Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

kryte koszty transmisji danych w Androidzie

Polecane posty

To jest opcja którą się konfiguruje najczęściej przy pierwszym połączeniu wifi, przynajmniej wszystkie osoby które znam jaką wyłączone usypianie wifi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem. Ale pewnie dlatego, że nie mam Andka, bo korzystam z TELEFONÓW, a nie bajeranckich smartów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiedziałem o tym, ale opcja u mnie domyślnie była włączona na "nigdy" w WiFi (HTC Sensation).

 

W Samsungu tą opcję trzeba jednak włączyć ręcznie i tam działa w ukryciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam internet z lejkiem jako tako nie przeszkadza mi, że telefony wiszą cały czas na sieci GSM :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Zamiast przydatnego usypiania wi-fi lepiej zainstalować APNAndroid lub APNdroid

Jeden guzik załatwia wszystko.

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam za często z wifi (może z dwa razy w miesiącu po pare minut), więc raczej się nie martwie tym "newsem" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przez nieuwagę zapłacilem dwa rachunki po 400 zł jeden za telefon w wakacje. Zdzierstwo ze strony Orange za wysokie ceny przy okazji...(25gr per 50kb). A to wszystko dzięki włączonej transmisji danych i aktualizacjach Androida oraz działaniu facebooka i aplikacji gmail. W tej chwili już mam wyłączoną transmisję danych i połączenia z internetem omijam szerokim łukiem prócz mojej domowej sieci WiFi.

 

Nie polecam włączania WiFi na cały czas, gdyż odczujecie to na zużyciu baterii w telefonie i to bardzo. Polecam wyłączenie transmisji danych i włączeniu WiFi tylko przy aktywnym ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również zapłaciłem znacznie większy abonament ok 300zł :) teraz mam wyłączone połączenie z internetem i śpie spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie możecie sobie najniższego pakietu kupić? ja w t mobile mam 100mb i po wykorzystaniu mnie przycinają ale więcej nie płace. Mój rekord to 273 mb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiało mnie jedno - rajcowanie się przez wszystkich fonikiem z androidem, no i wręcz duma, że się zablokowało mu połączenia pakietowe bo to zżera dane. No i jak się tego nie zablokuje, to telefonik zeżre nawet i 300 zł. rachunku.

Po co zatem taki system, któremu do normalnej pracy w Polsce trzeba wyrżnąć istotne funkcjonalności ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co zatem taki system, któremu do normalnej pracy w Polsce trzeba wyrżnąć istotne funkcjonalności ?

 

Wystarczy umiejętnie dobierać taryfy do posiadanego telefonu, a wtedy nie trzeba nic "wyżynać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że większość osób, z którymi mam styczność, to aż chwalą się, jak to używają widgetów ucinających transmisję danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AndroidOS jest jeszcze o tyle dobrze przemyślanym systemem, że utrzymuje sesje Internetowe, aż do ich ponownego nawiązania przez sieć (zazwyczaj co 24h) i pobierane dane doliczane są do jednej "paczki". Takie ajfony nawet tego nie potrafią i za każdym razem zestawiają połączenie z Internetem co przy nieoptymalnej taryfie i taktowaniu np co 100 kB oddzielnie dla danych wysłanych i odebranych może spowodować bardzo szybkie wykorzystanie danej paczki, mimo że faktycznie wykorzystało się znacznie mniej "Internetu".

 

kafi i Kamil dobrze mówą, coraz częściej spotykam się z osobami które kupują telefon z Androidem i tego samego dnia wycinają APNy. Więc po co taki telefon?

 

Odnośnie postu Tomasza i szukania spisku... wczoraj zrobiłem WIPE u siebie w Samsungu i ustawienie przełączania Wi-Fi było domyślnie na: nigdy.

Edytowano przez WoofeR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem raczej jest chyba tylko w Polsce, w innych krajach takie telefony sprzedaje się pakietami nielimitowanymi.

W UK i pewnie także w innych krajach dostajesz z każdym takim telefonem pakiet nielimitowanego transferu (tak naprawdę to nie jest nielimitowany, masz tylko 500 MB na miesiąc). Nikt nie bawi się w przełączanie opcji telefonu dla oszczędności.

 

Nie mam jednak zielonego pojęcia dlaczego w Polsce akurat sprzedają takie telefony bez nielimitowanych pakietów, być może providerzy robią to świadomie aby naciągac na koszty.

 

Te widgety faktycznie są bardzo pożerające dane, FB, pogoda, klient pocztowy działający w tle i sprawdzający pocztę na serwerze, czy w niektórych nawet GPS z transmisja danych na żywo. To są niby małe zużycia, ale w skali miesiąca całość się sumuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam jednak zielonego pojęcia dlaczego w Polsce akurat sprzedają takie telefony bez nielimitowanych pakietów, być może providerzy robią to świadomie aby naciągac na koszty.

Obstawiam, że duża część biadolących o tym, to telefon kupiła na Allegro, po czym przełożyła do niego swoją dotychczasową kartę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak Kafi napisał, część kupionych telefonów po okazyjnej cenie z Allegro, wtedy zwykła Pre Paid i mamy wynik w rachunku.

W Polsce chyba nadal są bardzo popularne karty typu Heyah, które nie posiadają takich wysokich pakietów danych.

No a taki telefon mieć, to przecież wypas, można się w szkole pochwalić .. ;)

 

MZone Group u nas też są takie pakiety, ale użytkownicy dla "chwilowej" oszczędności wybierają abonament bez internetu tongue.gif

Tak, ale wtedy nie mogą narzekać na providerów, że ktoś im sprzedał taki telefon. Smartfon czy to Samsung, czy jakiś IPhone bez względu na OS będzie działał tle i łączył się z siecią,bo tak jest zaprojektowany. To przenośny mały komputer bazujący na danych ściąganych z sieci, czy ktoś sobie teraz wyobraża zwykłego PC bez internetu? Przeciez taki PC to już zabytek.

 

Mało osób pewnie też wie, że niektóre OS jak np. Windows Phone 7 wysyłają do Microsoftu ukryte dane statystyczne, informacje o lokalizacji użytkownika, uruchomionych programach i pewnie nawet kopie korespondencji. Przecież to wszystko idzie z "naszych" wykupionych pakietów i to przeważnie po wyjściu z domu czyli po rozłączeniu z WiFi.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiedziałem jak kiedyś zostawiłem telefon obok głośnika przy komputerze. A poza tym zawsze gdy nie jest mi potrzebna wyłączam transmisje danych ponieważ ciągłe połączernie na tym paśmie powoduje "pewne" schorzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało osób pewnie też wie, że niektóre OS jak np. Windows Phone 7 wysyłają do Microsoftu ukryte dane statystyczne, informacje o lokalizacji użytkownika, uruchomionych programach i pewnie nawet kopie korespondencji.

Masz jakiś dowód lub źródło pogrubionych rewelacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechwycono kilka takich wiadomości. Niestety nie pamiętam kto i kiedy ale może kolega mzone pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ostatnie newsy, było na wp tech i chyba w Telepolis.

 

Prawdopodobne będzie pozew zbiorowy na MS.

 

Jak znajdę artykuł to wkleje newsy.

 

Edit:

Masz jakiś dowód lub źródło pogrubionych rewelacji ?

Poczytaj sobie:

 

WP7 też śledził swoich użytkowników, jest pozew

 

2011-09-02 08:39 Drukuj RSS Newsletter

 

Do sądu federalnego w Seattle wpłynął pozew zbiorowy przeciwko Microsoftowi. Firma z Redmond oskarżana jest w nim o śledzenie użytkowników systemu Windows Phone 7.

 

W treści pozwu można przeczytać, że dane o położeniu użytkownika przesyłane były do Microsoftu w momencie uruchomienia aplikacji aparatu fotograficznego. Działo się tak również wtedy, gdy użytkownicy zażądali wyłączenia takiej możliwości.

 

Oprócz tego Microsoft oskarżany jest także o to, że wprowadził amerykański Kongres w błąd. Deklaracje o tym, że dane o położeniu użytkownika gromadzone były tylko po wyraźnym wyrażeniu przez niego zgody miały być nieprawdziwe - twierdzą składający pozew.

 

Pozywający żądają, oprócz zaprzestania przez Microsoft stosowania takich praktyk, również odszkodowania za poniesione straty moralne. Ich wysokość nie została jednak podana.

 

Przypomnijmy, że wcześniej podobny wniosek został złożony zarówno przeciwko Apple i systemowi iOS, jak i Google i jego Androidowi. W tym pierwszym przypadku doszło nawet do wypłacenia przez firmę stosownego odszkodowania. I wiele wskazuje na to, że na jednym pozwie sprawa ta się nie zakończy. (Q!)

 

Tu masz dalej inny news:

 

http://ittechblog.pl/2011/09/01/microsoft-zbiera-dane-o-polozeniu-uzytkownikow-windowsa-phone-7/

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Wrzuciłem niedawno na WHT, ale mało kto się wypowiedział :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×