Skocz do zawartości
mpo

Najlepszy serwer shoutcast - gdzie?

Polecane posty

Witam, potrzebuje dobrego, mocnego serwera shoutcast bez lagów. Radiohost nie chce, bo ceny mają kosmiczne i jeszcze OVH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.Slotex.pl

 

 

 

Nie dzięki.

 

Po 1. To nie firma

Po 2. To jakieś budżetowe serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może serwer VPS tak jak kolega wyżej powiedział?

Taki problem shoutcasta nie jest odpalić, ale jak z autopilotem? A właśnie bo w sumie to chętnie też bym o takim postawieniu autopilota się dowiedział? Są jakieś darmowe projekty tego typu? Bo ja zawsze samego shoutcasta stawiałem.

 

 

Polecę Ci ofertę budgetvps.pl, sam używam i mogę jedynie pochwalić. Albo coś może z vihostu tańszego? Tam więcej transferu dostabuiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Zobacz na freecast.pl mają tanio serwery w Niemczech "Hetzner"

Dużo radii internetowych posiada właśnie tam, dobra jakość, chociaż sam nie korzystałem.

 

Może serwer VPS tak jak kolega wyżej powiedział?

Taki problem shoutcasta nie jest odpalić, ale jak z autopilotem? A właśnie bo w sumie to chętnie też bym o takim postawieniu autopilota się dowiedział? Są jakieś darmowe projekty tego typu? Bo ja zawsze samego shoutcasta stawiałem.

 

http://www.shoutcast...broadcast-tools

 

SHOUTcast DNAS 2.0 - serwer shoutcast

SHOUTcast Transcoder (SC_TRANS) - wysyła strumień

SHOUTcast Trans oznacza SHOUTcast Trans(coder), ponieważ jest w stanie zmieniać szybkość transmisji bitów strumienia mp3 na niższą lub wyższą. SHOUTcast Trans przesyła strumieniowo pliki mp3 z listy odtwarzania zapisanej w pliku konfiguracyjnym. Rozpoczniemy konfigurację SHOUTcast Trans, aby w końcu mieć prawdziwą, boską strumieniową stację radiową. Rozpoczniemy otwierając plik konfiguracyjny dla SHOUTcast Trans, którym dziwnym trafem jest /etc/shoutcast/sc_trans.conf.

żródło: http://www.gentoo.or...cast-config.xml

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ci kupić VPSa np. Vihost.pl (pakiet VPS 1) - wystarczy ci w zupełności i postawisz serwer bardzo dobrej jakości...

 

Pozdrawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

A ja polecam ci kupić VPSa np. Vihost.pl (pakiet VPS 1) - wystarczy ci w zupełności i postawisz serwer bardzo dobrej jakości...

 

Pozdrawam

Jeszcze jest koszt administracji serwera itp a to nie są tanie rzeczy smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym na zakupionym przez koledze serwerze VPS, serwer shoutcast za darmo postawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ja mógłbym na zakupionym przez koledze serwerze VPS, serwer shoutcast za darmo postawić wink.png

Postawić każdy może, ale kto będzie administrował tego VPSa, kto naprawi gdy będzie jakaś awaria, kto będzie aktualizował itp itd? Bo za darmo, podczas gdy inni biorą po 50 zł/h, nie będziesz robił co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawić każdy może, ale kto będzie administrował tego VPSa, kto naprawi gdy będzie jakaś awaria, kto będzie aktualizował itp itd? Bo za darmo, podczas gdy inni biorą po 50 zł/h, nie będziesz robił co?

 

Jeśli zna podstawy Linuxa to nie powinno być żadnej awarii, odblokuje porty zainstaluje shoutcasta i może śmigać, osobiście cena/jakość polecam hetznera,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×