Skocz do zawartości
Shk

FileZilla i "podwójne" przesyłanie plików.

Polecane posty

Witam,

ostatnio zauważyłem pewien problem przy wgrywaniu plików na swój serwer. Używam najnowszej wersji programu FileZilla.

Wygląda na to, że dany plik jest transferowany dwa razy, z czego za drugim razem jest pusty (?) ...

Dodam tylko, że plik na liście znajduje się tylko raz.

 

Po czyjej stronie może leżeć wina? Serwer, program, komputer domowy?

Pobieram właśnie innego klienta FTP, aby zobaczyć czy problem się powtórzy.

 

Spotkaliście się już może z czymś takim?

Pozdrawiam

post-7500-0-71239700-1316972827.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Mam to samo, gdy łącze przymula. Poprostu nie wysyła do końca pliku. Może to być wina Twoja jak i serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wtedy robisz? Jaką opcję wybierasz?

Ja akurat zaobserwowałem taki problem tylko na jednym serwerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma standardowe ustawienia programu. (czyli pasywny) Nic tam nie zmieniałem, bo problem taki nigdy nie występował.

Mam go dopiero od kilku dni i tylko przy jednej firmie hostingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz "zamień" i zaptaszkuj "zawsze wykonuję tę akcję", kliknij "ok" i będziesz miał spokój z wyskakującym oknem. Plik, który nie wysłał się poprawnie zostanie przesłany ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak czasem miewam przy FileZilli i wtedy zwyczajnie klikam zamień.

Dlatego wolę korzystać z gftp, przy nim nie ma takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy się wam dzieją, możecie powiedzieć do jakich serwerów się podłączacie, kiedy występują te problemy? Ja na wszystkich swoich serwerach z przyzwyczajenia mam proftpd i nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Może po prostu Filezilla nie lubi się z którymś z serwerów ftp?

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam prawie na każdym, ale to już wina mojego łącza, program przesłał informacje o pliku na serwer bez pliku ;x

Po prostu dajesz Zamień i zastosuj dla wszystkich dla tej kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v, przedmówcy mają rację. Czasem mam ten sam problem z przesyłaniem plików, niezależnie od używanego serwera FTP (pure-ftpd i proftpd) i jego lokalizacji (Polska i EU). Najprawdopodobniej jest tak jak pisał mSurf, błąd przy przesyłaniu pliku (spowodowany pewnie jakimś errorem na łączu, najczęściej mam to na UPC) i jego ponowienie. Wyskakuje to rzadko i losowo, ale się zdarza. Czasem 10k plików przejdzie bez problemów, a czasem przy przesyłaniu 20 plików się wywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

d.v, przedmówcy mają rację. Czasem mam ten sam problem z przesyłaniem plików, niezależnie od używanego serwera FTP (pure-ftpd i proftpd) i jego lokalizacji (Polska i EU). Najprawdopodobniej jest tak jak pisał mSurf, błąd przy przesyłaniu pliku (spowodowany pewnie jakimś errorem na łączu, najczęściej mam to na UPC) i jego ponowienie. Wyskakuje to rzadko i losowo, ale się zdarza. Czasem 10k plików przejdzie bez problemów, a czasem przy przesyłaniu 20 plików się wywali.

 

Ja, przy większej ilości plików zawsze wysyłam spakowany folder w tar.gz, a potem go rozpakowuję na serwerze ;-) Większa szansa że wszystko się wyśle bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku trzeba by zdiagnozować, czy pakiety idą trasą w miarę symetryczną, czy też może totalnie inną.

Jeśli da się zauważyć wybitną asymetryczność, to czasem takie problemy jak niedosłane pliki czy zrywające połączenia mogą mieć miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dzieje się tylko na serwerze shared w firmie uphost.pl. Wszystkie inne działają bezproblemowo.

 

Administrator uphost.pl odpisał mi, że :

firewalla jest tak usatwiony, że własnie blokuje filezille bo wgrywa pliki dwa razy bez sensu.

zmien klienta.

 

Mnie tylko zastanawia fakt, dlaczego ten plik przy drugim wysyłaniu ma 0 bajtów?

Czy przypadkiem poprawny plik nie nadpisze się złym i dopiero po jakimś czasie cały skrypt się posypie.

 

Z jakich klientów jeszcze, oprócz FileZilla, korzystacie? Co możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Sprawa dzieje się tylko na serwerze shared w firmie uphost.pl. Wszystkie inne działają bezproblemowo.

 

Administrator uphost.pl odpisał mi, że :

 

 

Mnie tylko zastanawia fakt, dlaczego ten plik przy drugim wysyłaniu ma 0 bajtów?

Czy przypadkiem poprawny plik nie nadpisze się złym i dopiero po jakimś czasie cały skrypt się posypie.

 

Z jakich klientów jeszcze, oprócz FileZilla, korzystacie? Co możecie polecić?

 

Jak używałem shareda w UpHost to mi serwer bana dawał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tylko zastanawia fakt, dlaczego ten plik przy drugim wysyłaniu ma 0 bajtów?

Chyba nieco źle rozumiesz komunikaty diagnostyczne FileZilli.

 

Za pierwszym razem plik się po prostu utworzył (STOR się wykonał) ale bez żadnych danych, po czym połączenie się przerwało. Klient FTP próbuje wtedy po przerwaniu wznowić plik, ale dostaje informację, że już istnieje w systemie plików taki (o wielkości ZERO), więc pyta, czy oby go nadpisać, czy nie.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi - rzeczywiście. Masz rację.

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zaznaczenie opcji "Zamień" i "Zawsze wykonuj tę akcję",

tak jak zaproponował @Kolopik.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dzieje się tylko na serwerze shared w firmie uphost.pl. Wszystkie inne działają bezproblemowo.

Administrator uphost.pl odpisał mi, że :

firewalla jest tak usatwiony, że własnie blokuje filezille bo wgrywa pliki dwa razy bez sensu.

zmien klienta.

Bo tak czasem bywa przy standardowej instalacji CSF.

 

biggrin.gif a mnie serwery kochają i banów nie mam.... później trochę może popuszczę lejce ale nie sądzę... :)

Nie popuszczaj, a go w końcu skonfiguruj. Jeśli Twoje IP jest w allow, to się nie ma co dziwić, że serwery "cie kochają".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - support uphosta wybitnie pisze w naszym języku.

 

Co do FileZilli - mam to samo, nie próbowałem na innych i da się to znieść ;) Wszystko już zostało tu wyjaśnione

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×