Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
YagAA

Dedykowany pod serwis pobierania

Polecane posty

Witam,

 

szukam serwera dedykowanego pod serwis a'la http://rapideo.pl/ (serwer tylko do ściągania plików).

Moje wymagania to:

-lokalizacja Europa

-cena do 250 pln/miesięcznie ze wszystkim

-duży transfer (minimum 15TB, najlepiej bez limitu)

-jak najmocniejszy

 

Znalazłem serwer http://www.server4you.com/root-server/server-details.php?products=0 co myślicie ? Znajdziecie coś lepszego ?

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EcoServer LARGE X5 - http://www.server4you.de/root-server/server-details.php?products=0 - kupując to samo ale na niemieckiej stronie i w euro, wyjdzie Cię na tą chwilę za 20zł miesięcznie mniej :)

 

Także teoretycznie będzie Cię stać na trochę mocniejszy sprzęt (pod względem wielkości ramu i dysku) u nich: http://www.server4you.de/root-server/server-details.php?products=1

 

Ogólnie ciężko będzie coś znaleźć, bo większość DC stosuje limit pomiędzy 1-10TB na transfer, po czym przycinają łącze do 10Mbits.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znane mi duże serwerownie typu hetzner, leaseweb, ovh, webtropia, strato.de zakładają lejek na 10Mbits po przekroczeniu transferu, nie większego niż 10TB, a za każdy dodatkowy TB (na pełnym łączu) karzą sobie płacić jak za zboże.

Wyjątkiem jest HostEurope które przy dedykach gwarantuje łącze min. 500Mbits (maks. 1Gbits), ale najtańszy dedyk to koszt 89 euro miesięcznie. Teoretycznie ciekawym wyjściem mógłby być u nich najmocniejszy VPS za 69 euro (link afilacyjny :P), gdzie masz gwarantowane 8GB pamięci oraz min. procek 4 x 1,5Ghz (Xeon, dynamicznie do 16GB i 11.7 GHz) z 500gb miejsca i masz tam gwarantowane łącze min. 50Mbits (w praktyce działa kilka razy szybciej, sam posiadam u nich VPS).

Napewno HostEurope jest zdecydowanie lepszą serwerownią aniżeli Server4You, ale cenowo już nie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Devil - z tego co widzę to @YagAA dysponuje budżetem 250-300PLN, a nie USD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;-) Nie wiem, czy VPS da radę utrzymać ruch przy takim serwisie. 300 pln to moje maksimum póki co miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 250 pln masz najmocniejszego kimsufi z limitem 15 TB/miesiąc...

http://www.kimsufi.pl/

 

Edit1: Jakiś czas temu dawali łącze do 1Gb/s, ale teraz widzę tylko 100Mb... Dziwne

Edit2: Mi się transfer waha między 1-0,6Gb/s download i 350-500 Mb/s upload (upload ciężko gdzieś na krótko przetestować, a na wrzucanie kilkunastu torrentów i czekanie aż się rozkręcą szkoda mi transferu xD)

Edytowano przez Daggerka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, w przypadku OVH zapomniałem o Kimsufi, patrzyłem tylko na ofertę zwykłych dedyków u nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam grzeczna jestem i w takie rzeczy się nie bawię wink.gif Najczęściej nie przekraczam 10Mb/s.

 

Na szybko zrobione kilka testów (niezbyt miarodajne, ale szybkie i łatwe do udostępnienia: http://www.speedtest.net/results.php?sh=8750acfd7f3a33e562b9201141158ef8&ria=0 ) Oczywiście te niskie transfery, to łącze domowe... Jak widać, im dalej w Europe (w tym do polski), tym transfery gorsze... Ale to zapewne per user blokowane na łączach tranzytowych. (zresztą teraz 20:00, to i ruch w sieci spory).

 

Zrobiłam też szybki research i na forum OVH ktoś tam narzeka:

 

http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=12115

 

Jak ja po zakupie serwera sprawdzałam możliwości wgetem i torrentami (poza DC OVH) to śmigało ~1GB/s, ale może dobrze trafiłam? :D Nie pamiętam też która to godzina była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za co mieli by blokować, przecież to nie jest niezgodne z prawem itp. Ten najmocniejszy z kimsufi jest chyba lepszy od tego z server4you, który wymienił Maq (ten drugi link), czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ram, procek jak i dysk wyglądają na zdecydowanie lepsze w przypadku Kimsufi :)

Zresztą dysk 5400rpm w przypadku S4Y, to jakiś żart? Ale w sumie nie wiadomo co siedzi w Kimsufi, ale wolniejszego dysku zapewne nie wsadzili :)

 

A co do blokowania, to z OVH nigdy nic nie wiadomo, czasem potrafią zablokować bez ostrzeżenia :), czasem im wystarczy jedno niezweryfikowane zgłoszenie na abuse :)

 

@Devil - zauważ że Serve4You pod względem supportu nie jest wcale lepsze od OVH :), ale w przypadku OVH przynajmniej po Polsku możesz spróbować się dogadać :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę do kimsufi o typie serwisu jaki miałbym zamiar trzymać na ich serwerze i zobaczymy, co odpiszą.

 

Jaka dystrybucja Linuksa się najlepiej nadaje pod takie rozwiązanie ? Standardowo jakiś panel (np. Plesk) jest chyba zainstalowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A distro linuxa dobierasz według własnych upodobań :) Tylko nie bierz Slackware oraz Gentoo bo to wyższa szkoła jazdy :) Natomiast Mandriva oraz Ubuntu według mnie nie nadają się na serwer :) wśród reszty możesz dowolnie wybrać :P

Cały czas jednak twierdzę że OpenSuSE z narzędziem Yast jest przyjazne :)

 

Z paneli to w OVH za darmo masz Plesk do 10 domen, a także IPSConfig, a za dodatkową opłatą masz wyższą licencję na Pleska, a także cPanel oraz DirectAdmin. Na taki serwis nie ma sensu niczego wykupywać.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ofercie 1&1 serwery dynamiczne cloud. Przez 3 miesiące za 200 pln miałbym 4 rdzeniowy procek, 8gb ramu, nieograniczony transfer, później za 300 pln miesięcznie.

 

Kolejną sprawą jest jeszcze, że nie chcę się wiązać na 3,6, ani 12 miesięcy. Chcę co miesiąc płacić, jeśli coś nie wyjdzie, albo wyjdzie lepiej niż się spodziewałem, to albo zrezygnować, albo zmienić serwer.

 

Napisałem do kimsufi, zobaczymy, co odpiszą.

Edytowano przez YagAA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest w takim razie Twoja propozycja ?

Do 300 pln brutto, kolokacja EU, minimum 15TB transferu/miesięcznie, bez umów dłuższych niż miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie zamawiania serwera z server4you.de muszę mieszkać w Niemczech, a jak się zamawia z server4you.com można wpisać Polskę, różnica w tym samym serwerze to 30 pln, da się to jakoś obejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie zamawiania serwera z server4you.de muszę mieszkać w Niemczech, a jak się zamawia z server4you.com można wpisać Polskę, różnica w tym samym serwerze to 30 pln, da się to jakoś obejść ?

 

nie, musisz na s4y.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź również z ovh w sprawie problemów z serwisami typu rapideo.pl i ten serwis jest na ich serwerach, i nie robią żadnych problemów, dopóki wszystko jest legalnie i jest napisana poprawna polityka i sprawny kontakt. Więc za 20 pln więcej wezmę chyba mocniejszy kimsufi 24g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się również pod ten temat.

 

Ja miałbym do wykorzystania miesięcznie na 1 serwer do 1.500 zł miesięcznie. Zasada działania - tak jak już było napisane, ala rapideo. Tylko jak wiadomo tutaj zależy mi na dużej przestrzeni dysku/ów jak i dość sporym transferze ( 15TB jak dla mnie to stanowczo za mało ). Może ktoś zna jakiś dobry serwerek do takiej kwoty z moimi wymaganiami?;) I najlepiej by były z polskim supportem ( może być pośrednik, wolę już trochę więcej zapłacić i mieć szybki kontakt w PL ).

 

Ktoś wspomniał o tym aby odpuścić sobie 1i1. Czemu od razu opinia żeby odpuścić ? Oferty złą nie mają, ale z supportem to masakra szczerze mówiąc. Pisałem do nich z zapytaniem czy jest możliwość dokupienia dodatkowej przestrzeni dyskowej ( wiele hostingów to oferuje ). Pytanie ponawiałem 4-krotnie, nie dostałem na żaden e-mail wiadomości. Dzwoniłem to się nie mogłem dodzwonić:P. Ale pomijając support to oferta całkiem, całkiem z zew. - nie wiem jak to jest wew.

 

 

A co sądzicie o 100tb ? Bo transferowo i pojemnościowo bardzo fajna oferta, tylko trochę powala mnie wiedza właściciela firmy ( w PL ). Mówił że min. 4 największe serwery w jego ofercie dadzą radę wygenerować 100TB transferu :blink:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mi chodziło o to PL ;-)

 

Niestety pod względem transferu oferta piękna gdzie dodatkowo można sobie go zwiększyć, ale niestety pojemność dysku przerażająco mała jak pod taki rodzaj serwisu. Chyba że jest możliwość dokupienia pojemności dysków?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nic takiego nie znajdziesz :) Jedynie to coś u polskich pośredników trzymających serwery gdzieś na zachodzie.

 

HostEurope.de - tutaj masz gwarantowane pasmo min. 500Mbits bez limitu transferu. Przy składaniu zamówienia masz możliwość dostosowania takich parametrów jak dyski, ram czy procesor itp. Super działa bardzo sprawnie, niestety tylko po Niemiecku/Angielsku.

 

Btw. to Ty jakiej przestrzeni dyskowej potrzebujesz? 12 x 1TB w http://www.100tb.eu/ to mało? To może pomyśl o macierzy jakiejś:) Ale na pewno nie w tej cenie. Tak w ogóle to z tego co widzę to w tej firmie wszystkie serwery są na tą chwilę wyprzedane :)

 

Na 1and1 się nawet nie patrz bo to nieetyczna firma, support zarówno techniczny jak i zwykłe wsparcie użytkownika tam leży i kwiczy. Jak oni nawet do zwykłego hostingu nie zapewniają żadnego backupu :) Niektórzy tu psioczą na OVH, ale oni bija ich na głowę pod praktycznie każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×