Skocz do zawartości
Krzychu13

Zmiana US na inny hosting do 5GB

Polecane posty

Witam

 

Rzecz jasna rozwinę tytuł wątku.. Poszukuję hostingu dla kilkunastu stron. W tej chwili korzystam z pakietu 5GB w Unixstormie, ale z pewnych przyczyn chciałbym się w najbliższym miesiącu przenieść.

Jakie mam ,,potrzeby" ? Otóż przynajmniej te 5GB miejsca, większą ilością nie pogardzę :)

Do tego minimum 30GB transferu. Nieograniczona liczba baz MySql, nieograniczona liczba kont e-mail. Możliwość podczepienia przynajmniej 5domen. Subdomeny i konta ftp w nieograniczonej ilości to już chyba standard, ale spotkałem się niedawno z ograniczeniem, więc wolę zaznaczyć.

 

Co do panelu to obecnie mam DA, ale CPanel jak najbardziej mi odpowiada, więc z tym nie ma problemu..

 

 

Zależy mi na jak najlepszym uptimie, bo jednak jest trochę tych stron. Jedna bardziej ważne, drugie mniej, ale zależy mi na tym, aby działało to na poziomie US lub nawet lepszym.

Zależy mi także na szybkim połączeniu, bo jest tam trochę plików po 25-50MB, które nieraz są pobierane przez kilka osób naraz.. W USie z tym problemu nie ma, leci zazwyczaj maks. łączem, ale informuję..

Czy serwer będzie zlokalizowany w PL czy gdzie indziej to w zasadzie wielkiej różnicy mi nie robi. Ważne, aby nie było padów i prędkość była dobra, bo jakieś takie mam niemiłe wrażenia po hostingu w Surpassie, że hosting za wodą to o połowe wolniej pliki pobierałem.

 

W Surpassie za takie pieniądze miałem 500GB, ale cóż.. Polska :P

Płacił będę raczej za rok z góry, więc wszelakie zniżki przy płatności za 12m-cy mile widziane :)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Krzychu13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zaoferować pakiet Biznes 2 z oferty pro-serwer.com.

 

http://pro-serwer.com/index.php?id=kbiznes

  • Powierzchnia dyskowa 5GB
  • Transfer miesięczny Brak limitu
  • Limit CPU 8%
  • Kont E-mail i FTP Brak Limitu
  • Domen i Subdomen Brak Limitu
  • Baz danych MySQL Brak Limitu
  • Cena miesięczna brutto: 22,00 zł.
  • Cena kwartalna brutto: 60,00 zł zł.
  • Cena półroczna brutto: 120,00 zł
  • Cena roczna brutto: 199,00 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Od siebię, z czystym sumieniem mogę polecić ViPower.pl (polska), Vihost.pl (Niemcy, siostrzana marka Vipower), CastPol.pl (Polska), mZone.pl (UK) oraz UpHost.pl (Polska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nic takiego w cenie, którą reprezentuje US się nie znajdzie? 100zł a 200 to delikatna różnica :)

 

Nie podałeś budżetu :P

 

Lite 2 Vihost może będzię dobrym wyborem?

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś budżetu :P

 

Zgadza się, przepraszam, mój błąd. Starałem się tak dokładnie opisać zapotrzebowanie, że aż o funduszach zapomniałem :)

 

Lite 2 - max. 20baz.. To trochę za mało.. :(

 

Co do elite : do rozważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie tak naprawdę jest - dlaczego rezygnujesz z Unixstorm? Wbrew pozorom jest to istotna informacja, ponieważ jeśli jest to zbytnie obciążanie serwera to wątpie byś gdzieś indziej na długo zagrzał miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proponuję pakiet PRO Simple+ w naszej firmie.

Parametry:

6 GB dysku,

60 GB transferu miesięcznego,

129 zł netto rocznie.

 

Serwery znajdują się w Polsce, panel administracyjny DirectAdmin PL.

 

Jeśli cena jest za wysoka, proponuję Express Simple+ na serwerze w Niemczech:

6 GB dysku,

80 GB transferu miesięcznego,

65 zł netto rocznie.

 

Na oba pakiety 14 dni darmowego testu

 

Pełna oferta kont PRO: http://www.ionic.pl/hosts.php oraz kont Express: http://www.ionic.pl/hosts_exp.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lite 2 - max. 20baz.. To trochę za mało..

Za mało na wirtualny?

 

Pytanie tak naprawdę jest - dlaczego rezygnujesz z Unixstorm? Wbrew pozorom jest to istotna informacja, ponieważ jeśli jest to zbytnie obciążanie serwera to wątpie byś gdzieś indziej na długo zagrzał miejsce.

Dokładnie, bo co z tego że można zbudować i postawić 50 serwisów opartych o mysql które nie zjedzą tyle zasobów co dwa wordpressy czy o zgrozo joomle, phpbb i tym podobne.

 

Poleciłbym Ci swój ale coś czuję, że Ty potrzebujesz o wiele więcej zasobów niż przyznaje się na pojedyńcze konto shared.

Edytowano przez Raffuss (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakich powodów uciekasz z Unixstorm, ale proponuję Ci zapoznać się z ofertą Ionic, a jeżeli interesuje Cię cpanel, to w takim przypadku Mzone wink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może rozwieję pewne wątpliwości..

 

Moja chęć rezygnacji z usług US nie jest podyktowana jakimś niewiarygodnym obciążeniem, ale padami, które w ostatnim miesiąca może tak często się nie zdarzają, ale w ubiegłych i owszem.. Nie są to jakieś godzinne przerwy w dostawie, oczywiście, że nie, ale takie 2minutówki, 5minutówki.. No takie pierdoły, a irytuje.

 

Co do Hoso..Bardzo chętnie bym skorzystał z Twoich usług, tym bardziej, że to z mego miasta :), ale kont e-mail jest mało.. Ja mam na chwilę obecną koło 30skrzynek.. Nie ma tam wielu maili, bo to po 10-50MB konta, ale jednak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro US nie daje rady z takim obciążeniem to raczej wyżej wspomniane firmy wyrzucą cię na starcie ;)

Nie wiesz jakie posiadamy maszyny, ile kont na nich umieszczone, i już Twierdzisz, że wyrzucimy?

Na jakiej podstawie obliczasz obciążenie generowane ze jego skryptu na dany serwer, masz szklaną kulę?

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil, nie możesz twierdzić, że dana firma kogoś wyrzuci czy nie (nie chodzi tu on nas nawet teraz). Po pierwsze żadna firma nikogo nie wyrzuca, tylko proponuje odpowiedni pakiet lub inną usługę. Po drugie są różne konfiguracje serwerów, różne skrypty na serwerach, panele itp. to wszystko wpływa na wynik obciążenia danego serwera.

 

piszę na podstawie doświadczeń w US dość znacząco naruszyłem politykę bezpieczeństwa

O tym nie wiem, nie znam sprawy. Ale czasami jak coś napiszesz to głowa boli ;)

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja chęć rezygnacji z usług US nie jest podyktowana jakimś niewiarygodnym obciążeniem, ale padami, które w ostatnim miesiąca może tak często się nie zdarzają, ale w ubiegłych i owszem.. Nie są to jakieś godzinne przerwy w dostawie, oczywiście, że nie, ale takie 2minutówki, 5minutówki.. No takie pierdoły, a irytuje.

 

UnixStorm z tego co widzę najbardziej pasuje Ci ofertą, a prawda taka, że nigdzie nie możesz być pewny braku chwilowych przerw w działaniu. Napisz do supportu o możliwe poprawienie jakości usługi, może przeniosą Cię na inną maszynę... dopiero potem rozglądaj się za inną ofertą. Takie moje skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Po rozmowie z Raffussem doszedłem do wniosku, że serwer wirtualny może okazać się zbyt słaby.

W związku z tym postanowiłem poszukać VPSa. Problem w tym, że gdzie nie zajrzę to coś mi nie odpowiada. Sądziłem, że skorzystam z oferty Raffussa, ale z tym ciężko się w jakikolwiek sposób skontaktować.

 

Przyznam się szczerze, że budżet jaki mogę zaoferować to maksymalnie 60zł brutto miesięcznie. Zależy mi na przynajmniej 30GB.

Zależy mi na VPSie z panelem. Jeśli miałby to być jakiś panel darmowy to ewentualna jakaś pomoc w instalacji czy tym podobne. Do tej pory ciągnąłem tyle lat na wirtualnym, że przejście na VPSem będzie na pewno jakimś przeskokiem. I tego się trochę boję. Jednak gdyby jakaś firma zechciała mi przedstawić swoją ofertę to na pewno nad takową bym się zastanowił.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Krzychu13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne dane na temat obciążenia generowanego na serwer przez Twoją stronę?

 

Zależy mi na VPSie z panelem. Jeśli miałby to być jakiś panel darmowy to ewentualna jakaś pomoc w instalacji czy tym podobne.

Darmowych paneli jest wiele w internecie, łatwo je znaleźć, jednak panel to nie wszystko na VPS. Jeśli ktoś Ci to zainstaluje za darmo to chwała mu za to, ale co będzie w przypadku kiedy nastąpi awaria? Dobrze skonfigurowany serwer pochodzi długi czas, ale w końcu i tak ktoś musi tam zajrzeć i poprawić konfigurację. VPS sam w sobie niby jest tani, ale jak masz pojęcie o administracji, lub kogoś kto Ci to zrobi za pół darmo.

 

Możesz oczywiście zakupić serwer zarządzany VPS, ale to już są droższe rozwiązania, więc dobrze przeanalizuj na co Ciebie stać finansowo.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do unixa także zauważyłem ostatnio "pady" 2-5 minutowe (najprawdopodobniej baza mysql).

Troche to denerwuje lecz ja mimo wszystko zostaje -mam nadzieje ze to chwilowe.

 

Co do VPSów polecam vihost.pl (tanio a bardzo dobrze :) )

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KtosiK

 

No właśnie ich ofertę biorę w tym momencie pod uwagę najbardziej..

 

@MZone Group

Mam jako takowe dane dot. obciążenia, które wykłada mi DA. Pisałem nawet w sprawie hosta na czacie Twojej firmy, ale konsultant nie do końca potrafił wywnioskować z tego realne obciążenie, tłumacząc, że dane w DA są w ,,cp", a to jest inaczej liczone.

 

Powiem tak.. Ja najchętniej zostałbym przy wirtualnym, ale nieco wystraszyło mnie to, że PONOĆ maszyny mogą obciążenia jakie generuje moja ,,biblioteczka" nie uciągnąć :P

Tzn. uciągnąć uciągną, ale przekroczę dane mi te kilka % i bloka konta, itp. itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do unixa także zauważyłem ostatnio "pady" 2-5 minutowe (najprawdopodobniej baza mysql).

Troche to denerwuje lecz ja mimo wszystko zostaje -mam nadzieje ze to chwilowe.

Zgaduję, że chodzi o domenę "teamplay.com.pl"? Jeśli tak to faktycznie na tym serwerze w ostatnich dwóch tygodniach były dwa restarty MySQL w ciągu dnia, ale każdy z nich nie powodował przerwy w dostępie do baz na dłużej niż ~1 minutę. Konieczne było wprowadzenie pilnie kilku zmian w konfiguracji. Aktualnie nie ma więcej w planach tego typu operacji na tym serwerze.

 

 

 

 

Powiem tak.. Ja najchętniej zostałbym przy wirtualnym, ale nieco wystraszyło mnie to, że PONOĆ maszyny mogą obciążenia jakie generuje moja ,,biblioteczka" nie uciągnąć :P

Tzn. uciągnąć uciągną, ale przekroczę dane mi te kilka % i bloka konta, itp. itd..

Tutaj nigdy nie chodzi o to, czy maszyna "uciągnie" daną stronę tylko czy klient wykupuje usługę proporcjonalną do stawianych wymagań.

 

 

Niestety absurdów jest coraz więcej i przy kilku tysiącach klientów nie możemy już być tak tolerancyjni (czyt. ignorować przesadne obciążenia), jak to było kiedyś.

 

Jeśli klient wykupuje konto przykładowo za 12,30 zł/m-c, a na nim umieszcza strony obciążające 1/4 całej maszyny (około 2 rdzeni w 100% cały czas) to niestety nie ma możliwości, aby taka sytuacja była tolerowana. I tak podchodzimy do tematu wyjątkowo liberalnie i naprawdę czepiamy się tylko w drastycznych sytuacjach.

 

Nie wiem o jakim koncie tutaj mówimy dlatego proponuję skontaktowanie się z nami (chociażby przez NOC) i zobaczymy jak sprawa wygląda.

 

Jeśli obciążenie jest przekraczane tylko okazjonalnie i w niezbyt zastraszającym stopniu to nie będziemy robić problemu. W przypadku regularnego i wysokiego przekraczania limitów konieczne jest przejście na adekwatną do potrzeb usługę. Konta nie są blokowane nigdy w sposób automatyczny i bez wiedzy bądź wcześniejszego ostrzeżenia klienta.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. uciągnąć uciągną, ale przekroczę dane mi te kilka % i bloka konta, itp. itd..

Jeśli przekroczysz limity to każda szanująca się firma da Ci ostrzeżenie a czasem nawet zawiesi konto, nie ma w tym nic dziwnego. Czy to Będzie US, MZone czy jakakolwiek inna poważna firma ma wprowadzone limity obciążeń dla swoich klientów, różnica może być w ewentualnej konfiguracji sprzętowej maszyn i limitów obciążeń na daną maszynę.

 

Jeśli przekroczysz zasoby to masz jedno wyjście, zmienić pakiet na wyższy lub nawet wejść na VPS. To zrozumiałe, że są to koszty i każdy chciałby ich uniknąć, jednak prowadzenie serwisów czasami kosztuje i trzeba się z tym pogodzić.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×