Skocz do zawartości
markonix

Próba wyłudzenia?

Polecane posty

Gość GrandBB
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgonie z... w celach marketindodych... bla bla bla...

 

Wiadomo o co chodzi. Wiele razy jest tak, że czasami znajdujemy w internecie jakieś konkursy ankiety i podajemy umyślnie z automatu swój telefon. No on jest później przetwarzany, ale nie przez tę jedną firmę a przez setki. Niestety, nie wiemy co się stanie z Naszym numerem i jak daleko powędruje. Inaczej jest z sieciami, załóżmy kupimy prepaid, który działa jakieś 2 miesiące w sieci i zaraz mamy telefon. Plus, Orange, TMobile (dawna Era), sprzedają bazy numerów na prawo i lewo. Na swoim numerze komórkowym miałem umowę przez 3 lata w Orange, przez ten czas żadnego telefonu, smsa o super gierkach, dzwonkach, czipsach za 49 groszy i innych świństwach. Dosłownie NIC nie przychodziło. W momencie gdy skończyła się umowa tak do 4 miesięcy zaczęła się katorga. Non stop coś. Ale tak to jest jak się nie czyta umów tylko idzie się do salonu, bierze się ofertę którą wcisną i z telefonem w ręku z LUKS ofertą lansujemy się nowym supermajfonem ;)

 

Sami się nacinamy ale niestety robimy to świadomie, albo czasami nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zgoda, na komórce mam święty spokój, numer zna max 12 osób i jest totalny spokój. Na domowy ciągle ktoś dzwoni i nie wiedzieć skąd posiada ten numer w bazie (jest zastrzeżony). Różne firmy handlują na prawo i lewo danymi. Ten proceder należałoby ukrócić, zamykając właścicieli firm którzy dopuszczają się wspomnianego procederu na kilka ładnych lat. Sorry ale jeżeli ktoś łamie ustawę o ochronie blablabla i podchodzi to pod nękanie (bo to jest nękanie, ciągłe dzwonienie i trucie zadu) to wyrok powinien być surowy. Ja numeru nigdzie nie podaje, żadnych danych. Wychodzę z paranoicznego założenia że wszędzie czai się wróg który czyha na prywatność. Moje dane - rzecz święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dla np. takiego Orange odpowiedź na reklamację dot. przesyłania smsów marketingowych pomimo braku zgody, odpowiedź oczywiście odmowna, o treści

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że zaistniała sytuacja mogła wywołać Pana niezadowolenie. Nie przychylamy się jednak do Pańskiej prośby dotyczącej rekompensaty, gdyż wiadomości marketingowe mogą być wysyłane przez firmy zewnętrzne pod losowo wybrane numery telefonów. Nie mamy możliwości zablokowania otrzymywania przez dany numer wszystkich SMS-ów o charakterze marketingowym, gdyż są one wysyłane przez różnych dostawców. Wiadomości tego typu są również wysyłane przez firmy zewnętrzne, które posiadają własne bazy danych, tworzone w oparciu o wyrażoną wcześniej zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

Problem tylko taki, że w treści reklamacji podałem znaczniki wiadomości, których nadawcą był ewidentnie Orange - przychodzące z tekstowych CID Orange; ewentualnie kończących się na szczegóły www.orange.pl.

Ale fakt faktem po tej korespondencji przyszły SMS-y o treści - usługa sms mt wyłączona i teraz żaden spam od Orange nie przychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja do tego losowania numerów coś dodam:

Pani dzwoni na moją komórkę, pytam skąd ma numer, wylosowany, ankieta 5min góra, myślę weekend się zaczyna, ale dobra, raz na dziesięć można, na przekór sobie zgoda, po 15 wymyślania odpowiedzi na pytania związane z zakupami galaretki i kisielu skupiające się na milionie szczegółowych aspektów tego ciekawego procederu po prostu wymiękłem, nie dałem rady, przypomniały mi się wszystkie filmy z przesłuchaniami typu biurko-żarówka-funkcjonariusz z petem, dość, przerwałem rozmowę i pożegnałem panią.

Podsumowując: dałem się wylosować, a kubka czy termosu i tak nie dostałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o takie spotkania, czy to Philipiak, czy Pollana albo inne znane Firmy, które właśnie rozwijają się z takich spotkań to powiem do siebie, że wcale to tak nie wygląda że dzwonią i Ci wciskają. Moja dziewczyna pracuje w telemarketingu przeszło rok czasu. Jednak ona nie namawia na zakup żadnej rzeczy. Jedynie dzwoni i pyta się potencjalnej osoby, czy firmy czy ma się chęć pójścia na dane spotkanie w celu obejrzenia prezentacji. Wtedy prosi o adres do wysyłki zaproszenia i to od Ciebie zależy czy pójdziesz na takie spotkanie czy tez nie...

 

Ona nie namawia bezpośrednio do zakupu ale jej zadaniem, za które jej płacą jest zdobycie adresu i zgody na otrzymanie przesyłki czyli wyciągniecie danych osobowych.

Zdobycie adresu i wysyłka tego zaproszenia jest pierwszym krokiem do wydojenia klienta drugim to pójście na spotkanie i prezentacja a trzecim to "prezent" po, którym włącza się ludziom opcją "wdzięczność" czyli dostałem prezent to muszę kupić, bo przecież firma się postarała.

 

 

Ja miałem przygodę bo mam numer telefonu z odzysku i ktoś kiedyś miał ten numer podany jako kontakt do neostrady i jak miała się skończyć umowa to mnie nękali.

Ja próbowałem usunąć ten numer z ich bazy i było to niewykonalne, najczęściej kazali mi dzwonić na błękitną linię - zbijałem to argumentem "jak mam się tam autoryzować jak nie jestem klientem ? " potem jak prosiłem o usunięcie adresu z bazy to stwierdzali, że nie mają takiej możliwości, następnie prosiłem o połączenie lub o otrzymanie kontaktu do kierownika lub osoby, która może wykonać taką czynności i niestety nigdy nie udało mi się tego dokonać - tłumaczenia były: nie ma tej osoby, jest zajęta, odmawia połączenia lub po prostu się rozłączali.

Na szczęści od 3 lat mam już spokój, pewnie ten ktoś nie przedłużył albo zmienił kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki telefon z info, że jakaś firma chce zakupić domenę taką jak moja o rozszerzeniu .com.pl i .net. Oraz pytaniem czy mi to przeszkadza :), hehehhee. Poczułem ściemę i powiedziałem, że nie przeszkadza. Czuć było zdziwienie po drugiej stronie. Oczywiście domeny są już w puli wolnych :).

Czyste oszustwo, ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że w większosći miejsc gdzie się rejestrujemy w internecie, albo przy podpisywaniu papierowych umów często jest notka "wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych", osobiście zawsze staram się odchaczać to, a jak sięnie da to podajęraczej nieprawdziwe dane kontaktowe, a maila nastawionego stricte na spam.

 

Jednak niestety dane w przypadku firm są ogólnodostępne :/

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie takie info, jeżeli od wyrażenia zgody na przetwarzanie w celach marketingowych zależy rejestarcja/ zawarcie umowy i nie ma możliwości odchaczenia, to jest to klauzula abuzywna i takie rzeczy zgłaszajcie do UOKiK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie takie info, jeżeli od wyrażenia zgody na przetwarzanie w celach marketingowych zależy rejestarcja/ zawarcie umowy i nie ma możliwości odchaczenia, to jest to klauzula abuzywna i takie rzeczy zgłaszajcie do UOKiK.

Oni maja ciekawsze rzeczy do roboty. Np trzepanie sprzedaży home.pl czy Plusa, a nie zawracanie sobie głowy jakimiś klauzulami ;) Czyli nie ma ich tam gdzie powinni być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co rzuca się w oczy,to data... przecież dzisiaj jest 10 grudnia, wiec nawet jeśli by wysłali wczoraj...tj. 9 to doszłoby na poniedziałek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×