Skocz do zawartości
Miłosz

Jakie distro na serwer?

Distro na serwer  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie distro linuxa preferujesz na serwerze?



Polecane posty

Gość pzebracki

Debian - łatwość konfiguracji, dużo porad w sieci :)

 

Ubuntu i Fedora - ale to na domowych PC

 

 

Hmm baze danych na oraclu, już ciężko nad czymś takim zapanować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm baze danych na oraclu, już ciężko nad czymś takim zapanować :)

 

wpisując w google "oracle debian" znajdziemy wiele poradników i ciekawych artykułów na temat instalacji czy konfiguracji więc i nad tym da się zapanować :)

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpisując w google "oracle debian" znajdziemy wiele poradników i ciekawych artykułów na temat instalacji czy konfiguracji więc i nad tym da się zapanować :)

 

Ale to są poradniki instalacji Oracle XE (eXpress Edition) czyli takiej darmowej, bardziej nadającej sie do zabawy/nauki, której się do zwykłych zastosowań w zasadzie nie używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to są poradniki instalacji Oracle XE (eXpress Edition) czyli takiej darmowej, bardziej nadającej sie do zabawy/nauki, której się do zwykłych zastosowań w zasadzie nie używa.

Oracle XE używa się np. w "Eskulap - kompleksowy system informatyczny dla jednostki służby zdrowia".

Tak samo można powiedzieć, że MS SQL Server Express Edition jest do zabawy ale jest używany np. w programach spod znaku InsERT GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A ja tak skorzystam z tematu Miłosza (jeżeli się nie obrazi):

 

Co sądzicie o systemie Fedora ale z trybem graficznym? Przez najbliższe dwa lata będę miał do czynienia w szkole z tym systemem i jestem trochę zaniepokojony :)

Jak się sprawuje ten system?

 

Oczekuje 1-2 postów odpowiedzi aby nie spamować tematu Miłosza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako desktopowy system sprawuje się bardzo dobrze, Męczyłem trochę wersje 15 (wcześniej też inne) i jest ok. Na okienkach miałem Gnome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako desktopowy system sprawuje się bardzo dobrze, Męczyłem trochę wersje 15 (wcześniej też inne) i jest ok. Na okienkach miałem Gnome

Używam Fedory na laptopie od 2 lat (wcześniej Debian) i jestem bardzo zadowolony. Bezproblemowa jak Ubuntu, konfigurowalna jak CentOS;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się powstrzymać...

@regdos: to, że wersja "light" jest gdzieś używana nie oznacza automatycznie, że jest to dobre rozwiązanie. Z pakietem InsERTa akurat się ostatnio nawalczyłem i wykorzystanie w nim akurat tej wersji tego softu uważam za nieporozumienie. Póki działa to nie ma problemu, ale jak się coś zacznie pieprzyć (a jako, że to rozwiązanie M$ prędzej czy później będzie się sypać) to wtedy jesteś w czarnej dziurze - bo przecież dla wersji Express nie ma żadnego wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale coś za coś, wyobrażasz sobie, że małe firmy kupują soft a do tego dokupują MS SQL-a albo Oracla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie wykorzystanie czegoś innego niż MSSQL. Skoro uparli się na SQLa, to można było to zrobić za pomocą My albo Postgre. Myślę, że InsERT zrobił to wyłącznie z lenistwa, poszli po prostu na łatwiznę - w końcu napisanie softu w Visualu z wykorzystaniem MSSQLa było dla nich prostszym rozwiązaniem ze strony programistycznej. Gdyby chodziło o tani kawałek softu do wykorzystania domowego nie czepiałbym się, ale ten pakiet kosztuje wbrew pozorom niemałe pieniądze (sam Subiekt kosztuje ponad 800 złotych), więc takie tanie sztuczki twórców tym bardziej są nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debian - stabilność, duża liczba pakietów, używam od wielu lat i siła przyzwyczajenia robi też swoje. Nie chce mi się uczyć niczego nowego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można się pokusić (chyba że już jest) o ankietę dotyczącą systemów:

Linux (komercyjne i nie), *BSD, Solaris, Widnows, Inne :)

 

Podejrzewam, że wiem jak mogło by to wyglądać ale być może mogło by zaskoczyć :) Forum jest "hostingowe" a tu dominują raczej Unix-owe systemy. W innych branżach pewnie różnie to bywa.

Edytowano przez Life (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzimy debian kolosalnie prowadzi.

 

Ja debiana stosuje jako profesional.

Wszystkie prawie moje serwery są na debianie prócz dwóch dialerów, które uchowały się na centosie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc - pod cPanel (oczywiście) i czasem pod DA wybierany CentOS, reszta w większości wybiera Debiana. Pozostałe dystrybucje to margines. Zaskoczenia nie ma. Gdyby taką samą ankietę przeprowadzić w Anglii czy Stanach, CentOS pewnie by wygrał ze względu na olbrzymią popularność cPanelu na Zachodzie. Czyli staruszek Debek z nie najnowszymi pakietami mimo wszystko nadal dzielnie się trzyma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I będzie Panie kolego.

 

co 2 początkujący wybiera debiana :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wylamie. Na serwer tylko FreeBSD dlaczego a dlatego, ze posiada ZFS, System Portow, Jaila, rozbudowane sysctl, jest b.stabilny, poukladany, intuicyjny, ma chyba najlepszego handbooka jakiego do tej pory czytalem. A na destkopa debiana bo nie trzeba przy nim duzo majstrowac i chodzi tak jak tego oczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wylamie. Na serwer tylko FreeBSD dlaczego a dlatego, ze posiada ZFS, System Portow, Jaila, rozbudowane sysctl, jest b.stabilny, poukladany, intuicyjny, ma chyba najlepszego handbooka jakiego do tej pory czytalem. A na destkopa debiana bo nie trzeba przy nim duzo majstrowac i chodzi tak jak tego oczekuje.

 

Ale FreeBSD to nie bardzo dystrybucja Linuxa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale FreeBSD to nie bardzo dystrybucja Linuxa. :)

Myślę, że to raczej dużym problemem nie jest. FreeBSD jest fajne, mi osobiście bardzo sie podoba. Jednak np Zend nie rozwija loadera na BSD, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kliknalem "Inne"

Bardziej chodzi o odniesienie się względem tytułu ankiety "Jakie distro linuxa preferujesz na serwerze?".

A dyskutujesz o systemie *BSD.

 

To tak jakby ankieta miała pytanie "Jakie auta sportowe posiadacie?", a ktoś by dyskutował o rowerze :P

 

 

 

Choć dla mnie "wsio ryba" czy się dyskutuje o linuxie, czy innym UNIX :)

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o odniesienie się względem tytułu ankiety "Jakie distro linuxa preferujesz na serwerze?".

A dyskutujesz o systemie *BSD.

 

To tak jakby ankieta miała pytanie "Jakie auta sportowe posiadacie?", a ktoś by dyskutował o rowerze :P

 

 

 

Choć dla mnie "wsio ryba" czy się dyskutuje o linuxie, czy innym UNIX :)

 

Masz racje, ale z porownaniem to chyba wybiegles znacznie za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×