania ekstra wkurzonych ludzi którym kradli pieniądze z Sofii, Buenos Aires czy na Wschodnim Wybrzeżu. Kasę bank zwrócił, nie robili problemów pewnie dlatego że była cała rzesza wkurzonych ludzi. Zainstalowali skaner w bankomacie który znajduje się w budynku banku :D Jest to wyjątkowo perfidny sposób kradzieży pieniędzy. Ja rozumiem zrobić skok na bank albo wysłać przelew z głównego konta i dostać za to 15 lat. Ale za kradzież z indywidualnego konta to powinna być kara śmierci i nie muszę chyba tłumaczyć z jakiego powodu tak uważam.

 

To tak tytułem wyjaśnienia co do kart zbliżeniowych.

 

Wracając do tematu, nie polecam na pewno swojego banku czyli PKO BP. Oferta Alioru wygląda dość ciekawie, za darmo nie ma dzisiaj nic, nawet w dziób się nie dostanie za darmo :D Znajomy, którego kobieta siedzi w tym temacie poleca ING, podobno bardzo przyjazna oferta.

 

Zara wpadnie Sponsi i zarzuci tekstem że wszystkie banki należą do Izraelitów a Getin załozyli byli esbecy :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Akurat karta bez płatności zbliżeniowych to moim zdaniem zdecydowany plus. Na chwilę obecną żeby przejąć kontrolę nad kontem (wyczyszczenie) trzeba albo kartę fizycznie podwędzić albo zeskilować (skanowanie paska). W przypadku tego drugiego jest ułamek procenta szansy że a nóż kiedyś się taką mendę złapie i uda postawić przed sąd. Za kilka lat będzie taka opcja (albo nawet wcześniej o ile juz nie ma) że będzie się trzymało kartę w portfelu w kieszeni, wsiądzie się do zatłoczonego i śmierdzącego busa i będą znikały kwoty po 50 PLN, bo tyle chyba max można jednorazowo poprzez zbliżenie płacić. Wystarczy że ktoś w kieszeni będzie miał podróbę tego cuda (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i będzie mógł inkasować pieniądze z iluś tam kart które będą w zasięgu urządzenia. I szukaj takiego, szanse wynoszą praktycznie ZERO, chyba że ktoś mądry będzie miał w drugiej kieszeni detektor takich urządzeń albo coś do zakłócania.

 

Samo skillowanie kart jest na chwilę dość duzym problemem. Kilka miesięcy temu moi rodzice padli ofiarą skillerów i mało co nie zeszli z tego świata na zawał jak się okazało że w Sofii ktoś wypłacił prawie 900 PLN. Na następny dzień w banku cała litania ekstra wkurzonych ludzi którym kradli pieniądze z Sofii, Buenos Aires czy na Wschodnim Wybrzeżu. Kasę bank zwrócił, nie robili problemów pewnie dlatego że była cała rzesza wkurzonych ludzi. Zainstalowali skaner w bankomacie który znajduje się w budynku banku :D Jest to wyjątkowo perfidny sposób kradzieży pieniędzy. Ja rozumiem zrobić skok na bank albo wysłać przelew z głównego konta i dostać za to 15 lat. Ale za kradzież z indywidualnego konta to powinna być kara śmierci i nie muszę chyba tłumaczyć z jakiego powodu tak uważam.

 

To tak tytułem wyjaśnienia co do kart zbliżeniowych.

 

Wracając do tematu, nie polecam na pewno swojego banku czyli PKO BP. Oferta Alioru wygląda dość ciekawie, za darmo nie ma dzisiaj nic, nawet w dziób się nie dostanie za darmo :D Znajomy, którego kobieta siedzi w tym temacie poleca ING, podobno bardzo przyjazna oferta.

 

Zara wpadnie Sponsi i zarzuci tekstem że wszystkie banki należą do Izraelitów a Getin załozyli byli esbecy :D :D :D

 

Tylko że to działa na 5 cm (jeżeli nie jest w portfelu itp), jeżeli znajduje się w czymś to traci sygnał... W Belgii jest taka sama karta tylko że do metra, tramwajów i busów. Przez portfel ciężko zeskanować, trzeba "przykelić" portfel do maszynki (Mobib) a kartę dzięlą tylko 2-3 mm skóry. Nie myśl że ci co to wymyślili to idioci :-)

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pawel_15 no ale z Getinem to prawda... zresztą co w tym kraju nie jest SBckie... albo nie-polskie...

 

mBank rulz : ) tzn. najmniej dziadowski, bo swoje też mają za uszami.

Do tego inteligo podobno spoko / lukas - reszta to sieka.

Alior to jakiś nowy twór cholera wie skąd.

Uczulam jak zwykle przed Getinbankiem itp. tworami...

 

 

Kwestia też np. czy chce się płacić na celebrytów... heh

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to działa na 5 cm (jeżeli nie jest w portfelu itp), jeżeli znajduje się w czymś to traci sygnał... W Belgii jest taka sama karta tylko że do metra, tramwajów i busów. Przez portfel ciężko zeskanować, trzeba "przykelić" portfel do maszynki (Mobib) a kartę dzięlą tylko 2-3 mm skóry. Nie myśl że ci co to wymyślili to idioci :-)

W Polsce też. Elektroniczna Legitymacja Studencka, Warszawska Karta Miejska, czy też nawet i systemy warunkowej kontroli dostępu (mówimy o wersji Mifare; nie o Unique). Z krótkim zasięgiem to nie tak do końca dokładnie jest - zależy od konstrukcji anteny urządzenia komunikującego się z kartą. Kilka razy zdarzyło mi się po podejściu do kasownika "skasować" portfel umieszczony w kieszeni kurtki.

 

Tak poza tym ot tak z konta ci Paypassowy terminal nie zabierze nic, bo i tak w polskich realiach oczekuje odpowiedzi od banku, pomija się tylko żądanie PIN. A jeśli któryś punkt zachce sobie wybitnie błyskawiczne płatności bez weryfikacji, to sam bierze na siebie ryzyko zgłoszonych fraudów.

 

 

PS: Sponsi, a co powiesz o Citi?

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A Citi to miazga jest, w sensie oni należą do międzynarodowego kartelu bankowo-spekulacyjnego.

Oglądałeś Zeitgeist? Są wylistowani jako "nie korzystać, bo wspierasz mega ultra syf".

 

Za http://www.facebook.com/group.php?gid=55303891744

 

1 - EXPOSE THE BANKING FRAUD.

 

Citibank, JP Morgan Chase, and Bank of America are the most powerful controllers within the corrupted Federal Reserve System. It's time to boycott these institutions.

 

If you have a bank account or a credit card with any of them, move your money to another bank. If you have a mortgage, refinance with another bank. If you own their stock, sell it. If you work for them, quit. This gesture will express contempt for the true power behind the private banking cartel known as the Federal Reserve (FED) and create awareness about the fraud of the banking system itself.

 

“Banking was conceived in iniquity and was born in sin. The bankers own the earth. Take it away from them, but leave them the power to create money, and with the flick of a pen they will create enough deposits to buy it back again. However, take it away from them, and all the great fortunes like mine will disappear and they ought to disappear, for this would be a happier and better world to live in. But, if you wish to remain the slaves of bankers and pay the cost of your own slavery, let them continue to create money.”

~ Sir Josiah Stamp - Director of the Bank of England 1928.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 - jestem w stanie wyprowadzić z Twojej karty duże większe sumy aniżeli te śmieszne 50zł bez fizycznego dostępu do karty i używania wymyślnych urządzeń :) Wystarczą mi jedynie dane wydrukowane na samej karcie m.in. magiczny kod CVV :)

 

A same obciążanie karty w ramach usług PayWave czy PayPass nie jest takie łatwe jak mogło by się wydawać, są odpowiednie zabepieczenia, ale osobiście preferuję zwykły plastik, nie rajcuja mnie takie nowinki :)

 

@Sponsi - Alior to bank należacy do jakiejś włoskiej rodzinki, która rzuciła trochę kaski jednego z Polskich guru bankowości żeby mógł sobie stworzyć bank, co ciekawe na rynku chodzą słuchy że bank jest na celowniku rosyjskiego giganta - Sbierbank.

 

PKO BP teraz mocno poprawiło swoją ofertę, ale mnie od niego odstraszają te ciągłe kolejki emerytów i rencistów w oddziałach (przynajmniej tak jest w oddziale który mam pod ręką).

 

Lukas - mam u nich konto prywatne i co mnie denerwuje to różne cyfrowe loginy w każdym dostępnym kanale, zaczynająć internetu, przez telefon, aż po oddział. Ta konsternacja jak wybrałem się do oddziału banku chcąc odblokować dostęp przez internet, gdy prawcownik banku poprosił mnie o wstukaniu kody do terminalu aby się uwierzytelnić :) Za 3 razem trafiłem :) W innych bankach przy wizycie osobistej wystarczy im jakiś dowód tożsamości. Denerwuje mnie kiepska pora sesji Elixiru, w tym banku nie ma szans żeby kasa otrzymana z rana wyszłą do innego banku jeszcze tego samego dnia, bo są tylko dwie sesje wychodzące z rana, i 3 przychodzące dopiero popołudniu lub wieczorem.

 

Jeśli wypas to pomyśl o tym:

http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/standardowe/vip/konto-vip.html

 

Heh, muszę się chyba wybrać do BZWBK założyć konto firmowe, bo system bankowości internetowej ING strasznie mnie irytuje...

 

@kafi - kiedyś wsadziłem swojąLegitymacje studencką do dekodera TV i wyświetliło wnim system warunkowy CONAX :), niestety nic nie udało mi się na niej zdekodować, przy kartach Visa/MasterCard które sprawdzałem wywalał błąd karty :)

 

@Sponsi - widziałem wszystkie filmy z tej serii i to jest świetna manipulacja, przedstawili tam pewne sprawy bardzo sensownie, ale patrząc tematy w mojej dziedziny (studia z finansów i rachunkowości) widzężę niektóre rzeczy są tam znacznie ponaciągane, ale nie wiedząc wcześniej nic na ten temat to bym zapewne pięknie łyknął przedstawione tem tezy :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Citi, to jest jeden poważny argument przeciwko korzystaniu z ich oferty - to jest amerykański bank. Po tym co amerykańskie banki nam zafundowały jakoś nie zaufałbym żadnemu z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maq - tak? Na przykład? IMO dobrze pokazalo. Addendum pachniało co prawda socjalizmem, ale "jedynka" dobrze to wszystko naświetliła, całą lichwę banków, dług przy urodzeniu itd. To dopiero teraz wychodzi wszystko na świecie...

Powinni to Polakom przed wiadomościami puszczać, wraz z komentarzem o co chodzi, bo pewnie i tak 4/5 nie skumałoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie, oglądałem to z 3 lata temu... Oczywiście, nie twierdzę że oni sobie tam wszystko zmyślili, tylko wiem że niektóre rzeczy były tam zwyczajnie przesadzone. Bezdyskusyjnie istnieją takie rzeczy jak np. kreacja pieniądza przez system bankowy, ale na pewno nie na taką skalę jak w Duchu Czasu to przedstawili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw. O co chodzi z getinbankiem.

 

 

BO mam "troche?" kasy u nich dokłądnie na getinonline ?

 

Lepiej uciekać czy co ? BO oprocentowanie mają za***iste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Malitek - nie bój się, niektórzy tu sieją niepotrzebną paranoje :) Jeśli jesteś zadowolony z ich usług to pozostań u nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Malitek kwestia ideologii - PKO nie, bo Majewski to dno, Getin nie, bo bulisz na byłe SB. Zresztą tak naprawdę to w każdym "polskim" (a raczej "w Polsce", bo polskich banków nie ma) banku bulisz na kogoś, na kogo nie warto bulić. Kwestia wyboru najmniejszego dziadostwa.

Można tak, jak ja niedługo robię z siecią komórkową, że przechodzę do T-Mobile żeby nie bulić na SB (Plus) tylko dać Niemcowi, przynajmniej udaję, że jestem w Europie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma polskich banków? A PKO BP to co to? BOŚ? To są banki należące w zdecydowanej większości do Państwa Polskiego. Są jeszcze takie banki jak Getin, Invest Bank, Idea Bank itp. na Polskim kapitale, ale Ty - @Sponsi zaraz zaczniesz psioczyć o SB i innych tego typu sprawach :) Nie podoba Ci się, nie korzystaj, nie rozumiem tego negatywnego podejścia do tego co polskie. Mi to wygląda na czystą zawiść, Polak Polakowi nie wybaczy że drugi umiał się lepiej ustawić.

 

Jeśli chodzi o sieci komórkowe to nadal zostaje w Polkomtelu, bo dla mnie jest to najlepsza sieć pod względem technicznym, a fakt że jest to operator w Polskich rękach utwierdza mnie w tej decyzji. Trzeba wspierać firmy z polskim kapitałem.

@Sponsi chcesz zawsze być parobkiem u Niemca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

"W zdecydowanej większości" ;;;; )

no nie korzystam przecież : )

 

No właśnie - nie rozumiesz.... po prostu za dużo tutaj przewałów było, za dużo rozsprzedawania za ułamek ceny, za dużo prywaty w tym wszystkim było i jest, za dużo lichwy.

 

Szczerze? Wolę być parobkiem Niemca/Angola/Turka (!) niż parobkiem SBka...

Za dużo "sukcesu" w tym kraju szemranymi drogami osiągnięto i ja chcę mieć w tym jak najmniej udziału. Nie oglądam tańca na lodzie, polskich seriali, itd. itp. To tak naprawdę nie jest polskie. To jest takie cholera wie jakie, czerwono-polskie, różowe.

A szczytem tupetu tych gnojów jest robienie programów tylko "kocham cię Polsko" - no to już jest normalnie plucie w twarz i mówienie, że pada deszcz... program, gdzie czerwone psy babrają się w swoim sosie, zupełnie jak świnie w błocie... to jest jak kopnięcie w ryj prawdziwego Polaka.

 

Maq ale jeśli zobaczę coś polskiego, co jest dobre, na pewno o tym powiem, że to jest dobre. Jeśli widzę autentyczność, na pewno to wychwalę. Pewnie, że tego jest strasznie mało, bo po 89ym w swoje czerwone łapska przejęto bardzo, bardzo dużo Polski i polskiego biznesu, przemysłu itd. Byłem na SparkUp - zobaczyłem gości z codility.com - powiedziałem "yeah, to lubię! To jest polskie". Takie Polskie lubię, a nie jakieś Nataszy, Pazury-Szmury, Energi, "Polskie" Węgle, PKO Banki "Polskie" i inne g...

To dla mnie nie jest polskie.

 

PS

Maq, nie offtopujmy tak : )

co ja twierdzę, niech sobie twierdzę, co Ty twierdzisz, niech sobie twierdzisz : )

Nie psujmy wątków, kto chce, ten sam dojdzie do tego co się pod tym wszystkim kryje. A kto nie chce, tego i tak nikt i nic nie przekona.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktywowali w aliorze i powiem ,że zadowolony jestem.

 

Panel - bardzo fajny, wszystko na miejscu, smiga jak nalezy i na dodatek nic nie muli szybko i bezproblemowo można zarządzać pieniędzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od dzisiaj jestem klientem Idea Bank (konto firmowe) i powiem, że tak przyjemnej i prostej w użytkowaniu strony jeszcze nie widziałem, całkowite przeciwieństwo np. BZWBK. Jest wszystko co trzeba, ale nie ma bałaganu. Co do reszty usług to opowiem jak się zadomowię na dłużej. Na razie miła strona i niskie koszty są na plus. Osobiste jednak nadal zostawiam w Credit Agricole (d. Lukas Bank), bo mam wpłatomat kilkaset metrów od domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w Ideabank mam lokaty - też przyjemne tylko "portfel " sie nie aktualizuje. Musze najpierw wejsc w lokaty potem w portfel to w tedy dane sa odswiezone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat BZWBK ma najprzyjemniejszy interfejs, nie widziałem tego w Idea Banku, ale w porównaniu z Lukasem, ING czy mBankiem bije on je na głowę, ING jest w ogóle dziwne (system coś długo myśli przy realizacji jakiejś zleconej operacji). Baa, myślę o zmianie głównego konta firmowego z ING na BZWBK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ING jest w ogóle dziwne (system coś długo myśli przy realizacji jakiejś zleconej operacji).

W ciągu 7 lat użytkowania konta prywatnego począwszy od wersji Student, Direct po Komfort nie zaobserwowałem takich problemów, a wręcz twierdzę, że po ostatniej bardzo poważnej przebudowie panelu system działa dużo sprawniej i szybciej. Może inaczej jest na firmówkach, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek, to opinia. Ja z usług WBK zrezygnowałem m.in. właśnie przez to, że mnie interfejs wnerwiał (i jeszcze dlatego, że przez 3 lata obiecywali otwarcie oddziału w mojej wsi, otworzyli jakąś franczyzową agencję 6 lat po tym jak zrezygnowałem z ich usług. Lukasa wybrałem dlatego, że ma u mnie oddział (i do tego w tym oddziale wpłatomat, co było mi swego czasu potrzebne) a i strona jest przejrzysta. Idea Bank niczego mi nie naobiecywał, daje to, czego potrzebuję - darmowe konto, darmowe przelewy, darmowe zlecenia stałe, darmowa karta. Ani Lukas (Credit Agricole) niestety takich warunków nie dawał, dlatego mam u nich tylko konto osobiste, WBK też nie oferuje tak korzystnych warunków. Chyba jedynie Inteligo można porównać w kwestii wygody i kosztów z Idea Bankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×