Skocz do zawartości
ftt000

VPS pod pliki z lowendbox ?

Polecane posty

Witam

Może ktoś może polecic jakis VPS z lowendbox pod pliki ?

Mam na myśli pliki video 100-250 MB , ofc do streamingu.

Wiem ,że to śloiski temat ale pod jeden portal chce potestowac czy opłaca się inwestowac w serwer pod pliki czy raczej korzystac z dostępnych usług.

Ah i nie będą to pliki dostępne dla każdego , płatne plik to będą więc nie spodziewam się dziennie na chwilę obecna większego obciążenia , max 5-10 pobrań/oglądniec plików dziennie razem.

Oczywiście zależy mi na dysku i transferze jedynie. Oferty od 50 Gb HDD mnie interesują , nie musi byc super tanio ale oby było w miarę solidnie jak na low endowy stuff ;)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lowendowy VPS to raczej loteria, zdarzają się z szybkim dyskiem, a czasem dysk chodzi wolniej niż net ;) Na twoim miejscu zainteresowałbym się kimsufi, cena prawie jak lowend vps, a maszynkę i łącze masz dla siebie. Plus zawsze można backup zrobić.

http://www.kimsufi.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję Alvotech.de (serwer z Holandii) i działa naprawdę przyzwoicie jak na tą cenę. Na forum nie ma za dużo opinii o nich, ale jak dotąd wszyscy zachwycają się wydajnością.

Za 5,9euro masz tam 60GB dysku i 1TB transferu (po czym przycięcie łącza do 10Mbits).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją już ponad dwa lata, zresztą Niemcy to nie Polska, oni raczej takich numerów nie wywijają.

Mimo że płatność jest z góry za pół roku, to można zrezygnować w przeciągu miesiąca i odzyskać z pozostały okres abonamentu pieniądze. Zresztą płatność z góry za taki okres jest dla mnie zrozumiała, myślisz że jakiemuś Niemcowi chciałoby się bawić w drobne płatności typu 4,9euro co miesiąc za taką rzecz jak serwer?

Do tego płatność jest przez PayPal także można spróbować wyegzekwować płatność, a wiem że oni stają z reguły po stronie kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją już ponad dwa lata, zresztą Niemcy to nie Polska, oni raczej takich numerów nie wywijają.

Mimo że płatność jest z góry za pół roku, to można zrezygnować w przeciągu miesiąca i odzyskać z pozostały okres abonamentu pieniądze. Zresztą płatność z góry za taki okres jest dla mnie zrozumiała, myślisz że jakiemuś Niemcowi chciałoby się bawić w drobne płatności typu 4,9euro co miesiąc za taką rzecz jak serwer?

Do tego płatność jest przez PayPal także można spróbować wyegzekwować płatność, a wiem że oni stają z reguły po stronie kupującego.

 

PayPal ogólnie nie zwraca pieniędzy za hosting (dobra wirtualne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PayPal ogólnie nie zwraca pieniędzy za hosting (dobra wirtualne)

A to nie wiedziałem, raz mi się zdarzyło założyć roszczenie przez PayPala przy zakupie towaru z UK przez Ebay (sprzedawca przysłał mi podróbki kart, co śmieszne 3 zamówienia złożone w przeciągu tygodnia wysłał do mnie jednego dnia, w dwóch paczkach paczkach były ewidentne podróbki, w jednej oryginały :) mimo że z tej samej aukcji), na żądanie sprzedawcy podrobiony towar, jednak ociągali się ze zwrotem kasy, po złożeniu roszczenia na drugi dzień PayPal przyznał mi racje i zwrócił pieniądze.

@Pantheon - tyle że to samo co w Alvotech u nich kosztuje 2,5 raza więcej :), a autorowi tego tematu nie zależy raczej na większym ramie czy procku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę marketing szeptany uskutecznię i powiem tyle, że nie ma problemu się dogadać z nami. (ViHost.pl)

Możemy zaproponować konta z większym dyskiem, jednak zakładane na macierzach opartych na dyskach SATA w Raid10,

 

Jakby ktoś był zainteresowany to wystarczy napisać na bok@vihost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie również polecę ViHost.pl - stabilnie wszystko działa, i jak najbardziej można się dogadać.

 

Gdybyś miał jakieś pytania to śmiało zadawaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mi vihost zaproponuje serwer vps w cenie czegos z low endowej polki to czemu nie ...

Nie wiem doprawdy w jakim celu reklamujecie firme ktora nie ejst chyba w stanie zaproponowac adekwatnej ceny :(

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie określiłeś się z procesorem, ramem i transferem miesięcznym oraz ewentualnym przedziałem cenowym / mc czy też na większą płatność gdzie można zaproponować większy upust.

A co do zaproponowania adekwatnej ceny to nigdy nie mów nigdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie zminusujecie, ale prawda jest taka że na WHT mamy takie kółko wzajemnej adoracji :) Większość aktywnych użytkowników to osoby związane z jakąś firmą hostingową, a jak wiadomo swój swojego wspiera ;)

Bierz Alvotech bo w tej cenie nic innego nie znajdziesz raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie zminusujecie, ale prawda jest taka że na WHT mamy takie kółko wzajemnej adoracji :) Większość aktywnych użytkowników to osoby związane z jakąś firmą hostingową, a jak wiadomo swój swojego wspiera ;)

Bierz Alvotech bo w tej cenie nic innego nie znajdziesz raczej.

 

ale jesteś pewny tego... a co powiesz na to, że dam jeszcze taniej niż 'twój' Alvotech dla usera WHT - a co dzisiaj troszkę poszalejemy sobie; )

Bez umów na 3/6 mc i bez setupów..

Edytowano przez ViHost.PL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ViHost.PL - mogę być tylko dumny z tego że moja wypowiedzieć mogła wpłynąć na Twoja ofertę :)

A alvotech podałem ponieważ w przypadku standardowych ofert wydawał mi się najodpowiedniejszy w tym przypadku, choć sam trzymam strony jeszcze na HostEurope, OVH oraz IQ.pl. A wcześniej miałem okazje zapoznać się z usługami kilku innych firm. Alvotech traktuję bardziej jako VPS do zabawy, ważne rzeczy trzymam albo na sharedzie w IQ.pl albo na VPSie w HE, jednak wolę osobiście dopłacić parę złotych do czegoś pewniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×